299-й день року за Григоріанським календарем — до закінчення року залишилось 67 днів. Іменинники — Валеріан, Веніамін, Злата, Карп, Микита. Міжнародний день Червоного хреста, в Австрії відзначають Національний день, а в Беніні та Руаніді — День армії.
1530 • Лицарі Ордену госпітальєрів на чолі з Великим майстром Філіппом де Вільє де л'Іль-Адамом прибули до міста-фортеці Біргу на Мальті, яка на підставі указу імператора Священної Римської імперії Карла V стала столицею їх володінь.
1726 • У Лондоні вийшов друком перший том сатиричного роману ірландського письменника Джонатана Свіфта «Мандри до різних далеких країн світу Лемюеля Гуллівера, спочатку лікаря, а потім капітана кількох кораблів».
1825 • Після восьми років будівництва у США офіційно відкрито канал Ері, котрий зв'язав одне з Великих Озер, озеро Ері, через ріку Гудзон з Атлантичним океаном. Канал був близько 590 кілометрів у довжину, 13 метрів у ширину і до 1.2 метри глибини. На ньому розміщувалось 18 акведуків, 83 шлюзи, а перепад висоти між озером Ері і океанським узбережжям становив 190 метрів.
1863 • У Лондоні в таверні «Вільні каменярі» представники 11 футбольних клубів Англії створили першу у світі Футбольну асоціацію. Сьогодні ФА — керівний орган професійного футболу в Англії та на територіях Джерсі, Гернслі й острові Мен і єдина у світі, яка не містить у своїй назві назви країни.
1863 • В Женеві (Швейцарія) відбулася міжнародна конференція, на якій утворено Міжнародний комітет Червоного Хреста. В роботі конференції взяли участь делегати від 14 країн: Австро-Угорська імперія, Баден, Королівство Баварія, Франція, Королівство Ганновер, Гессе-Кассель, Італійське королівство, Нідерланди, Пруссія, Російська імперія, Королівство Саксонія, Іспанія, Шведсько-Норвезький союз та Сполучене королівство Великої Британії та Ірландії. Комітет Червоного Хреста (МКЧХ), що складається з 25 членів отримав унікальні повноваження, які були наданні міжнародною спільнотою, щоб захищати життя та гідність жертв міжнародних та внутрішніх збройних конфліктів. В 1919 році в Парижі було заснована Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, яка займається координацією всіх національних організації в межах руху.
1896 • Після поразки італійців, в Адіс-Абебі між Італією та Ефіопією підписано мирний договір, котрий завершував італо-ефіопську війну 1895-96 років, — Італія визнавала незалежність Ефіопії і кордон між нею та італійською колонією Еритрея по ріках Мареб, Белеса та Муна.
1912 • Спеціальним указом президента США Вільяма Тафта проведено "специфікацію" зірок і смуг на державному прапорі — 13 зірок (зліва направо) і 13 смуг (зверху вниз) асоціюються з 13-а колоніями-засновницями США у тому порядку, як хронологічно ними була ратифікована конституція США. Таким чином, крайня ліва верхня зірка і верхня смуга репрезентує штат Делавер, як перший, де 7 грудня 1787 року було ратифіковано конституцію; інші зірки асоційовано із новими штатами в порядку їх входження до США.
1944 • Повною поразкою японського флоту закінчилася найбільша в історії чотириденна морська битва в затоці Лейте. З однойменного острова розпочалось звільнення Філіппін силами армії США і місцевих партизан, яке тривало до середини серпня наступного року.
1951 • Після перемоги Консервативної партії на парламентських виборах Уінстон Черчіль зформував свій другий кабінет (перший в 1940-45 рр.), змінивши на посту прем'єр-міністра Великобританії лейбориста Клемента Еттлі.
1951 • На ринзі Медісон Сквеа-Гарден у Нью-Йорку свій останній бій провів легендарний 37-річний американський суперважковаговик Джо Луїс — у восьмому раунді він нокаутом програв майбутньому чемпіону світу і не менш легендарному Рокі Марчіано. З 1934 по 1951 роки Луїс провів 71 бій, в котрих 68 разів перемагав, причому 54 рази — нокаутом.
1955 • Прем'єр-міністр Південного В'єтнаму Нго Дін Дієм, базуючись на результатах проведеного референдуму, на котрому він отримав 98.2% голосів, проголосив себе президентом країни. Адміністрація США, незважаючи на виявлені махінації під час референдуму (лише в Сайгоні на 400 тисяч виборців було виявлено більше 600 тисяч бюлетнів), поспішила визнати Південний В'єтнам як самостійну державу, а Нго Дін Дієма — законним президентом, чим унеможливила проведення запланованих на 1956 рік всев'єтнамських президентських виборів і об'єднання прокомуністичного Північного і "демократичного" Південного В'єтнаму в єдину державу.
1955 • На наступний день після того, як територію Австрії залишив останній іноземний солдат, набув чиннсті ухвалений Національною радою федеральний конституційний закон, який проголосив її постійний нейтралітет Австрії і відкидав можливість приєднання до будь-яких військових союзів або створення іноземних військових баз на австрійській території. Ця дата кожного року в Австрії відзначається як день незалежності і супроводжується підняттям австрійського прапора, через що святкується ще і як «День прапора».
1956 • На міжнародній конференції, проведеній у штаб-квартирі ООН, затверджено статут Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ). Свою практичну роботу Агентство почало виконувати з 29 липня 1957 року. Його метою проголошено контроль за мирним використанням атомної енергії, встановлення стандартів ядерної безпеки і захисту довкілля, а також запобігання використанню ядерних матеріалів і обладнання для атомних станцій для військових цілей.
1965 • У Букінгемському палаці в Лондоні учасникам групи The Beatles вручено вищі нагороди Великобританії — орден Британської імперії. Як згадував згодом Пол Маккартні, всі вони нервували і для заспокоєння перед церемонією курнули маріхуани в туалеті королівського палацу.
1972 • У місті Істон (штат Коннектикут, США) у віці 83-х років помер Ігор Іванович Сікорський, американський авіаконструктор і авіабудівник, родом з Києва, де він свого часу захопився конструюванням літальних апаратів.
1978 • Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про повне знищення вірусу віспи в природі. На даний момент вірус віспи знаходиться лише у двох лабораторіях США і Росії. Питання про остаточне знищення вірусу відкладено до 2014 року.
1979 • Під час приватного обіду керівником Центрально-розвідувального управління Кореї Кімом в Сеулі убитий 62-річний генерал, президент Кореї Пак Чон Хі, котрий у 1961 році прийшов до влади в результаті безкровного перевороту і потім тричі перемагав на президентських виборах. Правління Пак Чон Хі характеризувалось авторитарними методами, порушенням демократичних свобод при різкому зростанні економіки країни. У 1980 році Кім і чотири його спільники, котрі пояснювали свої дії бажанням відновити демократію в Кореї, були повішені. Новим президентом країни став прем'єр-міністр Чон Ду Хван.
1984 • В Медичному центрі університету міста Лома-Лінда (штат Каліфорнія) доктор Леонард Бейлі провів першу трансплантацію людині серця бабуїна — дівчинці віком 14 днів із вродженою фатальною вадою серця (відсутня ліва половинка) було пересаджене серце молодої мавпи. До цієї операції лише трьом іншим пацієнтам (останньому — в 1977 році) були пересаджені серця тварин, але всі вони були відторжені організмом і жоден із хворих не прожив більше трьох днів. В даному випадку лікарі сподівались, що у такої маленької дитини з несформованою імунною системою відторгнення не відбудеться, але дівчинка померла на 20-й день після операції.
1984 • Відбулась прем'єра культового фільму Джеймса Камерона «Термінатор». Завдяки вдало зіграній лиходійській ролі Арнольда Шварценеггера, яка складається у фільмі лише з 17 реплік, його персонаж став сприйматися не як другорядний, а головний герой фільму.
1985 • Вітні Х'юстон випустила свій перший хітовий сингл — «Saving All My Love For You».
1994 • Компанія Apple анонсувала завершення розробки нового електронного пристрою, названого Macintosh TV — комп'ютер, телевізор і CD-плеєр в одному корпусі. Але із-за слабкого інтересу публіки і негативної оцінки спеціалістів цей універсальний агрегат так і не почав випускатись серійно.
1994 • Король Йорданії Хусейн I і прем'єр-міністр Ізраїлю Іцхак Рабін підписали мирний договір, завершивши 46-річний військовий і територіальний конфлікт. Йоорданія стала другою арабською державою (після Єгипту), яка втановила мирні стосунки з Ізраїлем.
1999 • За пропозицією прем'єр-міністра Великобританії Тоні Блера лорди, що засідали у верхній палаті парламенту по праву народження, проголосували за відміну цього права, припинивши тим самим 800-річну традицію британського парламетаризму.
2011 • Введено в експлуатацію перший серійний Боїнг-787.
2014 • Відбулись позачергові вибори народних депутатів Верховної Ради України, приводом до яких став розпад парламентської коаліції, сформованої у лютому 2014 року. За результатами виборів до Верховної ради пройшли шість партій (Народний фронт, Блок Петра Порошенка, Самопоміч, Опозиційний Блок, Радикальна та Батьківщина).
1759 — †5 квітня 1794 • Жорж Жак Дантон, один з засновників Першої французької республіки, співголова клубу кордельєрів, міністр юстиції за часів Французької революції, перший голова Комітету громадського порятунку. 265 років з дня народження.
1787 — †7 лютого 1864 • Вук Стефанович Караджич, сербський філолог і фольклорист, основоположник сербської літературної мови на народно-розмовній основі; укладач "Граматики сербської мови", "Сербського словника".
1800 — †24 квітня 1891 • Гельмут (Карл Бернхард) Мольтке, німецький фельдмаршал, начальник пруського і німецького генштабів (1858-88 рр.), ідеолог німецького мілітаризму.
1802 — †14 листопада 1866 • Мігел I (Мігел Абсолютист), король Португалії (1828-34) з династії Браганса; син португальського короля Жуана VI, брат імператора Бразилії Педру I.
1811 — †23 липня 1875 • Ісаак Мерріт Зінгер, американський винахідник і промисловець; суттєво удосконалив конструкцію швейну машину та заснував компанію «Зингер».
1841 — †26 грудня 1886 • Теодор Егон Оппольцер, австрійський астроном, автор "Канону затемнень", книги, котра дозволила розшифрувати літочислення давніх цивілізацій Сходу і на основі астрономічних явищ визначити дати найважливіших подій давньої історії.
1911 — †27 січня 1972 • Махалія Джексон, видатна негритянська співачка (God's Gonna Separate the Wheat from the Tares, Move on Up a Little Higher, The Lord's Prayer).
1914 — †1 березня 1984 • Джекі Куган (Джон Леслі Куган), американський кіноактор, перша дитина-актор зірка Голлівуду ("Малюк", "Олівер Твіст", "Маленький Робінзон Крузо", "Том Сойєр", "Гекльберрі Фінн"). 110 років з дня народження.
1916 — †8 січня 1996 • Франсуа Міттеран, французький політик, президент Франції (1981-95 рр.), займав пости міністрів в 11 урядах у період з 1947 по 1958 роки, один із засновників Французької Соціалістичної партії (1971).
1919 — †27 липня 1980 • Мохаммед Реза Пехлеві, останній шах Ірану (1941-79 рр.). 105 років з дня народження.
1942 — †29 квітня 2014 • Боб (Роберт Вільям) Хоскінс, англійський актор (Бразилія, Хто підставив кролика Роджера?, Мона Ліза, Стан серця).
1945 • Луїз Інасіу Лула да Сілва, 35-й президент Бразилії (2003-11 рр.).
1947 • Ольга Миколаївна Матешко, українська актриса (Пропала експедиція, Звинувачується весілля, Якщо можеш — пробач, Вавілон XX, В бій ідуть одні "старики").
1947 • Хіларі Родхем Клінтон, американський юрист, сенатор, дружина 42-го президента США Білла Клінтона.
1947 • В'ячеслав Сигизмундович Криштофович, український кінорежисер («Одинока жінка бажає познайомитись», «Ребро Адама»).
1959 • Ево Моралес, президент Болівії (2006-19 рр.); за етнічним походженням — аймара, перший керівник держави з тубільного, індіанського населення країни. 65 років з дня народження.
1962 • Даво Карнішар, словенський альпініст, перша людина, що спустилась з Евересту на лижах.
899 • Альфред Великий, король Вессекса (871-899 рр.), перший монарх, що носив титул короля англів і саксів. Пом. 1125 років років тому у 50 років (нар. 849 р.).
1440 • Жиль де Ре, французький маршал, соратник Жанни д'Арк; прототип легендарного персонажа під назвою СИня Борода. Пом. 584 роки тому у 35 років (нар. 1405 р.).
1605 • Джелаль-ад-дін Акбар, третій правитель імперії Великих Моголів (з 1556 р.); онук Бабура, прямий нащадок Тамерлана. Пом. 419 років тому у 63 роки (нар. 14 жовтня 1542 р.).
1764 • Вільям Хогарт, англійський художник і графік (Вибори, Кар'єра проститутки, Модний шлюб). Пом. 260 років років тому у 67 років (нар. 10 листопада 1697 р.).
1890 • Карло Коллоді (Карло Лоренцині), італійський журналіст, письменник (Пригоди Піноккіо, Подорож по Італії з Джаннеттино, Очі й носи, Веселі історії). Пом. 134 роки тому у 64 роки (нар. 24 листопада 1826 р.).
1952 • Хетті Макденіел, американська актриса, лауреат «Оскара» (Віднесені вітром" [1940]), перша чорношкіра, удостоєна цієї нагороди. Пом. 72 роки тому у 58 років (нар. 10 червня 1894 р.).
1972 • Ігор Іванович Сікорський, американський авіаконструктор українського походження; автор першого світового рекоду швидкості (з екіпажем) — 111 км/год (1911 р., на літаку "Сікорський-2"), збудував близько 15 типів літаків, першим створив турбінні вертольоти і вертольоти-амфібії; конструктор першого вдалого американського гелікоптера. Пом. 52 роки тому у 83 роки (нар. 25 травня 1889 р.).
2003 • Елем Германович Климов, російський кінорежисер (Агонія, Іди й дивись). Пом. 21 рік тому у 70 років (нар. 9 липня 1933 р.).
2003 • Леонід Філатов, російський театральний і кінактор (Екіпаж, Ярослав Мудрий, Забута мелодія для флейти, Сповідь його дружини, Місто Зеро, Сучі діти), письменник (Казка про Федота-стрільця), режисер (Сучі діти). Пом. 21 рік тому у 57 років (нар. 24 грудня 1946 р.).
Головні події 26 жовтня
• Страта Жиля де Ре, «Синьої Бороди», 1440
• «Мандри Гуллівера» Джонатана Свіфта, 1726
• Перша футбольна асоціація, 1863
• Битва в затоці Лейте, 1944
• Незалежність Австрії, 1955
• Помер Ігор Сікорський, 1972
• «Мандри Гуллівера» Джонатана Свіфта, 1726
• Перша футбольна асоціація, 1863
• Битва в затоці Лейте, 1944
• Незалежність Австрії, 1955
• Помер Ігор Сікорський, 1972
Всі події 26 жовтня
1440 • За звинуваченням у масових дітовбивствах, чаклунстві і содомії у Нанті страчений 35-літній французький маршал Жиль де Ре, соратник Жанни д'Арк. Незважаючи на сумнівність доказів, отриманих під тортурами, його образ як серійного убивці закріпився у легендах і він став прототипом головного героя казки Шарля Перро про Синю Бороду.1530 • Лицарі Ордену госпітальєрів на чолі з Великим майстром Філіппом де Вільє де л'Іль-Адамом прибули до міста-фортеці Біргу на Мальті, яка на підставі указу імператора Священної Римської імперії Карла V стала столицею їх володінь.
Нова історія
1825 • Після восьми років будівництва у США офіційно відкрито канал Ері, котрий зв'язав одне з Великих Озер, озеро Ері, через ріку Гудзон з Атлантичним океаном. Канал був близько 590 кілометрів у довжину, 13 метрів у ширину і до 1.2 метри глибини. На ньому розміщувалось 18 акведуків, 83 шлюзи, а перепад висоти між озером Ері і океанським узбережжям становив 190 метрів.
1863 • У Лондоні в таверні «Вільні каменярі» представники 11 футбольних клубів Англії створили першу у світі Футбольну асоціацію. Сьогодні ФА — керівний орган професійного футболу в Англії та на територіях Джерсі, Гернслі й острові Мен і єдина у світі, яка не містить у своїй назві назви країни.
1863 • В Женеві (Швейцарія) відбулася міжнародна конференція, на якій утворено Міжнародний комітет Червоного Хреста. В роботі конференції взяли участь делегати від 14 країн: Австро-Угорська імперія, Баден, Королівство Баварія, Франція, Королівство Ганновер, Гессе-Кассель, Італійське королівство, Нідерланди, Пруссія, Російська імперія, Королівство Саксонія, Іспанія, Шведсько-Норвезький союз та Сполучене королівство Великої Британії та Ірландії. Комітет Червоного Хреста (МКЧХ), що складається з 25 членів отримав унікальні повноваження, які були наданні міжнародною спільнотою, щоб захищати життя та гідність жертв міжнародних та внутрішніх збройних конфліктів. В 1919 році в Парижі було заснована Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, яка займається координацією всіх національних організації в межах руху.
1896 • Після поразки італійців, в Адіс-Абебі між Італією та Ефіопією підписано мирний договір, котрий завершував італо-ефіопську війну 1895-96 років, — Італія визнавала незалежність Ефіопії і кордон між нею та італійською колонією Еритрея по ріках Мареб, Белеса та Муна.
1912 • Спеціальним указом президента США Вільяма Тафта проведено "специфікацію" зірок і смуг на державному прапорі — 13 зірок (зліва направо) і 13 смуг (зверху вниз) асоціюються з 13-а колоніями-засновницями США у тому порядку, як хронологічно ними була ратифікована конституція США. Таким чином, крайня ліва верхня зірка і верхня смуга репрезентує штат Делавер, як перший, де 7 грудня 1787 року було ратифіковано конституцію; інші зірки асоційовано із новими штатами в порядку їх входження до США.
Новітня історія
1951 • Після перемоги Консервативної партії на парламентських виборах Уінстон Черчіль зформував свій другий кабінет (перший в 1940-45 рр.), змінивши на посту прем'єр-міністра Великобританії лейбориста Клемента Еттлі.
1951 • На ринзі Медісон Сквеа-Гарден у Нью-Йорку свій останній бій провів легендарний 37-річний американський суперважковаговик Джо Луїс — у восьмому раунді він нокаутом програв майбутньому чемпіону світу і не менш легендарному Рокі Марчіано. З 1934 по 1951 роки Луїс провів 71 бій, в котрих 68 разів перемагав, причому 54 рази — нокаутом.
1955 • Прем'єр-міністр Південного В'єтнаму Нго Дін Дієм, базуючись на результатах проведеного референдуму, на котрому він отримав 98.2% голосів, проголосив себе президентом країни. Адміністрація США, незважаючи на виявлені махінації під час референдуму (лише в Сайгоні на 400 тисяч виборців було виявлено більше 600 тисяч бюлетнів), поспішила визнати Південний В'єтнам як самостійну державу, а Нго Дін Дієма — законним президентом, чим унеможливила проведення запланованих на 1956 рік всев'єтнамських президентських виборів і об'єднання прокомуністичного Північного і "демократичного" Південного В'єтнаму в єдину державу.
1955 • На наступний день після того, як територію Австрії залишив останній іноземний солдат, набув чиннсті ухвалений Національною радою федеральний конституційний закон, який проголосив її постійний нейтралітет Австрії і відкидав можливість приєднання до будь-яких військових союзів або створення іноземних військових баз на австрійській території. Ця дата кожного року в Австрії відзначається як день незалежності і супроводжується підняттям австрійського прапора, через що святкується ще і як «День прапора».
1956 • На міжнародній конференції, проведеній у штаб-квартирі ООН, затверджено статут Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ). Свою практичну роботу Агентство почало виконувати з 29 липня 1957 року. Його метою проголошено контроль за мирним використанням атомної енергії, встановлення стандартів ядерної безпеки і захисту довкілля, а також запобігання використанню ядерних матеріалів і обладнання для атомних станцій для військових цілей.
1965 • У Букінгемському палаці в Лондоні учасникам групи The Beatles вручено вищі нагороди Великобританії — орден Британської імперії. Як згадував згодом Пол Маккартні, всі вони нервували і для заспокоєння перед церемонією курнули маріхуани в туалеті королівського палацу.
1972 • У місті Істон (штат Коннектикут, США) у віці 83-х років помер Ігор Іванович Сікорський, американський авіаконструктор і авіабудівник, родом з Києва, де він свого часу захопився конструюванням літальних апаратів.
1978 • Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про повне знищення вірусу віспи в природі. На даний момент вірус віспи знаходиться лише у двох лабораторіях США і Росії. Питання про остаточне знищення вірусу відкладено до 2014 року.
1979 • Під час приватного обіду керівником Центрально-розвідувального управління Кореї Кімом в Сеулі убитий 62-річний генерал, президент Кореї Пак Чон Хі, котрий у 1961 році прийшов до влади в результаті безкровного перевороту і потім тричі перемагав на президентських виборах. Правління Пак Чон Хі характеризувалось авторитарними методами, порушенням демократичних свобод при різкому зростанні економіки країни. У 1980 році Кім і чотири його спільники, котрі пояснювали свої дії бажанням відновити демократію в Кореї, були повішені. Новим президентом країни став прем'єр-міністр Чон Ду Хван.
1984 • В Медичному центрі університету міста Лома-Лінда (штат Каліфорнія) доктор Леонард Бейлі провів першу трансплантацію людині серця бабуїна — дівчинці віком 14 днів із вродженою фатальною вадою серця (відсутня ліва половинка) було пересаджене серце молодої мавпи. До цієї операції лише трьом іншим пацієнтам (останньому — в 1977 році) були пересаджені серця тварин, але всі вони були відторжені організмом і жоден із хворих не прожив більше трьох днів. В даному випадку лікарі сподівались, що у такої маленької дитини з несформованою імунною системою відторгнення не відбудеться, але дівчинка померла на 20-й день після операції.
1984 • Відбулась прем'єра культового фільму Джеймса Камерона «Термінатор». Завдяки вдало зіграній лиходійській ролі Арнольда Шварценеггера, яка складається у фільмі лише з 17 реплік, його персонаж став сприйматися не як другорядний, а головний герой фільму.
1985 • Вітні Х'юстон випустила свій перший хітовий сингл — «Saving All My Love For You».
Наш час
1994 • Король Йорданії Хусейн I і прем'єр-міністр Ізраїлю Іцхак Рабін підписали мирний договір, завершивши 46-річний військовий і територіальний конфлікт. Йоорданія стала другою арабською державою (після Єгипту), яка втановила мирні стосунки з Ізраїлем.
1999 • За пропозицією прем'єр-міністра Великобританії Тоні Блера лорди, що засідали у верхній палаті парламенту по праву народження, проголосували за відміну цього права, припинивши тим самим 800-річну традицію британського парламетаризму.
2011 • Введено в експлуатацію перший серійний Боїнг-787.
2014 • Відбулись позачергові вибори народних депутатів Верховної Ради України, приводом до яких став розпад парламентської коаліції, сформованої у лютому 2014 року. За результатами виборів до Верховної ради пройшли шість партій (Народний фронт, Блок Петра Порошенка, Самопоміч, Опозиційний Блок, Радикальна та Батьківщина).
Народились 26 жовтня
1685 — †23 липня 1757 • Джузеппе Доменіко Скарлатті, італійський композитор епохи бароко; син композитора Алессандро Скарлатті.1759 — †5 квітня 1794 • Жорж Жак Дантон, один з засновників Першої французької республіки, співголова клубу кордельєрів, міністр юстиції за часів Французької революції, перший голова Комітету громадського порятунку. 265 років з дня народження.
1787 — †7 лютого 1864 • Вук Стефанович Караджич, сербський філолог і фольклорист, основоположник сербської літературної мови на народно-розмовній основі; укладач "Граматики сербської мови", "Сербського словника".
1800 — †24 квітня 1891 • Гельмут (Карл Бернхард) Мольтке, німецький фельдмаршал, начальник пруського і німецького генштабів (1858-88 рр.), ідеолог німецького мілітаризму.
1802 — †14 листопада 1866 • Мігел I (Мігел Абсолютист), король Португалії (1828-34) з династії Браганса; син португальського короля Жуана VI, брат імператора Бразилії Педру I.
1811 — †23 липня 1875 • Ісаак Мерріт Зінгер, американський винахідник і промисловець; суттєво удосконалив конструкцію швейну машину та заснував компанію «Зингер».
1841 — †26 грудня 1886 • Теодор Егон Оппольцер, австрійський астроном, автор "Канону затемнень", книги, котра дозволила розшифрувати літочислення давніх цивілізацій Сходу і на основі астрономічних явищ визначити дати найважливіших подій давньої історії.
1911 — †27 січня 1972 • Махалія Джексон, видатна негритянська співачка (God's Gonna Separate the Wheat from the Tares, Move on Up a Little Higher, The Lord's Prayer).
1914 — †1 березня 1984 • Джекі Куган (Джон Леслі Куган), американський кіноактор, перша дитина-актор зірка Голлівуду ("Малюк", "Олівер Твіст", "Маленький Робінзон Крузо", "Том Сойєр", "Гекльберрі Фінн"). 110 років з дня народження.
1916 — †8 січня 1996 • Франсуа Міттеран, французький політик, президент Франції (1981-95 рр.), займав пости міністрів в 11 урядах у період з 1947 по 1958 роки, один із засновників Французької Соціалістичної партії (1971).
1919 — †27 липня 1980 • Мохаммед Реза Пехлеві, останній шах Ірану (1941-79 рр.). 105 років з дня народження.
1942 — †29 квітня 2014 • Боб (Роберт Вільям) Хоскінс, англійський актор (Бразилія, Хто підставив кролика Роджера?, Мона Ліза, Стан серця).
1945 • Луїз Інасіу Лула да Сілва, 35-й президент Бразилії (2003-11 рр.).
1947 • Ольга Миколаївна Матешко, українська актриса (Пропала експедиція, Звинувачується весілля, Якщо можеш — пробач, Вавілон XX, В бій ідуть одні "старики").
1947 • Хіларі Родхем Клінтон, американський юрист, сенатор, дружина 42-го президента США Білла Клінтона.
1947 • В'ячеслав Сигизмундович Криштофович, український кінорежисер («Одинока жінка бажає познайомитись», «Ребро Адама»).
1959 • Ево Моралес, президент Болівії (2006-19 рр.); за етнічним походженням — аймара, перший керівник держави з тубільного, індіанського населення країни. 65 років з дня народження.
1962 • Даво Карнішар, словенський альпініст, перша людина, що спустилась з Евересту на лижах.
Померли 26 жовтня
105 • Еварист, єпископ римський (99-105 рр.); п'ятий папа Римський (99-105 рр.). Пом. 1919 років тому у 61 рік (нар. 17 квітня 44 р.).899 • Альфред Великий, король Вессекса (871-899 рр.), перший монарх, що носив титул короля англів і саксів. Пом. 1125 років років тому у 50 років (нар. 849 р.).
1440 • Жиль де Ре, французький маршал, соратник Жанни д'Арк; прототип легендарного персонажа під назвою СИня Борода. Пом. 584 роки тому у 35 років (нар. 1405 р.).
1605 • Джелаль-ад-дін Акбар, третій правитель імперії Великих Моголів (з 1556 р.); онук Бабура, прямий нащадок Тамерлана. Пом. 419 років тому у 63 роки (нар. 14 жовтня 1542 р.).
1764 • Вільям Хогарт, англійський художник і графік (Вибори, Кар'єра проститутки, Модний шлюб). Пом. 260 років років тому у 67 років (нар. 10 листопада 1697 р.).
1890 • Карло Коллоді (Карло Лоренцині), італійський журналіст, письменник (Пригоди Піноккіо, Подорож по Італії з Джаннеттино, Очі й носи, Веселі історії). Пом. 134 роки тому у 64 роки (нар. 24 листопада 1826 р.).
1952 • Хетті Макденіел, американська актриса, лауреат «Оскара» (Віднесені вітром" [1940]), перша чорношкіра, удостоєна цієї нагороди. Пом. 72 роки тому у 58 років (нар. 10 червня 1894 р.).
1972 • Ігор Іванович Сікорський, американський авіаконструктор українського походження; автор першого світового рекоду швидкості (з екіпажем) — 111 км/год (1911 р., на літаку "Сікорський-2"), збудував близько 15 типів літаків, першим створив турбінні вертольоти і вертольоти-амфібії; конструктор першого вдалого американського гелікоптера. Пом. 52 роки тому у 83 роки (нар. 25 травня 1889 р.).
2003 • Елем Германович Климов, російський кінорежисер (Агонія, Іди й дивись). Пом. 21 рік тому у 70 років (нар. 9 липня 1933 р.).
2003 • Леонід Філатов, російський театральний і кінактор (Екіпаж, Ярослав Мудрий, Забута мелодія для флейти, Сповідь його дружини, Місто Зеро, Сучі діти), письменник (Казка про Федота-стрільця), режисер (Сучі діти). Пом. 21 рік тому у 57 років (нар. 24 грудня 1946 р.).
Месопотамія
ВІД ПЕРШИХ ГРОМАД ДО ПЕРШОЇ ІМПЕРІЇ
ВІД ПЕРШИХ ГРОМАД ДО ПЕРШОЇ ІМПЕРІЇ