1 січня • Повстанські загони під керівництвом Фіделя Кастро скинули на Кубі диктаторський режимФульгенсіо Батісти, котрий разом зі своїм найближчим оточенням залишив острів і вилетів у Домініканську республіку. Суддя Мануель Уррутія був призначений виконуючим обов'язки президента, а 7 січня Кастро на чолі революційних загонів увійшов у Гавану.
2 січня • У Радянському Союзі в бік Місяця здійснено запуск першої космічної ракети з автоматичною міжпланетною станцією "Луна 1" — вперше досягнуто другої космічної швидкості, необхідної для міжпланетних польотів.
3 січня • Через 218 років після відкриття європейцями і через 92 роки після придбання у Росії за ціною 2 центи за акр Аляска стала 49-м штатом США.
4 січня • Радянська міжпланетна станція "Луна 1" стала першим космічним апаратом, що досягнув околиць Місяця, — вона пройшла на відстані 6 тисяч кілометрів від нього і вийшла на геліоцентричну орбіту. «Луна-1» стала першим у світі літальним апаратом, що досягнув другої космічної швидкості і подолав притягання Землі.
7 січня • Через шість днів після падіння диктатора Фульгенсіо Батісти, США визнали тимчасовий кубинський уряд, незважаючи на небезпеку того, що повстанська армія Фіделя Кастро могла бути пов'язаною з комуністичним рухом, — американський уряд сподівався, що співпраця з новим режимом допоможе захистити інтереси США на Кубі.
16 січня • На Горьківському автозаводі зібрана перша партія автомобілів "Чайка" (ГАЗ-13), призначених виключно для вищої радянської партійної та господарської номенклатури СРСР. ГАЗ-13 випускався до 1981 року і за цей час було приблизно 3179 авто.
17 січня • Сенегал і Французький Судан підписали угоду про створення Федерації Малі, яка проіснувала півтора роки, допоки окремим її частинам була надана повна незалежність.
18 січня • Три американських важких бомбардувальника В-52B завершили перший кругосвітній безпосадочний політ, який почався 16 січня — за 45 годин 19 хвилин вони тричі поповнювали паливо від літака-дозаправників і подолали 39165 кілометрів.
27 січня • У Москві відкрився позачерговий XXI з'їзд КПРС, на якому перший секретар ЦК і голова Ради міністрів СРСР Микита Хрущов заявив, що в СРСР «соціалізмупереміг не лише повністю, але й остаточно» і оголосив перехід до «розгорнутого будівництва комуністичного суспільства».
лютий
3 лютого • У авіаційній катастрофі поблизу міста Мейсон (штат Айова) загинули 22-річний Бадді Холлі, 28-річний Дж. Річардсон і 17-річний Річі Валенс, котрі попри свій молодий вік були відомими музичними виконавцями. Більшість робіт рок-зірки Бадді Холлі, були опубліковані по його смерті і мали значний вплив на становлення таких музикантів, як Пол Макартні та Боб Ділан; Дж. Річардсон — "Біг Боппер" — став популярним як автор хітів, написаних для ряду відомих виконавців, але в останні роки став сам виконувати свої пісні і його рокабіллі-хіт "Chantilly Lace" увійшов до десятки кращих пісень США; третя жертва аварії — уроджений Річард Валенсуела — відзначився хітами "Donna" і "La Bamba", які займали 2-у і 22-у позицію відповідно в списку найпопулярніших рок-н-ролльних пісень США. У 1972 році в пам'ять про Холлі, Річардсона і Валенса співак Дон Маклін записав пісню "American Pie", що досягла першої позиції в американських хіт-парадах; у 2000-у році вона стала хітом у виконанні Мадонни.
16 лютого • Після повалення в грудні 1958 року диктаторського режиму генерала Батісти 30-літній Фідель Кастро Рус, один з керівників повстанських загонів, став прем'єр-міністром Куби, змінивши на цьому посту поміркованого політика Мірі Кардону. США, які ще в 1958 році припинили підтримку Батісти, визнали новий уряд Куби, однак принципово змінили до нього ставлення після того, як Кастро проголосив себе марксистом, започаткував програму аграрних реформ і націоналізував американську власність на острові. Центральне Розвідувальне Управління США санкціонувало неодноразові спроби повалити комуністичний уряд Куби, однак на своєму посту Кастро пережив дев'ятьох американських президентів, сорок років економічного ембарго і політичного тиску з їх боку, і Куба під керівництвом Кастро увійшла в 21 століття бідною тоталітарною країною з добре розвиненою системою освіти та медичного обслуговування.
березень
9 березня • На ярмарку іграшок у Нью-Йорку вперше продемостровано ляльку з рисами обличчя справжньої людини. Білявка на ім'я Барбі (Барбара Міллісент Робертс) невдовзі стала бажаною іграшкою дівчат по всьому світу.
10 березня • У Лхасі розпочалось повстання тібетців проти окупаційного режиму Китаю, яке було жорстоко придушене через тиждень. У результаті Далай-лама XIV і його прихильники були вимушені емігрувати до Індії, а сам Тібет до 1984 року став закритою для іноземців територією.
29 березня • Італія та США підписали угоду про будівництво американських ракетних баз на території Італії.
квітень
9 квітня • Американське Національне Агенство з Аеронавитики і Космонавтики (НАСА) оголосило про набір першої групи астронавтів, до якої ввійшли Скотт Карпентер, Гордон Купер, Джон Гленн, Вірджил Гріссом, Уолтер Ширра, Алан Шепард і Дональд Слейтон. 7 кращих військових пілотів, відібраних з 32-х кандидатів, мали взяти участь у проекті "Меркурій", що передбачав запуск в 1961 році першої пілотованої людиною космічної ракети. В СРСР першу групу космонавтів було сформовано на рік пізніше — 7 березня 1960 року.
15 квітня • Через чотири місяці після вчиненого перевороту кубинський лідер Фідель Кастро на запрошення Американської асоціації редакторів газет відвідав США. Відверто антиамериканська і лівацька риторика Кастро та плани націоналізації промисловості привели до напруженних стосунків між США та Кубою, і президент Ейзенхауер відмовив Кастро у зустрічі. Після цього візиту американо-кубинські стосунки геть розладнались і переросли у відкрите воєнне і економічне протистояння.
27 квітня • Мао Цзедун залишив пост глави уряду, щоб повністю зосередитись на партійній роботі. Головою КНР обрано Лю Шаоци.
травень
4 травня • Одночасно в Лос-Анжелесі і Нью-Йорку відбулось перше вручення нагород «Греммі» кращим музикантам 1958 року.
12 травня • Елізабет Тейлор вчетверте вийшла заміж — з Едді Фішером вона прожила менше п'яти років.
28 травня • З космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида) в космос вперше відправились дві мавпи — шимпанзе Абель і Бейкер.
червень
9 червня • У США на воду спущено підводний човен «George Washington», перший човен такого типу, здатний нести балістичні ракети.
23 червня • Після дев'яти років ув'язнення вийшов з тюрми Клаус Фукс, британський фізик німецького походження. 1 травня 1950 року він був засуджений до 14 років тюрми за шпигунство і видачу військових секретів, котрі допомогли Радянському Союзу створити атомну і водневу бомби. За зразкову поведінку Фукс був достроково звільнений і негайно виїхав до Східної Німеччини, де й помер у 1988 році.
27 червня • На Бродвеї востаннє, 734-й раз, зіграно спектакль "Вест-сайдська історія" Леонарда Бернстайна.
липень
4 липня • Кайманові острови відділились від Ямайки і стали самостійною державою.
15 липня • На екрани США вийшов фільм Біллі Вайлдера «Дехто любить це гарячим» з Мерилін Монро, Джеком Леммоном і Тоні Кертісом у головних ролях, відомий у нашому прокаті під назвою «В джазі лише дівчата». Фільм одержав премію «Оскар» за найкращі костюми, три премії «Золотий глобус» (за найкращу жіночу роль, Мерилін Монро; за найкращу чоловічу роль, Тоні Кертіс; як найліпша комедія(, нагороду Британської кіноакадемії (BAFTA) і нагороду Гільдії сценаристів США. Американський кіноінститут назвав стрічку найкращою комедією всіх часів. Пісні, котрі виконано у фільмі, зокрема «I Wanna Be Loved by You», стали популярними у всьому світі.
24 липня • В Непалі почав роботу перший в країні обраний парламент.
26 липня • Полковник Корпусу морської піхоти США Вільям Ранкін, виконуючи в небі Північної Кароліни політ на висоті 14 326 метрів, вимушено катапультувався з реактивного винищувача «Крусейдер» і, попавши в сильну грозу, спускався на землю протягом 40 хвилин замість 11, що вважається найтривалішим в історії стрибком з парашуту.
серпень
7 серпня • З космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида) стартував непілотований людиною космічний апарат «Explorer 6», котрий передав перші знімки поверхні Землі з космосу.
11 серпня • У Москві відкрито міжнародний аеропорт Шереметьєво.
21 серпня • У зв'язку з виходом Іраку з Багдадського пакту, організація змінила свою назву на Організація Центрального договору (СЕНТО).
21 серпня • Президент США Дуайт Ейзенхауер підписав закон про прийняття Гавайських островів в склад країни в якості 50-го штату.
вересень
13 вересня • Під час посадки радянська космічна станція «Луна-2» упала на поверхню Місяця і стала першим зробленим людиною об'єктом, котрий досягнув поверхні супутника.
15 вересня • На запрошення американського президента Дуайта Ейзенхауера з 13-денним візитом до США прибув голова ради міністрів СРСР Микита Сергійович Хрущов. В липні цього ж року СРСР відвідав віце-президент США Річард Ніксон. Взаємні візити керівників двох наддержав сприяли пом'якшенню стосунків, зближенню позицій з ряду питань, практичному втіленню хрущовської тези про "мирне співіснування" двох ідеологічних систем, але так і не змогли зупинити "холодну війну" між СРСР і США, котрі і надалі не гребуючи методами, намагались завоювати вигідні військові та політичні позиції у світі.
16 вересня • У Нью-Йорку в готелі «Sherry-Netherland» компанія Xerox продемонструвала перший успішний промисловий копіювальний апарат «Xerox 914», який революціонізував документообіг. Він важив 294 кг, коштував 27 500 доларів і працював зі швидкістю 136 копій розміром 229 мм х 356 мм за годину.
жовтень
7 жовтня • Радянська автоматична міжпланетна станція "Луна-3" вперше в світі сфотографувала обернену сторону Місяця і передала її зображення на Землю.
15 жовтня • У Мюнхені агент КДБ Богдан Сташинський вистрілив в обличчяСтепану Бандері струменем розчину ціаністого калію, від чого той помер на місці. Судовий процес, що пройшов через два роки в Карлсруе, встановив, що наказ Сташинський отримав від керівника КДБ СРСР Олександра Шелепіна з відома першого секретаря ЦК КПРС Микити Хрущова.
21 жовтня • У Нью-Йорку відкрився Музей Соломона Р. Гуггенхейма, збудований за проектом американського архітектора Френка Ллойда Райта, котрий помер за півроку до цієї події. За своєю конструкцією музей, присвячений сучасному мистецтву, представляв модернову шестиповерхову споруду із скла і бетону, поверхи котрої сполучались неперервною спіралевидною рампою, з котрої був доступ до галерей, розміщених у чотирьох рівнях.
листопад
2 листопада • Після того, як у попередньому матчі Жак Плант, воротар канадської хокейної команди "Montreal Canadiens", отримав травму обличчя і йому було накладено 7 швів, на матч з "New York Rangers" він вийшов на поле у саморобній масці з гуми і пластмаси. І хоча Плант не був першим, хто користувався воротарською маскою, саме після Планта хокейна маска стала обов'язковим елементом екіпування хокейних воротарів.
15 листопада • Надзвичайний з'їзд Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) прийняв у Бад-Годесберзі нову програму, з котрої було вилучено усі згадування про марксизм.
29 листопада • Церемонію вручення нагород "Гремі" вперше показано по телебаченню. Цього дня записом року було визнано пісню "Mack the Knife" Боббі Даріна, а його самого — кращим новим співаком року; було також нагороджено Френка Сінатру за кращий диск року ("Come Dance with Me") і Джимі Дріфтвуда за кращу пісню року ("The Battle of New Orleans").
грудень
1 грудня • За наполяганням США 12 країн — Австралія, Аргентина, Бельгія, Великобританія, Нова Зеландія, Норвегія, СРСР, США, Франція, Чилі, ПАР і Японія — підписали у Вашингтоні договір терміном на 30 років про використання Антарктиди в мирних цілях. Закон, що набув чинності 23 червня 1961 року, підтвердив нейтральний статус Антарктиди, забороняв країнам-учасницям створювати на її території військові бази, захоронювати ядерні відходи і проводити випробування будь-якої зброї.
27 грудня • Від семи поштовхів землетрусу на півночі Туреччини загинуло більше 50 тисяч чоловік, сотні тисяч жителів провінцій Ерзінджан, Сівас і Самсун втратили житло і протягом всієї зими потерпали від лютих морозів, що часом досягали 30-и градусів.
Народились 1959 року
12 січня • Пер Гесл, шведський музикант, співак (Roxette).
16 січня • Шаде (Гелен Фолашейд Аду), англійська співачка нігерійського походження ("Smooth Operator", "Diamond Life", "Promise", "Stronger than Pride").
22 січня • Лінда Блер, американська актриса ("Екзорсист", "Аеропорт '75").
лютий
3 лютого • Томас Калабро, американський кіноактор ("Район Мелроуз", "Вулиця мрій").
15 лютого • Алі (Алістар) Кембелл, англійський музикант, співак (UB40: "Food for Thought", "My Way of Thinking", "Red Red Wine", "Don't Break My Heart").
16 лютого • Джон Маккінрой, американський тенісисит, семиразовий переможець турнірів Великого шолому в одиночному розряді, десятиразовий — у парному; перша ракетка світу (1981-84 рр.).
17 лютого • Сергій Балтача, український футболіст ("Динамо" Київ), володар Кубка кубків УЕФА (1986).
19 лютого • Анатолій Васильович Дем'яненко, український футболіст ("Динамо" Київ), володар Кубка кубків УЕФА (1986), кращий футболіст СРСР 1985 року; тренер.
22 лютого • Кайл Маклахлен, американський актор («Твін Пікс», «Відчайдушні домогосподарки», «Секс у великому місті».
24 лютого • Володимир Вікторович Горянський, український актор, Народний артист України (2008).
25 лютого — †18 травня2013 • Олексій Октябринович Балабанов, російський кінорежисер ("Брат", "Про виродків і людей", "Піжмурки", "Вантаж 200", "Морфій", "Кочегар", "Я теж хочу"), сценарист та актор.
березень
7 березня • Лучано Спаллетті, італійський футболіст і тренер.
8 березня • Ейдан Куінн, американський актор ("Легенди осені", "Франкенштейн").
18 березня • Люк Бессон, французький кінорежисер ("Нікіта", "Леон-кіллер", "П'ятий елемент", "Таксі", "Жанна д'Арк", "Дансер").
27 березня • Ендрю Фаррісс, австралійський рок-музикант, клавішник групи INXS.
квітень
15 квітня • Емма Томпсон, англійська актриса, дворазовий лауреат премії «Оскар» як акторка ("Маєток Говард-енд" [1992]; "Чуття і чуттєвість", "В ім'я отця", "Джуніор") і сценарист ("Чуття і чуттєвість" [1995]).
травень
17 травня • Пол Ді Анно, англійський рок-співак (Iron Maiden).
21 травня • Нік Кассаветіс, американський актор («Без обличчя») і режисер («Вона прекрасна», «Альфа Дог»).
22 травня • Моріссі (Стефен Патрік), вокаліст рок-групи The Smiths ("Hand in Glove", "This Charming Man", "What Difference Does It Make", "Heaven Knows I'm Miserable Now", "William It Was Really Nothing", "Reel Around the Fountain", "Suffer Little Children", "Bigmouth Strikes Again", "That Joke isn't Funny Anymore", "Shakespeare's Sister", "Boy with the Thorn in His Side", "The Queen is Dead", "Frankly Mr. Shankly", "Cemetry Gates").
23 травня • Лариса Андріївна Гузєєва, російська актриса («Жорстокий романс»), телеведуча.
29 травня • Руперт Еверетт, англійський актор ("Інші хороші речі", "Закоханий Шекспір", "Одруження мого кращого друга", "Безумовне кохання").
червень
7 червня • Тетяна Люсьєнівна Друбич, російська актриса ("Чорна троянда — емблема печалі", червона троянда — емблема кохання", "Асса", "Десять негритят", "Обрані", "Сто днів після дитинства").
11 червня • (Джеймс) Г'ю Лорі, англійський актор ( «Дживc і Вустер», «Доктор Хаус»), письменник, музикант.
12 червня • Дженілі Харрісон, американська актриса ("Даллас", "Залізний кулак", "Головна ціль", "Кривава жертва").
липень
9 липня • Джим Керр, лідер шотландської групи Simple Minds (Changeling, Premonition, The American, Love Song, Don't You Forget About Me).
11 липня • Сюзан(на) Вега, американська співачка («Tom's Diner», «Luka»).
11 липня • Річі Самбора, гітарист американської рок-групи Bon Jovi, співак («Hard Times Come Easy»).
21 липня — †8 лютого2017 • Віктор Вікторович Чанов, український футболіст ("Шахтар" Донецьк, "Динамо" Київ, "Маккабі" Хайфа, Ізраїль), тренер.
26 липня • Кевін Спейсі (Фаулер), американський актор, лауреат «Оскара» (Краса по-американськи [1999], Звичайні підозрювані [1995], Американці, Епідемія, Сім, Час убивати, Таємниці Лос-Анжелеса).
серпень
1 серпня • Джо Елліот, вокаліст американської групи Def Leppard (Photograph, Rock of Ages, Foolin').
3 серпня • Джон Макгінлі, американський актор («Клініка», «Взвод», «Волл-стріт»).
10 серпня • Розанна Аркетт, американська кіноактриса (Блакитна безодня, Дев'ять ярдів, Тікати нікуди, Кримінальне чтиво).
12 серпня • Сюзанн Вега, американська співачка, музакант («Tom's Diner», Luka, Marlene on the Wall, Small Blue Thing, Calypso).
14 серпня • Ервін "Меджик" Джонсон, американський баскетболіст, п'ятиразовий чемпіон НБА ("Лос-Анжелес Лейкерс"), Олімпійський чемпіон (1992).
27 серпня • Герхард Бергер, австрійський автогонщик "Формули-1"; за 14 сезонів з 1984 по 1997 рр. провів 210 перегонів, отримав 10 перемог.
29 серпня • Кріс Хадфілд, другий канадський астронавт (1995).
вересень
10 вересня • Микола Дмитрович Канішевський, український журналіст, редактор і ведучий інформагентства "Вiкна".
14 вересня • Мортен Харкет, норвезький поп-співак (A-ha).
19 вересня • Віктор Миколайович Андрієнко, український актор («Боксери віддають перевагу блондинкам», «ТойХтоПройшовКрізьВогонь») та режисер («Іван-сила») театру і кіно.
23 вересня • Літа Форд, американська рок-співачка (When I Close MY Eyes Forever).
жовтень
4 жовтня • Кріс Лоу, британський поп-співак (Pet Shop Boys: What Have I Done to Deserve This).
9 жовтня — †27 лютого2015 • Борис Юхимович Нємцов, російський політик і державний діяч.
9 жовтня • Майкл Паре, американський кіноактор (Прокляте селище, Сонячна сила, Битва з драконом, Жіночий клуб, Вулиці у вогні, Найбільший американський герой).
26 жовтня • Ево Моралес, президент Болівії (2006-19 рр.); за етнічним походженням — аймара, перший керівник держави з тубільного, індіанського населення країни.
листопад
3 листопада • Дольф Лундгрен (Ганс Лундгрен), шведський актор (Легіон, Останній воїн, Миротворець, Джонні Мнемонік, Солдат удачі, Дерево Джошуа, Універсальний солдат, Червоний скорпіон, Роккі 4, Ліцензія на вбивство).
5 листопада • Браян (Гай) Адамс, канадський поп-співак, композитор, музикант (Heaven, Summer of '69, Everything I Do, Tears are Not Enough).
20 листопада • Шин Янг, американська актриса (Айс Вентура, Фатальний інстинкт, Безвихідь).
грудень
5 грудня • Олександр Владиленович Ярославський, український підприємець, громадський діяч.
15 грудня — †31 грудня1999 • Соломія Дмитрівна Павличко, українська письменниця, літературознавець, перекладач, публіцистка, автор праць з історії фемінізму («Фемінізм: статті, дослідження, бесіди та інтерв'ю»); дочка Дмитра Павличка.
19 грудня • Марія Василівна Матіос, українська поетеса, письменниця («З трави і листя», «Жіночий аркан», «Жіночий аркан у саду нетерпіння», «Солодка Даруся», «Щоденник страченої», «Вирвані сторінки з автобіографії», «Армагедон уже відбувся»), лауреат Національноъ преміъ України ім. Тараса Шевченка (2005).
20 грудня • Євген Альфредович Червоненко, український підприємець, державний, політичний і громадський діяч.
31 грудня • Вел (Едвард) Кілмер, американський актор (Червона планета, Святий, Бетмен назавжди, Привид і Темрява, Сутичка, Справжня Маккой, Убий мене знову).
Померли 1959 року
21 січня • Сесіл (Блаунт) Деміль, американський кінорежисер, продюсер, один із співзасновників компанії Paramount Pictures (1913), лауреат «Оскара» (Десять заповідей). 65 років тому у 78 років (нар. 12 серпня1881 р.).
3 лютого • Бадді Холлі (Чарльз Гардін Холлі), американський рок-співак (The Crickets: That'll Be the Day, Oh, Boy, Peggy Sue, Maybe Baby; соло: It Doesn't Matter Anymore); загинув у авіакатастрофі. 65 років тому у 23 роки (нар. 7 вересня1936 р.).
26 березня • Реймонд Чандлер, американський письменник, автор детективів (Шантажисти не стріляють, Вічний сон). 65 років тому у 71 рік (нар. 23 липня1888 р.).
5 квітня • Ромуло Гальєгос, венесуельський письменник («Донья Барабара», «Соломинка на вітрі»), просвітитель, президент Венесуели (1948). 65 років тому у 75 років (нар. 2 серпня1884 р.).
9 квітня • Френк Ллойд Райт, американський архітектор-новатор («Будинок над водоспадом», Музей Соломона Гуггенгайма в Нью-Йорку). 65 років тому у 90 років (нар. 8 червня1869 р.).
24 травня • Джон Фостер Даллес, американський дипломат, держсекретар США (1953-59 рр.). 65 років тому у 71 рік (нар. 25 лютого1888 р.).
3 червня • Пилип Коновал, канадський військовослужбовець українського походження; єдиний українець-кавалер Хреста Вікторії, найвищої та найпочеснішої нагороди за мужність перед лицем ворога, якою можуть бути нагороджені військовики з країн, підлеглих Британській короні. 65 років тому у 71 рік (нар. 15 вересня1888 р.).
17 липня • Біллі Холідей (Елеанора Фаган), американська джазова співачка, "Леді-джаз" ("Lover Man", "Fine and Mellow", "Don't Explain", "God Bless the Child"). 65 років тому у 44 роки (нар. 7 квітня1915 р.).
28 серпня • Рафал Лемкін, польський та американський науковець-правник; відомий насамперед запровадженням уперше терміну «геноцид» як правового поняття («Радянський геноцид в Україні», 1953). 65 років тому у 59 років (нар. 24 червня1900 р.).
7 жовтня • Маріо Ланца (Альфредо Арнольд Кокоцца), американський оперний співак, актор. 65 років тому у 38 років (нар. 31 січня1921 р.).