5 січня • Президент США Річард Ніксон підписав розпорядження про виділення 5,5 мільярдів доларів на 6-річну програму створення космічного літального апарату багаторазвого використання "Шатл".
9 січня • У гавані Гонконга загорівся і затонув океанський лайнер "Королева Єлизавета", що багато років було флагманом і гордістю британського пасажирського флоту. Збудований в 1946 році, лайнер до 1968 року використовувася для морських вояжів як найрозкішніше у світі пасажирське судно, а в 1970 році був проданий з аукціону тайванському магнату С.В.Туну, який перейменував його в "Морський університет" і планував після переобладнання перетворити в справжній плавучий навчальний заклад. Однак, за декілька місяців до завершення робіт на борту лайнера сталася пожежа і він затонув.
12 січня • КДБ УРСР у Києві та Львові було заарештовано 14 діячів дисидентського руху, звинувачених в «українському буржуазному націоналізмі» і поширенні самвидаву. Всього протягом року зазнали репресій 89 чоловік, більшість з яких були засуджені до великих термінів ув'язнення або поміщені у психіатричні лікарні. Це стало початком масових репресій проти української інтелігенції, які тривали майже неперервно до кінця 1976 року, коли за ініціативою голова КДБ Віталія Федорчука розпочалось переслідування організаторів і учасників гельсінського руху.
22 січня • В Брюсселі підписано документи про вступ Великої Британії, Данії, Ірландії і Норвегії в Європейський Економічний Союз з 1 січня 1973 року. Вступ Норвегії до ЄЕС не відбувся, оскільки на референдумі населення країни висловилось проти цього.
24 січня • Після 28 років переховування у джунглях острова Гуам, місцеві фермери знайшли Шоічі Йокої, сержанта японської арміїї, котрий не знав про завершення Другої світової війни. Коли в 1944 році американці захопили Гуам, Йокої не здався в полон, а почав переховуватись у джунглях в очікуванні повернення своїх військ. Після свого виявлення в 1972 році, Йокої був роззброєний і відправлений до Японії, де був прийнятий як національний герой. Невдовзі він одружився і повернувся на Гуам провести свій медовий місяць. Помер Йокої від сердечного приступу в 1997 році у віці 82-х років.
30 січня • "Кривава неділя" у Північній Ірландії — в місті Лондондеррі британські солдати застрелили 13-х і поранили 17-х беззбройних католиків, що брали участь у мирній демонстрації, яка проводилась на знак протесту проти британської політики переслідування ірландських націоналістів. Це викликало хвилювання по всій Ірландії, і 2 лютого у відповідь за "Криваву неділю" в Дубліні було підпалено британське посольство. У квітні британський уряд оприлюднив виновки службового розслідування подій в Лондондеррі, за яким дії військових оголошувались повністю випраданими. Щоб припинити англо-ірландські збройні конфлікти, в яких з 1969 року у Північній Ірландії загинуло більше 3 тисяч чоловік, Лондон направив сюди додаткові військові та поліцейські контингенити.
лютий
3 лютого • У Саппоро (Японія) почалися XI зимові Олімпійські ігри, котрі тривали до 13 лютого. Вони стали першими подібними змаганнями, що проводились в Азії.
13 лютого • У японському місті Саппоро закінчились XI зимові Олімпійські ігри, котрі розпочалися 2 лютого. У командній першості перемогла команда СРСР, на рахунку якої було 8 золотих, 5 срібних і 3 бронзових медалі. Героєм Олімпіади стала радянська лижниця Галина Кулакова, яка завоювала 3 золоті нагороди.
14 лютого • Радянська космічна станція "Луна-20" доставила на Землю зразок місячного грунту масою 50 г, взятого із свердловини на глибині 300 мм.
17 лютого • На сцені лондонського театру Rainbow британська група Pink Floyd провела прем'єрний виступ з концертом "Обернений бік Місяця". Альбом «The Dark Side of the Moon» вийшов наступного року і встановив рекорд тривалості перебування в хіт-парадах, не побитий і до сьогодні, — в сотні кращих він знаходився з 1973 по 1986 рік.
21 лютого • На запрошення лідера Компартії Китаю Мао Цзедуна президент США Річард Ніксон прибув до Пекіна в рамках першого офіційного візиту президента США до Китайської Народної Республіки. Незважаючи на те, що США на той момент не визнавали комуністичний уряд країни, тижнева зустріч, ретельно підготовлена радником з національної безпеки Генрі Кіссінджером, привела до повороту (вперше в історії) політики Китаю в бік Заходу і виведення американського контингенту з Тайваня.
березень
1 березня • У Нью-Йорку Джон Леннон почав запис альбому "Some Time in New York City".
2 березня • З мису Канаверал (штат Флорида) у напрямку до Юпітера стартував космічний апарат "Піонер 10". У грудні 1973 року, після подолання астероїдного кільця і близько мільярда кілометрів, "Піонер 10" почав передачу на Землю перших фотозображень поверхні Юпітера, а в червні 1983 року він залишив межі Сонячної системи; офіційна підтримка проекту "Піонер 10" була завершена НАСА у березні 1997 року, хоча сам апарат продовжує рухатись в напрямку сузір'я Тільця.
15 березня • У США відбулась прем'єра фільму Френсіса Форда Копполи «Хрещений батько». Кінострічка, що базувалась на однойменному романі Маріо П'юзо, вийшла з цілим сузір'ям акторів у головних та епізодичних ролях — Марлон Брандо, Аль Пачіно, Джеймс каан, Роберт Дюваль, Даєн Кітон. Наступного року стрічка отримала три премії «Оскар», включаючи нагороду як кращий фільм, за кращу чоловічу роль (Марлон Брандо) і кращий сценарій (Коппола і Маріо П'юзо). Її продовження, фільм "Хрещений батько 2", що вийшов у 1974 році, отримав уже шість "Оскарів".
24 березня • Британія ввела у Північній Ірландії пряме правління — місцевий парламент не зміг справитись із зростаючою хвилею насильства.
30 березня • Великобританія ввела пряме правління у Північній Ірландії.
30 березня • Розпочалась одна з найбільших операцій В'єтнамської війни — в ході операції «Нгуєн Хює» на трьох фронтах перейшли в наступ 10 дивізій і 20 окремих полків північнов'єтнамської армії. Він тривав до червня, однак зазнав невдачі — полоненими, пораненими і вбитими комуністична Північ втратила близько 100 тисяч чоловік; втрати Південного В'єтнаму склали до 60 тисяч чоловік.
квітень
10 квітня • Радянський Союз, США і ще 69 країн підписали Конвенцію про заборону розробки, виробництва, збереження і продажу бактеорологічної та токсичної зброї. Вона набула чинності 26 березня 1975, коли двадцять два уряди ратифікували угоду. В даний час її підтримує 168 держав, які забороняють розробку, виробництво і накопичення запасів біологічної та токсинної зброї.
10 квітня • Серед номінантів на "Оскар" цього року значились фільми "Механічний апельсин", "Остання виставка", "Ніколас і Александра", "Французький зв'язковий". І саме останя стрічка й стала переможцем (чотири «Оскара», включаючи нагороди за кращу режисуру Вільяма Фрідкіна і кращу акторську гру Джина Хекмана). Кращою актрисою названо Джейн Фонду ("Клют"), а кращими в епізодичних ролях — Бена Джонсона і Клорісу Лічман ("Остання виставка"). "Почесний Оскар" за внесок у розвиток світового кінематографу отримав британський актор і режисер Чарлі Чаплін, котрий заради його отримання вперше за останні 20 років приїхав до США, порушивши власну обіцянку не повертатись в країну, в якій його почали переслідувати на хвилі антикомуністичної істерії, що охопила США в 1950-х роках.
15 квітня • У ворота дніпропетровського «Дніпра» 20-річний динамівець Олег Блохін забив свій перший гол в чемпіонаті СРСР. Всього за сезон 1972 року він забив 18 голів, що дало змогу закріпитись в основному складі і зіграти за Олімпійську збірну СРСР, з якою Олег Блохін здобув бронзові медалі.
16 квітня • З мису Канаверал (штат Флорида) запущено американський космічний корабель "Аполлон-16", який став п'ятим з шести американських місій до Місяця. 20 квітня астронавти Джон Янг і Чарльз Дюк зійшли на поверхню супутника Землі і пробули на ній протягом трьох діб, виконали 20-годинну програму вивчення поверхні Місяця і при допомозі самохідного апарту "Lunar Rover" зібрали близько центнера зразків грунту. 23 квітня Янг, Дюк і Томас Маттінглі відправились у зворотний політ до Землі і через чотири дні успішно приводнились в Тихому океані.
16 квітня • В англійському місті Суррі свій перший концерт дала британська група Electric Light Orchestra.
21 квітня • На Місяці поблизу кратера Декарт здійснив посадку американський космічний корабель "Аполлон-16", пілотований Джоном Янгом, Чарльзом Дюком та Томасом Маттінглі.
травень
4 травня • Екологічна організація «Не робіть хвилю», заснована в Канаді в 1971 році у звязку з випробуваннями атомної зброї на Алясці, реорганізована у фонд «Грінпіс».
10 травня • «У зв'язку з переведенням на іншу роботу» з посади першого секретаря ЦК КП України звільнено Петра Шелеста. Спочатку його перевели на посаду заступника голови Ради Міністрів СРСР, а через рік змусили вийти на пенсію і заборонили оселятися на Україні.
11 травня • У Франкфурті-на-Майні (ФРН) в штаб-квартирі командування 5-го армійського корпусу США, підірвано бомби, закладені бойовиками з Фракції Червоної Армії. Це стало початком серії терактів у Аусбурзі, Мюнхені, Карлсруе та Гейдельберзі, які забрали життя чотирьох і привели до поранення більше 50 чоловік, відповідальність за які взяла на себе ліворадикальна організація Фракція Червоної Армії.
20 травня • Проголошено створення Республіки Камерун.
22 травня • Домініон Цейлон, що входив до складу Британської Співдружності, прийняв нову конституцію, за якою він був проголошений Соціалістичною Республікою Шрі-Ланка. Її першим президентом країни став колишній генерал-губернатор Цейлону Вільям Гопаллава.
25 травня • Першим секретарем ЦК КПУ обрано Володимира Щербицького, типового управлінця радянського штибу, який керував Україною майже 20 років і залишив посаду за два роки до краху радянської системи.
26 травня • У ході першого в історії візиту президента США в СРСР Річардом Ніксоном і Леонідом Брежнєвим підписано договори про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (ОСО-1) та обмеження систем протиракетної оборони (ПРО), 29 травня — угоду «Основи взаємовідносин між СРСР і США». Ці документи заклали основу початку процесу розрядки напруженості між двома наддержавами.
30 травня • Трьома членами Японської Червоної армії при підтримці Народного фронту звільнення Палестини здійснено терористичний напад в аеропорту міста Лод, в результаті якого загинуло 26 чоловік. Після цього інциденту були запроваджено міжнародні норми у польотах не лише на державних, але приватних авіакомпаній обов'язкового огляду всіх пасажирів і багажу з метою виявлення зброї або вибухових речовин за допомогою рентгенівських апаратів і металошукачів.
червень
4 червня • Закінчився суд над активісткою американської компартії колишнім професором філософії Каліфорнійського університету Анжелою Девіс, звинуваченою у сприянні вбивству і викраденню людей. Її визнано невинною за всіма висунутими проти неї звинуваченнями. Після суду Анжела Девіс повернулась до викладацької роботи і в 1980 році болотувалась на виборах як кандидат на пост віце-президента США від Комуністичної партії.
4 червня • Російський поет Йосиф Бродський, майбутній лауреат Нобелівської премії, вимушено залишив Радянський Союз і виїхав до США.
11 червня • В Нью-Йорку пройшла прем'єра скандального 62-хвилинного фільму "Глибоке горло" з Ліндою Лавлейс у головній ролі.
17 червня • Заарештовано п'ять чоловік, причетних до проникнення і незаконного прослуховуванняу штаб-квартири Демократичної партії в готелі "Вотергейт" у Вашингтоні, що стало початком Вотергейтсього скандалу, який призвів до відставки президента Річарда Ніксона у серпні 1974 року.
липень
9 липня • З метою закриття аварійного газового викиду поблизу села Хрестище Красноградського району Харківської області проведено перший промисловий ядерний вибух на території України. Потужність вибуху під кодовою назвою «Факел» становила 3,8 кілотонни, але поставлену задачу виконати не вдалось — газовий факел згасили через кілька місяців стандартними методами.
9 липня • Через шість років на сцену знову вийшов Пол Маккартні — з групою The Wings він дав концерт у французькому місті Шатовійон.
15 липня • Елтон Джон вперше з'явився на верхньому рядку хіт-параду журналу «Billboard» — пісня «Honky Cat» з п'ятого альбому «Honky Chateau» протрималась в лідерах протягом п'яти наступних тижнів.
16 липня • В товариському матчі із збірною Фінляндії Олег Блохін дебютував у складі збірної СРСР.
18 липня • Звинувативши Радянський Союз у зриві графіка постачання озброєння, єгипетський президент Анвар Садат поставив перед Радянським Союзом вимогу вивести з країни 20 тисяч військових "радників".
22 липня • Радянська автоматична міжпланетна станція «Венера-8», подолавши відстань понад 300 мільйонів кілометрів, досягла околиць планети Венера.
23 липня • Бельгійський велосипедист Едді Меркс вчетверте підряд виграв перегони «Тур де Франс».
серпень
16 серпня • На короля Марокко Хассана II здійснено другий за останій рік замах — на цей раз його літак, на котрому король летів до Рабата, був атакований літаком винищувачем. Завдяки майстерності пілота трагедії вдалось уникнути і згодом кілька чільних керівників Королівських ВПС, причетних до замаху, були страчені.
26 серпня • У німецькому місті Мюнхен почалися XX Олімпійські ігри. В них взяли участь 7170 спортсменів з 121 країни, які розіграли 195 комплектів нагород у 23 видах спорту. У командному заліку перемогла команда СРСР, яка виграла 99 медалей — 50 золотих, 27 срібних і 22 бронзових медалі.
вересень
1 вересня • В Рейк'явіку американський шахіст Роберт Фішер перміг радянського гросмейстера Бориса Спаського і став 11-м чемпіоном світу.
4 вересня • На Олімпійських іграх у Мюнхені американський плавець Марк Спітцзавоював свою сьому золоту медаль — рекорд, не перевершений ніким до сих пір. З усіх дисциплін, в яких Спітц перемагав, він встановлював світові рекорди. Всього Марк Спітц на цій і попередній Олімпіаді завоював 9 вищих нагород.
4 вересня • На Олімпійських іграх в Мюнхені український легкоатлет Валерій Борзов завоював золоту медаль на спринтерській дистанції 200 метрів.
5 вересня • В олімпійському містечку в Мюнхені палестинськими терористами з організації "Чорний вересень" вчинено напад на команду Ізраїля. Один спортсмен і один з тренерів були вбиті на місці, а дев'ятьох ізраїльтян було взято заручниками. На вимогу терористів німецькі властні надали їм літак, котрий спецслужби спробували взяти штурмом — в результаті загинуло п'ять палестинців, один поліцейський і всі заручники.
жовтень
26 жовтня • У місті Істон (штат Коннектикут, США) у віці 83-х років помер Ігор Іванович Сікорський, американський авіаконструктор і авіабудівник, родом з Києва, де він свого часу захопився конструюванням літальних апаратів.
27 жовтня • В Англії вийшов сингл «Crocodile Rock» Елтона Джона як перший сиргл альбому «Don't Shoot Me I'm Only the Piano Player». «Crocodile Rock» став першим хітом № 1 в США для Елтона Джона, коли він досягнув вершини чарту 3 лютого 1973 року і залишаючись лідером протягом наступних трьох тижнів.
29 жовтня • Убивши службовця аеропорту, палестинські терористи захопили літак авіакомпанії "Люфтганза" з 27-а пасажирами на борту і посадили його на Кубі. Під загрозою вбивства заручників західнонімецькі власті були змушені звільнити трьох інших терористів, що були заарештовані 5 вересня за участь у терористичній акції під час Олімпійських ігор у Мюнхені і утримувались у німецькій тюрмі.
листопад
7 листопада • Річард Ніксон переобраний на пост президента США.
22 листопада • В Гельсинкі почались попередні переговори про скликання Наради з безпеки і співробтництва в Європі (НБСЄ) за участю всіх європейських держав, а також США і Канади.
грудень
2 грудня • Пісня «Papa Was a Rollin' Stone» групи Temptations вийшла на перше місце в хіт-параді США. Це був четвертий хіт групи після "My Girl" (1965), "I Can't Get Next to You" (1969) і "Just My Imagination" (1971).
7 грудня • Одночасно на XXI Вселенський Собор Католицької Церкви у Ватикані (Другому Ватиканському соборі) папа Павло VI і спеціальній церемонії у Стамбулі вселенський патріарх Афінагор I оприлюднили спільну декларацію про зняття взаємних анафем з церков, виголошених у 1054 році, які привели до Великої схизми у християнському світі.
7 грудня • З космічного центру Кеннеді у Флориді запущено космічний корабель «Аполлон-17» з трьома астронавтами на борту. Це був шостий і останній пілотований політ до Місяця і остання висадка людини на його поверхні. Екіпаж «Аполлона-17» привіз на Землю 110 кг зразків скельних порід і місячного ґрунту (реґоліту); це більше, ніж вдавалося зібрати під час інших місячних експедицій.
9 грудня • Диск «Seventh Sojourn» британської групи The Moody Blues розпочав своє п'ятитижневе лідерство у хіт-параді США.
11 грудня • Модуль «Челленджер» американського космічного корабля «Аполлон-17» здійснив посадку на Місяць в долині Таурус-Літтров на південно-східній околиці Моря Ясності. Астронавти Юджин Сернан і Гаррісон Шмітт провели на місячній поверхні загалом близько 75 годин, і стали останніми людьми, хто побував на поверхні супутника Землі.
18 грудня • Президент Річард Ніксон віддав наказ про бомбардування Північного В'єтнаму, найжорстокіше за весь період американо-в'єтнамської війни. Операція тривала 11 днів і забрала життя 1600 цивільних людей; при цьому загинуло і було взято в полон 70 американських льотчиків.
19 грудня • Через десять днів після старту на Землю повернувся екіпаж американського космічного корабля "Аполлон-17". Це був останній політ в рамках програми "Аполлон", що передбачав висадку на Місяць, — астронавти Юджин Сернан і Гаррісон Сміт провели на поверхні супутника 75 годин, здійснили три поїздки на самохідному пристрої "Lunar Rover" і зібрали більше ста кілограмів зразків грунту і гірських порід Місяця. Дійсно ж останній політ за програмою "Аполон" відбувся в липні 1975 року, коли "Аполлон-17" провів стикування з радянським космічним кораблем "Союз-19".
21 грудня • ФРН і НДР підписали угоду про принципи взаємостосунків, одним із пунктів якої було визнання Західною Німеччиною Німецької Демократичної Республіки в якості самостійної держави.
23 грудня • Землетрус силою 6,2 бали, що стався у столиці Нікарагуа, забрав життя більше 10 тисяч людей і залишив без житла понад 250 тисяч чоловік, практично половину населення Манагуа, яке було зруйноване на 75%.
Народились 1972 року
1 січня • Ліліан Тюрам, французький футболіст, чемпіон світу (1998) і Європи (2000); рекордсмен збірної Франції з кількості проведених за неї матчів (142).
6 січня • Владислав Вікторович Ващук, український футболіст ("Динамо" Київ, "Спартак" Москва).
6 січня • Олександр Борисович Головко, український футболіст ("Дніпро" Дніпропетровськ, "Динамо" Київ).
11 січня • Костянтин Юрійович Хабенський, російський актор («Нічний дозор», «Іронія долі. Продовження», «Адмірал»).
13 січня • Віталій Щербо, білоруський гімнаст, шестиразовий переможець Олімпійських ігор (1992).
24 січня • Бет Гарт, американська музикант, композитор, співачка у стиліблюз-рок і соул («Caught Out In The Rain», «I'll Take Care of You», «Am I the One», «Fire On The Floor»).
лютий
29 лютого • Педро Санчес Перес-Кастехон, іспанський політик, прем'єр-міністр Іспанії (2014-17 рр., з 2 червня 2018 року).
березень
6 березня • Шакіл О'Ніл, американський баскетболіст ("Лос-Анджелес Лейкерс"), один з кращих баскетболістів за всю історію НБА.
квітень
15 квітня — †11 липня2009 • Артуро Гатті, канадський боксер-професіонал, чемпіон світу в 1-й напівлегкій ваговій категорії (IBF, 1995-98 рр.), в 1-й напівсередній ваговій категорії (WBC, 2004-05 рр.).
19 квітня • Рівалдо, бразильський футболіст ("Барселона", Іспанія), володар "Золотого м'яча" (1999).
20 квітня • Кармен Електра (Тара Лі Патрік), американська модель, актриса ("Рятувальники Малібу", "Дуже страшне кіно").
травень
19 травня • Дженні Сесілія Берггрен, шведська поп-співачка (Ace of Base: «Ravine»).
28 травня • К'яра Мастрояні, італійська кіноактриса; дочка Марчелло Мастрояні та Катрін Деньов.
28 травня • Олександр Євгенович Положинський, український співак, шоумен, лідер гурту «Тартак» («Я не знаю»).
червень
19 червня • Жан Дюжарден, французький актор, сценарист та режисер; лауреат «Золотої пальмової гілки», «Золотого глобусу» та «Оскара» («Артист», 2011).
26 червня • Гару (П'єр Гаран), канадський співак, музикант, композитор.
липень
6 липня • Жанна Пінтусевич, українська спортсменка, легкоатлет, чемпіонка світу в бігу на 200 метрів.
17 липня • Сергій Володимирович Льовочкін, український політик, народний депутат України, 11-й глава Адміністрації Президента України (2010-14 рр.).
17 липня • (Якоб) Яп Стам, голландський футболіст (захистник "Манчестер Юнайтед"); кращий захисник Ліги чемпіонів (1999, 2000 рр.).
30 липня • Олесь Геннадійович Санін, український кінорежисер (Мамай, Перебіжчик, Матч, Поводир), актор, оператор, продюсер, музикант і скульптор.
серпень
6 серпня • Джері (Дженіфер) Холліуелл, британська співачка (колишній лідер Spice Girls).
15 серпня • Бен Аффлек (Бенджамін Гіз Аффлек-Болдт), американський актор (Зоряні війни, Перл Харбор, Розумник Вілл Хантінг, Місто злодіїв, Козирні тузи).
30 серпня • Камерон Діаз, американська топ-модель, актриса (Маска, Голова над водою, Одруження мого кращого друга, Дикі штучки, Бути Джоном Малковичем, Ангели Чарлі).
30 серпня • Павел Недвед, чеський футболіст, віце-чемпіон Європи (1996), кращий гравець Європи (2003).
31 серпня • Кріс(тофер) Такер, американський комедійний актор (П'ятий елемент, Час пік).
вересень
3 вересня • Самуель Куффюр, ганський футболіст, захисник "Баварії".
6 вересня • Євген Олександрович Гудзь (Ніколаєв), американський музикант українського походження (Gogol Bordello), актор («Усе освітлено»).
9 вересня • Горан Вішніч, американський актор (Швидка допомога).
11 вересня • Євген Браславець, український спортсмен, чемпіон Олімпійських ігор з парусного спорту (1996).
12 вересня • Лаєм Галлахер, британський рок-співак (Oasis).
12 вересня • Джейсон (Майкл) Стейтем, англійський актор ( «Карти, гроші, два стволи», «Великий куш», «Перевізник, «Адреналін»).
19 вересня • Александра Сілк, американська актриса (Першородний гріх, Сім смертних гріхів, Блакитна матриця).
21 вересня • (Вільям Джон Пол) Лайам Галлахер, вокаліст ірландської групи Oasis.
27 вересня • Гвінет Пелтроу, американська акторка та співачка, володарка премії «Оскар» («Закоханий Шекспір», 1998).
жовтень
3 жовтня • Кевін Річардсон, американський поп-співак (Backstreet Boys).
17 жовтня • Емінем (Маршалл Брюс Маттерс), американський співак у стілі хіп-хоп реп, продюсер, композитор і актор («Восьма миля»); лауреат премії «Оскар» за найкращу пісню до фільму («Lose Yourself», 2003).
17 жовтня • Таркан Теветоглу, турецький співак («Sikidim»).
листопад
1 листопада • Дженні Макарті, американська модель (зірка Playboy-1994), актриса (Рятувальники Малібу, Крила, Крик 3, Пітон, Спасибі небесам).
4 листопада • Луїш Фідіпе Мадейра Фігу, португальський футболіст, лауреат «Золотого м'яча» (2000), кращий гравець світу (2001).
грудень
3 грудня • Олег Валерійович Ляшко, український політик, народний депутат України, журналіст.
11 грудня — †17 вересня2014 • Андрій Леонідович Гусін, український футболіст («Карпати» Львів, «Динамо» Київ).
11 грудня • Ахтем Шевкетович Сеїтаблаєв, український актор («Правило бою», «Мамай») та режисер («Кіборги», «Чужа молитва», «Хайтарма») кримськотатарського походження.
16 грудня • Майкл Маккері, американський співак в стилі ритм-енд-блюз (Boyz II Men).
19 грудня • Алісія Мілано, американська актриса (Страх, Смертні гріхи, Конфлікт інтересів, Командос, Хто босс?).
22 грудня • Ванесса Параді, французька співачка і кіноактриса (На мосту, Півшансу, Задоволення, Як люблять відьми); дружина Джонні Деппа.
28 грудня • Патрік Рафтер, австралійський тенісист; перша ракетка світу (1999).
29 грудня • (Девід) Джуд Лоу, британський кіноактор (Марлоу, Штучний інтелект, Ворог біля воріт, Лондонські пси, Талановитий містер Ріплі, Середина ночі в саду добра і зла, Оскар Вайльд).
31 грудня • Джо Макінтаєр (Джозеф Малрі Макінтаєр), американський поп-співак (New Kids on the Block).
Померли 1972 року
27 січня • Махалія Джексон, видатна негритянська співачка (God's Gonna Separate the Wheat from the Tares, Move on Up a Little Higher, The Lord's Prayer). 52 роки тому у 61 рік (нар. 26 жовтня1911 р.).
27 березня • Моріс Корнеліус Ешер, голландський художник-абстракціоніст. 52 роки тому у 74 роки (нар. 17 червня1898 р.).
29 березня • Іван Іванович Огієнко, український мовознавець, лексикограф, політичний, громадський і церковний діяч, міністр народної освіти (1919), міністр культів (1919-24 рр.) УНР, митрополит УАПЦ (1944-51 рр.), предстоятель УГПЦК (1951-72 рр.); брат прадіда Сергія Бубки. 52 роки тому у 90 років (нар. 14 січня1882 р.).
27 квітня • Кваме Нкрума, прем'єр-міністр (1957-60 рр.), президент Гани (1960-66 рр.), скинутий в результаті військового перевороту; ідеолог панафриканізму і "африканського соціалізму". 52 роки тому у 63 роки (нар. 21 вересня1909 р.).
2 травня • Джон Едгар Гувер, американський державний діяч, засновник ФБР. 52 роки тому у 77 років (нар. 1 січня1895 р.).
14 травня • Олександр Євдокимович Корнійчук, український письменник-драматург ("Загибель ескадри", "Платон Кречет"). 52 роки тому у 67 років (нар. 25 травня1905 р.).
28 травня • Едвард VIII, король Великобританії й імператор Індії (1936 р.) з династії Віндзорів. 52 роки тому у 78 років (нар. 23 червня1894 р.).
26 серпня • Френсіс Чичестер, англійський мандрівник; в 1966-67 роках за 226 днів в одиночку здійснив кругосвітню подорож на яхті "Джипсі Мот IV" лише з однією проміжною зупинкою. 52 роки тому у 71 рік (нар. 17 вересня1901 р.).
11 вересня • Макс Флейшер, американський кінорежисер і продюсер австрійського походження (Моряк Попай, Супермен). 52 роки тому у 89 років (нар. 19 липня1883 р.).
1 жовтня • Луїс Лікі, англійський антрополог і археолог; знайшов у Танзанії рештки найдавнішої людини (презинджантропа і зінджантропа), а також спільного предка людинии і мавпи, що жив 25 мільйонів років тому. 52 роки тому у 69 років (нар. 7 серпня1903 р.).
26 жовтня • Ігор Іванович Сікорський, американський авіаконструктор українського походження; автор першого світового рекоду швидкості (з екіпажем) — 111 км/год (1911 р., на літаку "Сікорський-2"), збудував близько 15 типів літаків, першим створив турбінні вертольоти і вертольоти-амфібії; конструктор першого вдалого американського гелікоптера. 52 роки тому у 83 роки (нар. 25 травня1889 р.).
16 грудня • Гаррі Трумен, американський політичний діяч, 33-й президент США (1945-1953 рр.), один з ініціаторів створення НАТО. 52 роки тому у 88 років (нар. 8 травня1884 р.).
23 грудня • Андрій Миколайович Туполєв, російський авіаконструктор (літаки серії "Ту"). 52 роки тому у 84 роки (нар. 10 листопада1888 р.).