187-й день року за Григоріанським календарем — до закінчення року залишилось 179 днів. Іменинники — Галактіон, Зіна, Юліан. В Алжирі та Венесуелі святкують День незалежності, в Аргентині — День дітей, а у Вірменії — День конституції.
1439 • На Ферраро-Флорентійському соборі папа Євген IV, візантійський імператор Іоанн VIII Палеолог та митрополит Ісидір Київський разом з грецьким архієпископом Васлієм Бессаріоном підписали церковну унію про об'єднання православної та католицької церков під владою римського папи. У відповідь папа від імені західних держав зобов'язався в разі необхідності надати Константинополю допомогу військом і флотом.
1809 • Під містечком Ваграм, поблизу Відня, почався дводенний бій між французькою та австрійською арміями — 170-тисячне військо Наполеона розбило 110-тисячну армію австрійців, і в жовтні австрійський імператор Франц I був змушений підписати Шенбруннський мирний трактат, по якому Австрія втрачала велику частину своїх територій і зобов'язувалась виплатити багатомільйонну контрибуцію.
1811 • Скликаний в Каракасі конгрес семи венесуельських провінцій проголосив їх незалежність від Іспанії і створенняСполучених Штатів Венесуели. Перша республіка проіснувала рік і, втративши підтримку місцевого населення, була капітулювала під натиском іспанських колоніальних військ.
1830 • Після 20-денної облоги французи окупували місто Алжир.
1841 • Англієць Томас Кук відкрив перше туристичне агенство — цього дня у туристичну поїздку було відправлено першу організовану групу подорожуючих.
1865 • Проповідником-методистом Вільямом Бутом та його дружиною Кетрін у Лондоні засновано благодійницьку організацію «Армія спасіння». Організація поширює ідеї та догмати Біблії за допомогою проповідей, а також надання тим, хто потребує, соціальної, медичної, консультативної, моральної та іншої підтримки, включаючи надання допомоги в надзвичайних ситуаціях.
1884 • На землях сучасної Республіки Камерун засновано німецьку колонію. В 1916 році Німецький Камерун був захоплений французами і англійцями.
1916 • Аделіна і Аугуста ван Бурен вирушили з Нью-Йорка у першу, здійснену жінками, трансконтинентальну подорож мотоциклами. 12 вересня вони успішно добрались до Сан-Дієго на тихокеанському узбережжі.
1918 • У Москві розпочав роботу установчий з'їзд Комуністичної партії України, створеної шляхом об'єднання наявних в Україні російських більшовиків та лівих українських соціал-демократів. Першим КП(б)У очолив Георгій П'ятаков, але вже в вересні того ж року на цій посаді його замінила Серафима Гопнер. Попри попередні ухвали про організаційну самостійність КП(б)У вона була заснована як невід'ємна складова РКП(б), якою й залишилася до її заборони у серпні 1991 року.
1922 • За ініціативою Фрітьофа Нансена в Женеві підписано міжнародну угоду про заснування посвідченнь для переміщених осіб ("нансенівський паспорт"). Призначались вони для біженців з Росії, вірменам-утікачам від турецького геноциду, а пізніше — євреям нацистської Німеччини. Цього ж року Нансену буде присуджена Нобелівська премія миру, а в 1938 році її отримає створений уже по смерті норвежця Нансенівський міжнародний комітет у справах біженців.
1922 • У гарнізоні форту Копакабана в Ріо-де-Жанейро почалось повстання демократично налаштованих молодих армійських офіцерів проти президента Бразилії Епітасіу Пессоа. Його підтримало близько 600 кадетів військового училища, проте до ранку наступного дня лише 18 повсталих вступили у бій з урядовими військами і майже всі вони загинули.
1924 • У Парижі президент Французької Республіки Гастон Думерг розпочав урочисту церемонію відкриття VIII Олімпійських ігор, які розпочались ще 27 травня. Вперше на Олімпіаді з'явився олімпійський девіз «Citius, Altius, Fortius!» («Швидше, вище, сильніше!"). У змаганнях взяли участь спортсмени з 44 країн , причому спортсмени Ірландії, Литви, Мексики, Польщі, Румунії, Уругваю, Філіппін та Еквадору брали участь в Іграх вперше. Кращим спортсменом VIII Олімпійських ігор був визнаний фінський бігун Пааво Нурмі, а в командній першості перемогла збірна США, яка завоювала 99 медалей (45 золотих і по 27 срібних та бронзових).
1938 • На міжнародній конференції в Евіан-ле-Бене (Франція) всі європейські країни відмовились приймати у себе єврейських біженців з Німеччини.
1943 • З наступу німецьких військ проти Центрального і Воронезького фронтів Радянської армії почалась Курська битва, одна з ключових битв Другої Світової війни, за наслідками якої співвідношення сил на фронті різко змінилося на користь Червоної Армії, що забезпечило їй сприятливі умови для розгортання загального стратегічного наступу. За даними радянських джерел, вермахт втратив в Курській битві 30 дивізій, зокрема 7 танкових, понад 500 тисяч солдатів і офіцерів, 1,5 тисячі танків, більше 3,7 тисяч літаків, 3 тисяч гармат; втрати радянських військ склали 863 тисяч чоловік, близько 6 тисяч танків, понад 1600 літаків і понад 5200 гармат.
1946 • У Парижі, на показі мод в басейні Молітор Пул відбулася прем'єра бікіні — модель Мішелін Бернардіні вперше продемонструвала купальний костюм, що складався з невеликих за розміром двох окремих частин, створений модельєром Луї Ріердом.
1954 • На студії Sun Records в Мемфісі (штат Тенессі) Елвіс Преслі записав свій перший сингл з піснею «That's All Right (Mama)». Платівка з'явилась у продажу 19 липня і невдовзі очолила місцеві хіт-паради.
1962 • Після 132 років французького колоніального панування і восьми років збройної боротьби Алжир здобув незалежність — лідер Національного Фронту визволення Ахмед Бен Белла став прем'єр-мінімістром, а наступного року був обраний президентом країни.
1965 • В опері «Тоска» в лондонському театрі «Ковент Гарден» Марія Каллас востаннє виступила на оперній сцені.
1969 • У лондонському Гайд-парку Rolling Stones дали бесплатний концерт перед 250-тисячною аудиторією. З ними вперше виступав новий гітарист Мік Тейлор, котрий замінив померлого два дні перед тим Браяна Джонса.
1971 • Президент США Річард Ніксон підписав поправку до Конституції про зниження вікового цензу при участі у виборах з 21-го до 18-и років.
1975 • Після 500-т років португальського колоніального правління проголошено незалежність Островів Зеленого Мису (нині Кабо-Верде).
1975 • Артур Еш переміг Джиммі Конорса з рахунком 6:1/6:1/5:7/6:4 і став першим темношкірим переможцем Вімблдонського турніру.
1977 • В результаті військового перевороту, очолюваного генералом Мухаммед Зія-уль-Хаком і викликаного придушенням діяльності опозиції Пакистану, заарештовано першого демократично обраного прем'єр-міністра Зульфікар Алі Бхутто. Він був звинувачений у політичному вбивстві і у лютому 1979 року був засуджений до смертної кари.
1980 • Фінальний тенісний матч Бьорн Борг — Джон Макінрой, який тривав понад чотири години, завершився з рахунком 1:6/7:5/6:3/6:7(16)/8:6 і 24-річний Бьорн Борг вп'яте підряд виграв Вімблдонський турнір.
1986 • В Москві відкрились перші Ігри доброї волі, організовані та профінансовані американським медіамагнатом Тедом Тернером як альтернатива Олімпійським Іграм після бойкоту США та інших західних країн Олімпійських Ігор в Москві у 1980 році. В них взяло участь більше 3000 спортсменів з 79 країн, які розіграли 182 золоті медалі в 18 видах спорту. Наприкінці змагань було встановлено шість світових рекордів, кілька континентальних і національних.
1996 • Науковці Рослінському інституті в Единбурзі (Шотландія) повідомили, що під керівництвом д-ра Йєна Вілмата вперше успішно здійснено клонування ссавця — цього дня від сурогатної матері народилась вівця Доллі, яка була точною генетичною копією вівці-донора клітини. Доллі прожила більше шести років, залишила після себе 6 ягнят і була приспана 14 лютого 2003 року через прогресуюче захворювання легень і артриту.
1997 • 16-річна швейцарка Мартіна Хінгісперемогла Яну Новотну і стала наймолодшою у XX-у столітті переможницею Вімблдонського турніру. У XIX-у сторіччі рекорд належав 15-річній Шарлотті Дод.
1998 • Американець Піт Сампрас виграв свій п'ятий Вімблдонський турнір за останні шість років — цього дня він переміг хорвата Горана Іванішевича з рахунком 6-7 (2-7)/7-6 (11-9)/6-4/3-6/6-2.
2009 • У фіналі Вімблдону швейцарець Роджер Федерер переміг американця Енді Роддіка і став рекордсменом за кількістю виграних (15) турнірів Великого Шолому серед чоловіків.
2009 • У столиці Синьцзян-Уйгурського автономного району місті Урумчі, розташованому на північному заході Китаю, почались масові заворушення. Вони були викликані інцидентом 26 червня, коли на одному з підприємств міста китайцями були жорстоко побиті місцеві уйгури і стали результатом тліючого міжетнічного конфлікту. Заворушення, в яких взяло участь від однієї до трьох тисяч чоловік, тривали до 20 липня привели до загибелі близько 200 чоловік, в основному етнічних китайців, і були жорстоко придушені поліцією. За підсумками розслідування до смертної кари було засуджено 30 чоловік і 8 — до довічного ув'язнення.
2012 • У Лондоні відбулось офіційне відкриття найвищої у Європі будівлі — 72-поверхового хмарочосу Шард висотою 309 метрів, спроектованого італійським архітектором Ренцо Піано.
1810 — †7 квітня 1891 • Фінеас Тейлор Барнум, американський антрепренер; першим надав цирковим виставам якостей грандіозного шоу — його цирк відвідало більше 82 мільйонів людей.
1853 — †26 березня 1902 • Сесіль Джон Родс, британський колоніальний адміністратор, прем'єр-міністр Капської колонії (1890-96 рр.), засновник колонії Родезія (1891), бізнесмен (алмазна компанія De Beers, 1881).
1857 — †20 червня 1933 • Клара Цеткін, німецький політичний діяч, революціонерка, одна з організаторів Компартії Німеччини, активістка II Інтернаціоналу.
1867 — †20 березня 1962 • Ендрю Елліот Дуглас, американський астроном і археолог, основоположник дендрохронології, методу визначення віку дерев'яних будівель по кількості і характеру кілець деревини.
1879 — †28 листопада 1945 • Дуайт Девіс, американський тенісист, ініціатор проведення першості світу серед чоловічих командх (з 1900 року; сьогодні турнір носить його ім'я). 145 років з дня народження.
1889 — †11 жовтня 1963 • Жан Кокто, французький режисер ("Людський голос"), письменник, актор, художник, кінорежисер ("Орфей"). 135 років з дня народження.
1911 — †2 квітня 1974 • Жорж (Жан Раймон) Помпіду, французький політичний діяч, прем'єр-міністр (1962-68 рр.), президент Франції (1969-74 рр.).
1944 • Роббі Робертсон, канадський гітарист (The Band); член Залу слави рок-н-ролу з 1994 року. 80 років з дня народження.
1952 • Іван Заєць, український політик, народний депутат Верховної Ради України І, II, III, IV та VI скликань.
1963 • Еді Фалько, американська актриса («Клан Сопрано»).
1966 • Джанфранко Дзола, італійський футболіст.
1975 • Ернан Креспо, аргентинський футболіст ("Парма", "Інтернаціонале"), володар Кубка УЕФА (1999).
1977 • Ніколас Кіфер, німецький тенісист.
1080 • Іслейвур Гіссурарсон, перший єпископ Ісландії. Пом. 944 роки тому у 74 роки (нар. 1006 р.).
1833 • Жозеф Нісефор Ньєпс, французький винахідник, один з творців фотографічного процесу — у 1820-і роки знайшов свосіб фіксування зображення при допомозі світлочутливого асфальтного лаку (геліографія). Пом. 191 рік тому у 68 років (нар. 7 березня 1765 р.).
1911 • Джордж Стоні, британський фізик та математик; увів в обіг термін «електрон» (1891). Пом. 113 років тому у 85 років (нар. 15 лютого 1826 р.).
1986 • Ярослав Семенович Стецько, український політичний діяч, голова проводу ОУН (Б). Пом. 38 років тому у 74 роки (нар. 19 січня 1912 р.).
1995 • Юрі Ярвет, естонський актор (Король Лір, Соляріс). Пом. 29 років тому у 76 років (нар. 18 червня 1919 р.).
2014 • Володимир (Віктор Маркіянович Сабодан), митрополит Київський і всієї України (з 1992 р.); Герой України (2011). Пом. 10 років років тому у 79 років (нар. 23 листопада 1935 р.).
Головні події 5 липня
• Ферраро-Флорентійська унія, 1439
• Незалежність Венесуели, 1811
• Створення Комуністичної партії (більшовиків) України, 1918
• Курська битва, 1943
• Прем'єра бікіні, 1946
• Незалежність Венесуели, 1811
• Створення Комуністичної партії (більшовиків) України, 1918
• Курська битва, 1943
• Прем'єра бікіні, 1946
Всі події 5 липня
1295 • Королями Філіпом Красивим та Джоном Балліолем укладено військово-політичний «Старий союз», спрямований, у першу чергу, на стримування зовнішньополітичних амбіцій Англії. Він був чинний 265 років, коли в 1560 році Англія та Шотландія уклали Единбурзьку угоду.1439 • На Ферраро-Флорентійському соборі папа Євген IV, візантійський імператор Іоанн VIII Палеолог та митрополит Ісидір Київський разом з грецьким архієпископом Васлієм Бессаріоном підписали церковну унію про об'єднання православної та католицької церков під владою римського папи. У відповідь папа від імені західних держав зобов'язався в разі необхідності надати Константинополю допомогу військом і флотом.
Нова історія
1811 • Скликаний в Каракасі конгрес семи венесуельських провінцій проголосив їх незалежність від Іспанії і створенняСполучених Штатів Венесуели. Перша республіка проіснувала рік і, втративши підтримку місцевого населення, була капітулювала під натиском іспанських колоніальних військ.
1830 • Після 20-денної облоги французи окупували місто Алжир.
1841 • Англієць Томас Кук відкрив перше туристичне агенство — цього дня у туристичну поїздку було відправлено першу організовану групу подорожуючих.
1865 • Проповідником-методистом Вільямом Бутом та його дружиною Кетрін у Лондоні засновано благодійницьку організацію «Армія спасіння». Організація поширює ідеї та догмати Біблії за допомогою проповідей, а також надання тим, хто потребує, соціальної, медичної, консультативної, моральної та іншої підтримки, включаючи надання допомоги в надзвичайних ситуаціях.
1884 • На землях сучасної Республіки Камерун засновано німецьку колонію. В 1916 році Німецький Камерун був захоплений французами і англійцями.
1916 • Аделіна і Аугуста ван Бурен вирушили з Нью-Йорка у першу, здійснену жінками, трансконтинентальну подорож мотоциклами. 12 вересня вони успішно добрались до Сан-Дієго на тихокеанському узбережжі.
1918 • У Москві розпочав роботу установчий з'їзд Комуністичної партії України, створеної шляхом об'єднання наявних в Україні російських більшовиків та лівих українських соціал-демократів. Першим КП(б)У очолив Георгій П'ятаков, але вже в вересні того ж року на цій посаді його замінила Серафима Гопнер. Попри попередні ухвали про організаційну самостійність КП(б)У вона була заснована як невід'ємна складова РКП(б), якою й залишилася до її заборони у серпні 1991 року.
1922 • За ініціативою Фрітьофа Нансена в Женеві підписано міжнародну угоду про заснування посвідченнь для переміщених осіб ("нансенівський паспорт"). Призначались вони для біженців з Росії, вірменам-утікачам від турецького геноциду, а пізніше — євреям нацистської Німеччини. Цього ж року Нансену буде присуджена Нобелівська премія миру, а в 1938 році її отримає створений уже по смерті норвежця Нансенівський міжнародний комітет у справах біженців.
1922 • У гарнізоні форту Копакабана в Ріо-де-Жанейро почалось повстання демократично налаштованих молодих армійських офіцерів проти президента Бразилії Епітасіу Пессоа. Його підтримало близько 600 кадетів військового училища, проте до ранку наступного дня лише 18 повсталих вступили у бій з урядовими військами і майже всі вони загинули.
1924 • У Парижі президент Французької Республіки Гастон Думерг розпочав урочисту церемонію відкриття VIII Олімпійських ігор, які розпочались ще 27 травня. Вперше на Олімпіаді з'явився олімпійський девіз «Citius, Altius, Fortius!» («Швидше, вище, сильніше!"). У змаганнях взяли участь спортсмени з 44 країн , причому спортсмени Ірландії, Литви, Мексики, Польщі, Румунії, Уругваю, Філіппін та Еквадору брали участь в Іграх вперше. Кращим спортсменом VIII Олімпійських ігор був визнаний фінський бігун Пааво Нурмі, а в командній першості перемогла збірна США, яка завоювала 99 медалей (45 золотих і по 27 срібних та бронзових).
1938 • На міжнародній конференції в Евіан-ле-Бене (Франція) всі європейські країни відмовились приймати у себе єврейських біженців з Німеччини.
Новітня історія
1946 • У Парижі, на показі мод в басейні Молітор Пул відбулася прем'єра бікіні — модель Мішелін Бернардіні вперше продемонструвала купальний костюм, що складався з невеликих за розміром двох окремих частин, створений модельєром Луї Ріердом.
1954 • На студії Sun Records в Мемфісі (штат Тенессі) Елвіс Преслі записав свій перший сингл з піснею «That's All Right (Mama)». Платівка з'явилась у продажу 19 липня і невдовзі очолила місцеві хіт-паради.
1962 • Після 132 років французького колоніального панування і восьми років збройної боротьби Алжир здобув незалежність — лідер Національного Фронту визволення Ахмед Бен Белла став прем'єр-мінімістром, а наступного року був обраний президентом країни.
1965 • В опері «Тоска» в лондонському театрі «Ковент Гарден» Марія Каллас востаннє виступила на оперній сцені.
1969 • У лондонському Гайд-парку Rolling Stones дали бесплатний концерт перед 250-тисячною аудиторією. З ними вперше виступав новий гітарист Мік Тейлор, котрий замінив померлого два дні перед тим Браяна Джонса.
1971 • Президент США Річард Ніксон підписав поправку до Конституції про зниження вікового цензу при участі у виборах з 21-го до 18-и років.
1975 • Після 500-т років португальського колоніального правління проголошено незалежність Островів Зеленого Мису (нині Кабо-Верде).
1975 • Артур Еш переміг Джиммі Конорса з рахунком 6:1/6:1/5:7/6:4 і став першим темношкірим переможцем Вімблдонського турніру.
1977 • В результаті військового перевороту, очолюваного генералом Мухаммед Зія-уль-Хаком і викликаного придушенням діяльності опозиції Пакистану, заарештовано першого демократично обраного прем'єр-міністра Зульфікар Алі Бхутто. Він був звинувачений у політичному вбивстві і у лютому 1979 року був засуджений до смертної кари.
1980 • Фінальний тенісний матч Бьорн Борг — Джон Макінрой, який тривав понад чотири години, завершився з рахунком 1:6/7:5/6:3/6:7(16)/8:6 і 24-річний Бьорн Борг вп'яте підряд виграв Вімблдонський турнір.
1986 • В Москві відкрились перші Ігри доброї волі, організовані та профінансовані американським медіамагнатом Тедом Тернером як альтернатива Олімпійським Іграм після бойкоту США та інших західних країн Олімпійських Ігор в Москві у 1980 році. В них взяло участь більше 3000 спортсменів з 79 країн, які розіграли 182 золоті медалі в 18 видах спорту. Наприкінці змагань було встановлено шість світових рекордів, кілька континентальних і національних.
Наш час
1997 • 16-річна швейцарка Мартіна Хінгісперемогла Яну Новотну і стала наймолодшою у XX-у столітті переможницею Вімблдонського турніру. У XIX-у сторіччі рекорд належав 15-річній Шарлотті Дод.
1998 • Американець Піт Сампрас виграв свій п'ятий Вімблдонський турнір за останні шість років — цього дня він переміг хорвата Горана Іванішевича з рахунком 6-7 (2-7)/7-6 (11-9)/6-4/3-6/6-2.
2009 • У фіналі Вімблдону швейцарець Роджер Федерер переміг американця Енді Роддіка і став рекордсменом за кількістю виграних (15) турнірів Великого Шолому серед чоловіків.
2009 • У столиці Синьцзян-Уйгурського автономного району місті Урумчі, розташованому на північному заході Китаю, почались масові заворушення. Вони були викликані інцидентом 26 червня, коли на одному з підприємств міста китайцями були жорстоко побиті місцеві уйгури і стали результатом тліючого міжетнічного конфлікту. Заворушення, в яких взяло участь від однієї до трьох тисяч чоловік, тривали до 20 липня привели до загибелі близько 200 чоловік, в основному етнічних китайців, і були жорстоко придушені поліцією. За підсумками розслідування до смертної кари було засуджено 30 чоловік і 8 — до довічного ув'язнення.
2012 • У Лондоні відбулось офіційне відкриття найвищої у Європі будівлі — 72-поверхового хмарочосу Шард висотою 309 метрів, спроектованого італійським архітектором Ренцо Піано.
Народились 5 липня
1554 — †22 січня 1592 • Єлизавета Австрійська (Єлизавета Габсбург), королева Франції; дружина короля Карла IX. 470 років з дня народження.1810 — †7 квітня 1891 • Фінеас Тейлор Барнум, американський антрепренер; першим надав цирковим виставам якостей грандіозного шоу — його цирк відвідало більше 82 мільйонів людей.
1853 — †26 березня 1902 • Сесіль Джон Родс, британський колоніальний адміністратор, прем'єр-міністр Капської колонії (1890-96 рр.), засновник колонії Родезія (1891), бізнесмен (алмазна компанія De Beers, 1881).
1857 — †20 червня 1933 • Клара Цеткін, німецький політичний діяч, революціонерка, одна з організаторів Компартії Німеччини, активістка II Інтернаціоналу.
1867 — †20 березня 1962 • Ендрю Елліот Дуглас, американський астроном і археолог, основоположник дендрохронології, методу визначення віку дерев'яних будівель по кількості і характеру кілець деревини.
1879 — †28 листопада 1945 • Дуайт Девіс, американський тенісист, ініціатор проведення першості світу серед чоловічих командх (з 1900 року; сьогодні турнір носить його ім'я). 145 років з дня народження.
1889 — †11 жовтня 1963 • Жан Кокто, французький режисер ("Людський голос"), письменник, актор, художник, кінорежисер ("Орфей"). 135 років з дня народження.
1911 — †2 квітня 1974 • Жорж (Жан Раймон) Помпіду, французький політичний діяч, прем'єр-міністр (1962-68 рр.), президент Франції (1969-74 рр.).
1944 • Роббі Робертсон, канадський гітарист (The Band); член Залу слави рок-н-ролу з 1994 року. 80 років з дня народження.
1952 • Іван Заєць, український політик, народний депутат Верховної Ради України І, II, III, IV та VI скликань.
1963 • Еді Фалько, американська актриса («Клан Сопрано»).
1966 • Джанфранко Дзола, італійський футболіст.
1975 • Ернан Креспо, аргентинський футболіст ("Парма", "Інтернаціонале"), володар Кубка УЕФА (1999).
1977 • Ніколас Кіфер, німецький тенісист.
Померли 5 липня
967 • Муракамі, 62-й імператор Японії (945-967 рр.). Пом. 1057 років тому у 41 рік (нар. 14 липня 926 р.).1080 • Іслейвур Гіссурарсон, перший єпископ Ісландії. Пом. 944 роки тому у 74 роки (нар. 1006 р.).
1833 • Жозеф Нісефор Ньєпс, французький винахідник, один з творців фотографічного процесу — у 1820-і роки знайшов свосіб фіксування зображення при допомозі світлочутливого асфальтного лаку (геліографія). Пом. 191 рік тому у 68 років (нар. 7 березня 1765 р.).
1911 • Джордж Стоні, британський фізик та математик; увів в обіг термін «електрон» (1891). Пом. 113 років тому у 85 років (нар. 15 лютого 1826 р.).
1986 • Ярослав Семенович Стецько, український політичний діяч, голова проводу ОУН (Б). Пом. 38 років тому у 74 роки (нар. 19 січня 1912 р.).
1995 • Юрі Ярвет, естонський актор (Король Лір, Соляріс). Пом. 29 років тому у 76 років (нар. 18 червня 1919 р.).
2014 • Володимир (Віктор Маркіянович Сабодан), митрополит Київський і всієї України (з 1992 р.); Герой України (2011). Пом. 10 років років тому у 79 років (нар. 23 листопада 1935 р.).
ВЕЛИКЕ РОЗСЕЛЕННЯ СЛОВ'ЯН