Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Хроніка подій 1974 року

Головні події 1974 року

Політичні лідери 1974 року

Всі події 1974 року

12 січня - Лівія і Туніс оголосили про об'єднання і створення Арабської Ісламської республіки з єдиною конституцією, прапором, президентом і державними органами влади. До цього союзу планувалось залучити і Алжир. Однак, із-за протиріч, що виникли між лідерами країн Муамаром Каддафі і Хабібом Бугріби призначений з цього питання на 18 січня референдум не відбувся.

21 січня - В радянській пресі опубліковане повідомлення про побудову в Обнінському фізико-енергетичному інституті першого у світі мікротрона неперервної дії.

лютий
7 лютого - Острівна держава Гренада з Карібського архіпелагу проголосила незалежність від Великої Британії.

12 лютого - В Радянському Союзі заарештовано російського письменника Олександра Солженіцина, лауреата Нобелівської премії 1970 року. Наступного дня Президія Верховної ради позбавила його громадянства і вислала з СРСР. Перші дні після вигнання він прожив у ФРН у свого друга письменника Генріха Бьолля, потім переїхав до Швейцарії, а пізніше — до США. Повернувся Солженіцин на батьківщину в 1994 році.

березень
2 березня - Стіві Уандер отримав п'ять нагород "Греммі" — за альбом "Innervisions" і пісні "You Are The Sunshine of My Life" і "Superstition".

18 березня - Більшість арабських нафтодобувних країн припинили ембарго щодо США, Західної Європи та Японії.

29 березня - З борту американської міжпланетної станції «Марінер-10» з відстані 703 км вперше здійснено фотозйомку поверхні Меркурія. Прилади станції дозволили встановити, що її температура коливається від +187 °C вдень до -183 °C вночі, а сама планета має дуже розріджену гелієву атмосферу.

29 березня - Президентом Соціалістичної республіки Румунія обрано Генерального секретаря Румунської комуністичної партії Ніколає Чаушеску. Його президентство призвело до формування "культу особи", значного погіршення соціально-економічного розвитку держави та закінчилося його розстрілом через п'ятнадцять років.

квітень
2 квітня - У Парижі у віці 63-х років помер колишній прем'єр-міністр (1962-68 рр.), президент (з 1969 р.) Франції Жорж Помпіду. Як другий президент П'ятої республіки він разом з коаліцією голлістів і незалежних республіканців проводив політику, започатковану його попередником, президентом Шарлем де Голлем.

2 квітня - На 46-й церемонії вручення нагород Американської кіноакадемії на лаври переможців претендували фільми "Серпіко", "Екзорсист", "День шакала", "Американське граффіті", "Ісус Христос — суперзірка", "Останнє танго в Парижі", "Жити і померти". Але кращим фільмом 1973 року визнано стрічку "Оса", котра виграла шість "Оскарів", включаючи нагороду Джорджу Хіллу як кращому режисеру. Кращим актором визнано Джека Леммона ("Врятувати тигра"), кращою актрисою — Гленду Джексон ("Вищий світ").

10 квітня - Голда Меїр пішла з посади прем'єр-міністра Ізраїлю. Її змінив Іцхак Рабін.

25 квітня - Молодші та середні офіцери з Руху збройних сил повалили диктаторський режим Марселу Каетану — його керівники були заарештовані, а правляча партія Національна народна дія — заборонена. Безкровна "революція капітанів" дала змогу звільнити з тюрем Португалії політичних в'язнів і повернутись на батьківщину політичним емігрантам. Тимчасовим президентом став генерал Антоніу Рібейру ді Спінола, а 16 травня був сформований Тимчасовий уряд, котрий заявив про намір провести демократизацію країни і надати незалежність Анголі, Мозамбіку і Гвінеї-Бісау.

травень
9 травня - У Палаті представників Конгресу США почались слухання про застосування процедури імпічменту президента Річарда Ніксона у зв'язку із Вотергейтським скандалом.

9 травня - В Празі відкрито першу лінію метрополітену — він зєднав 9 станцій на відстані 6,6 кілометрів.

16 травня - Після відставки Віллі Брандта п'ятим канцлером ФРН став соціал-демократ Гельмут Шмідт. Він знаходився на цьому посту до 1982 року і є автором знаменитої фрази, яку помилково приписують Маргарет Тетчер: «Радянський Союз — це Верхня Вольта з балістичними ракетами».

18 травня - У пустелі Раджастан (штат Похран) Індія провела перше випробування атомної бомби і стала шостою ядерною державою, після США, СРСР, Великої Британії, Китаю та Франції. Розробка бомби почалась у 1970 році, коли Індія стояла перед загрозою другої війни з Китаєм та четвертої з Пакистаном. Випробування бомби, потужністю, близької до потужності бомби, скинутої американцями на Хіросіму, привело до ескалації розробки аналогічного пристрою Пакистаном, котрий країна протестувала у травні 1998 року, коли Індія відновила свої випробування атомних бомб.

31 травня - Сирія та Ізраїль підписали угоду про припинення вогню, створення буферної міждержавної зони та обмін полоненими.

червень
26 червня - У супермаркеті «Marsh» місті Трой (штат Огайо) продано перший у світі товар зі штрих-кодом — це була упаковка жувальних гумок «Wrigley».

26 червня - Відбулось п'яте розлучення голівудської зірки Елізабет Тейлор (друге з Річардом Бертоном).

29 червня - Ізабела Мартінез Перон, дружина смертельно хворого президента Хуана Перона і віце-президент Аргентини оголосила, що перебирає на себе повноваження президента країни. Через два дні Хуан Перон помер, і його дружина, колишня танцівниця, очолила країну, що перебувала в складній політичній та економічній ситуації. Ізабель Перон стала першою жінкою у західній півкулі, котра очолила вищий пост держави і першою жінкою-президентом у світі.

липень
7 липня - Фінал 10-го Чемпіонату світу з футболу в Мюнхені закінчився перемогою збірної Західної Німеччини, очолювана Францем Беккенбауером, над командою Нідерландів з рахунком 2-1. Переможний гол за дві хвилини до свистка забив Герд Мюллер (це був його 14-й гол в Чемпіонаті).

8 липня - ЦК КПРС і Рада Міністрів СРСР прийняли постанову «Про будівництво Байкало-Амурської залізниці» довжиною 4 234 кілометрів, що мала з'єднати міста Усть-Кут (Іркутська область) і Комсомольськ-на-Амурі (Хабаровський край). Основна частина БАМу збудована у 1974-84 роках.

15 липня - Національна гвардія Кіпру під керівництвом грецьких офіцерів-націоналістів здійснила державний переворот. Перший президент Кіпру Макаріос був змушений емігрувати до Лондона, а через п'ять днів на острові висадились турецькі війська під приводом захисту турків-кіпріотів. Цей конфлікт не розв'язаний й досі: Кіпр залишається розділеним на дві частини — турецьку й грецьку.

18 липня - В польському місті Костянтинів завершено будівництво найвищої споруди в світі — вежі Варшавського радіо — висотою 646,38 метра. Через чотири дні вона була введена в експлуатацію, а в 1991 році під час ремонтних робіт 550-тонн конструкція впала.

20 липня - На Кіпр під приводом захисту турків-кіпріотів після державного перевороту висадилися турецькі війська. Це стало початком тривалого турецько-грецького військового конфлікту на Кіпрі, наслідком якого стали тисячі вбитих та поранених і розділенню країни демаркаційною лінією на дві частини.

23 липня - В Греції повалено хунту «Чорних полковників», яка прийшла до влади в 1967 році. Президент Федон Гізікіс розпустив уряд військових і скликав раду найстаріших політиків, яка сформувала цивільний «уряд національної єдності».

24 липня - Верховний суд США одностайно ухвалив рішення, що зобов'язувало президента Річарда Ніксона передати спеціальній слідчій комісії магнітофонні записи розмов, що велися в Білому домі і були пов'язані з Уотергейтським скандалом. Заисана на них інформація стала, а саме вказівка Ніксона директору ФБР "прикрити" Уотергейтську справу, стали причиною першої в історії США добровільної відставки президента.

30 липня - Вотергейтський скандал досягнув свого апогею — Верховний суд США зобов'язав президента Річарда Ніксона надати спеціальному прокуророві Леону Яворському магнітофонні записи розмов у Білому домі, на котрих були зафіксовані докази того, що Ніксон намагався "пригасити" скандал і віддав розпорядження директору ФБР закрити справу. В цей же день юридичний комітет Конгресу США проголосував за третій пункт щодо імпічменту президента (перші два стосувались протидії правосуддю і зловживання владою) — зневага до Конгресу у формі протидії виконанню ним своїх функцій. Під тиском фактів і початої проти нього процедури імпічменту 9 серпня 1974 року Річард Ніксон став першим президентом США, котрий подав у відставку.

серпень
7 серпня - Французький каскадер Філіп Петіт пройшов по канату, натягнутому між двома баштами-близнюками нью-йоркського Центру всесвітньої торгівлі.

9 серпня - Президент США Річард Ніксон припинив виконувати свої повноваження. Його добровільна відставка, перша в історії США, стала результатом розслідування Вотергейтського скандалу і намагання Ніксона "зам'яти" справу, котра зачіпала вищих функціонерів його адміністрації і Республіканської партії. Наступником Ніксона на посту глави США став віце-президент Джеральд Форд.

16 серпня - У нью-йоркськиому клубі CBGB піонери панк-року група «The Ramones» дала свій перший концерт.

20 серпня - Американський бейсболіст Лінн Райан ("Каліфорнійські ангели") встановив рекорд швидкості подачі м'яча — 162,4 кілометри на годину, не побитий і сьогодні.

28 серпня - У СРСР прийнято постанову ЦК КПРС і Ради міністрів СРСР «Про заходи з подальшого удосконалення паспортної системи в СРСР», якою передбачалася паспортизація всіх без винятку громадян. Уперше паспорти громадянина отримали колгоспники, які відтепер отримали свободу пересування та проживання.

вересень
8 вересня - 38-й президент США Джеральд Форд офіційно помилував свого попередника Річарда Ніксона, котрий в серпні подав у відставку із-за намагань вплинути на хід розслідування Уотергейтського скандалу і початої в зв'язку з цим проти нього процедури імпічменту. Джеральд Форд став першим президентом США, котрий зайняв цей пост не через вибори, а шляхом призначення — всього вісім місяців перед тим він змінив на посту віце-президента Спіро Егню, котрий подав у відставку із-за звинувачень у несплаті податків і корупції. Виступаючи по національному телебаченню, Форд заявив: "Любі американці, наш національний кошмар закінчився" і зняв з Ніксона звинувачення "у всіх і будь-яких" злочинах, які він вчинив, перебуваючи на посту президента країни.

11 вересня - Група військових вчинила заколот проти Хайле Селассіє I, "Короля королів, Повелителя повелителів", монарха Ефіопії, котрий правив країною з 1930 року. Влада в Ефіопії перейшла до Тимчасової військово-адміністратиіної ради і військового уряду, котрі 20 грудня опублікували програму запланованих у країні соціальних та економічних рефрм.

15 вересня - Пісня Боба Марлі «I Shot The Sheriff», написана попереднього року, у виконанні Еріка Клептона вийшла на перше місце американського хіт-параду.

19 вересня - Сингл Еріка Клептона «I Shot The Sheriff», котрий 5 днів перед тим вийшов на першу позицію в хіт-парадах США, став "золотим".

30 вересня - Вийшов у відставку тимчасовий президент (з квітня) Португалії Антоніу Спінола, один із активних учасників повалення диктаторського режиму Марселу Каетану. Рада національного порятунку призначила новим президентом країни генерала Франсіску Гомеша.

жовтень
5 жовтня - Американець Девід Кунст завершив першу в світі пішу кругосвітню подорож. Зносивши 21 пару взуття, відвідавши чотири континенти та тринадцять країн, він подолав шлях довжиною 23 тисячі кілометрів і повернувся на батьківщину до місця старту в містечко Васека, штат Міннесота.

30 жовтня - У столиці Заїру Кіншасі відбувся один із найзнаменитіших боїв у історії професійного боксу між чеміоном світу у надважкій категорії Джорджем Форменом і претендентом Мухамедом Алі. Нокаутом перемогу у восьмому раунді отримав Алі. Через три роки Формен залишив великий спорт і став священником, а ще через чотирнадцять він повернувся на професійний ринг і в 1994 році у віці 45 років повернув собі титул найсильнішого, перемігши у фіналі Майкла Мурера.

листопад
1 листопада - Покінчив життя самогубством 27-річний російський поет, кіносценарист Геннадій Шпаліков (Мені двадцять років, Я крокую по Москві).

24 листопада - Американо-французька експедиція на чолі з Дональдом Джохансоном в долинні ріки Аваш в Ефіопії відкрили скелет автстралопітека афарського, названого «Люсі», — перший відомий науці представник свого виду. Визначено, що Люсі жила приблизно 3,2 млн. років тому і є істотою з невеликою ємкістю скроні як у людиноподібної мавпи і з прямоходінням як у людини.

26 листопада - Прем'єр-міністр Японії (з 1972 р.) Какусі Танака був змушений піти у відставку у зв'язку зі звинуваченнями у хабарництві і спекуляції землею. Пізніше він також пішов і з поста голови Ліберально-демократичної партії.

28 листопада - В нью-йоркському Медісон Сквер Гардені екс-бітл Джон Леннон востаннє виступив зі сцени — на концерті Елтона Джона він разом з ним виконав пісні «Whatever Gets You Through the Night», «Lucy In The Sky With Diamonds» і «I Saw Her Standing There».

грудень
12 грудня - У Нью-Йорку відбулась прем'єра фільму «Хрещений батько II» з Ал Пачіно і Робертом Деніро в головних ролях. Фільм, зрежисований Френсісом Фордом Копполою, отримав 6 «Оскарів».

19 грудня - В магазинах США з'явився у продажу Altair 8800, саморобний комп'ютерний набір вартістю 397 доларів. Незважаючи на те, що цей персональний комп'ютер був досить примітивним — в ньому використовувалися перемикачі для вводу інформації і панель спалахуючих лампочок в якості дисплея — він попав на обкладинку січневого номера журналу "Popular Electronics" і привернув увагу студента Гарвардського університету Білла Гейтса, котрий разом зі своїм приятелем Полом Алленом підробляв написаням програм для великих бізнес-машин.

27 грудня - На 93-у році життя помер Нед Маддрелл, рибалка з острова Мен, останній носій менської мови, який говорив нею з дитинства. Починаючи з XIV століття, коли острів Мен став власністю англійської корони, менська мова, споріднена до ірландської та шотландської, стала втрачати своє значення і станом на 1921 рік нею володіло лише близько 1% населення. Сьогодні менську мову намагаються відродити — нею ведеться викладання у деяких початкових школах острова.

Народились 1974 року

7 січня - Костянтин Валентинович Жеваго, український бізнесмен, політик; п'яте місце серед найбагатших українців (2006).

16 січня - Кейт Мосс, англійська супермодель (Calvin Klein).

30 січня - Крістіан Бейл, британський актор, лауреат «Оскара» ("Боєць", 2011).

30 січня - Наталія Бурдейна, українська спортсменка, віце-чемпіон Олімпійських ігор зі стрільби з лука (2000).

лютий
3 лютого - 8 травня 2009, Ігор Дмитрович Пелих, український телеведучий, тележурналіст, шоумен.

4 лютого - Оскар де ла Хойя, чемпіон Олімпійських ігор (1992), абсолютний чемпіон серед професіоналів у середній вазі.

13 лютого - Роббі Вільямс, британський співак, автор пісень, актор. 11-разовий володар премії Brit Awards, в 1990-1996, та з 2006 — учасник гурту Take That.

14 лютого - Гарік Мартіросян, російський шоумен, резидент шоу «Камеди клаб».

18 лютого - Євген Кафельников, російський тенісист, чемпіон Олімпійських ігор (2000), переможець French Open (1996), Australian Open (1999).

23 лютого - Джеймс Блант (Джеймс Хіллієр Блаунт), британський музикант, співак («You’re Beautiful»).

26 лютого - Себастьєн Льоб, французький автогонщик, найтитулованіший раліст світу, восьмиразовий чемпіон світу (2004-11 рр.).

березень
5 березня - Ева Мендес, американська актриса ("Тренувальний день", "Метод Хітча", "Подвійний форсаж", "Якось в Мексиці").

10 березня - Ісаак «Біз» Стоун, американський програміст, підприємць, письменник; один зі співзасновників Twitter.

квітень
22 квітня - Василь Ярославович Вірастюк, український стронґмен, володар титулів «Найсильніша людина України» (2000, 2001, 2002, 2003, 2005) та «Найсильніша людина світу» (2004); член збірної України, яка виборола титул «Найсильніша нація світу» у 2003 та 2004 роках.

24 квітня - Сергій Петрович Данильченко, український боксер, бронзовий призер Олімпійських ігор у Сіднеї (2000).

28 квітня - Пенелопа Крус, іспанська кіноактриса, лауреат премії «Оскар» («Вікі Крістіна Барселона», 2009; «Сахара», «Готика», «Голова в хмарах», «Ванільне небо», «Кокаїн»).

травень
20 травня - Олеся Іллівна Судзиловська, російська актриса театру і кіно («Бандитський Петербург», «Неідеальна жінка», «Московський жиголо»).

22 травня - Арсеній Петрович Яценюк, український державний діяч, політик, Голова Верховної Ради (2007-08 рр.), 15-й прем'єр-міністр України (2014-16 рр).

27 травня - Дре (Андре Бенджамін), американський реппер (Outkast), актор («Револьвер»).

червень
1 червня - Аланіс (Надін) Морріссетт, канадська співачка, лауреат премії "Греммі" ("Jagged Little Pill" [1995]).


2 червня - Гата Камський (Гатаулла Сабіров), американський гросмейстер, міжнародний гросмейстер; виходець з Татарстану.

3 червня - Сергій Станіславович Ребров, український футболіст («Шахтар» (Донецьк), «Динамо» (Київ), «Тоттенгем Готспур» (Лондон), «Фенербахче» (Стамбул), «Вест Гем Юнайтед» (Лондон), «Рубін» (Казань)) і тренер («Динамо» (Київ).

липень
8 липня - Діана Сергіївна Арбеніна (Кулаченко), російська співачка («Ночные Снайперы»).

8 липня - 15 червня 2015, Жанна Володимирівна Фріске, російська співачка, телеведуча, актриса.

30 липня - Хіларі Свонк, американська актриса (Безсоння, Наростаючий біль, Вечірні тіні), дворазова володарка премії «Оскар» (Крихітка на мільйон доларів, 2004, Хлопці не плачуть — 1999).

серпень
11 серпня - Оскар Кучера (Євген Олександрович Боголюбов), російський актор.

14 серпня - Крістіна Естерсегі, угорська плавчиха, п'ятиразова олімпійська чемпіонка; наймолодша в історії переможниця Олімпійських ігор з плавання (Сеул, 1988).

15 серпня - Наташа Хенстрідж, американська актриса (Кращий спосіб померти).

22 серпня - Марат Алімжанович Башаров, російський актор («Ворошиловський стрілець», «Турецький гамбіт», «Консерви», «Кордон»), телеведучий.

23 серпня - Сергій Вікторович Жадан, український поет, прозаїк («Депеш Мод», «Гімн демократичної молоді», «Історія культури початку століття», «Біг Мак», «Anarchy in the UKR», «Червоний Елвіс»), есеїст, перекладач.

28 серпня - Карстен Янкер, німецький футболіст, нападаючий "Баварії".

31 серпня - Андрій Олегович Медведєв, український тенісист, перша ракетка країни (1999).

вересень
6 вересня - Ніна Перссон, вокалістка шведської групи The Cardigans.

10 вересня - Олександр Володимирович Ревва, російський комедійний актор українського походження («Comedy Club»).

жовтень
1 жовтня - Кейт Даффі, американський поп-співак (Boyzone).

28 жовтня - Хоакін (Рафаель) Фенікс, американський актор («Гладіатор», «Ярди», «Знаки», «Переступити межу», «Джокер»).

листопад
2 листопада - Софія Полгар, ізраїльська тенісистка угорського походження, переможниця Всесвітньої шахової олімпіади (1988, 1989).

9 листопада - Алессандро дель П'єро, італійський футболіст ("Ювентус", Турін), віце-чемпіон Європи (2000), чемпіон світу (2006)..

11 листопада - Леонардо (Вільгельм) Дікапріо, американський кіноактор (Піймай, якщо зможеш, Ньюйоркські банди, Пляж, Титанік, Ромео і Джульєтта, Щоденик баскетболіста, Людина в залізній масці ).

16 листопада - Пол Скоулз, англійський футболіст, півзахисник "Манчестер Юнайтед".

грудень
5 грудня - Ельбрус Сосланович Тадеєв, український борець, чемпіон світу, чемпіон Олімпійських ігор (2004); політик.

17 грудня - 11 травня 2002, Ніка Георгіївна Турбіна, українська поетеса.

24 грудня - Марсело Салас, чилійський футболіст.

27 грудня - Альона (Ольга) Вікторівна Вінницька, українська співачка в стилі поп-рок.

Померли 1974 року

6 січня - Хосе Давид Альваро Сікейрос, мексиканський художник і графік, автор монументальних стінописів і станкових картин на історичну і соціально-революційну тематику; організатор та учасник невдалого замаху на Троцького (1940). 45 років тому, у 78 років (нар. 29 грудня 1896 р.).

2 квітня - Жорж (Жан Раймон) Помпіду, французький політичний діяч, прем'єр-міністр (1962-68 рр.), президент Франції (1969-74 рр.). 45 років тому, у 63 роки (нар. 5 липня 1911 р.).

18 квітня - Марсель Паньоль, французький драматург і кінорежисер; перший діяч кінематографа, що став членом Французької академії. 45 років тому, у 79 років (нар. 28 лютого 1895 р.).

24 травня - Дюк Еллінгтон (Еллінгтон Едуард Кеннеді), американський джазовий музикант, піаніст, композитор ("Black, Brown and Beige", "Harlem Suite", "Such Sweet Thunder"). 45 років тому, у 75 років (нар. 29 квітня 1899 р.).

9 червня - Мігель Анхель Астуріас, гватемальський письменник (Сеньйор президент, Ураган), лауреат Нобелівської премії (1967) "за яскраве творче досягнення, в основі котрого лежить інтерес до традицій і звичаїв індіанців Латинської Америки". 45 років тому, у 75 років (нар. 19 жовтня 1899 р.).

18 червня - Георгій Костянтинович Жуков, маршал Радянського Союзу, чотири рази Герой Рядянського Союзу, міністр оборони СРСР (1955-57 рр.). 45 років тому, у 78 років (нар. 1 грудня 1896 р.).

1 липня - Хуан Домінго Перон, аргентинський генерал, учасник військового перевороту (1943), президент Аргентини (1946-55, 1973-74 рр.). 45 років тому, у 79 років (нар. 8 жовтня 1895 р.).

3 липня - Сергій Олексійович Лебедєв, український математик, розробник обчислювальгої техніки (МЭСМ, БЭСМ-6). 45 років тому, у 72 роки (нар. 2 листопада 1902 р.).

11 липня - Пер Фабіан Лагерквіст, шведський письменник ("Палач", "Карлик", "Маріамна", лауреат Нобелівської премії (1951). 45 років тому, у 83 роки (нар. 23 травня 1891 р.).

24 липня - Джеймс Чедвік, англійський фізик, першовідкривач нейтрона (1932), лауреат Нобелівської премії (1935). 45 років тому, у 83 роки (нар. 20 жовтня 1891 р.).

29 липня - Кесс Елліотт (Еллен Наомі Коен), американська співачка (The Mamas & The Papas: California Dreamin’, Creeque Alley; соло: Dream a Little Dream of Me, It’s Getting Better, Make Your Own Kind of Music). 45 років тому, у 33 роки (нар. 19 вересня 1941 р.).

26 серпня - Чарльз Ліндберг, американський авіатор; першим здійснив безпосадковий переліт через Атлантичний океан (1927). 45 років тому, у 72 роки (нар. 4 лютого 1902 р.).

11 вересня - Микола Федорович Яковченко, український актор. 45 років тому, у 74 роки (нар. 3 травня 1900 р.).

11 вересня - Микола Федорович Яковченко, український актор театру й кіно, Народний артист УРСР (1970). 45 років тому, у 74 роки (нар. 16 травня 1900 р.).

21 вересня - Волтер Бреннан, американський кіноактор; перший лауреат премії «Оскар» за найкращу чоловічу епізодичну роль, єдиний актор-чоловік, хто тричі вигравав «Оскар». 45 років тому, у 80 років (нар. 25 липня 1894 р.).

2 жовтня - Василь Макарович Шукшин, російський письменник, кінорежисер, актор (Калина червона). 45 років тому, у 45 років (нар. 25 липня 1929 р.).

9 жовтня - Оскар Шиндлер, німецький промисловець; врятував майже 1200 євреїв під час Голокосту. 45 років тому, у 66 років (нар. 28 квітня 1908 р.).

24 жовтня - Давид Федорович Ойстрах, російський скрипаль, педагог. 45 років тому, у 66 років (нар. 30 вересня 1908 р.).

13 листопада - Вітторіо де Сіка, італійський актор (Це почалось в Неаполі), кінорежисер, володар чотирьох "Оскарів" (Соняшники, Вчора, сьогодні, завтра, Шлюб по-італійськи, Дві жінки). 45 років тому, у 73 роки (нар. 7 липня 1901 р.).

5 грудня - П'єтро Джермі, італійський кінорежисер (В ім'я закону, Розлучення по-італійськи). 45 років тому, у 60 років (нар. 14 вересня 1914 р.).

Головні події 1974 року

keyboard_arrow_left1973
1975keyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward