10 січня • На 7-й день переговорів у Ташкенті президент Пакистану Айюб Хан і прем'єр-міністр Індії Лала Бахадур Шастрі при посередництві голови Ради міністрів СРСР Олексія Косигіна прийняли Ташкентську декларацію, що передбачала припинення 17-денного збройного конфлікту в Кашмірі та відновлення дипломатичних, економічних і торгових стосунків між країнами. Наступного дня прем'єр-міністр Індії помер від сердечного приступу.
17 січня • Над іспанським середземноморським містечком Паломарес відбулося зіткнення двох американських військових літаків — бомбардувальника B-52 і заправника KC-135. Загинуло вісім членів екіпажів і загублено чотири водневі бомби — три з них впали на сушу, одна в море. Жодна з бомб не була в бойовому стані, однак від падіння двох з них відбулися потужні вибухи і в довкілля Паломареса відбувся викид радіоактивного плутонію. 2 тисячі американських військових та іспанських національних гвардійців були змушені провести дезактивацію території і до США було вивезено 1400 тон радіоактивного грунту і овочів. Третю бомбу, що не вибухнула, було знайдено неушкодженою практично зразу, а четверту, котра впала в море, — лише 7 квітня.
19 січня • Після смерті Лала Бахадура Шастрі новим керівником партії Індійський Національний Конгрес і прем'єр-міністром Індії стала 48-річна Індіра Ганді, дочка і найближча сподвижниця першого прем'єр-міністра Індії Джавахарлала Неру. Вона стала першою жінкою в Індії і другою у світі, що зайняла найвищий державний пост. Як лідер партії Індійський Національний Конгрес (ІНК) Індіра Ганді прагнула продовжити політику свого батька і в економічних питаннях дотримувалась соціалістичної концепції.
лютий
3 лютого • Радянська непілотована космічна станція "Луна-9", що стартувала з Землі 31 січня, вперше здійснила м'яку посадку на поверхню Місяця. Приземлившись в районі Моря Штормів, вона передала на Землю перші панорамні знімки місячної поверхні. "Луна-9" стала третім радянським космічним об'єктом, що виконав етапну частину радянської програми з освоєння Місяця: 13 вересня 1959 року під час посадки "Луна-2" впала на Місяць і стала першим зробленим людиною об'єком, котрий досягнув поверхні супутника, а 7 жовтня цього ж року "Луна-3" облетіла Місяць і передала на Землю перші знімки його оберненої сторони.
березень
1 березня • Під час посадки на Венеру розбилась радянська міжпланетна станція "Венера-3". Запущена 15 листопада 1965 року, вона стала першим земним об'єктом, що досяг поверхні Венери.
23 березня • У Римі вперше за 400 років відбулася офіційна зустріч Папи Римського й архієпископа Кентерберійського.
31 березня • У Нью-Йорку пройшла 200-тисячна антивоєнна демонстрація.
31 березня • В Радянському Союзі запущено в бік Місяця ракету з автоматичною міжпланетною станцією «Луна-10», котра 3 квітня 1966 року була виведена на селеноцентричну орбіту і стала першим у світі штучним супутником Місяця.
квітень
1 квітня • В Англії вийшов перший сингл Дейвіда Хайуорд-Джонса "Do Anything You Say". Через декілька років співак став всесвітньо відомим як Дейвід Боуї.
3 квітня • Радянська автоматична міжпланетна станція "Луна-10", запущена космічною ракетою 31 березня, виведена на селеноцентричну орбіту Місяця і стала його першим штучним супутником.
9 квітня • Ватикан скасував Індекс заборонених книг, що проіснував більше чотирьох століть, книг, заборонених до читання під страхом відлучення від церкви. Вперше подібний список був затверджений на Тридентському соборі (1545) і опублікований в 1564 році; він послужив основою для наступних переліків заборонених книг допоки в 1897 році папа Лев XIII не опубликував свій список, Index Leonianus, який мав силу закону до його скасування Другим Ватиканським собором.
18 квітня • Відбулась перша телетрансляція в кольорі церемонії вручення нагород Американської кіноакадемії. Кращим фільмом 1965-го року було визнано "Звуки музики" проюсера і режисера Роберта Вайса, кращим актором — Лі Марвіна ("Кіт Балу"), кращою актрисою — Джулі Крісті ("Кохана"), кращими в епізодичних ролях — Шиллі Вінтер ("Шматок блакиті") і Мартіна Бальзама ("Тисяча клоунів").
26 квітня • У Ташкенті відбувся землетрус силою 5,2 балів. Із-за невеликої глибини епіцентру сила землетрусу на поверхні становила 8-9 балів, що привело до загибелі 8 людей і руйнації центральної частини міста — без даху залишилось більше 300 тисяч з півторамільйонного населення Ташкенту. Місто було відбудовано за 3,5 роки.
30 квітня • У Сан-Франциско, штат Каліфорнія, Антон Шандор ЛаВей заснував Церкву Сатани, першу офіційно зареєстровану організацію, яка заявила про сатанізм в якості своєї ідеології, вільної від християнських догм.
травень
4 травня • Голова ради міністрів СРСР Олексій Косигін підписав протокол про участь італійського автомобільного концерну "ФІАТ" у створенні в СРСР промислового комплексу з виробництва легкових автомобілів (завод ВАЗ).
16 травня • Компанія Capitol Records випустила одинадцятий диск американської рок-групи «Beach Boys». «Pet Sounds» був одним з перших концептуальних альбомів свого часу і справив значний вплив на рок-музику 1960-х.
22 травня • 16-річний Брюс Спрінгстін разом зі своєю групою The Castilles записав свою першу пісню «That's What You'll Get».
26 травня • Проголошено незалежність Гаяни від Великої Британії. Сьогодні Кооперативна Республіка Гайана — єдина англомовна країна і єдиний член Британської Співдружності в Південній Америці.
30 травня • Здійснено запуск до Місяця американської автоматичної міжпланетної станції «Сервейєр-1», котра за наступні півтора місяці передала на Землю більше 11 тисяч телевізійних зображень місячної поверхні.
червень
11 червня • У Сан-Франциско відбувся перший виступ рок-співачки Дженіс Джоплін. Вона почала свою музичну кар'єру в 23 роки з групою Big Brother and the Holding Company, котра стала сенсацією на поп-фестивалі в Мотереї в 1967 році. Єдиним хітом групи стала композиція "Piece of My Heart" (1968). Сольно Дженіс випустила хіти "Down on Me" та "Me and Bobby McGee" і померла в жовтні 1970 року від передозування героїну. Big Brother and the Holding Company припинили своє існування в 1972 році.
13 червня • Папа Римський Павло VI відмінив «Індекс заборонених книг», введений папою Павлом IV ще в 1557 році. Офіційною метою складання Індексу була спроба відгородити церкву та саму віру й моральність від зазіхань на основоположні принципи та від богословських ухилів. У різний час до списку входили твори таких авторів, як Еразм Роттердамський, Вольтер, Даніель Дефо, Джордано Бруно, Миколай Коперник, Оноре де Бальзак, Еміль Золя, Анатоль Франс, Жан-Поль Сартр, Александр Дюма (батько й син), Рене Декарт, Іммануїл Кант, Джордж Берклі. У 19З0—40 рр. ХХ століття до Індексу була занесена майже вся українська література, починаючи від Котляревського й Шевченка й кінчаючи Франком, Стефаником, Лесею Українкою і майже всіма радянськими письменниками.
25 червня • Ракетою-носієм «Восток-2М» запущено перший радянський метеосупутник "Космос-122". Він пропрацював 4 місяці, отримуючи інформацію про хмарноість, сніжний покрив і крижані поля на освітленій та тіньової сторонах Землі.
29 червня • В ході В'єтнамської війни американські військово-повітряні сили вперше провели бомбардування двох крупних міст — Ханою і Хайфону, — в котрих були зруйновані склади з пальним.
липень
1 липня • Франція вийшла з військової організації НАТО.
1 липня • В колгоспах Радянського Союзу вперше введено щомісячну зарплату — оплата за трудодні була замінена гарантованим грошовим мінімумом.
3 липня • Франція проведела перше випробування ядерної зброї на атолі Муруроа (Полінезія), який став головним полігоном для випробування після втрати полігону в Сахарі після проголошення незалежності Алжиру, — до 1996 року було здійснено 181 ядерний вибух.
13 липня • На екрани США вийшов фільм-комедія Вільяма Вайлера «Як украсти мільйон» з Одрі Хепберн і Пітером О'Тулом в головних ролях.
23 липня • Хіт-парад популярних в США альбомів очолив диск Френка Сінатри «Strangers in the Night». Титульна пісня альбому зайняла очолила рейтинг ще 2 липня. Це був перший значний успіх Сінатри з 1960 року.
28 липня • У матчі за третє місце Чемпіонату світу з футболу, що проходив у Англії, збірна СРСР програла Португалії 1-2 і зайняла найвище в своїй історії четверте місце.
30 липня • Збірна Англії на стадіоні Вемблі виграла фінальний матч у збірної ФРН з рахунком 4:2 і вперше за 36 років стала чемпіоном світу з футболу. Згодом завдяки телеповторам гол Джеффа Херста на останній хвилині основного часу, зарахований за сигналом судді на лінії — радянського арбітра Тофіка Бахрамова, визнали помилковим, а прапорець Бахрамова преса назвала "прапором Бога".
серпень
8 серпня • XI пленум ЦК КП Китаю прийняв «Постанову про велику пролетарську культурну революцію», яка ініціювала в наступне десятиліття ряд ідейно-політичних кампаній, керованих особисто Мао Цзедуном, який під надуманими приводами можливої «реставрації капіталізму» і «боротьби з внутрішнім і зовнішнім ревізіонізмом» поставив за мету дискредитувати і знищити політичну опозицію, встановити режим особистої влади. «Культурна революція» тривала до смерті Мао Цзедуна в 1976 році.
27 серпня • Англієць Френсіс Чичестер на яхті «Джипсі-Мот IV» відправився з Плімута у кругосвітню подорож, котру успішно завершив через 226 днів за маршрутом Плімут — Сідней — мис Горн. Він став першою людиною, котра в одиночку здійснила кругосвітнє плавання. За це досягнення у травні 1967 року королева Великобританії Єлизавета посвятила Чичестера в лицарі з присвоєнням титулу сер.
29 серпня • У Сан-Франциско в парку Кендлстік «The Beatles» відіграли свій останній концерт.
вересень
6 вересня • У Кейптауні під час парламентського засідання убито прем'єр-міністра Південно-Африканського Союзу Гендріка Фервуда, ідеолога політики апартеїду. Вбивцею виявився службовець парламенту емігрант з Мозамбіку наполовину грек, наполовину свазіландець Деметріо Цафендас. Новим прем'єр-міністром країни став не менш активний прихильник апартеїду Балтазар Фостер. Під час розслідування інциденту Цафендас був визнаний душевно хворим і поміщений у спецлікарню в Йоганнесбурзі, де він і помер в 1999 році. Апартеїд був відмінений в ПАР у 1993 році.
листопад
23 листопада • У Лос-Анжелесі відбулась прем'єра фільму «Розкрутка», 22-го музичного фільму за участю Елвіса Преслі, в котрому він зіграв рокера по імені Майк Макой, фаната автомобільних перегонів, який подорожує Америкою зі своєю групою і протистоїть чарам трьох красунь, що безуспішно намагаються привчити рокера до осілого життя. Фільм, знятий режисером Норманом Торогом, рекламувався під гаслом "Елвіс тисне на газ і в нього нема часу на забави", мав шалений успіх у публіки, але був досить холодно прийнятий критиками.
26 листопада • У Бретанії (Франція) президент Шарль де Голль урочисто відкрив першу в світі приливну електростанцію.
30 листопада • Велика Британія надала незалежність Барбадосу, острівній вест-індській державі.
грудень
8 грудня • В Егейському морі затонув грецький паром «Геракліон», здійснюючи черговий рейс з острова Кріт. Причиною катастрофи стала вантажівка-рефрижератор, яка зірвалася з кріплення і проламала ворота. Загинули 264 людини.
24 грудня • В результаті військового перевороту в Гані повалено владу президента Кваме Нкрума, духовного лідера панафриканізму і "африканського соціалізму".
26 грудня • 24-літній Джиммі Хердрікс записав « «Purple Haze» », пісню, яка не тільки стала хітом №1 у Великобританії та США, але й стала знаковою у рок-у мизиці. В 2004 році журнал Rolling Stone поставив "Purple Haze" на 17-е місце в списку "500 найкращих пісень всіх часів".
Народились 1966 року
2 січня • Тіа Каррере (Алтеа Янаїро), американська актриса ("П'ять тузів", "Налякане місто", "Вершина світу", "Правдива брехня2, "Світ Уейна", "Харлі Девідсон і ковбой Мальборо").
13 січня • Патрік Гален Демпсі, американський актор ("Липучка", "Трансформери", "Крик").
16 січня • Мексайн Джонс, співак в стилі ритм-енд-блюз (En Vogue).
19 січня • Стефан Едберг, шведський тенісист, семиразовий переможець турнірів Великого шолому (1985-92 рр.), перша ракетка світу (1986).
29 січня • Соуза Фаріа Ромаріо, бразильський футболіст; кращий гравець Чемпіонату світу 1994 року.
лютий
6 лютого • Рік Естлі, британський співак, композитор ("Never Gonna Give You Up", "Whenever You Need Somebody","Hold Me in Your ArmsЄ).
7 лютого • Крістін Отто, німецька плавчиня, шестиразова чемпіонка Олімпійських ігор (1988).
8 лютого • Христо Стоїчков, болгарський футболіст, володар "Золотої бутси" (1990), "Золотого м'яча" (1994), чемпіон Болгарії (1987, 1989, 1990 рр.), чемпіон Іспанії (1991-94 рр.).
18 лютого • Доктор Дре (Андре Янг), американський реп-співак, композитор.
20 лютого • Сінді Кроуфорд, американська супермодель, актриса ("Чесна гра").
25 лютого • Теа Леоні (Елізабет Теа Панталеоні), американська актриса ("Люди, яких я знаю", "Парк Юрського періоду 3", "Погані хлопці", "Санта-Барбара"); дружина Дейвіда Духовного.
березень
3 березня • Тон Лок (Ентоні Терел Сміт), американський реп-співак ("Wild Thing", "Funky Cold Medina").
23 березня • Марті Піллоу (Марк Маклафлін), англійський співак (Wet, Wet, Wet).
25 березня • Джефф Гілі, канадський рок-музикант (Jeff Healey Band); втративши зір у однорічному віці, Джеф з трьох років почав займатись музикою і, виробивши власну техніку гри на гітарі, став одним з кращих блюзових музикантів світу.
квітень
11 квітня • Лайза Стенсфілдз, канадська співачка ("All Around the World", "Change", "So Natural").
12 травня • Стівен Болдуїн, американський актор ("Звичайні підозрювані", "Під танцюючим Місяцем", "Великий американський сексскандал", "Народжений 4-го липня"); брат акторів Алека, Вільяма і Деніела Болдуїнів.
16 травня • Джанет Джексон, американська поп-співачка ("When I Think of You", "Two to the Power of Love"), актриса ("Хороші часи", "Слава"); сестра Майкла Джексона.
21 травня • Ліза Едельштейн, американська актриса («Доктор Хаус»).
26 травня • Гелена Бонем-Картер, американська актриса («Північна Афродита», «Франкенштейн», «Кімната з видом»).
27 травня • Шон Кінні, американський рок-музикант (Alice In Chains).
червень
8 червня • Валентин Олександрович Наливайченко, український політик та громадський діяч, голова СБУ (2009 — 2010, 2014 рр.).
8 червня • Джуліана Маргуліс, американська актриса ("Без правосуддя", "Швидка допомога", "Дорога в рай").
28 червня • Джон Кьюсак, американський актор ("Будь зі мною", "Грощі — це ніщо", "Кольори нації", "Кулі над Бродвеєм", "Скажи щось").
30 червня • Майкл Тайсон, американський боксер, абсолютний чемпіон світу у важкій ваговій категорії за версіями WBC (1986—1990, 1996), WBA (1987—1990, 1996) і IBF (1987—1990); наймолодший чемпіон серед професіоналів-важковаговиків (20 років + 144 дні).
липень
5 липня • Джанфранко Дзола, італійський футболіст.
26 липня • Анджело Ді Лівіо, італійський футболіст, віце-чемпіон Європи (2000).
31 липня • Вальдас Іванаускас, литовський футболіст ("Жальгіріс" Вільнюс).
31 липня • Дін Кейн, американський актор (Нові пригоди Супермена).
15 серпня • Холлі Беррі, американська кіноактриса («Люди Ікс», «Познайомтесь із Дороті Дендрідж», «Останній бойскаут»), лауреат премій «Оскар» («Бал монстрів», 2002), «Золотий глобус» (2000)
22 серпня • Ольга В'ячеславівна Сумська, українська театральна і кіноактриса ("Роксолана), телеведуча ("Імперія кіно", 1+1).
вересень
9 вересня • Адам Річард Сендлер, американський актор, музикант, сценарист ( «Біллі Медісон», «Великий тато», «Співак на весіллі», «Не займайте Зохана», «Джек і Джилл»).
12 вересня • Ануше Ансарі, американська бізнесвумен, перша жінка, що здійснила коcмічний туристичний політ.
13 вересня • В'ячеслав Володимирович Піховшек, український тележурналіст, письменник ("Дніпропетровськ проти Держбезпеки", "Розвиток демократії в Україні: 1997 р.").
21 вересня • Рінат Леонідович Ахметов, український бізнесмен, президент футбольного клубу "Шахтар" (Донецьк).
жовтень
1 жовтня • Джордж Веа, ліберійський футболіст, кращий гравець світу, Європи та АФрики (1995), 25-й президент Ліберії (з 2018 року).
5 жовтня • Інесса Кравець, українська легкоатлетка, чемпіонка світу і Олімпійських ігор у потрійному стрибку.
9 жовтня • Девід (Вільям Дональд) Камерон, британський політик, лідер Консервативної партії, прем'єр-міністр Великої Британії.
10 жовтня • Тоні Адамс, англійський футболіст ("Арсенал" Лондон).
11 жовтня — †4 березня2019 • Люк Перрі, американський актор («Беверлі Хіллз», «Баффі, винищувачка вампірів», «8 секунд»).
12 жовтня • Олексій Анатолієвич Кортнєв, російський музикант, співак (Несчастный случай).
24 жовтня • Роман Аркадійович Абрамович, російський бізнесмен та політичний діяч, власник англійського футбольного клубу «Челсі».
листопад
2 листопада • Девід Швіммер, американський актор (Друзі, Шість днів — сім ночей).
17 листопада • Софі Марсо (Мопу), французька актриса (Цілого світу замало, Хоробре серце, Втрачений і знайдений, Тихоокеанський рай, Мої ночі кращі за твої дні, Форт Саганн).
21 листопада • Олександр Миколайович Багач, український легкоатлет, штовхач ядра, чемпіон Європи [1992, 94], бронзовий призер чемпіонату світу [1993], Олімпійських ігор [1996].
23 листопада • Венсан Кассель, французький кіноактор (Чорний лебідь, Дванадцять друзів Оушена, Доберман, Ненависть).
грудень
5 грудня • Патрісія Каас, французька естрадна співачка.
8 грудня — †26 липня2023 • Шиннейд О'Коннор, ірландська поп-співачка ("Nothing Compares to You").
19 грудня • Альберто Томба, італійський гірськолижник, триразовий олімпійський чемпіон.
21 грудня • Кіфер (Вільям Фредерік Демпсі Джордж Рафус) Сазерленд, англійський актор (Знайдений рай, Шукаємо жінку, Час убивати, Око за око, Три мушкетери, Кілька хороших чоловіків, Молоді пістолети, Залишайся зі мною); син актора Дональда Сазерленда.
29 грудня • Нестор Іванович Шуфрич, український політик, бізнесмен, власник ФК «Закарпаття» (Ужгород).
Померли 1966 року
1 січня • Венсан Оріоль, президент Франції (Четверта республіка, 1947-54 рр.), лідер руху Опору в роки Другої Світової війни (1943-45 рр.). 59 років тому у 82 роки (нар. 27 серпня1884 р.).
14 січня • Сергій Павлович Корольов, український вчений і конструктор радянських балістичних ракет, штучних супутників Землі ("Электрон", "Молния", "Космос", "Зонд"), космічних літальних апаратів ("Восток", "Восход"). 59 років тому у 59 років (нар. 12 січня1907 р.).
18 січня • Гнат Петрович Юра, український актор театру і кіно ("Незабутній 1919 рік"). 59 років тому у 78 років (нар. 8 січня1888 р.).
1 лютого • (Джозеф Френк) Бастер Кітон, американський комедійний актор, "клоун з кам'яним обличчям" (Один тиждень, Клоуни Голлівуду, Цей божевільний, божевільний, божевільний світ, Бульвар Сансет); дід актора Майкла Кітона. 59 років тому у 71 рік (нар. 4 жовтня1895 р.).
20 лютого • Честер Німіц, американський адмірал, командувач об'єднаним Тихоокеанським флотом союзників у період Другої cвітової війни; від імені США підписав акт капітуляції Японії. 59 років тому у 81 рік (нар. 24 лютого1885 р.).
5 березня • Анна Ахматова (Горенко), російська поетеса. 59 років тому у 77 років (нар. 23 червня1889 р.).
3 квітня • Марія Іванівна Литвиненко-Вольгемут, українська оперна співачка, педагог, народна артистка УРСР, народна артистка СРСР (1936). 59 років тому у 74 роки (нар. 13 лютого1892 р.).
10 квітня • Івлін Во, англійський письменник (Меч пошани, Повернення в Брайдсхед, Любов серед руїн). 59 років тому у 63 роки (нар. 28 жовтня1903 р.).
7 травня • Станіслав Єжи Лец, польський поет ("Зоопарк"), письменник ("Непричесані думки"). 59 років тому у 57 років (нар. 6 березня1909 р.).
18 травня • Юрій Петрович Дольд-Михайлик, український письменник («І один у полі воїн»), сценарист. 59 років тому у 63 роки (нар. 17 березня1903 р.).
20 червня • Жорж Леметр, бельгійський астроном; висунув теорію "великого вибуху", з якого почалось зародження Всесвіту. 59 років тому у 72 роки (нар. 17 липня1894 р.).
10 жовтня • Шарлотта Купер, англійська спортсменка; п'ятиразова переможниця Вімблдонського турніру, перша олімпійська чемпіонка серед жінок (1900, теніс). 59 років тому у 96 років (нар. 22 вересня1870 р.).
18 листопада • Жан Пежо, французький автопромисловець. 59 років тому у 70 років (нар. 16 червня1896 р.).
15 грудня • Волтер Дісней (Волтер Еліас Дісней), американський художник-мультиплікатор, режисер, продюсер (перший кольоровий мультфільм), бізнесмен, творець "Діснейленду", лауреат 48 "Оскарів". 59 років тому у 65 років (нар. 5 грудня1901 р.).