25-й день року за Григоріанським календарем — до закінчення року залишився 341 день. Іменинники — Галактіон, Євпраксія, Макарій, Петро, Савва, Тетяна. В Уганді святкують День республіки, в Шотландії відзначають День Роберта Бернса.
1327 • Після зречення Едуарда II королем Англії став його син, 15-річний Едуард III Плантагенет. До досягненнення ним повноліття номінально країною правила рада знаті, хоча реальна влада належала матері короля Ізабеллі Французькій.
1533 • Король Англії Генріх VIII, будучи одруженим на Катерині Арагонській, взяв таємний шлюб з вагітною від нього Анною Болейн. У травні Томас Кранмер, архієпископ Кентенберійський, оголосив шлюб з Катериною Арагонською, котра не змогла народити Генріху сина, недійсним, а шлюб з Анною Болейн — законним. За це і Томас Кранмер і Генріх VIII у липні були відлучені папою Климентом VII від церкви, що стало початком розриву англіканської церкви з Римом. Як виявилось згодом, і Катерина і Анна народили Генріху дочок — католичку Марію і протестантку Єлизавету, відповідно, — котрі, будучи запеклими ворогами, по черзі змінили одна одну на англійському престолі і правили країною протягом майже півстоліття.
1554 • В день святого Павла в долині річки Тієте на південному сході Бразилії португальськими єзуїтами засновано місто Сан-Паулу.
1721 • Петро I видав маніфест про Духовний регламент, який визначав правовий стан Російської церкви. Регламент був спільним творінням Петра І і Феофана Прокоповича і однією з найважливіших реформ, запроваджених цим документом, було запровадження замість патріаршества Святійшого правлячого Синоду ("Духовної колегії").
1831 • В ході Польського національно-визвольного повстання, яке почалось в листопаді 1830 року, у Варшаві відбулась масова маніфестація, під тиском якої польський сейм прийняв рішення позбавити престолу російського царя Миколу I. У відповідь в лютому в Польщу були направлені російські війська, котрі за дев'ять місяців жорстоко придушили повстання; конституція Царства Польського 1815 року була відмінена, сейм і польська армія розпущені, закрито Варшавський університет.
1858 • На весіллі дочки англійської королеви Вікторії з наслідним принцем Прусії вперше публічно виконано "Весільний марш" Мендельсона.
1890 • Завершила кругосвітню подорож репортер нью-йоркської газети World Неллі Блай (Елізабет Кокрен), яка вирішила довести, що жінки ні в чому не поступаються чоловікам, і побити досягнення героя Жюля Верна, що здійснив кругосвітню подорож за 80 днів. Вирушивши в дорогу 14 листопада 1889 року, журналістка успішно впоралася із завданням, витративши на досягнення мети 72 дні 6 годин і 11 хвилин.
1906 • Відбулося урочисте відкриття Сімплтонського залізничного тунелю, що зв'язав Швейцарію та Італію. Будівництво тунелю почалось у 1890 році за проектом німецького інженера Альфреда Брандта, котрий був винахідником оригінального способу прокладання отворів у суцільних гірських породах. Тунель довжиною 1970 метрів проліг через гору Сімплтон і сполучив містечка Бріг та Ізелле по обидва боки швейцарсько-італійського кордону.
1924 • У французькому альпійському містечку Шамоні почались I зимові Олімпійські ігри, що проводилися як "Міжнародний спортивний тиждень з приводу VIII Олімпіади". Спортсмени змагались у 6-и видах спорту, а успіх заходу всупереч прогнозам був настільки великий, що Міжнародний Олімпійський Комітет (МОК) вирішив проводити з 1928 року Зимові Олімпіади регулярно щочотири роки.
1942 • Після ослаблення французької колоніальної присутності в Індокитаї і нападу Японії на США тайський уряд змінив свій нейтральний статус і оголосив війну Великій Британії та США. Уряд прем'єр-міністра Ланг Піпула сподівався таким чином посили позиції Таїланду в Азії і, опираючись на підтримку Японії, розширити кордони держави за рахунок території Індокитаю і південного Китаю. У жовтні Піпул став фактичним диктатором, однак воєнні події в Азії почали розвиватись таким чином, що Таїланд став фактично маріонетковим сателітом Японії і разом з нею зазнав поразки у Другій світовій війні.
1949 • В Голівудському Атлетичному клубі в Лос-Анжелесі пройшло вручення перших "Emmy", щорічних нагород за найвищі досягнення в галузі телебачення. Перша нагорода була вручена Ширлі Дінсдейл за щотижневу лялькову передачу "Pantomime Quiz Time".
1955 • Президія Верховної ради СРСР оголосила про припинення стану війни з Німеччиною і висловила побажання нормалізувати стосунки з ФРН; возз'єднання Німеччини було названо виключною справою самих німців.
1965 • Український дисидент Йосип Сліпий, котрий відбув 18 років у радянських концтаборах, обраний у Ватикані кардиналом і главою Української греко-католицької церкви.
1971 • Генерал-майор Іді Амін Дада очолив військовий переворот, в результаті якого був усунутий президент Уганди Мілтон Оботе, звинувачений у зловживанні владою. Амін встановив режим воєнної диктатури, проголосив себе президентом і прем'єр-міністром країни, розпочав курс побудови "африканського соціалізму", жертвами якого за всім років його правління стало до півмільйона жителів Уганди.
1980 • Абол Хасан Банісадр обраний першим президентом Ісламської Республіки Іран.
1981 • Джианг Квінг, вдова китайського лідера Мао Цзедуна, засуджена до страти за "контрреволюціні злочини" — зраду, антидержавну змову, участь у арештах та тортурах безневинних людей в період Культурної революції в 1960-х роках, коли вона на практиці реалізовувала спробу Мао революціонізувати інтелектуальне та культурне життя Китаю і стала фактичним натхнеником молодих революціонерів, хунвейбінів, котрі вбили тисячі і тероризували мільйони людей. По смерті Мао в 1976 році Джианг разом з трьома іншими вищими керівниками Китаю прийшла до влади, однак в 1977 році була виключена з компартії, а через три роки "Банда чотирьох" була віддана під суд. 25 січня 1983 року уряд Китаю замінив смертний вирок Джианг Квінг на довічне тюремне ув'язнення. У 1991 році вона скінчила життя самогубством.
1992 • Американський хіт-парад очолила пісня "Don't Let the Sun Go Down" у виконанні Джорджа Майкла і Елтона Джона. Лідером популярності в Англії була пісня "Goodnight Girl" групи Wet Wet Wet.
1995 • Російська система протиракетного захисту виявила здійснений поблизу Норвегії запуск ракети, котра за розрахунками мала вразити Москву. Кількома хвилинами пізніше президент Росії Єльцин, міністр оборони і начальних генштабу російської армії були повідомлені про подію, система протиракетної оборони була переведена у бойовий режим, а Єльцин вперше за історію радянської і російської армії підготував до використання "ядерний чемоданчик" для нанесення удару-відповіді. Через 5 хвилин було встановлено, що норвезька ракета рухається по траєкторії, що оминає територію Росії, а ще через 3 хвилини — що ракета скорше за все не є ядерною.
1998 • Прем'єр-міністр Туреччини Їлмаз повідомив результати семимісячного розлідування скандалу, що стався за часів правляння його попередниці Чіллер, — як виявилось, урядові сили безпеки використовували у боротьбі проти курдів ескадрони смерті і займалися транспортуванням наркотиків.
1999 • В результаті потужного землетрусу силою 6,0 балів, що стався в Колумбії, загинуло більше тисячі чоловік.
2000 • Проти Хісене Хабре, колишнього диктатора Чаду, висунуто звинувачення в участі в 97 політичних убивствах, 142 випадках застосуваннях тортур, 100 випадках зникнення людей.
2004 • На поверхню Марса здійснив посадку "Опорт'юніті" другий американський марсохід космічного агенства НАСА. Розрахований на роботу лише 90 днів, він, живлячись лише від сонячних батарей, працює по даний момент (грудеь 2011). Це зробило місію "Опорт'юніті" найтривалішою в історії на поверхні Марса.
2010 • Зібравши 1 мільярд 858 доларів, «Аватар» Джеймса Камерона побив рекорд «Титаніка» і став найкасовішим фільмом за всю історію світового кіно. Станом на 20 березня 2011 року, в світовому прокаті, фільм зібрав 2 мільярди 782 мільйонів доларів США, в тому числі 760 507 625 $. в США та Канаді. В Україні фільм теж встановив касовий рекорд, зібравши 8 657 543 доларів (попередній рекорд складав трохи більше 4 млн доларів).
2011 • В Каїрі, Олександрії та деяких інших містах Єгипту почались вуличні демонстрації, мітинги, акти громадської непокори, що стали провісником революції і повалення президента Хосні Мубарака, який тридцять років знаходився при владі.
1736 — †10 квітня 1813 • Жозеф-Луї Лагранж, французький математик і механік ("Аналітична механіка").
1759 — †21 липня 1796 • Роберт Бернс, шотландський поет ("Джон — Ячмінне зерно", "Веселі жебраки", "Чесна бідність"), фольклорист. 265 років з дня народження.
1872 — †7 липня 1933 • Микола Олексійович Скрипник, український політичний і державний діяч, голова раднаркому більшовицької УНР (1918-19 рр.).
1874 — †16 грудня 1965 • (Вільям) Сомерсет Моем, англійський письменник ("Точка зору", "Театр", "Місяць і гріш"). 150 років з дня народження.
1882 — †28 березня 1941 • Вірджинія Вулф, англійська письменниця («Ніч і день», «Місіс Делловей», «Орландо»), літературний критик.
1900 — †18 грудня 1975 • Теодозій Добжанський, американський біолог українського походження, один з піонерів генетики ("Генетика і походження видів").
1917 — †28 травня 2003 • Ілля (Романович) Прігожин, бельгійський фізико-хімік російського походження; лауреат Нобелівської премії з хімії (1977) за роботи в галузі нерівноважної термодинаміки.
1928 — †7 липня 2014 • Едуард Амвросієвич Шеварнадзе, грузинський політичний діяч, міністр закордонних справ СРСР (1985-90 рр.), президент Грузії (1995-2003 рр.).
1933 • Корасон Акіно, колишній президент Філіпін (1986-92 рр.).
1938 — †25 липня 1980 • Володимир Семенович Висоцький, російський актор ("Маленькі трагедії", "Місце зустрічі змінити не можна", "Казка про те, як цар Петро арапа женив", "Втеча містера Мак-Кінлі", "Погана хороша людина", "Небезпечні гастролі", "Господар тайги", "Короткі зустрічі", "Вертикаль"), поет, співак.
1954 • Річард Фінч, американський композитор, музикант (KC and the Sunshine Band: "Rock Your Baby", "Get Down Tonight", "Shake Your Booty", "I'm Your Boogie Man", "Boogie Shoes", "Please Don't Go"). 70 років з дня народження.
1978 • Володимир Олександрович Зеленський, український актор, шоумен, політик; Президент України (з 2019 року).
1981 • Алішіа Кіз (Ауджело-Кук), американська співачка та композитор, лауреат 12 нагород «Греммі».
1985 • Тіна Кароль (Тетяна Григорівна Ліберман), українська поп-співачка, заслужена артистка України (2009).
1559 • Крістіан I (Крістіан Ольденбург), король Данії та Норвегії (1513-23 рр.), король Швеції (1520-23 рр.). Пом. 465 років років тому у 78 років (нар. 1 липня 1481 р.).
1742 • Едмонд Галлей, англійський астроном, геофізик і математик; першим теоретично розрахував орбіту однієї із найзнаменитіших комет, котра від 1682 року носить його ім'я. Пом. 282 роки тому у 86 років (нар. 8 листопада 1656 р.).
1852 • Фадей Фадейович Беллінсгаузен, російський мореплавець, керівник експедиції, під час якої була відкрита Антарктида (1820). Пом. 172 роки тому у 64 роки (нар. 20 вересня 1788 р.).
1942 • Агатангел Юхимович Кримський, український історик, письменник, перекладач, один з організаторіа Академії Наук України (1918). Пом. 82 роки тому у 71 рік (нар. 15 січня 1871 р.).
1947 • Аль(фонс) Капоне, американський гангстер ("людина зі шрамом"), глава впливового кримінального угруповування періоду "сухого закону". Пом. 77 років тому у 58 років (нар. 17 січня 1889 р.).
1982 • Михайло Андрійович Суслов, радянський партійний та державний діяч; член Політбюро ЦК КПРС, Президії ЦК КПРС (1952-53 рр.), (1955-82 рр.), секретар по ідеології ЦК КПРС (1947-82 рр.), друга людина в державно-партійній ієрархії СРСР в епоху Л. І. Брежнєва. Пом. 42 роки тому у 80 років (нар. 21 листопада 1902 р.).
1990 • Ава (Лавіна) Гарднер, американська актриса (Землетрус, Довге гаряче літо, Ніч ігуани), один із символів Голівуду 1940-50-х років; колишня дружина Мікі Руні, Арті Шоу, Френка Сінатри. Пом. 34 роки тому у 68 років (нар. 24 грудня 1922 р.).
2004 • Фанні (Франсина) Бланкерс-Кун, голландська спортсменка-легкоатлетка; перша жінка, що виграла на одній Олімпіаді (1948) чотири золоті медалі (біг 100 м, 200 м, 80 м з бар'єрами, естафета 4х100 м), чемпіонка Європи (1946-50 рр.), рекордсменка світу (1938-54 рр.) з бігу на різні дистанції, стрибках у довжину і висоту, п'ятиборстві. Пом. 20 років років тому у 86 років (нар. 26 квітня 1918 р.).
2015 • Деміс Руссос, грецький співак («Rebecca», «From Souvenirs To Souvenirs», «Goodbye my love, goodbye», «Aphrodite's Child»). Пом. 9 років тому у 68 років (нар. 15 червня 1947 р.).
Головні події 25 січня
• Битва на ріці Великий Заб, 750
• Перші зимові Олімпійські ігри, 1924
• Відкриття перших Зимових Олімпійських ігор, 1924 (фото)
• Переворот в Уганді, 1971
• Єгипетська революція, 2011
• Перші зимові Олімпійські ігри, 1924
• Відкриття перших Зимових Олімпійських ігор, 1924 (фото)
• Переворот в Уганді, 1971
• Єгипетська революція, 2011
Всі події 25 січня
750 • У битві на ріці Великий Заб (сучасний Ірак) війська Аббасидів здобули вирішальну перемогу над армією омейядського халіфа Марвана II, що стало початком утвердження династії Аббасидів, яка правила Арабським халіфатом до середини XIII століття, коли була повалена в результаті мамлюкського повстання.1327 • Після зречення Едуарда II королем Англії став його син, 15-річний Едуард III Плантагенет. До досягненнення ним повноліття номінально країною правила рада знаті, хоча реальна влада належала матері короля Ізабеллі Французькій.
1533 • Король Англії Генріх VIII, будучи одруженим на Катерині Арагонській, взяв таємний шлюб з вагітною від нього Анною Болейн. У травні Томас Кранмер, архієпископ Кентенберійський, оголосив шлюб з Катериною Арагонською, котра не змогла народити Генріху сина, недійсним, а шлюб з Анною Болейн — законним. За це і Томас Кранмер і Генріх VIII у липні були відлучені папою Климентом VII від церкви, що стало початком розриву англіканської церкви з Римом. Як виявилось згодом, і Катерина і Анна народили Генріху дочок — католичку Марію і протестантку Єлизавету, відповідно, — котрі, будучи запеклими ворогами, по черзі змінили одна одну на англійському престолі і правили країною протягом майже півстоліття.
1554 • В день святого Павла в долині річки Тієте на південному сході Бразилії португальськими єзуїтами засновано місто Сан-Паулу.
Нова історія
1831 • В ході Польського національно-визвольного повстання, яке почалось в листопаді 1830 року, у Варшаві відбулась масова маніфестація, під тиском якої польський сейм прийняв рішення позбавити престолу російського царя Миколу I. У відповідь в лютому в Польщу були направлені російські війська, котрі за дев'ять місяців жорстоко придушили повстання; конституція Царства Польського 1815 року була відмінена, сейм і польська армія розпущені, закрито Варшавський університет.
1858 • На весіллі дочки англійської королеви Вікторії з наслідним принцем Прусії вперше публічно виконано "Весільний марш" Мендельсона.
1890 • Завершила кругосвітню подорож репортер нью-йоркської газети World Неллі Блай (Елізабет Кокрен), яка вирішила довести, що жінки ні в чому не поступаються чоловікам, і побити досягнення героя Жюля Верна, що здійснив кругосвітню подорож за 80 днів. Вирушивши в дорогу 14 листопада 1889 року, журналістка успішно впоралася із завданням, витративши на досягнення мети 72 дні 6 годин і 11 хвилин.
1906 • Відбулося урочисте відкриття Сімплтонського залізничного тунелю, що зв'язав Швейцарію та Італію. Будівництво тунелю почалось у 1890 році за проектом німецького інженера Альфреда Брандта, котрий був винахідником оригінального способу прокладання отворів у суцільних гірських породах. Тунель довжиною 1970 метрів проліг через гору Сімплтон і сполучив містечка Бріг та Ізелле по обидва боки швейцарсько-італійського кордону.
1924 • У французькому альпійському містечку Шамоні почались I зимові Олімпійські ігри, що проводилися як "Міжнародний спортивний тиждень з приводу VIII Олімпіади". Спортсмени змагались у 6-и видах спорту, а успіх заходу всупереч прогнозам був настільки великий, що Міжнародний Олімпійський Комітет (МОК) вирішив проводити з 1928 року Зимові Олімпіади регулярно щочотири роки.
Новітня історія
1949 • В Голівудському Атлетичному клубі в Лос-Анжелесі пройшло вручення перших "Emmy", щорічних нагород за найвищі досягнення в галузі телебачення. Перша нагорода була вручена Ширлі Дінсдейл за щотижневу лялькову передачу "Pantomime Quiz Time".
1955 • Президія Верховної ради СРСР оголосила про припинення стану війни з Німеччиною і висловила побажання нормалізувати стосунки з ФРН; возз'єднання Німеччини було названо виключною справою самих німців.
1965 • Український дисидент Йосип Сліпий, котрий відбув 18 років у радянських концтаборах, обраний у Ватикані кардиналом і главою Української греко-католицької церкви.
1971 • Генерал-майор Іді Амін Дада очолив військовий переворот, в результаті якого був усунутий президент Уганди Мілтон Оботе, звинувачений у зловживанні владою. Амін встановив режим воєнної диктатури, проголосив себе президентом і прем'єр-міністром країни, розпочав курс побудови "африканського соціалізму", жертвами якого за всім років його правління стало до півмільйона жителів Уганди.
1980 • Абол Хасан Банісадр обраний першим президентом Ісламської Республіки Іран.
1981 • Джианг Квінг, вдова китайського лідера Мао Цзедуна, засуджена до страти за "контрреволюціні злочини" — зраду, антидержавну змову, участь у арештах та тортурах безневинних людей в період Культурної революції в 1960-х роках, коли вона на практиці реалізовувала спробу Мао революціонізувати інтелектуальне та культурне життя Китаю і стала фактичним натхнеником молодих революціонерів, хунвейбінів, котрі вбили тисячі і тероризували мільйони людей. По смерті Мао в 1976 році Джианг разом з трьома іншими вищими керівниками Китаю прийшла до влади, однак в 1977 році була виключена з компартії, а через три роки "Банда чотирьох" була віддана під суд. 25 січня 1983 року уряд Китаю замінив смертний вирок Джианг Квінг на довічне тюремне ув'язнення. У 1991 році вона скінчила життя самогубством.
Наш час
1995 • Російська система протиракетного захисту виявила здійснений поблизу Норвегії запуск ракети, котра за розрахунками мала вразити Москву. Кількома хвилинами пізніше президент Росії Єльцин, міністр оборони і начальних генштабу російської армії були повідомлені про подію, система протиракетної оборони була переведена у бойовий режим, а Єльцин вперше за історію радянської і російської армії підготував до використання "ядерний чемоданчик" для нанесення удару-відповіді. Через 5 хвилин було встановлено, що норвезька ракета рухається по траєкторії, що оминає територію Росії, а ще через 3 хвилини — що ракета скорше за все не є ядерною.
1998 • Прем'єр-міністр Туреччини Їлмаз повідомив результати семимісячного розлідування скандалу, що стався за часів правляння його попередниці Чіллер, — як виявилось, урядові сили безпеки використовували у боротьбі проти курдів ескадрони смерті і займалися транспортуванням наркотиків.
1999 • В результаті потужного землетрусу силою 6,0 балів, що стався в Колумбії, загинуло більше тисячі чоловік.
2000 • Проти Хісене Хабре, колишнього диктатора Чаду, висунуто звинувачення в участі в 97 політичних убивствах, 142 випадках застосуваннях тортур, 100 випадках зникнення людей.
2004 • На поверхню Марса здійснив посадку "Опорт'юніті" другий американський марсохід космічного агенства НАСА. Розрахований на роботу лише 90 днів, він, живлячись лише від сонячних батарей, працює по даний момент (грудеь 2011). Це зробило місію "Опорт'юніті" найтривалішою в історії на поверхні Марса.
2010 • Зібравши 1 мільярд 858 доларів, «Аватар» Джеймса Камерона побив рекорд «Титаніка» і став найкасовішим фільмом за всю історію світового кіно. Станом на 20 березня 2011 року, в світовому прокаті, фільм зібрав 2 мільярди 782 мільйонів доларів США, в тому числі 760 507 625 $. в США та Канаді. В Україні фільм теж встановив касовий рекорд, зібравши 8 657 543 доларів (попередній рекорд складав трохи більше 4 млн доларів).
2011 • В Каїрі, Олександрії та деяких інших містах Єгипту почались вуличні демонстрації, мітинги, акти громадської непокори, що стали провісником революції і повалення президента Хосні Мубарака, який тридцять років знаходився при владі.
Народились 25 січня
1627 — †30 грудня 1691 • Роберт Бойль, англійський хімік, фізик і філософ, один із засновників Лондонського королівського товариства; відкрив закон залежності об'єму газу від тиску (закон Бойля-Маріотта, 1662 р.).1736 — †10 квітня 1813 • Жозеф-Луї Лагранж, французький математик і механік ("Аналітична механіка").
1759 — †21 липня 1796 • Роберт Бернс, шотландський поет ("Джон — Ячмінне зерно", "Веселі жебраки", "Чесна бідність"), фольклорист. 265 років з дня народження.
1872 — †7 липня 1933 • Микола Олексійович Скрипник, український політичний і державний діяч, голова раднаркому більшовицької УНР (1918-19 рр.).
1874 — †16 грудня 1965 • (Вільям) Сомерсет Моем, англійський письменник ("Точка зору", "Театр", "Місяць і гріш"). 150 років з дня народження.
1882 — †28 березня 1941 • Вірджинія Вулф, англійська письменниця («Ніч і день», «Місіс Делловей», «Орландо»), літературний критик.
1900 — †18 грудня 1975 • Теодозій Добжанський, американський біолог українського походження, один з піонерів генетики ("Генетика і походження видів").
1917 — †28 травня 2003 • Ілля (Романович) Прігожин, бельгійський фізико-хімік російського походження; лауреат Нобелівської премії з хімії (1977) за роботи в галузі нерівноважної термодинаміки.
1928 — †7 липня 2014 • Едуард Амвросієвич Шеварнадзе, грузинський політичний діяч, міністр закордонних справ СРСР (1985-90 рр.), президент Грузії (1995-2003 рр.).
1933 • Корасон Акіно, колишній президент Філіпін (1986-92 рр.).
1938 — †25 липня 1980 • Володимир Семенович Висоцький, російський актор ("Маленькі трагедії", "Місце зустрічі змінити не можна", "Казка про те, як цар Петро арапа женив", "Втеча містера Мак-Кінлі", "Погана хороша людина", "Небезпечні гастролі", "Господар тайги", "Короткі зустрічі", "Вертикаль"), поет, співак.
1954 • Річард Фінч, американський композитор, музикант (KC and the Sunshine Band: "Rock Your Baby", "Get Down Tonight", "Shake Your Booty", "I'm Your Boogie Man", "Boogie Shoes", "Please Don't Go"). 70 років з дня народження.
1978 • Володимир Олександрович Зеленський, український актор, шоумен, політик; Президент України (з 2019 року).
1981 • Алішіа Кіз (Ауджело-Кук), американська співачка та композитор, лауреат 12 нагород «Греммі».
1985 • Тіна Кароль (Тетяна Григорівна Ліберман), українська поп-співачка, заслужена артистка України (2009).
Померли 25 січня
477 • Гейзеріх, король германської Держави вандалів та аланів (428-477 рр.) зі столицею в Карфагені. Пом. 1547 років тому десь у 88 років (нар. бл. 389 р.).1559 • Крістіан I (Крістіан Ольденбург), король Данії та Норвегії (1513-23 рр.), король Швеції (1520-23 рр.). Пом. 465 років років тому у 78 років (нар. 1 липня 1481 р.).
1742 • Едмонд Галлей, англійський астроном, геофізик і математик; першим теоретично розрахував орбіту однієї із найзнаменитіших комет, котра від 1682 року носить його ім'я. Пом. 282 роки тому у 86 років (нар. 8 листопада 1656 р.).
1852 • Фадей Фадейович Беллінсгаузен, російський мореплавець, керівник експедиції, під час якої була відкрита Антарктида (1820). Пом. 172 роки тому у 64 роки (нар. 20 вересня 1788 р.).
1942 • Агатангел Юхимович Кримський, український історик, письменник, перекладач, один з організаторіа Академії Наук України (1918). Пом. 82 роки тому у 71 рік (нар. 15 січня 1871 р.).
1947 • Аль(фонс) Капоне, американський гангстер ("людина зі шрамом"), глава впливового кримінального угруповування періоду "сухого закону". Пом. 77 років тому у 58 років (нар. 17 січня 1889 р.).
1982 • Михайло Андрійович Суслов, радянський партійний та державний діяч; член Політбюро ЦК КПРС, Президії ЦК КПРС (1952-53 рр.), (1955-82 рр.), секретар по ідеології ЦК КПРС (1947-82 рр.), друга людина в державно-партійній ієрархії СРСР в епоху Л. І. Брежнєва. Пом. 42 роки тому у 80 років (нар. 21 листопада 1902 р.).
1990 • Ава (Лавіна) Гарднер, американська актриса (Землетрус, Довге гаряче літо, Ніч ігуани), один із символів Голівуду 1940-50-х років; колишня дружина Мікі Руні, Арті Шоу, Френка Сінатри. Пом. 34 роки тому у 68 років (нар. 24 грудня 1922 р.).
2004 • Фанні (Франсина) Бланкерс-Кун, голландська спортсменка-легкоатлетка; перша жінка, що виграла на одній Олімпіаді (1948) чотири золоті медалі (біг 100 м, 200 м, 80 м з бар'єрами, естафета 4х100 м), чемпіонка Європи (1946-50 рр.), рекордсменка світу (1938-54 рр.) з бігу на різні дистанції, стрибках у довжину і висоту, п'ятиборстві. Пом. 20 років років тому у 86 років (нар. 26 квітня 1918 р.).
2015 • Деміс Руссос, грецький співак («Rebecca», «From Souvenirs To Souvenirs», «Goodbye my love, goodbye», «Aphrodite's Child»). Пом. 9 років тому у 68 років (нар. 15 червня 1947 р.).
ВЕЛИКЕ РОЗСЕЛЕННЯ СЛОВ'ЯН