Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Хроніка подій 1931 року

Головні події 1931 року

Політичні лідери 1931 року

Веймарська республіка: Генріх Брюнінг (1930-32) • Великобританія: Джеймс Рамсей Макдональд (1929-35), Георг V (1910-32) • Королівство Італія: Віктор Еммануїл III (1900-46), Беніто Муссоліні (1922-45) • Ліга націй: Ерік Драммонд (1920-33) • СРСР: Йосиф Сталін (1922-53) • США: Герберт Кларк Гувер (1929-33) • Туреччина: Кемаль Ататюрк (1923-38) • УРСР: Станіслав Косіор (1928-38) • УСРР: Влас Чубар (1923-34) • Угорське королівство: Міклош Хорті (1920-44) • Французька республіка: Гастон Думерг (1924-31), Поль Думер (1931-32).

Всі події 1931 року

6 лютого - На екрани США вийшов фільм Чарлі Чапліна «Вогні великого міста». Стрічка посідає перше місце у списку серед 10 найкращих романтичних комедій за версією Американського інституту кіномистецтва.

березень
3 березня - Президент Гувер затвердив рішення Конгресу США вважати вірш "Зоряно-смугастий прапор", написаний у 1814 році Френсісом Кі під впливом подій англо-американської війни 1812 року і покладений згодом на мелодію популярної англійської пісні "To Anacreon in Heaven", офіційним гімном США.

18 березня - Компанія Schick випустила у продаж першу електробритву.

27 березня - Актора Чарлі Чапліна, "маленького бродягу", нагороджено вищою французькою відзнакою — орденом "Почесний легіон".

квітень
12 квітня - В ході муніципальних виборів у сільських районах Іспанії перемогу здобули монархісти, тоді як в більшості міських — республіканці. Через два дні в деяких містах була проголошена Друга республіка, і король Альфонс XIII був змушений залишити країну. Перемога республіканців була закріплена на виборах до установчих кортесів, які пройшли в червні, а 9 грудня в Іспанії було прийнято республіканську конституцію.

20 квітня - На студії Okeh Records Луї Армстронг записав, сьогодні уже класичну, пісню «When It’s Sleepy Time Down South».

травень
1 травня - У Нью-Йорку пройшла офіційна церемонія відкриття найвищої у світі будівлі — 102-поверхового "Емпайр Стейт Білдінг", збудованої за проектом архітектора Вільяма Лема всього за один рік. Зведена на розі 34-ї вулиці і 5-ї авеню будівля ватістю 40 мільйонів доларів залишалась найвищою у світі до 1972 року, коли в Манхеттені було збудовано башти Міжнародного торгового центру.

18 травня - Над Тихим океаном розбився літак японця Сейхі Йошихара, котрий намагався здійснити перший безпосадковий переліт через океан. Через сім годин після падіння пілота врятував випадково пропливаючий неподалеку човен.

27 травня - Швейцарці Огюст Пікар і Пауль Кіпфер здійснили перший у світі політ на стратостаті — стартувавши у місті Аугсбург (Німеччина), вони досягли рекордної висоти 15 785 метрів і через 17 годин 28 хвилин приземлились в австрійському селищі Обергургль за 233 кілометри від місця старту.

червень
12 червня - Американський гангстер Аль Капоне був засуджений до 10 років позбавлення волі за несплату податків.

23 червня - Авіатори Вілі Пост і Гарольд Гатті почали перший кругосвітній переліт на одномоторному літаку. Вони вилетіли з Нью-Йорку і повернулись на місце старту через 8 днів 15 годин і 51 хвилину.

липень
14 липня - У Біскайській затоці перевернувся верх дном французький екскурсійний корабель «Сен-Філібер», що призвело до загибелі близько 500 чоловік.

16 липня - Імператор Ефіопії Хайле Селассіє I підписав першу ефіопську конституцію, яка замінила т. зв. «Закон царів», що діяв у країні з Середніх віків.

жовтень
5 жовтня - Американці Клайд Пангборн і Х'ю Херндон завершили перший у світі безпосадковий переліт через Тихий океан. Їх політ почався 3 жовтня і тривав 41 годину 31 хвилину, за які мандрівники перелетіли монопланом Bellanca CH-200 з Японії до США, подолавши більше 8 тисяч кілометрів.

18 жовтня - У Вест-Оранджі, штат Нью-Джерсі, у віці 84 років помер легендарний американський винахідник Томас Алва Едісон, автор 1093 патентів на винаходи, серед котрих перший проектор рухомих картинок, перша пересувна кіностудія, лампа розжарювання і фонограф.

24 жовтня - За ухиляння від сплати податків американський гангстер Аль Капоне постав перед федеральним судом. Не маючи можливості довести жодного із кількох десятків (включаючи декілька вбивств, вчинених при свідках) інкримінованих босу чикагської мафії кримінальних злочинів, уряд знайшов єдиний спосіб увя'знити його — Капоне протягом останніх десяти років не заплатив ні цента податків, маючи нерухомості, включаючи власний острів поблизу Флориди, на суму понад 50 мільйонів доларів. За порушення податкового законодавства Капоне отримав 11 років, 9 з яких він провів у тюрмах Лівінворт і Алькатрас. Вийшовши на волю в 1939 році, Капоне був уже тяжко хворим на сифіліс у запущеній стадії і провів решту життя у своєму маєтку, не займаючись активою кримінальною діяльністю. Він помер у 1947 році.

листопад
7 листопада - В провінції Гуансі китайські комуністи проголосили Китайську Народну Республіку.

грудень
1 грудня - Друга конференція "круглого столу" в Лондоні, що почалась ще в серпні і метою якої було вироблення проекту конституції Індії, зайшла в тупик в ході обговорення питання про виборчий закон, згідно з яким, за пропозицією індійської сторони, всі народності і релігійні групи Індії повинні мати рівні права. Від Індії участь в конференції брав лише керівник боротьби за незалежність країни Махатма Ганді.

7 грудня - З конвеєра заводу Форда в Детройті зійшла остання машина марки Model A, яка випускалась з 1927 року. Станом на березень 1928 року їх було продано 4 849 340 штук у чотирьох моделях за ціною від 500 до 1200 доларів. Через чотири місяці почався випуск моделі Ford V-8 з восьмициліндровим двигуном.

9 грудня - Установчі збори в Мадриді затвердили нову конституцію, за якою Іспанія проголошувалась демократичною республікою трудящих, а влада передавалась Конгресу депутатів. Президентом Другої Іспанської республіки став глава Тимчасового уряду, створеного у квітні після зречення короля Альфонсо XIII, Нісето Алькалья Самора.

26 грудня - В Токіо засновано автомобільну компанію Dat Jidosha Seizo, перейменовану наступного року в Nissan. Першою продукцією компанії були автомобілі і вантажівки, що випускались під торговою маркою Datsun.


понад

20 ТИСЯЧ СЛІВ

чужомовного походження

Головні події 1931 року

9 грудня 1931 року Установчі збори затвердили нову конституцію, за якою Іспанія проголошувалась демократичною ре..
9 грудня
keyboard_arrow_left1930
1932keyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward