Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Хроніка подій 1927 року

Головні події 1927 року

Політичні лідери 1927 року

Веймарська республіка: Вільгельм Маркс (1926-28) • Великобританія: Стенлі Болдвін (1924-29), Георг V (1910-32) • Королівство Італія: Віктор Еммануїл III (1900-46), Беніто Муссоліні (1922-45) • Ліга націй: Ерік Драммонд (1920-33) • Польща: Юзеф Пілсудський (1926-28) • СРСР: Йосиф Сталін (1922-53) • США: Калвін Кулідж (1923-29) • Туреччина: Кемаль Ататюрк (1923-38) • УСРР: Влас Чубар (1923-34), Лазар Каганович (1925-28) • Угорське королівство: Міклош Хорті (1920-44) • Французька республіка: Раймон Пуанкаре (1926-29), Гастон Думерг (1924-31).

Всі події 1927 року

7 січня - Між Нью-Йорком і Лондоном почала діяти перша трансатлантична телефонна лінія — демонстраційний дзвінок зробив президент компанії AT&T Уолтер Шерман Джиффорд до Джорджа Мюррея, глави поштового відомства Великобританії. Цього ж дня був зроблений ще 31 дзвінок, кожний вартістю 75 доларів за 3 хвилини розмови — перша приватна бесіда відбулась між видавцем газети "Нью-Йорк Таймс" Адольфом Охсом і Джоффрі Доусоном, редактором лондонської "Таймс".

24 січня - У Великобританії вийшов перший фільм молодого режисера Альфреда Хічкока "Сад задоволення". Він був оцінений критиками як досить сильний дебют, а вже наступна стрічка — "Справа Джонатана Дрю" — принесла Хічкоку справжній успіх.

лютий
23 лютого - Раднарком України прийняв постанову про допомогу циганам при їх переході на «трудовий осілий спосіб життя».

23 лютого - У листі до Вольфганга Паулі німецький фізик-теоретик Вернер Гейзенберґ вперше сформулював твердження, що електрон, протон чи будь-яку іншу частинку або фізичну систему неможливо сфокусувати в просторі до розмірів менших за половину довжини хвилі. Принцип невизначенності Гейзенберга став одним з наріжних каменів фізичної квантової механіки.

березень
15 березня - У Запоріжжі розпочалось будівництво Дніпровської гідроелектростанції. Першу чергу ДніпроГЕС введено в експлуатацію 10 жовтня 1932 р., а в 1939 р. стали до ладу всі 9 гідроагрегатів станції загальною потужністю 560 тис. кВт.

21 березня - У Києві, як орган Всеукраїнської спілки пролетарських письменників, засновано видання «Літературна газета». Протягом 1941–1942 років виходила в Харкові, Луганську, Уфі, Москві й називалася «Література і мистецтво»; з 1945 року — знову «Літературна газета», а з 1962 року — «Літературна Україна».

квітень
7 квітня - Вперше виконано одночасну передачу звуку і зображення на велику відстань — співробітники телефонної компанії "Белл" здійснили телепередачу з Вашингтону до Нью-Йорку виступу міністра торгівлі Герберта Гувера. Звук і зображення передавались роздільно — Гувер говорив у телефонну трубку, а синхронна картинка передавалась зі швидкістю 18 кадрів на секунду і виводилась на монітор розміром 5 на 7 сантиметрів.

12 квітня - В Шанхаї силами Гоміньдана і його прихильниками було вчинено масову розправу над комуністами, в результаті якої були заарештовані та вбиті керівники Китайської компартії. Протягом наступних тижнів арешти комуністів тривали по всьому Китаю, що дозволило Чан Кайши захопити владу в Гоміньдані і стати диктатором.

14 квітня - У шведському місті Гетеборг зійшов з конвеєра перший серійний автомобіль "Вольво". Компанія, заснована в 1926 році бізнесменом Ассаром Габріельсеном та інженером Густафом Ларсоном, запланувала випустити за перший рік тисячу авто моделі "Jakob", котрі призначались у першу чергу для продажу за межами Швеції і мали скласти конкуренцію американським автомобілям. Однак, лише в 1936 році з появою моделі "Carioca" компанія "Вольво" добилась міжнародного визнання.

15 квітня - Від проливної зливи, яка пройшла цього дня, ріка Міссісіпі вийшла з берегів — було зруйновано 145 дамб, що привело до затоплення території понад 70000 км2; глибина затоплення подекуди досягала 10 метрів. До травня ширина Міссісіпі в районі міста Мемфіс складала 97 кілометрів, а повінню були охоплені 10 штатів.

травень
9 травня - Австралійський парламент провів своє перше засідання у новій столиці країни Канберрі.

11 травня - У Лос-Анжелесі (США) за ініціативою глави компанії «Metro-Goldwyn-Mayer» (MGM) Луїса Маєра засновано Академію Кіномистецтв — громадську організацію професіоналів для розвитку кінематографу. Сьогодні вона об'єднує більше шести тисяч професіоналів кіноіндустрії і відома щорічним врученням найпрестижніших професійних нагород «Оскар».

13 травня - Міжвідомчою комісією у справах громадських організацій та спілок Київського округу офіційно зареєстрований Статут Київського пролетарського спортивного товариства «Динамо». Наступного року під прапором «Динамо» зібралися представники ОГПУ, футболісти якого захищали кольори клубу «Совторгслужащих», одного з головних претендентів на призові місця в чемпіонаті Києва.

21 травня - 25-річний Чарльз Ліндберг приземлився в Ле-Бурже, передмісті Парижа, завершивши перший одиночний безпосадковий політ через Атлантику на важчому за повітря транспортному засобі. За свій історичний політ, коли за 33,5 години було подолано 5800 кілометрів, він здобув світову славу і був нагороджений найвищою військовою відзнакою США — медаллю Пошани.

26 травня - Компанія Ford Motor оголосила про припинення випуску популярного автомобіля Model T, відомого також як Tin Lizzie, і виходу більш сучасного Model A. Перший автомобіль Model T був зібраний ще в 1908 році і продавався під гаслом "недорога машина для всіх". Це був також перший автомобіль, що збирався конвеєрним методом і у 1918 році половину всіх легковиків світу складали машини марки Model T, а всього їх було продано 15 007 033 штуки.

27 травня - Компанія «Ford Motor Company» припинила випуск своєї найзнаменитішої машини марки «Ford Model T», на зміну якій прийшла модель «Ford Model A». З серпня 1908 року було випущено 15 007 003 «Model T», першого автомобіля, який став доступним середньому американцю і багатьма спеціалістами вважається найкультовішим авто XX століття.

липень
14 липня - Раднарком України прийняв постанову про заснування приморських заповідників на узбережжях Чорного й Азовського морів.

22 липня - За ініціативою одного з лідерів фашистської партії Італо Фоска в результаті об'єднання трьох римських команд в Італії створено футбольний клуб «Рома», який мав стати гідним суперником північноіталійських клубів.

серпень
1 серпня - В китайському місті Наньчані відбулось повстання частин національної армії — близько 20 тисяч солдатів і офіцерів під керівництвом комуністів виступили проти керівництва Гоміньдану. Пізніше частина повсталих під командуванням Чжу Де і Лінь Бяо з'єдналась з 1-ю дивізією Мао Цзедуна і було утворено 4-й корпус китайської Червоної армії.

23 серпня - Незважаючи на масові демонстрації, які охопили США, Велику Британію, Німеччину та Францію, і протести авторитетних громадських особистостей, визначних діячів культури, науки в Бостоні (штат Массачусетс) на електричному стільці страчені анархісти Нікола Сакко і Бартоломео Ванцетті.

жовтень
6 жовтня - В Нью-Йорку компанія «Ворнер Бразерз» провела прем'єру першого звукового фільму «Співак джазу» з Елом Джонсоном у головній ролі. Стрічка не була озвучена повністю в сучасному розумінні цього слова, а являла собою комбінацію "німих" і синхронно озвучених діалогових сцен.

листопад
1 листопада - Через 19 років після випуску першої машини Model T компанія Ford Motor почала випуск нової моделі автомобіля — Model A з трилітровим чотирициліндровим двигуном потужністю 40 кінських сил. Його випуск припинився у 1932 році і за цей час було продано близько 5 мільйонім машин по ціні 460 доларів за штуку.

грудень
19 грудня - У Москві закінчився XV з'їзд ВКП(б), на якому були схвалені директиви по першому п'ятирічному плану і проголошено курс на колективізацію. З'їзд також підтвердив виключення з партії Троцького, Зінов'єва та інших членів опозиціонерів і проголосив про ліквідацію троцькізму як ворожої більшовизму течії.

30 грудня - В Токіо між районами Уено і Асакуса почав діяти перший в Азії метрополітен.

Головні події 1927 року

keyboard_arrow_left1926
1928keyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward