цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Хроніка подій 1887 - 1889 років
31 березня 1889 року Александер Густав Ейфель підняв французький "триколор" на маківці Ейфелевої вежі в Парижі, збудованої до відкриття Паризької виставки. Трьохсотметрова вежа вагою близько 7 тисяч тон викликала різні оцінки у сучасників, але сьогодні безумовно вважається окрасою міста.

Головні події 1887 - 1889 років


Всі події 1887 - 1889 років

1 січня 1887 - Надруковано першу книгу Артура Конан-Дойля про Шерлока Холмса «Етюд в багряних тонах».
7 січня 1887 - Завершилася перша майже трьохлітня кругосвітня подорож Томаса Стівенса, яку він здійснив велосипедом, подолавши з квітня 1884 року більше 13500 миль.
5 лютого 1887 - В міланському театрі Ла Скала пройшла прем'єра опери Джузеппе Верді "Отелло".
12 лютого 1887 - Австро-Угорщина, Італія та Велика Британія заключили т. зв. Другий троїстий союз, метою якого було збереження статус-кво у Східному Середземномор'ї.
2 серпня 1887 - Американець Роуелл Ходж запатентував колючий дріт, котрий призначався для огородження пасовиськ домашньої худоби.
11 серпня 1887 - Американський астроном Асаф Холл відкрив супутник перший Марса - Деймос.
18 серпня 1887 - Американський астроном Асаф Холл відкрив другий супутник Марса - Фобос.
29 вересня 1887 - Шляхом злиття двох клубів «Гохенфайдер» і «Вандсбек-Маренталер» в «Спортивний клуб Німеччина» створено спортивний клуб «Гамбург». Під цією назвою клуб був зформований в 1919 році шляхом злиття трьох міських команд, ослаблених Першою світовою війною, «Спортивний клуб Німеччина», «Гамбург ФК» і «ФК Фальке Еппендорф». Вперше чемпіоном Німеччини «Гамбург» став у 1923 році.
11 жовтня 1887 - Американський винахідник Томас Едісон запатентував електричну машину для підрахунку голосів на виборах.
6 листопада 1887 - У Глазго (Шотландія) засновано футбольний клуб «Селтік». Перший матч клуб провів 28 травня 1888 року проти «Рейнджерс» і переміг з рахунком 5:2. Через чотири року «Селтік» завоював свій перший трофей Кубок Шотландії, а ще через рік, в 1893 році, став чемпіоном країни.
1888
20 березня 1888 - В малому театрі у Москві відбулась премєра оперети «Діти лісів» першої подібної постановки на циганській мові. Оперета була поставлена виключно силами циганської трупи і залишалася на сцені протягом 18 років.
22 березня 1888 - У Лондоні представники дванадцяти футбольних клубів утворили Англійську футбольну лігу. Це найстаріша футбольна ліга у світі.
23 березня 1888 - Під егідою Футбольної асоціації в Англії створена професійна Футбольна ліга за участю 12 команд, які цього ж року розіграли перший чемпіонат.
13 травня 1888 - Принцеса-регентша Ізабелла видала закон про заборону в Бразилії рабства, а ще через два дні було прийнято декрет про звільнення всіх рабів, котрих налічувалось в країні більше 4 мільйонів.
15 червня 1888 - Всього після 99 днів правління помер імператор Німеччини і король Пруссії Фрідріх III Гогенцоллерн і на престол зійшов його старший син 29-річний Вільгельм II, якому випала доля стати третім і останнім кайзером Німецької імперії.
23 червня 1888 - На святі друкарів французького міста Ліль у виконані хору робітників уперше прозвучав «Інтернаціонал», пісня, написана поетом-комунаром Еженом Потьє зразу після падіння Паризької комуни і через 17 років покладена на музику робітником П'єром Дегейтером. До 1944 року «Інтернаціонал» був гімном Радянського Союзу.
23 липня 1888 - У Києві на Софійській площі в рамках святкування 900-річчя Хрещення Русі відкрито пам'ятник Богдану Хмельницькому скульптора Михайла Микешина і архітектора Володимира Ніколаєва. Ідея створення пам'ятника виникла серед громадськості з ініціативи історика, професора Київського університету Миколи Костомарова у 1840-х роках.
15 серпня 1888 - Норвезька експедиція в складі шістьох чоловік на чолі з Фрітьофом Нансеном відправилась у лижний перехід через Гренландію, котрий успішно закінчився в травні наступного року.
31 серпня 1888 - На лондонській вулиці Бакс-Роуд (нині - Дюрвард-Стріт, район Вайтчепел) виявлено тіло Мері Енн Ніколз з перерізаною шиєю і розпоротим животом. Вона вважається першою жертвою серійного вбивці, відповідального за смерть п'яти жінок у Лондоні і відомого як Джек-різник.
4 вересня 1888 - Американець Джордж Істмен отримав патент на фотокамеру, котра працювала на плівці, що скручувалась в рулон, і зареєстрував свою торгову марку - "Кодак".
8 вересня 1888 - В Англії стартував перший сезон Футбольної ліги, в якому взяли участь 12 команд: Аккрінгтон, Астон Вілла, Блекберн, Болтон, Бернлі, Дербі Каунті, Евертон, Ноттс Каунті, Престон Норт Енд, Сток (перейменована в Сток Сіті в 1928 році), Вест Бромвіч Альбіон і Вулверхемптон. Першим чемпіоном стала команда Престон Норт Енд.
8 вересня 1888 - Відбувся перший матч професійної Футбольної ліги Англії, в якому за присутності 4,5 тисяч глядачів клуб «Вест Бромвіч Альбіон» з рахунком 4-0 переграв «Стоук». Першим чемпіоном Англії став клуб «Норт-Енд» з міста Престон.
19 вересня 1888 - У Бельгіїї на курорті Спа пройшов перший в історії конкурс краси. До фіналу за надісланими журі фотографіями була відібрана 21 претендентка. Переможницею стала 18-літня креолка з Гваделупи Берта Сукаре, котра отримала премію в п'ять тисяч франків.
17 жовтня 1888 - Вийшов перший примірник журналу «National Geographic», офіційного видання Національного географічного товариства США. Із-за браку матеріалів спочатку він друкувався нерегулярно, лише згодом почав виходити щомісячно, а з другої половини 20-го століття став всесвітньо знаменитим завдяки своїм фотоесе про екзотичні країни та людей.
23 грудня 1888 - Після восьми тижнів спільної плідної праці в місті Арлі голландський художник Вінсент ван Гог розсварився із Полем Гогеном і під час чергової словесної сутички вихопив бритву, але вчасно стримався і зопалу відрізав собі частину вуха.
1889
8 січня 1889 - Доктор Герман Голлеріт отримав патент (No. 395781) на винайдений ним табулятор, який дозволяла підраховувати статистичні дані шляхом зчитування інформації зі спеціальних перфорованих карт. Перше практичне застосування табулятивна машина знайшла в 1890 році при підведенні підсумків перепису населення, зокрема при систематизації данних за віком, статтю, зайнятістю і т.п.
31 березня 1889 - Александер Густав Ейфель підняв французький "триколор" на маківці Ейфелевої вежі в Парижі, збудованої до відкриття Паризької виставки, присвяченої століттю Великої французької революції. Трьохсотметрова вежа вагою близько 7 тисяч тон викликала різні оцінки у сучасників (Гі де Мопассан і Александр Дюма називали її "нічним кошмаром"). Сьогодні Ейфелева вежа - архітектурна пам`ятка Парижа і символ Франції. Її щороку відвідують мільйони туристів, кількість яких з дня відкриття до 31 грудня 2007 року склала 236 445 812 осіб, - вона є найвідвідуванішим туристичним об'єктом у світі.
6 травня 1889 - Приурочена до століття взяття Бастилії, в Парижі відкрилась Всесвітняя виставка, на якій були представлені науково-технічні досягнення того часу. Входом на виставку слугувала Ейфелева вежа. До дня закриття 6 листопада її відвідало понад 6 мільйонів глядачів.
22 червня 1889 - Пруссія першою в Європі ввела пенсії по старості.
8 липня 1889 - В Нью-Йорку вперше вийшла друком фінансова газета «The Wall Street Journal», й по сьогодні одне з найавторитетніших видань у світі.
6 серпня 1889 - У Лондоні відкрився готель «Савой», перший у світі готель з ванними кімнатами в кожному номері.
2 вересня 1889 - В Маріуполі почав працювати морський порт.
30 вересня 1889 - Територія Вайомінг прийняла конституцію, яка надала жінкам право голосу на виборах. Наступного року Вайомінг увійшов до складу США і став першим штатом, де жінки отримали рівні політичні права з чоловіками.
6 жовтня 1889 - У Парижі вперше відкрилося кабаре «Мулен Руж». Жозеф Оллер і Шарль Зідлер приурочили його відкриття до початку Всесвітньої вистаки і завершенню будівництва Ейфелевої вежі.
29 жовтня 1889 - Британський політичний діяч Сесіл Родс, котрий завдяки прибуткам від діамантових копалень в Південній Африці мав величезний капітал і набув значного політичного впливу, отримав від уряду Великої Британії королівську хартію, що гарантувала безпеку для території західніше Трансвааля, де згодом були засновані колонії, названі в його честь - Південна та Західна Родезія.
14 листопада 1889 - Репортер "New York World" 25-літня Неллі Блай, вирівшивши довести, що жінки нічим не поступаються чоловікам, вирушила у кругосвітню подорож, котру запланувала здійснити за маршрутом героя роману Жюля Верна "Навколо світу за 80 днів". Вона успішно справилась з поставленою задачею, побувавши в Лондоні, Кале, Бріндізі, Суеці, Адені, Коломбо, Сінгапурі, Гонконзі, Йокогамі, Сан-Франциско, і з тріумфом з'явилась у Нью-Йорку на 8 днів швидше містера Фогга, зустрівшись в ході подорожі і з самим Жюлем Верном.
15 листопада 1889 - В результаті військового перевороту в Бразилії повалено владу Педру II, другого і останнього імператора, що правив країною 49 років. Період його перебування при владі характеризувався політичною стабільністю і ростом економічного добробуту населення. Однак, невдоволені монархічною формою правління військові, підтримувані досить чисельним міським середнім класом, вчинили заколот і проголосили Бразилію республікою на чолі з маршалом Мануелем Деодоро да Фонескою. Педро II був змушений виїхати до Європи, де й помер через два роки.
23 листопада 1889 - В салуні "Пале-Роял" в Сан-Франциско встановлено перший у світі музичний автомат. Пристрій, зконструйований Луїсом Глассом, представляв собою фонограф Едісона з чотирма змінними свинцевими трубками, на котрих було записано музичні композиції, які можна було відворювати після кидання клієнтом 5-центової монети у спеціальну щілину. За перші півроку експлуатації музичний автомат приніс власнику салуну прибуток в 1 тисячу доларів.
Народилися в 1887 - 1889 роках
1 січня 1887 - 9 квітня 1945, Вільгельм Франц Канаріс, адмірал, керівник німецької військової розвідки (абвер) періоду Другої світової війни.
28 січня 1887 - 20 грудня 1982, Артур Рубінштейн, американський піаніст польського походження.
9 лютого 1887 - 5 вересня 1919, Василь Іванович Чапаєв, командир Червоної армії, учасник Першої Світової і Громадянської війни у Росії, кавалер трьох Георгіївських хрестів.
25 лютого 1887 - 3 листопада 1937, Лесь (Олександр-Зенон Степанович) Курбас, український режисер, актор, реформатор українського театру, народний артист УРСР (1925).
27 лютого 1887 - 8 вересня 1914, Петро Миколайович Нестеров, російський військовий льотчик-ас, першим виконав "мертву петлю" (1913).
13 квітня 1887 - 3 грудня 1978, Іван Петрович Кавалерідзе, український скульптор (пам'ятник Ярославу Мудрому у Києві), кінорежисер («Ключі щастя», «Коліївщина», «Повія»), драматург.
16 травня 1887 - 20 грудня 1941, Ігор Сєвєрянін (Ігор Васильович Лотарєв), російський поет ("Ананаси в шампанському").
24 травня 1887 - 26 липня 1918, Мік (Едвард) Меннок, англійський льотчик-ас, герой Першої Світової війни; збив 73 літаків, загинув у бою.
30 травня 1887 - 25 лютого 1964, Олександр Порфирович Архипенко, український скульптор і художник, один із основоположників кубізму в скульптурі.
31 травня 1887 - 20 вересня 1975, Перс Сен-Жон (Алексі Леже), французький поет ("Вигнання", "Вітри"), Нобелівський лауреат (1960).
7 червня 1887 - 11 грудня 1967, Сидір Артемович Ковпак, радянський воєнначальник, керівник партизанських загонів в Україні під час Другої Світової війни.
22 червня 1887 - 14 лютого 1975, Джуліан Хакслі, англійський біолог, політик; перший директор ЮНЕСКО.
6 липня 1887 - 28 березня 1985, Марк Шагал, французький художник-сюрреаліст і графік.
18 липня 1887 - 24 жовтня 1945, Відкун (Абрахам) Квіслінг, норвезький воєнний і політичний діяч, міністр оборони в 1931-32 роках, засновник профашистської партії Національне Об'єднання, прем'єр-міністр країни в роки окупації Норвегії (1942-45 рр.), колабораціоніст.
22 липня 1887 - 30 жовтня 1975, Густав Людвіг Герц, німецький фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики (1925); племінник Генріха Герца.
12 серпня 1887 - 4 січня 1961, Ервін Шредінгер, австрійський фізик-теоретик, один з основоположників квантової механіки; Нобелівський лауреат (1933, разом з Полем Діраком).
23 вересня 1887 - 3 березня 1932, Альфьєрі Мазераті, італійський автомобільний інженер (Maserati).
6 жовтня 1887 - 27 серпня 1965, Шарль Едуард Ле Корбюзьє (Шарль-Едуард Жаннере-Грі), французький архітектор, швейцарського походження, художник, письменник, основоположник модернізму в архітектурі ("дім - це машина для проживання", "крива вулиця - стежка для віслюків, пряма вулиця - шлях для людини").
13 жовтня 1887 - 18 квітня 1947, Йозеф Тісо, словацький римо-католицький священик, теолог і політик; президент Першої Словацької Республіки (1939–45 рр.).
31 жовтня 1887 - 5 квітня 1975, Чан Кайши, китайський політик, генералісімус, керівник Гоміньдану (1927-49 рр.), президент Китайської Республіки (1927-49 рр.), президент Китайської Республіки Тайвань (1949-75 рр.).
17 листопада 1887 - 24 березня 1976, Бернард Лоу Монтгомері, британський фельдмаршал, командуючий британськими військами у Північній Африці і Нормандії в роки Другої Світової війни, начальник Генштабу (1946-48 рр.), перший заступник командуючого НАТО (1951-58 рр.).
23 листопада 1887 - 2 лютого 1969, Борис Карлофф (Вільям Генрі Пратт), британський актор (Франкенштейн, Наречена Франкенштейна, Дім Франкенштейна, Син Франкенштейна, Помри, монстр!, Чорна кімната, Острів мертвих, Мумія).
25 листопада 1887 - 26 січня 1943, Микола Іванович Вавілов, російський генетик, основоположник вчення про біологічні основи селекції, вчення про імунітет рослин (1919), автор закону про гомологічні зміни в спадкоємній мінливості організмів (1920).
28 листопада 1887 - 1 липня 1934, Ернст Рем, організатор і керівник штурмових загонів СА німецької нацистської партії (1923-34 рр.).
25 грудня 1887 - 3 січня 1979, Конрад Ніколсон Хілтон, американський підприємець, засновник мережі готелів Hilton.
1888
8 січня 1888 - 18 січня 1966, Гнат Петрович Юра, український актор театру і кіно ("Незабутній 1919 рік").
24 січня 1888 - 30 січня 1958, Ернст Гайнріх Хейнкель, німецький авіаконструктор (перший у світі літак з реактивним двигуном).
20 лютого 1888 - 9 червня 1963, Василь Олександрович Барвінський, український композитор, піаніст, музикознавець, педагог.
25 лютого 1888 - 24 травня 1959, Джон Фостер Даллес, американський дипломат, держсекретар США (1953-59 рр.).
13 березня 1888 - 1 квітня 1939, Антон Семенович Макаренко, український педагог-новатор, письменник ("Педагогічна поема", "Книга для батьків").
11 травня 1888 - 22 вересня 1989, Ірвінг Берлін (Ізраїль Бейлін), американський композитор; не володіючи нотною грамотою, написав біля 900 пісень, багато мюзиклів; лауреат премії «Оскар» ("Біле Різдво" [1954]).
22 травня 1888 - 28 березня 1953, Джим Торп (Джакобус Франсискус Торп), американський спортсмен, дворазовий переможець літніх Олімпійських ігор 1912 року.
17 червня 1888 - 14 травня 1954, Гайнц Вільгельм Гудеріан, генерал німецької армії часів Другої Світової війни; творець бронетанкових військ.
22 липня 1888 - 16 серпня 1973, Зельман Ваксман, американський мікробіолог українського походження, лауреат Нобелівської премії (1952); першим отримав стрептоміцин - перший ефективний засіб для лікування туберкульозу.
23 липня 1888 - 26 березня 1959, Реймонд Чандлер, американський письменник, автор детективів (Шантажисти не стріляють, Вічний сон).
13 серпня 1888 - 14 червня 1946, Джон Лоджи Берд, шотландський інженер, першим здійснив телевізійну передачу рухомих об'єктів (1926).
15 серпня 1888 - 16 серпня 1935, Лоуренс Аравійський (Томас Едвард Лоуренс), британський офіцер-розвідник, письменник, організатор арабського повстання проти турків під час Першої Світової війни.
15 вересня 1888 - 3 червня 1959, Пилип Коновал, канадський військовослужбовець українського походження; єдиний українець-кавалер Хреста Вікторії, найвищої та найпочеснішої нагороди за мужність перед лицем ворога, якою можуть бути нагороджені військовики з країн, підлеглих Британській короні.
26 вересня 1888 - 4 січня 1965, Томас Стернс Еліот, американський поет, лауреат Нобелівської премії (1948; Безплідна земля, Порожні люди).
6 жовтня 1888 - 5 жовтня 1918, Ролан Гаррос, французький льотчик-ас, герой Першої світової війни; першим перелетів Середземне море (1913)
16 жовтня 1888 - 27 листопада 1953, Юджин О'Ніл, американський драматург, лауреат Нобелівської премії (1936; За горизонтом, Душа поета, Цілоденна подорож в ніч).
25 жовтня 1888 - 11 березня 1957, Річард (Евелін) Берд, американський полярний дослідник; перший (разом з Флойдом Бенеттом) пролетів літаком над Північним полюсом (1926).
7 листопада 1888 - 6 липня 1934, Нестор Іванович Махно, український анархіст, один з керівників селянського руху в 1918-21 роках на півдні України в роки Громадянської війни - воював проти німців, білогвардійців, директорії УНР та більшовиків; з 1921 року жив у Франції.
10 листопада 1888 - 23 грудня 1972, Андрій Миколайович Туполєв, російський авіаконструктор (літаки серії "Ту").
19 листопада 1888 - 8 березня 1942, Хосе Рауль Капабланка, кубинський шахіст, 3-й чемпіон світу.
24 листопада 1888 - 1 листопада 1955, Дейл Карнегі, американський психолог, лектор, письменник (Як завойовувати друзів і впливати на людей, Як перестати скаржитись і почати жити).
1889
17 січня 1889 - 25 січня 1947, Аль(фонс) Капоне, американський гангстер ("людина зі шрамом"), глава впливового кримінального угруповування періоду "сухого закону".
20 лютого 1889 - 30 березня 1977, Лев(ко) Миколайович Ревуцький, український композитор, педагог, автор фортепіанних творів ("Хустина", "Галицькі пісні", "Друга симфонія").
12 березня 1889 - 11 квітня 1950, Вацлав Фомич Ніжинський, російський артист балету, балетмейстер, хореограф польського походження.
21 березня 1889 - 21 травня 1957, Олександр Миколайович Вертинський, український і російський естрадний співак, поет, композитор.
16 квітня 1889 - 25 грудня 1977, Чарльз Спенсер Чаплін, англійський актор, режисер, сценарист, композитор ("Золота лихоманка", "Вогні великого міста", "Волоцюга", "Нові часи", "Великий диктатор"), один із засновників кінокомпанії United Artists, лауреат премії «Оскар» за внесок у кіномистецтво (1971).
20 квітня 1889 - 30 квітня 1945, Адольф Гітлер (Шиккельгрубер), німецький політичний і військовий діяч, фюрер Націонал-соціалістичної партії (1921-45 рр.), канцлер Німеччини (1933-45 рр.); скінчив життя самогубством разом зі своєю дружиною Євою Браун.
28 квітня 1889 - 27 липня 1970, Антоніу Салазар, португальський диктатор (1938-68), засновник (1930) фашистської партії Національний союз.
25 травня 1889 - 26 жовтня 1972, Ігор Іванович Сікорський, американський авіаконструктор українського походження; автор першого світового рекоду швидкості (з екіпажем) - 111 км/год (1911 р., на літаку "Сікорський-2"), збудував близько 15 типів літаків, першим створив турбінні вертольоти і вертольоти-амфібії; конструктор першого вдалого американського гелікоптера.
13 червня 1889 - 31 серпня 1915, Адольф Пегу, французький льотчик-ас; першим у світі виконав «мертву петлю».
23 червня 1889 - 5 березня 1966, Анна Ахматова (Горенко), російська поетеса.
5 липня 1889 - 11 жовтня 1963, Жан Кокто, французький режисер ("Людський голос"), письменник, актор, художник, кінорежисер ("Орфей").
17 липня 1889 - 11 березня 1970, Ерл Стенлі Гарднер, американський письменник, автор детективів, найвідоміший герой котрих - Перрі Мейсон (Справа про бархатні колготки).
30 липня 1889 - 29 липня 1982, Володимир Кузьмич Зворикін, американський вчений-винахідник російського походження, "батько" телебачення (патенти на іконоскоп, кінескоп, система передачі кольорового зображення).
26 вересня 1889 - 26 травня 1976, Мартін Гайдеггер, німецький філософ-екзістенціаліст (Буття і час, Про існування людської свободи).
11 листопада 1889 - 28 вересня 1956, Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко), український письменник-сатирик (Зенітка, Весна-красна, Вишневі усмішки).
14 листопада 1889 - 27 травня 1964, Джавахарлал Неру, індійський політичний діяч, перший прем'єр-міністр Індії (з 1947 р.); батько Індіри Ганді.
20 листопада 1889 - 28 вересня 1953, Едвін Пауелл Хаббл, американський астроном; першим виявив галактики за межами Молочного Шляху і розробив концепцію всесвіту, що розширяється.
Померли в 1887 - 1889 роках
27 лютого 1887 - Олександр Порфирович Бородін, російський композитор (Князь Ігор, Богатирська симфонія, Пісня темного лісу). 130 років тому, в 54 роки (нар. 12 листопада 1833 р.).
17 жовтня 1887 - Густав Роберт Кірхгоф, німецький фізик, один з основоположників спектрального аналізу; відкрив цезій (1860), рубідій (1861), автор методу розрахунку струмів у електричних мережах. 130 років тому, в 63 роки (нар. 12 березня 1824 р.).
1888
11 січня 1888 - Осип-Юрій Адальбертович Федькович, український письменник, поет. 129 років тому, в 54 роки (нар. 8 серпня 1834 р.).
31 січня 1888 - Джованні Боско, італійський священник, поборник соціальної педагогіки, організатор притулку для дітей і підлітків, який став прикладом для створеня подібних закладів у Європі та США. 129 років тому, в 73 роки (нар. 16 серпня 1815 р.).
9 березня 1888 - Вільгельм I (Вільгельм Гогенцоллерн), король Пруссії (1861-88 рр.), перший імператор Німеччини (1871-88 рр.). 129 років тому, в 91 рік (нар. 22 березня 1797 р.).
14 квітня 1888 - Микола Миколайович Миклухо-Маклай, російський мандрівник і етнограф, дослідник життя народів Океанії. 129 років тому, в 42 роки (нар. 17 липня 1846 р.).
13 травня 1888 - Яків Федорович Головацький, український лінгвіст, етнограф, фольклорист, поет, священик УГКЦ, і педагог; співзасновник об'єднання «Руська трійця», співавтор збірника «Русалка Дністровая». 129 років тому, в 74 роки (нар. 17 жовтня 1814 р.).
15 червня 1888 - Фрідріх III (Фрідріх Гогенцоллерн), імператор (кайзер) Німеччини і король Прусії (з 1888 р.). 129 років тому, в 57 років (нар. 18 жовтня 1831 р.).
9 серпня 1888 - Шарль Кро, французький поет, винахідник. 129 років тому, в 46 років (нар. 1 жовтня 1842 р.).
16 серпня 1888 - Джон Пембертон, американський фармацевт; винахідник напою, відомого під назвою «Кока-кола». 129 років тому, в 57 років (нар. 8 липня 1831 р.).
25 вересня 1888 - Григорій Павлович Ґалаґан, громадський діяч, українофіл, меценат, великий поміщик на Полтавщині і Чернігівщині, представник відомого старшинсько-дворянського роду Ґалаґанів. 129 років тому, в 69 років (нар. 15 серпня 1819 р.).
1 листопада 1888 - Микола Михайлович Пржевальський, російський мандрівник, географ, дослідник Центральної Азії. 129 років тому, в 49 років (нар. 12 квітня 1839 р.).
3 грудня 1888 - Карл Фрідріх Цейс, німецький інженер і виробник оптики, засновник фабрики оптичних систем «Цейс». 129 років тому, в 72 роки (нар. 11 вересня 1816 р.).
1889
15 червня 1889 - Міхай Емінеску (Емінович), румунський поет ("Ангел і Демон", "Епігони", "Імператор і пролетар"). 128 років тому, в 39 років (нар. 15 січня 1850 р.).
17 червня 1889 - Джон Джеймс Юз (Джон Х'юз), валлійський підприємець; засновник міста Донецьк. 128 років тому, в 75 років (нар. 1814 р.).
11 жовтня 1889 - Джеймс-Прескот Джоуль, англійський фізик, дослідник електромагнітних, теплових і кінетичних процесів у газах. 128 років тому, в 71 рік (нар. 24 грудня 1818 р.).
18 жовтня 1889 - Антоніо Меуччі, італійський вчений, дійсний винахідник телефону (1860, за 5 років до Александра Белла). 128 років тому, в 81 рік (нар. 13 квітня 1808 р.).
6 грудня 1889 - Джеферсон Девіс, перший і останній президент Конфедерації південих штатів (1861-65 рр.). 128 років тому, в 81 рік (нар. 3 червня 1808 р.).
12 грудня 1889 - Роберт Браунінг, англійський поет, письменник ("Чоловік та жінка", "Діючі особи"), основоположник жанру поетичного монолога-сповіді в англійській поезії. 128 років тому, в 77 років (нар. 7 травня 1812 р.).
Премія «Оскар»
Інфографіка
Премія «Оскар»

Головні події 1887 - 1889 років

© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх