Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Хроніка подій 1860 року

Головна подія 1860 року

Політичні лідери 1860 року

Всі події 1860 року

24 березня - Сардинський король Віктор-Еммануїл II у винагороду за приєднання до його королівства Парми, Тоскани, Модени і Романьї, поступився Франції Савойєю разом з Ніццою. Була дотримана формальність плебісциту, але приймались заходи, щоб він виявився на користь приєднання.

27 березня - Житель Нью-Йорка Майкл Бірн запатентував "відкривачку зі свердликом і Т-подібною ручкою" — штопор.

3 квітня - Компанія "Рассел, Мейджерс і Уедл", що займалась вантажними перевезеннями, відкрила в США кур'єрську службу "Поні-експрес", яка забезпечувала швидкий поштовий зв'язок між містом Сент-Джозеф (штат Міссурі) і Сакраменто (Каліфорнія). На облаштування 160 поштових станцій уздовж тракту, довжиною майже 2 тисячі миль, було витрачено більше 100 тисяч доларів, що дозволило скоротити час доставки кореспонденції з одного місяця до 11 днів. Лінію обслуговували 80 вершників і 500 коней. Проте служба виявилась нерентабельною — поштові збори не покривали експлуатаційних витрат, уряд відмовився від надання раніше обіцяної фінансової допомоги, а кур'єри потерпали від розбійних нападів бандитів та індіанців. Уже в жовтні наступного року "Поні-експрес" була оголошена банкрутом.

6 травня - Джузеппе Гарібальді з тисячею добровольців на двох парусних суднах відплив з Генуї і через 5 днів висадився на Сицилії ("Похід тисячі").

2 липня - Транспорт Сибірської флотилії «Манджура» під командуванням капітан-лейтенанта Олексія Карловича Шефнера доставив в бухту Золотий Ріг військовий підрозділ для підстави військового поста, який тепер вже офіційно отримав назву Владивосток. Цей день офіційно вважається днем заснування міста.

12 вересня - В Гондурасі страчено американського авантюриста Вільяма Вокера, котрий в 1856 році проголосив себе президентом Нікарагуа, а в 1857 році був скинутий і втік за кордон.

18 жовтня - В ході Другої опіумної війни британські війська окупували Пекін і розграбували та спалили палац Юаньмінгуян, літню резиденцію імператора, збудовану у 18-у столітті і знамениту своїми садовими і парковими насадженнями. У 1870-х роках імператрицею Сіксі палац був відбудований і перейменований у Їейюань або "Сад хорошого здоров'я і гармонії". У 1900 році, під час Боксерського повстання, західними інтервентами палац був знову спалений і відбудований лише в 1950-х роках при комуністах.

6 листопада - Авраам Лінкольн обраний 16-м президентом Сполучених Штатів. Він став першим республіканцем, що переміг на президентських виборах у США. Набравши всього 40% голосів виборців, Лінкольн випередив трьох інших кандидатів — демократа з Півдня Джона Брекінріджа, кандидата від Конституційного союзу Джона Белла і демократа з Півночі Стефена Дагласа.

20 грудня - Після обрання республіканця Авраама Лінкольна президентом Південна Кароліна стала першим штатом, що залишив США і став основою для утворення нової держави, Конфедеративних Штатів Америки. До північної Кароліни згодом приєднались ще шість рабовласницьких штатів півдня США, що стало приводом до початку громадянської війни між Північчю і Півднем.

Народились 1860 року

29 січня - 15 липня 1904, Антон Павлович Чехов, російський письменник, драматуг ("Дядя Ваня", "Людина у футлярі", "Палата № 6", "Дама з собачкою", "Вишневий сад", "Три сестри").

29 лютого - 17 листопада 1929, Герман Холлеріт, американський інженер, винахідник першої табулятивної машини (попередника калькулятора), засновник компанії Tabulating Machine Company, попередниці IBM.

20 квітня - 10 березня 1953, Чарльз Гордон Кертіс, американський винахідник, конструктор парової турбіни.

2 травня - 3 липня 1904, Теодор Герцль, австрійський журналіст, засновник політичного сіонізму.

9 травня - 19 червня 1937, Джеймс Баррі, шотландський драматург, письменник ("Пітер Пен").

21 травня - 29 вересня 1927, Віллем Ейнтховен, голландський фізіолог, засновник електрокардіографії, Нобелівський лауреат (1924).

29 травня - 18 травня 1909, Ісаак Мануель Франсиско Альбеніс, іспанський піаніст, композитор ("Іспанська сюїта", "Іберія").

3 серпня - 28 вересня 1935, Вільям (Кеннеді) Діксон, американський інженер, винахідник, один із піонерів кінематографа; вважається першим у світі кінорежисером і актором.

11 серпня - 26 вересня 1939, Отто Тітус Блаті, угорський інженер-електрик; винахідник електричного трансформатора, стабілізатора напруги, лічильника змінного струму, електродвигуна, турбогенератора.

14 серпня - 23 жовтня 1946, Ернест Сетон-Томпсон, канадський письменник-натураліст, художник; здобув славу і визнання завдяки власноручно ілюстрованим книгам про тварин.

25 жовтня - 18 січня 1944, Микола Семенович Самокиш, український художник-баталіст, графік.

18 листопада - 29 червня 1941, Ігнаций Ян Падеревський, польський піаніст-віртуоз, композитор (Манру, Польська фантазія, Фантастичний краков'як), політик і ромадський діяч (перший прем'єр-міністр Польщі, 1919); родом з України.

Померли 1860 року

1 липня - Чарльз Нельсон Гудієр, американський інженер, винахідник процесу вулканізації гуми (1839). 159 років тому, у 60 років (нар. 29 грудня 1800 р.).

21 вересня - Артур Шопенгауер, німецький філософ-ідеаліст ("Парерга і параліпомена"). 159 років тому, у 72 роки (нар. 22 лютого 1788 р.).

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left1859
1861keyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward