Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Хроніка подій 1935 року

Головні події 1935 року

Політичні лідери 1935 року

Великобританія: Стенлі Болдвін (1935-37), Джеймс Рамсей Макдональд (1929-35) • Королівство Італія: Віктор Еммануїл III (1900-46), Беніто Муссоліні (1922-45) • Ліга націй: Жозеф Авеноль (1933-40) • СРСР: Йосиф Сталін (1922-53) • США: Франклін Делано Рузвельт (1933-45) • Третій Рейх: Адольф Гітлер (1933-45) • Туреччина: Кемаль Ататюрк (1923-38) • УРСР: Станіслав Косіор (1928-38) • Угорське королівство: Міклош Хорті (1920-44) • Французька республіка: Альбер Лебрен (1932-40).

Всі події 1935 року

11 січня - Американка Амелія Ерхарт піднялась літаком у повітря з аеропорту міста Гонолулу і через 18 годин, пролетівши 2400 миль, успішно приземлилась в каліфорнійському місті Окленд. Вона стала першою жінкою, що самостійно здійснила безпосадковий транстихоокеанський переліт.

лютий
2 лютого - Американець Леонард Кілер продемонстрував роботу сконструйованого ним нового пристрою, названого поліграф або "детектор брехні", результати використання якого вперше стали доказом вини підозрюваного.

21 лютого - У Парижі Арман Птижан з групою партнерів заснував нині знамениту косметичну компанію Lancome, назва якої походить від дещо видозміненої назви старовинного замку Lancosme у центрі Франції.

26 лютого - Канцлер Німеччини Адольф Гітлер підписав секретний декрет про заснування Люфтваффе, військово-повітряного сил Німеччини, котрі мали стати третьою складовою, після армії і флоту, нової німецької армії. Цим же декретом керівником Люфтваффе призначався Генріх Герінг, льотчик-ас, герой Першої Світової війни і високопоставлений діяч Нацистської партії.

березень
1 березня - У результаті плебісциту, на якому 91% населення висловився за приєднання до Німеччини, спірна франко-німецька територія Саар знову перейшла під повну юрисдикцію Німеччини. Урочиста акція з цієї нагоди проходила у присутності канцлера Адольфа Гітлера.

16 березня - Порушуючи положення Версальського договору, уряд Німеччини прийняв закон про загальну військову повинність.

квітень
8 квітня - В Радянському Союзі видано декрет, згідно з яким кримінальна відповідальність стала поширюватись на дітей від 12 років, котрих тепер можна було засуджувати до смертної кари.

25 квітня - Шерман Гіффорд та Томас Міллер, президент і віце-президент American Telephone Company, сидячи в Нью-Йорку на відстані 15 метрів один від одного, здійснили першу навколоземну телефонну розмову — сигнал пройшов відстань у 23 тисячі миль через Сан-Франциско, острів Яву, Амстердам і Лондон.

травень
2 травня - СРСР і Франція підписали договір про взаємодопомогу.

15 травня - У Москві відкрився перший в СРСР метрополітен — гілка довжиною 11,2 кілометри зєднала станції «Сокольники» і «Парк культури».

25 травня - Американський легкоатлет Джессі Оуенс протягом одного дня встановив три світових рекорди — два у спринті і один в стрибках у довжину. Останнє досягнення (8.13 метра) вдалось перевищити лише через 25 років.

28 травня - Відбувся перший політ німецького одномоторного винищувача «Messerschmitt Bf.109», який згодом став наймасовішивим винищувачем Другої Світової війни і протягом тридцяти років був на озброєнні різних країн світу.

червень
1 червня - У Великій Британії запроваджено номерні знаки до автомобілів і обов'язкову здачу екзаменів на водійські права.

9 червня - В Радянському Союзі введено смертну кару за втечу за кордон.

10 червня - Закінчилась Чакська війна між Болівією і Парагваєм за контроль над північним районом регіону Гран-Чако в Південній Америці, багато в чому через помилкове передбачення там великих запасів нафти. В результаті мирного договору, підписаного 21 липня 1938 року за посередництва Аргентини, Парагвай отримав 3/4 спірної території Чако, а Болівія отримала вихід до річки Парагвай, та можливість транспортних перевезень цією річкою через території Парагваю та Аргентини.

10 червня - У недавньому минулому безнадійні п'яниці біржевий маклер Вільям Вілсон і лікар Роберт Сміт організували в Нью-Йорку першу групу «Анонімні алкоголіки», в рамках котрої всім бажаючим вилікуватися від алкогольної залежності пропонувалась 12-етапна реабілітаційна програма. В її основі лежало колективне обговорення виникаючих проблем, повна відвертість у спілкуванні, а єдиним правилом була анонімність учасників. Будь-яка людина, що відчувала виникнення проблеми вживання спиртних напоїв могла вступити до товариства «Анонімних алкоголіків». Сьогодні подібних груп в США налічується близько 80 тисяч загальною чисельністю майже 2 мільйони осіб. Враховуючи позитивний досвід лікування від алкоголізму, в США виникли подібні товариства дещо іншого профілю — «Анонімні наркомани» і «Анонімні гравці».

12 червня - На студії Brunswick Records 17-літня Елла Фіцджеральд записала свій перший сингл з піснями «Love and Kisses» і «I’ll Chase the Blues Away».

липень
1 липня - На студії Victor Records оркестр Бенні Гудмена записав композицію «King Porter Stomp», яка, як вважається, почала еру свінгу.

16 липня - У місті Оклахома (США) встановлено перший у світі паркометр.

30 липня - Американське видавництво «Penguin» випустило першу книгу в м'якій обкладинці кишенькового формату. Ідея випуску дешевих, малих за розміром книг стала революційною у книговидавництві і дала змогу масовими тиражами випускати найрізноманітніші твори.

серпень
3 серпня - В школах України введено новий навчальний предмет — фізкультуру.

15 серпня - Прапор зі свастикою затверджений державним прапором Німеччини.

31 серпня - Кадіївський шахтар Олексій Стаханов встановив рекорд з видобутку вугілля — за зміну (5 годин 45 хвилин) він виконав 14 норм і добув 102 тони вугілля. Це стало початком стаханівського руху в СРСР. Тільки через декілька десятиліть було офіційно визнано, що Стаханов встановив рекорд не сам — він бурив вузький прохід, а за ним йшло два робітники, які розширювала забій і кріпили стіни. У грудні 1935 року пленум ЦК ВКП (б) постановив перетворити "стахановський рух" у рух мільйонів. Досягнення Стаханова (а надалі він встановив новий рекорд) стали основною формою соціалістичного змагання по всій країні.

вересень
3 вересня - Британський автогонщик сер Малкольм Кембелл встановив новий рекорд швидкості — у соляній пустелі штату Юта він на 2500-сильній спеціально сконструйованій машині "Bluebird" проїхав відрізок довжиною в одну милю з середньою швидкістю 301.129 миль/год (близько 480 км/год). Він першим подолав рубіж швидкості в 300 миль/год і побив власний рекорд в 276.82 миль/год, встановлений цього ж року раніше.

15 вересня - На щорічному з'їзді нацистської партії прийнято т.зв. "Нюрнберзький закон", згідно з котрим всі євреї Німеччини втрачали права громадянства, свастика затверджувалась офіційним символом держави, а в якості державного прапора було прийнято червоне полотнище з чорною свастикою в білому крузі по центру.

жовтень
3 жовтня - Без оголошення війни італійська армія увійшла до Ефіопії з території Еритреї силами 18 дивізій і провела авіабомбардування міста Адуа. У відповідь Ефіопія того ж оголосила Італії війну, яку програла, — у травні 1936 року італійські війська зайняли Адіс-Абебу, а імператор Хайле Селассіє був змушений залишити країну.

7 жовтня - Італія, котра на початку жовтня вторглась в Ефіопію, оголошена Лігою Націй агресором і виключена з числа її членів.

19 жовтня - Ліга Націй проголосувала за застосування економічних санкцій проти Італії за її інтервенцію в Ефіопію. Але побоюючись зростання напруженості в Європі, найбільш дієві заходи — заборона продажу Італії нафти і заборона проходження італійських суден через Суецький канал — вжиті не були. До кінця 1936 року Ефіопія була окупована італійцями практично повністю і звільнити її вдалось лише в 1941 році спільними зусиллями британських і ефіопських військ.

20 жовтня - Більш, ніж через рік після початку "Великого походу" Мао Цзедун із 4 тисячами своїх послідовників прибув до північної провінції Шенсі, вирвавшись із оточення гомінданівських військ, в котре комуністичні війська попали на південному заході Китаю. Цей перехід, котрий зробив Мао Цзедуна незаперчним лідером комуністів і надихнув тисячі молодих китайців приєднатись до Червоної Армії в Шенсі.

грудень
14 грудня - Через похилий вік 85-літній Томаш Масарик, засновник чехословацької держави, пішов у відставку з поста президента Чехословаччини, котрий він обіймав з 7 листопада 1918 року. Його спадкоємцем став міністр закордонних справ Едуард Бенеш.

Антропогенез людини
Інфографіка
Антропогенез людини

Головні події 1935 року

keyboard_arrow_left1934
1936keyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward