27 липня 1694 • У результаті угоди між майже збанкрутілим урядом та групою фінансистів Актом парламенту засновано Банк Англії, найстаріший центральний банк світу.
1697
11 вересня 1697 • Цісарська армія під проводом принца
Євгена Савойського здобула перемогу над турками у битва під Зентою на переправі через Тису. Близько 50 тисяч австрійців зупинили просування турків на північ, розбивши 80-тисячну турецьку армію і, фактично, завершила війну Священної ліги, в яку входили Священна Римська імперія, Річ Посполита, Венеція, Мальта та Росія, проти Османської імперії.
15 вересня 1697 • Курфюст Саксонський Фрідріх Август I обраний польським королем під іменем Август II. Для цього йому довелось піти на підкуп польської шляхти і стати католиком. Змінивши віросповідання, Фрідріх Август отримав підтримку Габсбургської монархії — імператор Леопольд I боявся, що польську корону візьме принц Франсуа Луї де Конті, воєначальник французького короля Людовика XIV, і Священна Римська імперія опиниться у французькому оточенні. Саксонія ж, навіть в союзі з Польщею, не представляла для Леопольда I серйозної небезпеки. Зміна віросповідання Августом II викликала невдоволення в протестантській Саксонії і для нормалізації обстановки, Август II передав контроль над дотриманням протестантського віровчення спеціально створеній Таємній раді.
20 вересня 1697 • Підписано Рейсвейкський мирний договір, який завершив дев'ятирічну Війну Аугсбурзької ліги, за яким Франція повернула Священній Римській імперії Фрайбург, Брайза-на-Рейні та Філіпсбург, але втримала Страсбург; з іншого боку, Франція отримала Сан-Домінго і повернула собі Пондішеррі (Індія) і Нову Шотландію, у той час як Іспанія отримала назад Каталонію і прикордонні фортеці Монс, Люксембург та Кортрейк.
2 грудня 1697 • В Лондоні освячено Собор Святого Павла.
1698
14 листопада 1698 • Бездітний іспанський король Карл II, останній представник іспанської
гілки Габсбургів, щоб уникнути ворожнечі між монархами європейських країн, призначив спадкоємцем престолу свого племінника Йосифа Фердинанда, сина Баварського курфюста Максиміліана II Еммануїла з роду Віттельсбахів.
19 листопада 1698 • У своєму маєтку під Москвою на 71-у році життя помер колишній гетьман, османський бей і вятський воєвода
Петро Дорофійович Дорошенко. Він був похований у селі Ярославець, де прожив останні чотирнадцять років життя, третім шлюбом одружений зі столбовою дворянкою Агафією Єропкіною.