цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Хроніка подій 1863 - 1865 років
18 грудня 1865 року після ратифікації необхідними трьома чвертями штатів, 13-а поправка до Конституції США, котра забороняла рабство в усіх його формах, була офіційно проголошена частиною основного закону країни.

Головні події 1863 - 1865 років


Всі події 1863 - 1865 років

1 січня 1863 - У США набула чинності "Прокламація звільнення", закон про звільнення рабів, підписаний президентом Лінкольн 22 вересня 1862 року, згідно з яким всі раби у повсталих південих штатах оголошувались вільними.
4 січня 1863 - Джеймс Плімтон з Нью-Йорка запатентував роликові ковзани на чотирьох коліщатах.
10 січня 1863 - Після десяти років проектування і трьох років будівництва в Лондоні відкрився рух по підземній залізниці, першому метрополітену у світі. Перший маршрут довжиною майже чотири милі мав сім станцій і на його проїзд з кінця в кінець необхідно було 33 хвилини. В день відкриття о 6-й ранку з інтервалом в 15 хвилин по маршруту відправилось шість поїздів з чотирма вагонами кожний. Всього за перший день було здійснено 120 поїздок і перевезено 38 тисяч пасажирів.
22 січня 1863 - Через 33 роки після падіння Варшави, що повстала проти приєднанання Польського королівства до Росії згідно з рішенням Віденського конгресу 1814-15 рр., в Польщі спалахнуло повстання, яке обернулось національною катастрофою, - січневе повстання польських патріотів було придушене, його керівники - страчені, учасники - вислані до Сибіру, а Польща втратила залишки системи самоуправління. У 19 столітті це була остання спроба поляків добитись незалежності і заснувати незалежну державу.
3 лютого 1863 - У місцевій газеті містечка Вірджинія (штат Невада) опубліковано гумористичне оповідання 27-літнього журналіста Семюеля Ленгхорна Клеменса, підписане псевдонімом Марк Твен. Через два роки це ім'я, вперше використане цього дня, стало відомим у США, а згодом - і в усьому світі.
3 березня 1863 - Президент США Авраам Лінкольн підписав закон про заснування Національної академії наук, метою якої було "дослідження, вивчення і систематизація всього, що стосується науки".
30 березня 1863 - Датський принц Вільгельм Георг з династії Глюксбургів обраний королем Греції під іменем Георг I.
14 квітня 1863 - У Маріїнінському театрі в Петербурзі з у спіхом відбулася прем'єра опери Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм».
16 квітня 1863 - У Тулоні (Франція) спущено на воду «Plongeur» (фр. «Нирець») — найбільший підводний човен XIX століття. Вона мала 43 метри у довжину і була першою субмариною із з механічним приводом гвинта; могла розвивати швидкість до 5 вузлів при максимальному зануренні 10 метрів і дальністю автономного плавання до 9 кілометрів. Основним озброєнням човна була дистанційно керована міна, закріплена на кінці 10-метрового жердини на носовій частині. Човен «Plongeur» став прототипом коробля «Наутилус», описаному у фантастичному романі Жюля Верна «20 000 льє під водою», що побачив світ у 1869 році.
30 квітня 1863 - Біля селища Чанселорсвілл, Вірджинія, розпочалась одна з найбільших битв Громадянської війни в США - армія Північної Вірджинії (Конфедерація) під командуванням генерала Роберта Едварда Лі завдала поразки вдвічі більшій Потомакській армії США під командуванням Джозефа Хукера. Битва закінчилась 6 травня. Армія Півночі втратила 17 тисяч загиблими, пораненими і полоненими, однак втрата Півднем 11 тисяч чоловік і загибель генерла Томаса Джексона підірвала сили півдня і практично визначила його поразку.
21 травня 1863 - У місті Батл-Крік, штат Мічиган (США), засновано церкву Адвентистів сьомого дня, до якої увійшло 3500 віруючих. Сьогодні вона має понад 71 тисячу молитовних будинків по всьому світу, 173 лікарні, 132 будинки для літніх людей, 111 вищих навчальних заклади, більше 17 мільйонів послідовників.
10 червня 1863 - Французький експедиційний корпус увійшов в Мехіко і було проголошено створення Мексиканської імперії на чолі зі ставлеником французького короля Наполеона III австрійським ерцгерцогом Максиміліаном Габсбургом. Законний президент Мексики Беніто Хуарес Гарсія залишив столицю разом з республіканськими військами і почав партизанську війну, котра завершилась їх перемогою в 1867 році.
1 липня 1863 - Біля Геттисбурга (округ Адамс, штат Пенсильванія) почалась одна з вирішальних битв Громадянської війни в США - Конфедерати під керівництвом генерала Роберта Лі почали наступ проти сил Півночі. За три дні війська генерала Джорджа Міда розбили армію Півдня, яка втратила 20 тисяч убитими, а також близько третини всіх старших офіцерів, що серйозно підірвало її боєздатність. Однак втрати армії США також були значними (понад 23 тисячі), внаслідок чого Мід, порушивши наказ Лінкольна, не атакував противника. Це дало змогу Лі відвести свою армію за річку Потомак, проте втрати Конфедерації серйозно підірвали її можливість продовжувати війну, спричинивши тим самим докорінний її перелом.
3 липня 1863 - На третій день бою при Геттісберзі армія Конфедератів, очолювана генералом ЕдвардомЛі, здійснила останню спробу зламати обороні ряди Півночі і зазнала поразки в одному з найважливіших боїв Громадянської війни в США.
30 липня 1863 - Міністр внутрішніх справ Російської імперії П. А. Валуєв підписав циркуляр, спрямований в Київський, Московський і Петербурзький цензурні комітети, про обмеження видання книг і заборону викладання у школах українською мовою. Валуєвський указ дозволяв друк «тільки таких твори цією мовою, які належать до галузі красного літератури».
11 серпня 1863 - Франція встановила свій протекторат над Камбоджою.
26 жовтня 1863 - В Женеві (Швейцарія) відбулася міжнародна конференція, на якій утворено Міжнародний комітет Червоного Хреста. В роботі конференції взяли участь делегати від 14 країн: Австро-Угорська імперія, Баден, Королівство Баварія, Франція, Королівство Гановер, Гессе-Кассель, Італійське королівство, Нідерланди, Пруссія, Російська імперія, Королівство Саксонія, Іспанія, Шведсько-Норвезький союз та Сполучене королівство Великої Британії та Ірландії. Комітет Червоного Хреста (МКЧХ), що складається з 25 членів отримав унікальні повноваження, які були наданні міжнародною спільнотою, щоб захищати життя та гідність жертв міжнародних та внутрішніх збройних конфліктів. В 1919 році в Парижі було заснована Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, яка займається координацією всіх національних організації в межах руху.
26 жовтня 1863 - У Лондоні в таверні «Вільні каменярі» представники 11 футбольних клубів Англії створили першу у світі Футбольну асоціацію. Сьогодні ФА - керівний орган професійного футболу в Англії та на територіях Джерсі, Гернслі й острові Мен і єдина у світі, яка не містить у своїй назві назви країни.
8 грудня 1863 - У день святкування Непорочного Зачаття в єзуїтській церкві Товариства Ісуса в центрі Сантьяго від гасової ламри спалахнула завіса, що прикрашала стіни церкви, і це призвело до пожежі, в якій загинуло від двох до трьох тисяч людей. Це найбільша пожежа в історії Чилі і одна з найбільших в історії людства.
1864
2 січня 1864 - У Лондоні на стадіоні парку Бетерсі відбувся перший матч під егідою Футбольної асоціації Англії, в якому грали команди набрані з різних клубів Лондона. Основною задачею гри було тестування нових футбольних правил, створених секреарем асоціації Ебенезером Морлі.
10 квітня 1864 - У Львові почав роботу перший професійний український театр «Руська бесіда», створений на базі гуртка львівської інтелігенції «Молода Русь».
21 травня 1864 - Після завоювання Черкесії в ході Кавказької війни 1763 - 1864 років за рішенням царя Олександра II розпочалось виселення підкорених народів за межі їх батьківщини. Протягом двох місяців в Османську імперію було депортовано більшість корінного населення - черкесів, адигів, кабардинців, а на батьківщині залишилось менше 10% з півтора мільйона чоловік. З 1990 року в Кабардино-Балкарії, Карачаєво-Черкесії та Адигеї відзначають день пам'яті жертв черкеського геноциду.
12 червня 1864 - Через два дні по тому, як французький експедиційний корпус увійшов в Мехіко, ставленник французького короля Наполеона III австрійський ерцгерцог Максиміліан прибув до міста як імператор новоствореної Мексиканської імперії. Його владу було повалено в 1867 році силами законного президента Мексики Беніто Хуареса Гарсії, котрий вимушено залишив столицю разом з республіканськими військами і почав партизанську війну. Імператора буде віддано під суд і страчено.
22 серпня 1864 - У Женеві представниками 12 держав прийнято Конвенцію про догляд за пораненими і хворими солдатами воюючих армій. Женевська конвенція гарантувала недоторканість військових госпіталів, медичного персоналу і права поранених, які попали в полон.
28 вересня 1864 - В Лондоні на конференції представників робітничого руху різних країн засновано Міжнародне товариство робітників (МТР) - I Інтернаціонал. Одного з головних його організаторів - Карла Маркса було обрано до Центрального комітету МТР. В статуті I Інтернаціоналу говориось, що "звільнення робітничого класу повинно бути справою самого робітничого класу" і що боротьба за його звільнення має міжнародний характер.
29 листопада 1864 - У відповідь на напад індіанців на групу імігрантів поблизу Денвера, 750 міліціонерів у штаті Колорадо під командуванням полковника Джона Шевінгтона несподівано напали на селище племен шайєнна і арапахо і вбили близько 300 індіанців, включаючи 225 жінок і дітей. Цей інцидент, винуватцем якого комісія конгресу США визнала Шевінгтона, спровокував багаточисельні і жорстокі сутички між корінними жителями і білими переселенцями, що тривали протягом наступних 12 років.
2 грудня 1864 - В Петербурзі відбулась прем'єра опери українського композитора Семена Гулака-Артемовського "Запорожець за Дунаєм".
1865
31 січня 1865 - Конгресом США була прийнятаі Тринадцята поправка до Конституції США, яка забороняла рабство і примусову працю (крім покарання за злочин). Протягом року вона була ратифікована необхідною кількістю штатів і набула чинності 6 грудня, проте деякі штати ратифікували її через багато десятиліть: Кентуккі в 1976-у, а Міссісіпі - в 1995-у.
10 березня 1865 - У Перемишлі під час першого на Західній Україні шевченківського концерту відбулося перше публічне виконання Гімну України «Ще не вмерла України…» на слова Павла Чубинського і музику Михайла Вербицького.
1 квітня 1865 - В ході громадянської війни в США під Петерсбургом (штат Вірджинія) федеральні війська завдали нещівної поразки армії Півдня у битві біля Файв-Фокс.
9 квітня 1865 - В Аппоматтоксі (штат Вірджинія) 28-тисячна армія конфедератів генерала Роберта Лі капітулювала перед військами Півночі, котрими командував генерал Улісс Грант. У США закінчилась Громадянська війна, котра тривала чотири роки і забрала життя півмільйона людей.
14 квітня 1865 - Після смерті Рафаеля Каррери, котрий в 1839 році проголосив незалежність республіки Гватемали і був її президентом в 1844-48 і 1851-55 роках, в країні почалась громадянська війна, яка закінчилась в 1873 році перемогою лібералів.
14 квітня 1865 - В театрі Форда у Вашингтоні актор Джон Вілкс Бут, прихильник Конфедератів, пострілом з пістолета смертельно поранив президента США Авраама Лінкольна. 16-й президент помер вранці наступного дня.
15 квітня 1865 - Від вогнепального поранення, отриманого напередодні, у віці 56-и років помер Авраам Лінкольн, 16-й президент США. Це сталося лише через шість днів після капітуляції армії Півдня і фактичного завершення Громадянської війни.
27 квітня 1865 - Через декілька днів після закінчення громадянської війни поблизу Мемфіса на Міссісіпі вибухнув пароплав «Султана», на борту якого знаходилось біля 2100 пасажирів. 1700 з них, в основному ветеранів армії Півночі, що повертались додому з полону, загинули. Це найбільша аварія в історії судноплавства в США.
1 травня 1865 - Бразильська імперія, Аргентина і Уругвай підписали Договір Троїстого союзу для продовження війни з Парагваєм.
9 травня 1865 - Президент США Ендрю Джонсон офіційно оголосив про закінчення Громадянської війни, яка тривала чотири роки і забрала життя 620 тисяч американців. Останнім збройним формуванням переможеного Півдня, яке здалось армії Півночі 23 червня, була індіанська армія Трансміссіппі бригадного генерала-черокі Стенда Вейті.
10 травня 1865 - Після поразки Півдня у громадянській війні, президент конфедератів Джефферсон Девіс намагався втекти, але в цей день був схоплений в місті Ірвінвіль (штат Джорджия) і, закований в кандали, поміщений в каземат. Через два роки Девіса було звільнено і решту свого життя він провів у Канаді, не проявляючи ніякої політичної активності.
13 травня 1865 - В Одесі на базі Рішельєвського ліцею відкрито п'ятий в Україні університет - Новоросійський, сьогодні - державний університет імені І.І. Мечникова.
17 травня 1865 - Засновано Міжнародний телеграфний союз (нині - Міжнародний союз електрозв’язку).
2 червня 1865 - Генерал Конфедератів Едмунд Сміт підписав запропонований Північними штатами акт про припинення військових дій очолюваної ним армії, останньої армії сил Півдня. Ця подія вважається формальним закінченням чотирирічної громадянської війни в США, що забрала життя 620 тисяч людей, найкривавішої війни в американській історії.
10 червня 1865 - У Мюнхені в Національному театрі відбулась прем'єра опери Ріхарда Вагнера «Трістан та Ізольда».
4 липня 1865 - У Лондонському видавництві «Macmillan and Co» вийшло друком перше видання книги «Аліса в Країні чудес» англійського математика і письменника Чарльза Лютвіджа Доджсона пад псевдонімом Льюіс Керролл. Псевдонім автора був утворений шляхом перекладу його імені «Чарльз Доджсон» на латину, потім зворотнім перекладом отриманого варіанту «Каролюс Людовикус» (Carolus Ludovicus) і заміною місцями імені і прізвища.
5 липня 1865 - Проповідником-методистом Вільямом Бутом та його дружиною Кетрін у Лондоні засновано благодійницьку організацію «Армія спасіння». Організація поширює ідеї та догмати Біблії за допомогою проповідей, а також надання тим, хто потребує, соціальної, медичної, консультативної, моральної та іншої підтримки, включаючи надання допомоги в надзвичайних ситуаціях.
14 липня 1865 - Англійський дослідник Едувард Вімпер першим піднявся на третю за висотою точку Альп, гору Маттерхорн, висотою 4478 метрів.
12 серпня 1865 - Англійський хірург Джозеф Лістер вперше в медичній практиці використав під час операції карболову кислоту (фенол) для дезинфекції інструментів і рук.
16 серпня 1865 - Після чотирьох років боротьби з іспанцями Домініканська Республіка відстояла свою незалежність.
10 жовтня 1865 - Американець Джон Веслі Хаятт запатентував більярдну кулю. Він першим знайшов матеріал, котрим можна було замінити використовувану до того слонову кістку.
18 грудня 1865 - Після ратифікації необхідними трьома чвертями штатів, 13-а поправка до Конституції США, котра забороняла рабство в усіх його формах, була офіційно проголошена частиною основного закону країни.
24 грудня 1865 - У місті Пуласкі (штат Теннессі) групою ветеранів армії Півдня, котра зазнала поразки у громадянській війні 1861-65 рр., створено таємне товариство Ку-клукс-клан (ККК), котре базувалось на засадах расової вищості білих людей і ставило за мету протидіяти інтеграції чорношкірого населення південних штатів у суспільне життя країни. Першим керівником ККК, Великим магом, став кавалерійський генерал-конфедерат Натан Бедфорд Форрест.
Народилися в 1863 - 1865 роках
1 січня 1863 - 2 вересня 1937, П'єр де Кубертен, французький громадський діяч, ініціатор відродження букви і духу давньогрецьких змагань під назвою Олімпійські ігри сучасності.
17 січня 1863 - 7 серпня 1938, Костянтин Сергійович Станіславський (Алексєєв), російський театральний діяч, засновник відомої театральної системи.
19 січня 1863 - 19 січня 1949, Олександр Серафимович Серафимович, російський письменник.
12 березня 1863 - 6 січня 1945, Володимир Іванович Вернадський, український вчений, природодослідник, громадський діяч, засновник геохімії, перший президент Української Академії наук (1918).
27 березня 1863 - 22 квітня 1933, Генрі Ройс, англійський промисловець, один з співзасновників компанії Rolls-Royce.
3 червня 1863 - 29 серпня 1940, Євген Омелянович Петрушевич, український громадсько-політичний діяч, президент і диктатор Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).
12 липня 1863 - 29 жовтня 1933, Альбер Кальмет, французький бактеріолог, лікар-імунолог; один із розробників вакцини проти туберкульозу (1921).
30 липня 1863 - 7 квітня 1947, Генрі Форд, американський підприємець, конструктор автомобілів, засновник корпорації "Форд Мотор".
28 серпня 1863 - 15 листопада 1938, Андре Блондель, французький фізик, винахідник осцилографа.
27 листопада 1863 - 21 березня 1942, Ольга Юліанівна Кобилянська, українська письменниця (Земля, На полях, У неділю рано зілля копала).
9 грудня 1863 - 6 травня 1910, Борис Дмитрович Грінченко, український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, етнограф, історик, публіцист, громадсько-культурний діяч.
16 грудня 1863 - 26 вересня 1952, Джордж Сантаяна, американський філософ, представник критичного реалізму (Сенс краси, Інтерпретація релігії і поезії, Скептицизм і тваринна віра, Реалії буття).
1864
13 січня 1864 - 30 серпня 1928, Вільгельм Він, австрійський фізик, лауреат Нобелівської премії (1911) за дослідження явищ випромінювання і поглинання абсолютно чорним тілом (закони Віна).
20 березня 1864 - 27 листопада 1937, Василь Костянтинович Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, творець та перший митрополит Київський і всієї України відродженої у 1921 році Української Автокефальної Православної Церкви.
11 травня 1864 - 28 липня 1960, Етель Ліліан Войнич, англійська письменниця ("Овід").
30 травня 1864 - 24 березня 1928, Вільгельм фон Урах, німецький принц, король Литовського королевства (Міндовг II, 1918 р.).
3 червня 1864 - 26 серпня 1950, Ренсом Елі Олдс, американський винахідник і промисловець, коструктор першого комерційно вдалого американського автомобіля "Олдсмобіль".
14 червня 1864 - 19 грудня 1915, Алоїз Альцгеймер, американський психіатр, патолог; першим описав хворобу, що сьогодні носить його ім'я.
11 вересня 1864 - 12 грудня 1902, Павло Арсенович Грабовський, поет (Пролісок, З півночі, Кобза, Швачка), публіцист, перекладач.
17 вересня 1864 - 25 квітня 1913, Михайло Михайлович Коцюбинський, український письменник (Хо, Для загального добра, Fata morgana, Подарунок на іменини, Тіні забутих предків) і громадський діяч.
5 жовтня 1864 - 6 червня 1948, Луї Жан Люм'єр, французький вчений, винахідник кінематографа, апарату для знімання і проеціювання "рухомих фотографій".
8 жовтня 1864 - 19 січня 1938, Браніслав Нушич, сербський письменник, драматург (Народний депутат, Д-р, Покійник, Дитя громади, Автобіографія).
14 жовтня 1864 - 20 листопада 1925, Стефан Жеромський, польський письменник (Попіл).
24 листопада 1864 - 9 вересня 1901, Анрі Тулуз-Лотрек (Анрі де Тулуз-Лотрек-Монфа), французький художник, графік, представник постімпресіонізму (Навантажений віз, Мулен-Руж, Бал в Мулен-де-ла-Галет).
1865
28 січня 1865 - 22 вересня 1952, Каарло Юго Стольберг, фінський державний та політичний діяч; перший президент Фінляндії (1919-25 рр.).
31 січня 1865 - 7 квітня 1925, Василь Іванович Бєллавін (патріарх Тихон), Патріарх Московський і всієї Росії (1917-25 рр.).
9 квітня 1865 - 20 грудня 1937, Еріх Люндердорф, німецький генерал часів Першої Світової війни; в 1923 році разом з Адольфом Гітлером очолював фашистський путч в Мюнхені.
3 червня 1865 - 20 січня 1936, Георг V (Джордж Фредерік Віндзор), король Англії (з 1910 р.) з Саксен-Кобург-Готської (з 1917 року Віндзорської) династії.
13 червня 1865 - 28 січня 1939, Вільям Батлер Єйтс, ірландський поет ("Кельтські сутінки"), драматург, лауреат Нобелівської премії (1923).
29 липня 1865 - 1 листопада 1944, (Роман Марія Александр) Андрей Шептицький, єпископ Української греко-католицької церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський — предстоятель Української греко-католицької церкви (з 1901 р.).
14 серпня 1865 - 9 грудня 1941, Дмитро Сергійович Мережковський, російський письменник, релігійний філософ (Христос і Антихрист, Данте); чоловік поетеси Зінаїди Гіппіус.
11 вересня 1865 - 12 вересня 1929, Яніс Райніс (Плієкшанс), латиський поет (Далекі відгуки у синій вечір, Посіви бурі), драматург (Вогонь і ніч).
8 грудня 1865 - 20 вересня 1957, Ян Сібеліус, фінський композитор ("Дочка Півночі", "Сумний вальс"), основоположник фінської музичної школи.
30 грудня 1865 - 18 січня 1936, (Джозеф) Редьярд Кіплінг, англійський письменник (Гора Пакопук, Книга джунглів, Кім, Ось такі історії, Ві Віллі Вінкі), лауреат Нобелівської премії з літератури (1907).
Померли в 1863 - 1865 роках
26 січня 1863 - Платон Федорович Симиренко, український цукрозаводчик, меценат. 154 роки тому, в 42 роки (нар. 2 січня 1821 р.).
26 липня 1863 - Сем Х'юстон, американський політичний діяч, перший президент Республіки Техас (1836-39, 1841-45 рр.). 154 роки тому, в 70 років (нар. 2 березня 1793 р.).
13 серпня 1863 - Ежен Делакруа, французький художник, один з найвизначніших представників французького романтизму. 154 роки тому, в 65 років (нар. 26 квітня 1798 р.).
23 серпня 1863 - Михайло Семенович Щепкін, російський актор (Малий театр). 154 роки тому, в 75 років (нар. 17 листопада 1788 р.).
3 вересня 1863 - Іван Сергійович Тургенєв, російський письменник (Дворянське гніздо, Батьки й діти, Напередодні, Перше кохання). 154 роки тому, в 45 років (нар. 9 листопада 1818 р.).
20 вересня 1863 - Якоб Людвіг Карл Грімм, німецький письменник-казкар ("Гансель і Гретель", "Білосніжка"); писав разом з братом Вільгельмом. 154 роки тому, в 78 років (нар. 4 січня 1785 р.).
24 грудня 1863 - Вільям (Мейкпіс) Теккерей, англійський письменник (Ярмарок марнославства, Книга снобів). 154 роки тому, в 52 роки (нар. 18 липня 1811 р.).
1864
7 лютого 1864 - Вук Стефанович Караджич, сербський філолог і фольклорист, основоположник сербської літературної мови на народно-розмовній основі; укладач "Граматики сербської мови", "Сербського словника". 153 роки тому, в 77 років (нар. 26 жовтня 1787 р.).
31 серпня 1864 - Фердинанд Лассаль, німецький філософ-соціаліст, ініціатор створення Загального німецького робітничого союзу. 153 роки тому, в 39 років (нар. 11 квітня 1825 р.).
15 вересня 1864 - Джон Хеннінг Спік, англійський дослідник Африки; відкрив для європейців озеро Танганьїка (1858), озеро Вікторія (1858) і встановив, що Ніл бере з нього початок. 153 роки тому, в 37 років (нар. 3 травня 1827 р.).
8 грудня 1864 - Джордж Буль, англійський математик, один із основоположників математичної логіки (Дослідження законів мислення). 153 роки тому, в 49 років (нар. 2 листопада 1815 р.).
1865
19 січня 1865 - П'єр Жозеф Прудон, французький соціальний мислитель, теоретик анархізму. 152 роки тому, в 56 років (нар. 15 січня 1809 р.).
15 квітня 1865 - Авраам Лінкольн, 16-й президент США (1861-65 рр.), один із співорганізаторів Республіканської партії. 152 роки тому, в 56 років (нар. 12 лютого 1809 р.).
8 червня 1865 - Джозеф Пекстон, англійський архітектор; автор Кришталевого палацу, збудованого для проведення першої Всесвітньої виставки в Лондоні. 152 роки тому, в 54 роки (нар. 3 серпня 1811 р.).
13 жовтня 1865 - Петро Петрович Гулак-Артемовський, український поет, байкар ("Пан і собака", "Солопій та Хівря", "Тюхтій та Чванько"). 152 роки тому, в 75 років (нар. 27 січня 1790 р.).

Головні події 1863 - 1865 років

9 травня 1865 року президент США Ендрю Джонсон офіційно оголосив про закінчення Громадянської війни, яка тривала..
9 травня 1865
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх