цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Хроніка подій 1888 - 1890 років
6 серпня 1890 року в нью-йоркській тюрмі Оберн страчено Вільяма Кеммлера, котрий із ревнощів зарубав на смерть сокирою свою подругу. Він став першим, кого було позбавлено життя на електричному стільці.

Головні події 1888 - 1890 років


Всі події 1888 - 1890 років

20 березня 1888 - В малому театрі у Москві відбулась премєра оперети «Діти лісів» першої подібної постановки на циганській мові. Оперета була поставлена виключно силами циганської трупи і залишалася на сцені протягом 18 років.
22 березня 1888 - У Лондоні представники дванадцяти футбольних клубів утворили Англійську футбольну лігу. Це найстаріша футбольна ліга у світі.
23 березня 1888 - Під егідою Футбольної асоціації в Англії створена професійна Футбольна ліга за участю 12 команд, які цього ж року розіграли перший чемпіонат.
13 травня 1888 - Принцеса-регентша Ізабелла видала закон про заборону в Бразилії рабства, а ще через два дні було прийнято декрет про звільнення всіх рабів, котрих налічувалось в країні більше 4 мільйонів.
15 червня 1888 - Всього після 99 днів правління помер імператор Німеччини і король Пруссії Фрідріх III Гогенцоллерн і на престол зійшов його старший син 29-річний Вільгельм II, якому випала доля стати третім і останнім кайзером Німецької імперії.
23 червня 1888 - На святі друкарів французького міста Ліль у виконані хору робітників уперше прозвучав «Інтернаціонал», пісня, написана поетом-комунаром Еженом Потьє зразу після падіння Паризької комуни і через 17 років покладена на музику робітником П'єром Дегейтером. До 1944 року «Інтернаціонал» був гімном Радянського Союзу.
23 липня 1888 - У Києві на Софійській площі в рамках святкування 900-річчя Хрещення Русі відкрито пам'ятник Богдану Хмельницькому скульптора Михайла Микешина і архітектора Володимира Ніколаєва. Ідея створення пам'ятника виникла серед громадськості з ініціативи історика, професора Київського університету Миколи Костомарова у 1840-х роках.
15 серпня 1888 - Норвезька експедиція в складі шістьох чоловік на чолі з Фрітьофом Нансеном відправилась у лижний перехід через Гренландію, котрий успішно закінчився в травні наступного року.
31 серпня 1888 - На лондонській вулиці Бакс-Роуд (нині - Дюрвард-Стріт, район Вайтчепел) виявлено тіло Мері Енн Ніколз з перерізаною шиєю і розпоротим животом. Вона вважається першою жертвою серійного вбивці, відповідального за смерть п'яти жінок у Лондоні і відомого як Джек-різник.
4 вересня 1888 - Американець Джордж Істмен отримав патент на фотокамеру, котра працювала на плівці, що скручувалась в рулон, і зареєстрував свою торгову марку - "Кодак".
8 вересня 1888 - В Англії стартував перший сезон Футбольної ліги, в якому взяли участь 12 команд: Аккрінгтон, Астон Вілла, Блекберн, Болтон, Бернлі, Дербі Каунті, Евертон, Ноттс Каунті, Престон Норт Енд, Сток (перейменована в Сток Сіті в 1928 році), Вест Бромвіч Альбіон і Вулверхемптон. Першим чемпіоном стала команда Престон Норт Енд.
8 вересня 1888 - Відбувся перший матч професійної Футбольної ліги Англії, в якому за присутності 4,5 тисяч глядачів клуб «Вест Бромвіч Альбіон» з рахунком 4-0 переграв «Стоук». Першим чемпіоном Англії став клуб «Норт-Енд» з міста Престон.
19 вересня 1888 - У Бельгіїї на курорті Спа пройшов перший в історії конкурс краси. До фіналу за надісланими журі фотографіями була відібрана 21 претендентка. Переможницею стала 18-літня креолка з Гваделупи Берта Сукаре, котра отримала премію в п'ять тисяч франків.
17 жовтня 1888 - Вийшов перший примірник журналу «National Geographic», офіційного видання Національного географічного товариства США. Із-за браку матеріалів спочатку він друкувався нерегулярно, лише згодом почав виходити щомісячно, а з другої половини 20-го століття став всесвітньо знаменитим завдяки своїм фотоесе про екзотичні країни та людей.
23 грудня 1888 - Після восьми тижнів спільної плідної праці в місті Арлі голландський художник Вінсент ван Гог розсварився із Полем Гогеном і під час чергової словесної сутички вихопив бритву, але вчасно стримався і зопалу відрізав собі частину вуха.
1889
8 січня 1889 - Доктор Герман Голлеріт отримав патент (No. 395781) на винайдений ним табулятор, який дозволяла підраховувати статистичні дані шляхом зчитування інформації зі спеціальних перфорованих карт. Перше практичне застосування табулятивна машина знайшла в 1890 році при підведенні підсумків перепису населення, зокрема при систематизації данних за віком, статтю, зайнятістю і т.п.
31 березня 1889 - Александер Густав Ейфель підняв французький "триколор" на маківці Ейфелевої вежі в Парижі, збудованої до відкриття Паризької виставки, присвяченої століттю Великої французької революції. Трьохсотметрова вежа вагою близько 7 тисяч тон викликала різні оцінки у сучасників (Гі де Мопассан і Александр Дюма називали її "нічним кошмаром"). Сьогодні Ейфелева вежа - архітектурна пам`ятка Парижа і символ Франції. Її щороку відвідують мільйони туристів, кількість яких з дня відкриття до 31 грудня 2007 року склала 236 445 812 осіб, - вона є найвідвідуванішим туристичним об'єктом у світі.
6 травня 1889 - Приурочена до століття взяття Бастилії, в Парижі відкрилась Всесвітняя виставка, на якій були представлені науково-технічні досягнення того часу. Входом на виставку слугувала Ейфелева вежа. До дня закриття 6 листопада її відвідало понад 6 мільйонів глядачів.
22 червня 1889 - Пруссія першою в Європі ввела пенсії по старості.
8 липня 1889 - В Нью-Йорку вперше вийшла друком фінансова газета «The Wall Street Journal», й по сьогодні одне з найавторитетніших видань у світі.
6 серпня 1889 - У Лондоні відкрився готель «Савой», перший у світі готель з ванними кімнатами в кожному номері.
2 вересня 1889 - В Маріуполі почав працювати морський порт.
30 вересня 1889 - Територія Вайомінг прийняла конституцію, яка надала жінкам право голосу на виборах. Наступного року Вайомінг увійшов до складу США і став першим штатом, де жінки отримали рівні політичні права з чоловіками.
6 жовтня 1889 - У Парижі вперше відкрилося кабаре «Мулен Руж». Жозеф Оллер і Шарль Зідлер приурочили його відкриття до початку Всесвітньої вистаки і завершенню будівництва Ейфелевої вежі.
29 жовтня 1889 - Британський політичний діяч Сесіл Родс, котрий завдяки прибуткам від діамантових копалень в Південній Африці мав величезний капітал і набув значного політичного впливу, отримав від уряду Великої Британії королівську хартію, що гарантувала безпеку для території західніше Трансвааля, де згодом були засновані колонії, названі в його честь - Південна та Західна Родезія.
14 листопада 1889 - Репортер "New York World" 25-літня Неллі Блай, вирівшивши довести, що жінки нічим не поступаються чоловікам, вирушила у кругосвітню подорож, котру запланувала здійснити за маршрутом героя роману Жюля Верна "Навколо світу за 80 днів". Вона успішно справилась з поставленою задачею, побувавши в Лондоні, Кале, Бріндізі, Суеці, Адені, Коломбо, Сінгапурі, Гонконзі, Йокогамі, Сан-Франциско, і з тріумфом з'явилась у Нью-Йорку на 8 днів швидше містера Фогга, зустрівшись в ході подорожі і з самим Жюлем Верном.
15 листопада 1889 - В результаті військового перевороту в Бразилії повалено владу Педру II, другого і останнього імператора, що правив країною 49 років. Період його перебування при владі характеризувався політичною стабільністю і ростом економічного добробуту населення. Однак, невдоволені монархічною формою правління військові, підтримувані досить чисельним міським середнім класом, вчинили заколот і проголосили Бразилію республікою на чолі з маршалом Мануелем Деодоро да Фонескою. Педро II був змушений виїхати до Європи, де й помер через два роки.
23 листопада 1889 - В салуні "Пале-Роял" в Сан-Франциско встановлено перший у світі музичний автомат. Пристрій, зконструйований Луїсом Глассом, представляв собою фонограф Едісона з чотирма змінними свинцевими трубками, на котрих було записано музичні композиції, які можна було відворювати після кидання клієнтом 5-центової монети у спеціальну щілину. За перші півроку експлуатації музичний автомат приніс власнику салуну прибуток в 1 тисячу доларів.
1890
25 січня 1890 - Завершила кругосвітню подорож репортер нью-йоркської газети World Неллі Блай (Елізабет Кокрен), яка вирішила довести, що жінки ні в чому не поступаються чоловікам, і побити досягнення героя Жюля Верна, що здійснив кругосвітню подорож за 80 днів. Вирушивши в дорогу 14 листопада 1889 року, журналістка успішно впоралася із завданням, витративши на досягнення мети 72 дні 6 годин і 11 хвилин.
18 березня 1890 - 75-річний рейхсканцлер Отто фон Бісмарк, який за майже двадцять років на своєму посту зумів перетворити Пруссію на одну з найпотужніших у військовому і економічному відношенні державу, подав у відставку. Через два дні вона була прийнята імператором Вільгельмом II.
1 червня 1890 - Бюро перепису населення США вперше почало використання електричної табуляційної машини Германа Холлеріта, призначеної для статистичної обробки перфокарт.
10 липня 1890 - Вайомінг став 44-м штатом США; він був першим (1869) із американських територій, де жінкам надали рівні з чоловіками виборчі права.
27 липня 1890 - В один з періодів душевної кризи, відчуваючи, що його хвороба стає тягарем для оточуючих, Вінсент ван Гог смертельно поранив себе пострілом з пістолета в груди і помер через два дні.
6 серпня 1890 - В нью-йоркській тюрмі Оберн страчено Вільяма Кеммлера, котрий із ревнощів зарубав на смерть сокирою свою подругу. Він став першим, кого було позбавлено життя на електричному стільці.
24 вересня 1890 - Під тиском властей США лідери Церкви Святих останніх днів проголосили "Маніфест мормонів", у якому оголосили про відмову від полігамії, як релігійної засади.
4 листопада 1890 - У Лондоні відкрилась перша у світі підземна електрична залізниця - лінія, довжиною 6 кілометрів сполучила два вокзали, Педдінгтон і Фаррінгтон, і мала назву Metropolitan Railway ("Столична залізниця"), від скоророчення котрого і пішла назва підземок "метро". Відкрив рух метрополітену і став першим його пасажиром принц Вельський, майбутній король Великої Британії Едуард VII.
15 грудня 1890 - У штаті Південна Дакота після придушення повстання індіанців племені сіу, котрі намагались залишити резервацію, щоб врятуватись від голоду, при спробі арешту від кулі лейтенанта Буллхеда загинув керівник повсталих 59-річний вождь сіу Сидячий Буйвол. В 1876 році він разом з іншим вождем - Несамовитим Конем - керував індійським загоном у битві біля ріки Літл-Бігхорн, коли була здобута одна з найбільших перемог індіанців у війні проти білих переселенців.
29 грудня 1890 - Після вбивства індіанською поліцією на початку грудня вождя Сидячий Бик, новий вождь сіу 70-річний Велика Нога разом зі своїм племенем вирішив залишити резервацію у Південній Дакоті в пошуках більш придатних для проживання територій. Біля Вундід-Ні індіанці були оточені військами 7-го кавалерійського полку під керівництвом полковника Джеймса Форсайта. Після ультимативної вимоги скласти зброю сіу вже готові були підкоритись, але випадковий постріл сповокував збройний конфлікт - практично на місці були розстріляні 146 індіанців, включаючи жінок і дітей, а за наступні шість годин кавалеристи, переслідуючи втікачів, вбили ще не менше 150 чоловік; втрати з американського боку склали 30 осіб.
Народилися в 1888 - 1890 роках
8 січня 1888 - 18 січня 1966, Гнат Петрович Юра, український актор театру і кіно ("Незабутній 1919 рік").
24 січня 1888 - 30 січня 1958, Ернст Гайнріх Хейнкель, німецький авіаконструктор (перший у світі літак з реактивним двигуном).
20 лютого 1888 - 9 червня 1963, Василь Олександрович Барвінський, український композитор, піаніст, музикознавець, педагог.
25 лютого 1888 - 24 травня 1959, Джон Фостер Даллес, американський дипломат, держсекретар США (1953-59 рр.).
13 березня 1888 - 1 квітня 1939, Антон Семенович Макаренко, український педагог-новатор, письменник ("Педагогічна поема", "Книга для батьків").
11 травня 1888 - 22 вересня 1989, Ірвінг Берлін (Ізраїль Бейлін), американський композитор; не володіючи нотною грамотою, написав біля 900 пісень, багато мюзиклів; лауреат премії «Оскар» ("Біле Різдво" [1954]).
22 травня 1888 - 28 березня 1953, Джим Торп (Джакобус Франсискус Торп), американський спортсмен, дворазовий переможець літніх Олімпійських ігор 1912 року.
17 червня 1888 - 14 травня 1954, Гайнц Вільгельм Гудеріан, генерал німецької армії часів Другої Світової війни; творець бронетанкових військ.
22 липня 1888 - 16 серпня 1973, Зельман Ваксман, американський мікробіолог українського походження, лауреат Нобелівської премії (1952); першим отримав стрептоміцин - перший ефективний засіб для лікування туберкульозу.
23 липня 1888 - 26 березня 1959, Реймонд Чандлер, американський письменник, автор детективів (Шантажисти не стріляють, Вічний сон).
13 серпня 1888 - 14 червня 1946, Джон Лоджи Берд, шотландський інженер, першим здійснив телевізійну передачу рухомих об'єктів (1926).
15 серпня 1888 - 16 серпня 1935, Лоуренс Аравійський (Томас Едвард Лоуренс), британський офіцер-розвідник, письменник, організатор арабського повстання проти турків під час Першої Світової війни.
15 вересня 1888 - 3 червня 1959, Пилип Коновал, канадський військовослужбовець українського походження; єдиний українець-кавалер Хреста Вікторії, найвищої та найпочеснішої нагороди за мужність перед лицем ворога, якою можуть бути нагороджені військовики з країн, підлеглих Британській короні.
26 вересня 1888 - 4 січня 1965, Томас Стернс Еліот, американський поет, лауреат Нобелівської премії (1948; Безплідна земля, Порожні люди).
6 жовтня 1888 - 5 жовтня 1918, Ролан Гаррос, французький льотчик-ас, герой Першої світової війни; першим перелетів Середземне море (1913)
16 жовтня 1888 - 27 листопада 1953, Юджин О'Ніл, американський драматург, лауреат Нобелівської премії (1936; За горизонтом, Душа поета, Цілоденна подорож в ніч).
25 жовтня 1888 - 11 березня 1957, Річард (Евелін) Берд, американський полярний дослідник; перший (разом з Флойдом Бенеттом) пролетів літаком над Північним полюсом (1926).
7 листопада 1888 - 6 липня 1934, Нестор Іванович Махно, український анархіст, один з керівників селянського руху в 1918-21 роках на півдні України в роки Громадянської війни - воював проти німців, білогвардійців, директорії УНР та більшовиків; з 1921 року жив у Франції.
10 листопада 1888 - 23 грудня 1972, Андрій Миколайович Туполєв, російський авіаконструктор (літаки серії "Ту").
19 листопада 1888 - 8 березня 1942, Хосе Рауль Капабланка, кубинський шахіст, 3-й чемпіон світу.
24 листопада 1888 - 1 листопада 1955, Дейл Карнегі, американський психолог, лектор, письменник (Як завойовувати друзів і впливати на людей, Як перестати скаржитись і почати жити).
1889
17 січня 1889 - 25 січня 1947, Аль(фонс) Капоне, американський гангстер ("людина зі шрамом"), глава впливового кримінального угруповування періоду "сухого закону".
20 лютого 1889 - 30 березня 1977, Лев(ко) Миколайович Ревуцький, український композитор, педагог, автор фортепіанних творів ("Хустина", "Галицькі пісні", "Друга симфонія").
12 березня 1889 - 11 квітня 1950, Вацлав Фомич Ніжинський, російський артист балету, балетмейстер, хореограф польського походження.
21 березня 1889 - 21 травня 1957, Олександр Миколайович Вертинський, український і російський естрадний співак, поет, композитор.
16 квітня 1889 - 25 грудня 1977, Чарльз Спенсер Чаплін, англійський актор, режисер, сценарист, композитор ("Золота лихоманка", "Вогні великого міста", "Волоцюга", "Нові часи", "Великий диктатор"), один із засновників кінокомпанії United Artists, лауреат премії «Оскар» за внесок у кіномистецтво (1971).
20 квітня 1889 - 30 квітня 1945, Адольф Гітлер (Шиккельгрубер), німецький політичний і військовий діяч, фюрер Націонал-соціалістичної партії (1921-45 рр.), канцлер Німеччини (1933-45 рр.); скінчив життя самогубством разом зі своєю дружиною Євою Браун.
28 квітня 1889 - 27 липня 1970, Антоніу Салазар, португальський диктатор (1938-68), засновник (1930) фашистської партії Національний союз.
25 травня 1889 - 26 жовтня 1972, Ігор Іванович Сікорський, американський авіаконструктор українського походження; автор першого світового рекоду швидкості (з екіпажем) - 111 км/год (1911 р., на літаку "Сікорський-2"), збудував близько 15 типів літаків, першим створив турбінні вертольоти і вертольоти-амфібії; конструктор першого вдалого американського гелікоптера.
13 червня 1889 - 31 серпня 1915, Адольф Пегу, французький льотчик-ас; першим у світі виконав «мертву петлю».
23 червня 1889 - 5 березня 1966, Анна Ахматова (Горенко), російська поетеса.
5 липня 1889 - 11 жовтня 1963, Жан Кокто, французький режисер ("Людський голос"), письменник, актор, художник, кінорежисер ("Орфей").
17 липня 1889 - 11 березня 1970, Ерл Стенлі Гарднер, американський письменник, автор детективів, найвідоміший герой котрих - Перрі Мейсон (Справа про бархатні колготки).
30 липня 1889 - 29 липня 1982, Володимир Кузьмич Зворикін, американський вчений-винахідник російського походження, "батько" телебачення (патенти на іконоскоп, кінескоп, система передачі кольорового зображення).
26 вересня 1889 - 26 травня 1976, Мартін Гайдеггер, німецький філософ-екзістенціаліст (Буття і час, Про існування людської свободи).
11 листопада 1889 - 28 вересня 1956, Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко), український письменник-сатирик (Зенітка, Весна-красна, Вишневі усмішки).
14 листопада 1889 - 27 травня 1964, Джавахарлал Неру, індійський політичний діяч, перший прем'єр-міністр Індії (з 1947 р.); батько Індіри Ганді.
20 листопада 1889 - 28 вересня 1953, Едвін Пауелл Хаббл, американський астроном; першим виявив галактики за межами Молочного Шляху і розробив концепцію всесвіту, що розширяється.
1890
9 січня 1890 - 25 грудня 1938, Карел Чапек, чеський письменник ("Війна з саламандрами", "Засіб Макропулоса"); "хрещений батько" терміну "робот".
14 січня 1890 - 8 серпня 1983, Ролла Нейл Харгер, американський токсиколог і біохімік; розробив метод визначення кількості алкоголю в крові за складом видихнутого повітря (1931).
10 лютого 1890 - 30 травня 1960, Борис Леонідович Пастернак, російський поет ("Друге народження", "На ранніх поїздах"), прозаїк ("Доктор Живаго"), лауреат Нобелівської премії (1958) "за значні досягнення в сучасній ліричній поезії, а також за продовження традицій російського епічного роману".
10 лютого 1890 - 3 вересня 1918, Фанні Каплан (Фейга Хаїмівна Ройтблат), російська революціонерка; звинувачена у замаху на Леніна.
6 квітня 1890 - 23 грудня 1939, Антон Герман Фоккер, голландський авіаконструктор і промисловець; разом з Рейнгодьдом Плацем створив більше 40 типів літаків.
26 квітня 1890 - 3 листопада 1937, Микола Костянтинович Зеров, український літературознавець, аналітичний критик, перекладач.
9 травня 1890 - 16 травня 1960, Кирило Іванович Осьмак, діяч Української Центральної Ради, ОУН, Президент Української Головної Визвольної Ради.
15 травня 1890 - 15 травня 1980, Кетрін Енн Портер, американська письменниця ("Полуденне вино", "Корабель дурнів").
19 травня 1890 - 2 вересня 1969, Хо Ши Мін (Нгуєн Тат Тан), в'єтнамський політичний і державний діяч, прем'єр-міністр (1946-55 рр.) і президент (1945-69 рр.) Демократичної Республіки В'єтнам.
15 вересня 1890 - 12 січня 1976, Агата Крісті (Агата Мері Кларіса Міллер), англійська письменниця, майстер детективу, автор легендарних персонажів міс Марпл та Еркюля Пуаро (Убивство у "Східному експресі", Смерть на Нілі, А потім нічого не було), драматург (Мишоловка).
23 вересня 1890 - 1 лютого 1957, Фрідріх Паулюс, німецький генерал-фельдмаршал, командуючий німецькими військами під час Сталінградської битви в роки Другої Світової війни.
14 жовтня 1890 - 28 березня 1969, Дуайт Дейвід Ейзенхауер, головнокомандуючий військами союзників у Західній Європі в роки Другої Світової війни, 34-й президент США (1953-61 рр.).
16 жовтня 1890 - 22 серпня 1922, Майкл Коллінз, національний герой, борець за незалежність Ірландії, учасник Пасхального повстання (1916), засновник Ірландської республіканської армії, прем'єр-міністр Ірландської вільної держави (1922).
22 листопада 1890 - 9 листопада 1970, Шарль де Голль, французький генерал, керівник Руху опору в роки Другої Світової війни, перший президент 5-ї республіки (1958-1969 рр).
28 листопада 1890 - 26 вересня 1964, Зінаїда Павлівна Тулуб, українська письменниця (Людолови, В степу безкраїм за Уралом), перекладач.
12 грудня 1890 - 1 листопада 1964, Андрій Атанасович Мельник, український військовий і політичний діяч, голова Проводу ОУН (з 1938 р.).
18 грудня 1890 - 31 січня 1954, Едвін Армстронг, американський інженер, винахідник системи радіомовлення в FM-діапазоні (1933).
Померли в 1888 - 1890 роках
11 січня 1888 - Осип-Юрій Адальбертович Федькович, український письменник, поет. 129 років тому, в 54 роки (нар. 8 серпня 1834 р.).
31 січня 1888 - Джованні Боско, італійський священник, поборник соціальної педагогіки, організатор притулку для дітей і підлітків, який став прикладом для створеня подібних закладів у Європі та США. 129 років тому, в 73 роки (нар. 16 серпня 1815 р.).
9 березня 1888 - Вільгельм I (Вільгельм Гогенцоллерн), король Пруссії (1861-88 рр.), перший імператор Німеччини (1871-88 рр.). 129 років тому, в 91 рік (нар. 22 березня 1797 р.).
14 квітня 1888 - Микола Миколайович Миклухо-Маклай, російський мандрівник і етнограф, дослідник життя народів Океанії. 129 років тому, в 42 роки (нар. 17 липня 1846 р.).
13 травня 1888 - Яків Федорович Головацький, український лінгвіст, етнограф, фольклорист, поет, священик УГКЦ, і педагог; співзасновник об'єднання «Руська трійця», співавтор збірника «Русалка Дністровая». 129 років тому, в 74 роки (нар. 17 жовтня 1814 р.).
15 червня 1888 - Фрідріх III (Фрідріх Гогенцоллерн), імператор (кайзер) Німеччини і король Прусії (з 1888 р.). 129 років тому, в 57 років (нар. 18 жовтня 1831 р.).
9 серпня 1888 - Шарль Кро, французький поет, винахідник. 129 років тому, в 46 років (нар. 1 жовтня 1842 р.).
16 серпня 1888 - Джон Пембертон, американський фармацевт; винахідник напою, відомого під назвою «Кока-кола». 129 років тому, в 57 років (нар. 8 липня 1831 р.).
25 вересня 1888 - Григорій Павлович Ґалаґан, громадський діяч, українофіл, меценат, великий поміщик на Полтавщині і Чернігівщині, представник відомого старшинсько-дворянського роду Ґалаґанів. 129 років тому, в 69 років (нар. 15 серпня 1819 р.).
1 листопада 1888 - Микола Михайлович Пржевальський, російський мандрівник, географ, дослідник Центральної Азії. 129 років тому, в 49 років (нар. 12 квітня 1839 р.).
3 грудня 1888 - Карл Фрідріх Цейс, німецький інженер і виробник оптики, засновник фабрики оптичних систем «Цейс». 129 років тому, в 72 роки (нар. 11 вересня 1816 р.).
1889
15 червня 1889 - Міхай Емінеску (Емінович), румунський поет ("Ангел і Демон", "Епігони", "Імператор і пролетар"). 128 років тому, в 39 років (нар. 15 січня 1850 р.).
17 червня 1889 - Джон Джеймс Юз (Джон Х'юз), валлійський підприємець; засновник міста Донецьк. 128 років тому, в 75 років (нар. 1814 р.).
11 жовтня 1889 - Джеймс-Прескот Джоуль, англійський фізик, дослідник електромагнітних, теплових і кінетичних процесів у газах. 128 років тому, в 71 рік (нар. 24 грудня 1818 р.).
18 жовтня 1889 - Антоніо Меуччі, італійський вчений, дійсний винахідник телефону (1860, за 5 років до Александра Белла). 128 років тому, в 81 рік (нар. 13 квітня 1808 р.).
6 грудня 1889 - Джеферсон Девіс, перший і останній президент Конфедерації південих штатів (1861-65 рр.). 128 років тому, в 81 рік (нар. 3 червня 1808 р.).
12 грудня 1889 - Роберт Браунінг, англійський поет, письменник ("Чоловік та жінка", "Діючі особи"), основоположник жанру поетичного монолога-сповіді в англійській поезії. 128 років тому, в 77 років (нар. 7 травня 1812 р.).
1890
29 липня 1890 - Вінсент ван Гог, голландський живописець-постмодерніст ("Нічне кафе", "Пейзаж в Овері після дощу"). 127 років тому, в 37 років (нар. 30 березня 1853 р.).
26 жовтня 1890 - Карло Коллоді (Карло Лоренцині), італійський журналіст, письменник (Пригоди Піноккіо, Подорож по Італії з Джаннеттино, Очі й носи, Веселі історії). 127 років тому, в 64 роки (нар. 24 листопада 1826 р.).
23 листопада 1890 - Вільгельм III (Віллем Александр Лодевейк), король Нідерландів (1849-90 рр.), великий герцог Люксембурга (з 1849 р.). 127 років тому, в 73 роки (нар. 19 лютого 1817 р.).
26 грудня 1890 - Генріх Шліман, американський археолог німецького походження; знайшов місце в Малій Азії, де під шаром землі була поховано легендарне місто Троя, описане Гомером. 127 років тому, в 68 років (нар. 6 січня 1822 р.).

Головні події 1888 - 1890 років

27 липня 1890 року під час прогулянки на околиці Овер-сюр-Уаза Вінсент ван Гог вистрілив собі в груди з револьве..
27 липня 1890
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх