Завершення кругосвітньої подорожі Френсіса Дрейка
26 вересня 1580 року англійський моряк і пірат Френсіс Дрейк на кораблі «Золота лань» пришвартувався в порту Плімута і став першим британцем, що здійснив кругосвітню подорож і першим капітаном, котрий очолював кругосвітню подорож від самого початку до її завершення. На обкладинці: Портрет Френсіса Дрейка пензля Маркуса Герардса-молодшого, бл. 1590 року
26415
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

13 грудня 1577 року Френсіс Дрейк відплив з Англії на чолі експедиції з п'яти кораблів, метою котрої був напад і захоплення іспанських територій на тихоокеанському узбережжі Нового Світу. Після перетину Атлантики, Дрейк залишив два судна біля берегів Південної Америки, а з рештою трьома увійшов у Магелланову протоку. Лише один корабель, "Золота лань", зумів її подолати — із-за шторму одне судно затонуло, а інше було змушене повернути назад в Англію. Незважаючи на втрату більшой частини кораблів експедиції, Дрейк, рухаючись вздовж західного узбережжя Південної Америки, здійснив ряд нападів на іспанські поселення і абордажною атакою захопив іспанське судно з великим скарбом золота і срібла.

Допливши до Північної Америки, Дрейк спробував її обігнути і почав пошук північно-східного шляху до Європи. Але добравшись до широт сьогоднішнього штату Вашингтон, він змінив свій план — Дрейк кинув якір в гавані Сан-Франциско, оголосив Каліфорнію власністю британської королеви Єлизавети I, назвавши територію Новий Альбіон, і після ремонту судна вирушив у плавання через Тихий океан.

26 вересня 1580 року "Золота лань" добралась до Плімута, привізши величезну кількість скарбів і важливу інформацію про Тихий океан і його острови. В 1581 році, незважаючи на вимоги іспанського короля покарати пірата, королева Єлизавета I спеціально піднялась на борт корабля Дрейка і посвятила його в рицарі. Він і надалі вірою та правдою служив Англії і відіграв одну з найважливіших ролей під час захисту Британії від нападу Непереможної Армади.

Ім'я Френсіса Дрейка увіковічнене в географії: протока між Вогняною Землею і Антарктидою носить назву протока Дрейка. В німецькому місті Оффенбург стоїть пам'ятник великому пірату, який тримає в руках квітку картоплі; надпис на постаменті говорить: «Серу Френсісу Дрейку, який поширив картоплю в Європі. Мільйони землеробів світу благословляють його безсмертну пам'ять».

Друк 7
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 26 вересня

Битва під Гравелем

1423
#ЦейДень

Все про 26 вересня

Події, факти, персоналії

Незалежність Ньюфаундленду

1907

Безданська експропріація чотирьох прем'єрів

1908

Перегонівський прорив Нестора Махна

1919