Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Хроніка подій 1957 року

Головні події 1957 року

Політичні лідери 1957 року

Іспанія: Франсиско Франко (1939-75) • Великобританія: Ентоні Іден (1955-57), Гарольд Макміллан (1957-63), Єлизавета II (з 1952) • КНР: Мао Цзедун (1954-76) • НДР: Отто Гротеволь (1949-64), Вільгельм Пік (1946-60) • ООН: Даґ Гаммаршельд (1953-61) • Португалія: Антоніу ді Салазар (1951-68) • СРСР: Микита Хрущов (1953-64) • США: Дуайт Ейзенхауер (1953-61) • УРСР: Олексій Кириченко (1953-57), Микола Підгорний (1957-63) • ФРН: Конрад Аденауер (1949-63) • Французька республіка: Рене Коті (1954-59).

Всі події 1957 року

1 січня - Згідно з угодою, підписаною Францією і ФРН 27 жовтня 1956 року в Люксембурзі, Саар увійшов до складу ФРН на основі результатів референдуму, проведеного в Саарі в 1955 році. Франція отримала право на третину видобутку саарського вугілля.

3 січня - Після 11 років розробок американська компанія Hamilton Watch представила перші в світі наручні електричні годинники. В наступне десятиліття вони мали шалений успіх не тільки завдяки технологічній новизні, але й завдяки нестандартній асиметричній формі.

9 січня - Через провал британської політики в період Суецької кризи, коли у 1956 році Велика Британія разом з Францією виступили на боці Ізраїлю під час окупації Синайського півострова, але під тиском ООН були змушені припинити агресію, Ентоні Іден пішов з поста прем'єр-міністра Великобританії. Наступного дня його змінив Гарольд Макміллан.

березень
6 березня - Колишні британські колонії Золотий Берег і Тоголенд проголосили свою незалежність — створено державу під назвою Гана.

8 березня - Після виводу ізраїльських військ з окупованих єгипетських територій Суецький канал, найважливіший транспортний шлях для перевезення близькосхідної нафти у Європу, після 5-місячної перерви було знову відкрито для міжнародного плавання. У 1967 році після ізраїльської окупації Сінайського півострова Єгипет вже на вісім років припинив судноплавство по Суецькому каналу.

9 березня - Президент США Дуайт Ейзенхауер обнародував програмну заяву про надання американської військової і економічної допомоги країнам Близького Сходу у випадку загрози комунізму. Зразу після підписання доктрини Ейзенхауера до Східного Середземномор'я було направлено частину 6-го воєнно-морського флоту США, а протягом 1958 року в Ливані висадилось 18 тисяч морських піхотинців.

25 березня - Франція, Бельгія, Люксембург, Нідерланди і ФРН підписали у Римі договір про створення Європейської економічної співдружності ("Спільний ринок") і Європейської співдружності по атомній енергії ("Євратом").

27 березня - Кращим фільмом 56-го року Американська кіноакадемія назвала картину "Навколо світу за 80 днів" (5 "Оскарів"), кращим режисером — Джорджа Стівенса ("Гігант"), кращим актором — Юла Брінера ("Король і я"), кращою актрисою — Інгрід Бергман ("Анастасія"); за епізодичні ролі відзначено Ентоні Куінна і Дороті Мелоун.

квітень
8 квітня - У Москві п'єсою Віктора Розова «Вічно живі» відкрився театр «Современник».

11 квітня - Після року переговорів британська адміністрація погодилась про надання Сінгапуру повного самоврядування і створення незалежної держави зі своїм громадянством, яке надавалось всім, хто народився в Сінгапурі або в Малайській федерації, британцям та іншим іноземцям, що прожили тут два і десять років, відповідно.

травень
15 травня - Великобританія провела випробування своєї першої водневої бомби і стала третьою термоядерною державою світу.

28 травня - В США засновано Національну академію грамзапису, котра вручає призи «Гремі», престижні нагороди за визначні досягнення в галузі музики.

червень
18 червня - Група вищих радянських і партійних діячів скликала засідання Пленуму ЦК КПРС, на якому планувала змістити з поста Першого секретаря ЦК КПРС Микиту Хрущова. Проте останньому вдалось змінити хід засідання і домогтися зняття зі своїх посад учасників «антипартійної змови», котрі з часом були виключені з партії.

21 червня - В США агентами ФБР заарештовано радянського шпигуна Рудольфа Абеля, котрий вів розвідувальну діяльність у Нью-Йорку з 1948 року. За вироком суду Абель отримав 30 років тюрми, але в 1962 році його обміняли на збитого над СРСР пілота розвідувального літака "У-2" Френсіса Пауерса.

22 червня - Почав свою роботу пленум ЦК Компартії Радянського Союзу, на котрому розглядалося питання про "антипартійну групу" в складі Молотов, Маленков, Каганович і "примкнувшого до них" Шепілова, котра 18 червня вирішила змістити Микиту Хрущова з поста першого секретаря ЦК КПРС.

27 червня - Ураган Одрі в Луїзіані (США) забрав більше 500 людських життів.

29 червня - Пленум ЦК КПРС, що почав свою роботу 22 червня, прийняв рішення про виведення зі складу Президії ЦК партії "антипартійної групи" Молотова, Маленкова, Кагановича і Шепілова, котрі 18 червня на засіданні Президії намагались змістити з поста Першого секретаря Компартії Микиту Хрущова.

липень
6 липня - Американка Алтея Гібсон перемогла на Вімблдоні і стала першою темношкірою спортсменкою, що виграла турнір "Великого шолому".

7 липня - У Пагуоші (Канада) відбулася перша Міжнародна конференція, яка поклала початок Пагуошському руху вчених за мир, роззброєння та міжнародну безпеку, за відвернення термоядерної війни.

9 липня - Групою шведських вчених відкрито 102-й хімічний елемент групи актиноїдів з атомним номером 102, який вони назвали Нобелій.

25 липня - Парламент Тунісу проголосував за ліквідацію монархії і проголосив Туніс республікою. Першим президентом країни був обраний Хабіб Бургіба.

29 липня - У Відні почало роботу Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), покликане здійснювати контроль за мирним використанням атомної енергії.

серпень
1 серпня - США і Канада створили єдине Північно-Американське командування ВПС — North American Air Defense Command (NORAD).

3 серпня - В СРСР проведено запуск першої радянської міжконтинентальної ракети «Р-7» конструкції Сергія Корольова.

21 серпня - В Радянському Союзі проведено перший у світі успішний запуск міжконтинентальної балістичної ракети «Р-7» конструкції Сергія Корольова з двигуном Валентина Глушка.

31 серпня - На півострові Малакка Малайська Федерація проголосила незалежність від Великобританії.

вересень
17 вересня - У Мексиці одружились італійська актриса Софі Лорен і режисер Карло Понті.

19 вересня - На полігоні в штаті Невада США провели перший підземний ядерний вибух.

24 вересня - У Барселоні відкрито футбольний стадіон Камп Ноу, будівництво якого розпочалось в березні 1954 році. Стадіон, місткістю 96336 відвідувачів, є найбільшим у Європі і 11-м у світі.

26 вересня - В нью-йоркському театрі «Winter Garden» на Бродвеї відбулась прем'єра мюзиклу «Вестсайдська історія», сучасної музично-хореографічної адаптації п'єси Шекспіра «Ромео і Джульєта». Автором музики до вистави був Леонард Бернстайн і на думку більшості критиків це була одна з кращих його робіт. Спекаткль був зіграний 734 рази, і на хвилі його успіху в 1961 році було знято кінематографічну версію мюзиклу з Наталі Вуд і Річардом Беймером у головних ролях. Стрічка мала шалений успіх і отримала 10 «Оскарів», включаючи номінацію «Кращий фільм».

жовтень
4 жовтня - О 10-29 за московським часом в Радянському Союзі запущено перший у світі штучний супутник Землі.

12 жовтня - У Мюнхені у під'їзді будинку №8 на Карлплатц агент КДБ Богдан Сташинський вбив одного з провідних діячів ОУН Лева Ребета. Цей терористичний акт став генеральною репетицією вбивства ще одного заклятого ворога Кремля — Степана Бандери.

25 жовтня - У перукарні нью-йоркського готелю "Шератон" два кілера, найнятих Віто Дженовезе, застрілили 55-річного Альберта Анастасія, керівника в 1930-і роки "Синдикату смерті", організації найманих убивць, а в 1940-50-і — боса однієї із п'яти гангстерських сімей Нью-Йорка.

25 жовтня - Федеральний окружний суд в Брукліні (Нью-Йорк) визнав радянського розвідника Рудольфа Абеля винним у шпигунстві і засудив його до 30 років тюрми. У лютому 1962 року Абель був обміняний на збитого над СРСР американського льотчика Френсіса Пауерса і американського студента Фредеріка Прайора, затриманого в НДР.

листопад
3 листопада - В Радянському Союзі запущено другий супутник. Він став першим, на борту котрого знаходилась тварина, собака Лайка. За офіційною версією Лайка прожила декілька днів до закінчення кисню в супутнику, а потім її життєдіяльність підтримувалась при допомозі спеціальної апаратури, котра вийшла з ладу після повної розрядки батарей. Лише у 2002 році стало відомо, що Лайка витримала лише чотири оберти навколо Землі — із-за конструкторських прорахунків і відсутності системи терморегуляції Лайка померла від стресу і перегріву, а радянські інформагенства протягом 7 днів передавали дані про самопочуття уже мертвої собаки. Сам супутник здійснив 2570 витків навколо Землі і згорів у атмосфері 4 квітня 1958 року.

7 листопада - На колишньому автомобільному заводі "Ауді-Хорх" в Цвікау, котрий дістався Східній Німеччині після Другої Світової війни, почався випуск нової марки машини "Trabant Sputnik" (на честь запущеного цього ж року Радянським Союзом космічного супутника) — модернізованої моделі "Audi P50" з півлітровим двигуном, котра попри свій убогий вигляд стала популярним засобом пересування в НДР.

23 листопада - У Мілані у видавництві Джанджакомо Фельтрінеллі вийшло перше видання роману «Доктор Живаго» російського письменника Бориса Пастернака. В 1958 році за цей роман Пастернак отримав Нобелівську премію з літератури. В СРСР роман був опублікований лише через тридцять років — в 1988 році.

грудень
17 грудня - США провели перше успішне випробування міжконтинентальної балістичної ракети "Атлас".

26 грудня - На пленумі ЦК КПУ у Києві першим секретарем ЦК КПУ обрано Миколу Підгорного, формального лідера "харківської владної команди". Завдяки підтримці Микити Хрущова він зробив стрімку кар'єру, проте у 1964 році виступив проти нього, що, однак, при новому керівнику КПРС негативно позначилось на подальшому перебуванні Підгорного при владі.

Головні події 1957 року

keyboard_arrow_left1956
1958keyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward