Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Хроніка подій 1776 року

Головні події 1776 року

Політичні лідери 1776 року

Всі події 1776 року

10 січня - Британський публіцист Томас Пейн, що з 1774 року проживав у Північній Америці, опублікував памфлет "Здоровий глузд", в якому висловив ідею суверинітету народу і обгрунтував прагнення британських колоній до незалежності. Америка, на думку Пейна, була єдиною частиною світу, де люди могли жити вільно, без пригнічення і насилля, але лише незалежність колоній від Великобританії могла б гарантувати їм право на свободу. Памфлет дуже швидко став популярним і його наклад склав більше 500 тисяч примірників.

15 січня - У Львові вийшов перший примірник «Gazette de Leopol», першого відомого періодичного видання на території України.

15 січня - Для придушення повстання британських колоній у Північній Америці граф Фрідріх II Гессен-Кассельський за 21.3 мільйона талерів надав англійському королю Георгу III близько 17 тисяч солдатів. Аналогічні угоди Великобританія уклала і з деякими іншими німецькими князівствами, і протягом місяця за океан відплило близько тридцяти тисяч найманців.

1 березня - У Великій Британії набув чинності закон про повне торгове ембарго повсталих колоній у Північній Америці, прийнятий 25 грудня 1775 року. Цим кроком британський уряд намагався паралізувати економіку Нової Англії. У відповідь цього ж дня французький міністр закордонних справ граф Шарль Гравє де Вержен і його іспанський колега Херонім де Грімальді висловились за підтримку північноамериканських колоній у їх боротьбі за незалежність від Великої Британії.

28 березня - Засновано Большой театр — князь Петро Урусов отримав урядовий дозвіл на утримання в Москві постійної театральної трупи і будівництво приміщення для їх виступів.

4 травня - Род-Айленд став першою американською колонією, яка оголосила незалежність від Англії.

12 червня - Вірджинія стала першим американським штатом, який прийняв Декларацію прав, в якій було проголошено основні права людини, в тому числі і право повстання проти "неадекватного" уряду.

2 липня - Другий Континентальний конгрес у Філадельфії прийняв рішення про відділення американських колоній від Великобританії.

4 липня - У Філадельфії Другий континентальний конгрес прийняв Декларацію незалежності Сполучених Штатів Америки від Великої Британії і її короля. Це сталося на 442-й день після того як економічні суперечності між метрополією і колоніями переросли у збройний конфлікт в Ленсингтоні, що знаменував початок Американської революції.

12 липня - Капітан Джеймс Кук на кораблі «Резолушн» вирушив з Плімута у свою третю, останню, подорож з метою знайти північно-західний морський шлях, що сполучає Тихий і Атлантичний океани. Мета експедиції не була досягнута і увійшла в історію завдяки відкриттю Гавайських островів та трагічній загибелі Кука на них.

29 липня - Останній український кошовий отаман Петро Калнишевський відправлений на Соловецькі острови, де провів в ув'язненні 25 років. Монастирському керівництву було наказано утримувати Калнишевського «без відпусток із монастиря, заборонити не лише листування, але ще й спілкування з іншими персонами і тримати під вартою солдат монастиря».

2 серпня - США де-юре набули незалежність — у Філадельфії відбулась церемонія підписання Декларації незалежності 13 північноамериканських колоній від Великобританії, прийнятої 4 липня Континентальним конгресом.

27 серпня - В ході Американської революції у битві при Брукліні британські війська під командуванням генерала Вільяма Хау розбили американські загони, котрими командував Джордж Вашингтон, і 15 вересня Велика Британія зайняла Нью-Йорк.

7 вересня - Під час Революційної війни північно-американських штатів за незалежність американський підводний човен «Turtle» провів першу в світі підводну атаку корабля супротивника — у гавані Нью-Йорка з борту «Turtle» до флагмана британського флоту корабля "Eagle" була прикріплена бомба з годинниковим механізмом.

9 вересня - Затверджено нову назву Об'єднаних Колоній Америки — країна стала називатись Сполучені Штати Америки.

26 грудня - Під Трентоном війська Джорджа Вашингтона отримали перемогу над англійцями, яка стала переломною в боротьбі північноамериканських колоній за незалежність.

Народились 1776 року

24 січня - 25 червня 1822, Ернст Теодор Амадей Гофман, німецький письменник ("Золотий горщик", "Крихітка Цахес", "Житейські погляди кота Мурра"), художник, композитор — автор першої німецької романтичної опери ("Ундіна").

11 червня - 31 березня 1837, Джон Констебл, англійський живописець-пейзажист.

9 серпня - 9 липня 1856, Амедео Авогадро, італійський фізик і хімік (закон Авогадро).

20 серпня - 24 жовтня 1842, Бернардо О'Хіггінс, керівник визвольногої війни Чилі проти Іспанії, президент-диктатор Чилі (1818-1823); національний герой Чилі.

27 серпня - 2 січня 1831, Бартольд Георг Нібур, німецький історик.

Померли 1776 року

25 серпня - Девід Юм, шотландський філософ-емпірист, історик та економіст, діяч епохи Просвітництва. 243 роки тому, у 65 років (нар. 7 травня 1711 р.).

22 вересня - Натан Хейл, американський офіцер-патріот ("Єдине, про що я жалкую, так це те, що в мене тільки одне життя, котре я можу віддати за батьківщину"); страчений англійцями у віці 21-го року за шпигунство на користь армії генерала Джорджа Вашингтона. 243 роки тому, у 21 рік (нар. 6 червня 1755 р.).

Головні події 1776 року

keyboard_arrow_left1775
1777keyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward