Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Хроніка подій 113 - 83 до н.е. років

Політичні лідери 113 - 83 до н.е. років

Всі події 113 - 83 до н.е. років

110 до н.е. - Цим роком датується найдавніший, знайдений в Китаї, фрагмент паперу. Папір, виготовлений з пеньки, використовувався як упаковка для чаю.

6 жовтня 105 до н.е. - У битві біля Араузіоні римська армія під керівництвом проконсула Квінта Сервілія Цепіона і консула Гнея Маллія Максима зазнала нищівної поразки від германців, які просувалися вглиб римської території. Причиною поразки послужила відмова Цепіона підкорятися консулу. За фатальні помилки, в результаті яких загинуло до 120 тисяч римлян, Цепіон позбавлений римського громадянства, його майно конфісковано, а сам був оштрафований на 15 тис. талантів золота і відправлений на заслання в малоазійську Смірну з ізоляцією від друзів і сім'ї.

30 липня 101 до н.е. - 50-тисячна римська армія Гая Марія в битві на Рудійських полях розбила кімврів, очолюваних Бойоріксом, що загрожували столиці імперії. Після цієї перемоги Гай Марій був вшосте обраний консулом Риму.

97 до н.е. - Декретом сенату в Римській республіці заборонені людські жертвоприношення.

95 до н.е. - По смерті батька Тигран II з династії Арташесидів за підтримки Парфії став царем Вірменії.

91 до н.е. - Через відмову Сенату надати італійцям рівних з римлянами прав, розпочалась т. зв. Союзницька війна, яка тривала три роки. Хоча римляни здобули перемогу, вони були змушені надати італійським племенам громадянство Риму, а всі італійські громади ставали римськими муніципіями.

1 березня 86 до н.е. - Римський полководець Луцій Корнелій Сулла взяв штурмом і пограбував Афіни. Наступні перемоги Сули над понтійським царем Мітрідатом привели до повного підкорення Греції Риму.

83 до н.е. - У Римській республіці розпочалась громадянська війна між прихильниками консула Сулли і померлого консула Гая Марія, які об'єдналися навколо його сина Гая Марія молодшого і консула Гнея Папірія Карбона. Перемога Сулли дала йому можливість встановити власну одноосібну, необмежену за часом диктатуру.

Народились в 113 - 83 до н.е. роках

29 вересня 106 до н.е. - 28 вересня 48 до н.е., Гней Помпей Великий, римський полководець, один із трьох триумвирів.

3 січня 106 до н.е. - 7 грудня 43 до н.е., Марк Тулій Цицерон, римський державний діяч, оратор, письменник ("Про обов'язки", "Про славу", "Про філософію").

12 липня 100 до н.е. - 15 березня 44 до н.е., Гай Юлій Цезар, римський політик, полководець, письменник; консул, диктатор Римської республіки (49-44 рр. до н. е.).

100 до н.е. - 43 до н.е., Ідумейський, прокуратор Юдеї (48-43 рр. до н. е.) під римською зверхністю; батько Ірода Великого, засновник династії Іродіадів

99 до н.е. - квітень 55 до н.е., Лукрецій (Тіт Лукрецій Кар), давньоримський поет і філософ-матеріаліст.

98 до н.е. - 44 до н.е., Публій Нігідій Фігул, римський філософ, вчений, політик та письменник пізньої Римської республіки.

14 січня 83 до н.е. - 1 серпня 30 до н.е., Марк Антоній, римський полководець та державний діяч, триумвір (43-33 рр. до н. е.), тричі консул (44, 34, 31 до н. е.).

Померли в 113 - 83 до н.е. роках

91 до н.е. - Луцій Ліциній Красс, давньоримський оратор, політик, консул. 2110 років тому, в 49 років (нар. 140 до н. е.).

Тімоті Снайдер «Історична відповідальність Німеччини перед Україною»
Пряма Мова
Тімоті Снайдер «Історична відповідальність Німеччини перед Україною»
#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left129 до н.е.
67 до н.е.keyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward