3 січня • Близько 30 тисяч копій альбому Джона Леннона і Йоко Она "Two Virgins" конфісковано поліцією аеропорту міста Нью-Арк на підставі твердження, що фото на обкладинці альбому, що зображало оголених Леннона і Оно, є порнографічним.
12 січня • У США компанія Atlantic Records випустила дебютний альбом групи Led Zeppelin під однойменною назвою. Попри погані відгуки критиків і комерційну невдачу, сьогодні появу «Led Zeppelin» прийнято вважати поворотним моментом у розвитку хард-року та важкого металу.
16 січня • У знак протесту проти радянського вторгнення в Чехословаччину чеський студент Ян Палах на Вацлавській площі в Празі здійснив акт самоспалення. Він помер за 3 дні в клініці Карлового університету.
20 січня • Республіканець Річард Ніксон став 37-м президентом США, змінивши на цьому посту колишнього віце-президента в адміністрації Джона Кеннеді демократа Ліндона Джонсона, який став президентом після вбивства Кеннеді в 1963 році.
22 січня • Озброєний двома пістолетами і переодягнуий в міліцейську форму 21-річний молодший лейтенант радянської армії Віктор Ільїн здійснив невдалу спробу замаху на генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва. Схоплений на місці, після трьох місяців слідства Ільїн був визнаний психічно хворим і без суду поміщений до психіатричної лікарні, де провів 20 років.
30 січня • The Beatles, напевно найпопулярніша і найвпливовіша музична група всіх часів, востаннє виступила у своєму повному складі: ліверпульська четвірка дала імпровізований концерт на даху своєї звукозаписуючої студії в Лондоні, котрий був припинений втручанням поліції. У квітні 1970 року Пол Маккартні офіційно оголосив про розпад групи.
лютий
9 лютого • Відбувся перший офіційний політ широкофюзеляжного пасажирського літака "Боїнг-747" (США). До припинення їх виробництва у 1984 році було збудовано 1832 таких літаків.
26 лютого • Голда Меїр стала першою жінкою на посту премєр-міністра Ізраїлю.
березень
2 березня • Відбувся перший в історії збройний конфлікт між двома соціалістичними країнами — на острові Даманський, що на річці Уссурі, китайськими прикордонниками було розстріляно вісім радянських прикордонників. Це привело до розгортання повномаштабних бойових дій, які тривали до 15 березня і привели до загибелі з обох боків 58-и чоловік і пораненню ще 98-и. Незважаючи на великі людські втрати, жодній із сторін не вдалось закріпитись на острові Даманський.
12 березня • У Лондоні Пол Маккартні одружився з Ліндою Істмен. А Джордж і Патті Харрісони були затримані поліцією за зберігання наркотиків.
12 березня • Пісня «Mrs. Robinson» Саймона і Гарфункела з фільму "Випускник" виграла "Греммі" як кращий запис 1968 року. Крім того дует виграв "Греммі" у номінації "кращий сучасний поп-виконавець". До свого розриву на початку 1970-х Пол Саймон і Арт Гарфункел, знайомі з шостого класу школи, записали всього шість альбомів і випустили збірник кращих хітів. Проте, вони мали настільки шалену популярність, що на їх спільний концерт в 1981 році, який відбувся у Центральному парку Нью-Йорка, зібралося понад півмільйона глядачів.
17 березня • Голда Меїр, уроженка України, стала четвертим прем'єр-міністром Ізраїлю, першою жінкою на цьому посту.
20 березня • В британському консульстві в Гібралтарі зареєстровано одруження Джона Леннона та Йоко Оно.
квітень
1 квітня • У Пекіні розпочався IX з'їзд Компартії Китаю, на якому було оголошено про закінчення "культурної революції" і названо Лінь Бяо спадкоємцем Мао Цзедуна на посту голови партії.
7 квітня • Символічна дата народження інтернету — в рамках проекту ARPANET опубліковано докумет RFC 1 для запиту і обміну в мережі пронумерованих інформаційних документів Інтернету.
14 квітня • Вперше церемонія вручення нагород Американської кіноакадемії транслювалась по телебаченню на весь світ. І це було дуже доречно, оскільки переможцем став британський фільм "Олівер!" (режисер Керол Рід), котрий загалом виграв чотири Барбра Стрейзанд отримала нагороду (другу поспіль) за головну роль у фільмі "Смішне дівчисько", а Кетрін Хепберн — за роботу в стрічці "Лев узимку". Кращим актором визнано Кліффа Робертсона ("Чарлі"), а за роботи в епізодичних ролях — Джека Альбертсона ("Чарлі") та Рут Гордон "Дитина Розмарі". Серед кращих фільмів 1968-го року, котрі номінувались на "Оскар" були "2001: Космічна одісея", "Ромео та Джульєтта", "Рашель" та "Куля".
17 квітня • Першим секретарем ЦК Компартії Чехословаччини став Густав Гусак. На цьому посту він змінив Александра Дубчека, котрий весною 1968 року розпочав широкомасштабну програму політичних і економічних реформ з метою побудови в країні "соціалізму з людським обличчям", але був змушений подати у відставку після інтервенції в Чехословаччину 600 тисяч військ країн Варшавського договору.
22 квітня • Джон Вінстон Леннон поміняв своє середнє ім'я на ім'я дружини — Оно.
23 квітня • Сірхана Сірхана, убивцю сенатора Роберта Кеннеді (брата покійного президента США Джона Кеннеді), засуджено до страти. Пізніше смертний вирок було замінено на довічне ув'язнення.
28 квітня • Після поразки на референдумі про реформу сенату і новий територіальний устрій Франції президент Шарль де Голль подав у відставку. Його позиції були ослаблені ще під час травневих заворушень 1968 року — амбітні претензії де Голля на незалежну від США позицію (вихід Франції з воєнної організації НАТО в 1966-у) і ведучу роль у Європі "від Атлантики до Уралу" не змогли консолідувати націю із-за політичної неузгодженості в самій країні і браку коштів, які витрачались на власну ядерну програму, що стримувало проведення соціальних і економічних реформ. Сім тижнів виконуючим обов'язки президента був глава Сенату Ален Поре, а згодом новим президентом Франції було обрано Жоржа Помпіду.
29 квітня • Американський музикант сер Дюк Еллінгтон відзначив своє 70-річчя. В цей день американський уряд нагородив його Медаллю Свободи, найвищою відзнакою для цивільних.
травень
17 травня • Радянська втоматична міжпланетна станція «Венера-6» розпочала спуск в атмосферу Венери. Передача метеоданих тривала добу перед тим, як станція була розчавлена атмосферним тиском.
18 травня • Генеральна репетиція перед посадкою на Місяць — запущено "Аполлон-10" з екіпажем у складі Томас Стаффорд, Юджин Сернан і Джон Янг. Стаффорд і Сернан перейшли в спеціальний модуль і наблизились до поверхні Місяця на 15 кілометрів. 26 травня "Аполлон-10" приводнився в Тихому Океані.
23 травня • Группа The Who випустила першу в історії рок-оперу «Томмі».
24 травня • На перший рядок рейтингів хіт-параду США вийшла пісня «Get Back» групи The Beatles і протрималась в лідерах наступні п'ять тижнів. Вона була також лідером хіт-парадів Великобританії, Ірландії, Канади, Нової Зеландії, Австралії, Франції, Західній Німеччині та Мексиці. «Get Back» — перший сингл Beatles, записаний у стереформаті (вийшов лише в США).
26 травня • Після вдалої 8-денної генеральної репетиції посадки на Місяць, на Землю повернувся екіпаж американського космічного корабеля "Apollo 10".
червень
1 червня • В Канаді на радіо і телебаченні заборонено рекламу тютюнових виробів.
8 червня • Під час зустрічі на тихоокеанському острові Мідуей президент США Річард Ніксон і президент Південного В'єтнаму Нгуєн Ван Тіу оголосили про досягнуту домовленість вивести 25 тисяч американських солдат із В'єтнаму, а решту американських військовослужбовців замінити на південнов'єтнамських. Перший американський контингент з'явився в Індокитаї в 1961 році, коли президент Кеннеді надіслав домогу Південному В'єтнаму у його збройному протистоянні з Північним. Весною 1969 року кількість американців, що брали участь у бойових діях на боці Південного В'єтнаму, досягла 550 тисяч чоловік. Виведення американських військ почалося взимку 1970 року, але бойові дії за участю трьох країн тривали до 1973 року, коли у Парижі представники Північного та Південного В'єтнаму і США підписали мирний договір. Останній американський військовослужбовець залишив В'єтнам лише 30 квітня 1975 року. За роки В'єтнамської війни в ній загинуло 58 тисяч американців.
17 червня • Перемігши у Москві в турнірі на першість світу Тиграна Петросяна, 10-м чемпіоном світу з шахів став 32-річний радянський шахіст Борис Спаський.
20 червня • Гітарист Джимі Хендрікс отримав рекордний гонорар — за єдиний вихід на сцену під час Джазового фестивалю у Ньюпорті йому було виписано чек на суму 125 тисяч доларів.
23 червня • Перемігши нокаутом в 7-му раунді Джеррі Куарі, Джо Фрейзер став чемпіоном світу з боксу серед важковаговиків. Поєдинок отримав статус «бій року» за версією журналу «Ринг».
25 червня • 41-річний американський тенісист Річард "Панчо" Гонсалез виграв найтриваліший на той момент в історії Вімблдону матч — він за 5 годин 12 хвилин зіграв 112 геймів і переміг Чарлі Пасареллу з рахунком 22:24, 1:6, 16:14, 6:3, 11:9.
липень
4 липня • Вийшов сингл Джона Леннона і Йоко Оно «Give Peace a Chance», записаний ними 1 червня під час "постільної" акції протесту.
5 липня • У лондонському Гайд-парку Rolling Stones дали бесплатний концерт перед 250-тисячною аудиторією. З ними вперше виступав новий гітарист Мік Тейлор, котрий замінив померлого два дні перед тим Браяна Джонса.
7 липня • Палата представників канадського парламенту прирівняла статус французької мови до англійської.
14 липня • Між Сальвадором і Гондурасом почалась т.зв. «футбольна війна». Приводом до неї став результат відбіркового матчу чемпіонату світу між цими країнами, хоча насправді причиною конфлікту був спір щодо точного розташування деяких відрізків спільного кордону. В результаті програшу Гондурасу у футбольному матчі збірна Сальвадору поїхала на фінал до Мексики, де безславно програла всі три грі. А жертвами війни, яка тривала до 20 липня, стали близько двох тисяч людей.
16 липня • У США запущено «Аполлон-11», перший космічний корабель, задачею якого було доставити людей на Місяць. Він стартував з космодрому на мисі Канаверал (Флорида) і, подолавши 384 тисячі кілометрів за 76 годин, 19 липня увійшов у навколомісячну орбіту.
20 липня • О 22-56 за європейським часом, вийшовши із спеціального модуля «Eagle» і виголосивши фразу "Це маленький крок для людини і величезний стрибок для людства", американський астронавт «Ніл Армстронг» ступив на поверхню Місяця, ставши першою людиною, котрій вдалось пройтись по супутнику Землі. Едвін Олдрін приєднався до нього о 23-11 і вони разом встановили на Місяці американський прапор, зробили знімки поверхонь, провели декілька простих наукових тестів, провели розмову з президентом США Річардом Ніксоном і встановили пам'ятну табличку з надписом "Тут в липні 1969 року від Різдва Христового люди з планети Земля вперше ступили на поверхню Місяця. Ми прийшли з миром для всього людства".
22 липня • На спеціальній сесії іспанських кортесів Хуан Карлос I офіційно проголошений спадкоємцем Франко на посту глави держави в ранзі короля.
24 липня • В Тихому океані приводнився екіпаж американського космічного корабля «Аполлон-11», два члени екіпажу якого, Ніл Армстронг і Едвін Олдрін, стали першими людьми, що побували на Місяці. У наступні роки було здійснено ще п'ять успішних експедицій на Місяць і один незапланований обліт супутника «Аполлоном-13». Останніми людьми, що побували на Місяці були астронавти Юджин Кернан і Гаррісон Шмідт («Аполлон-17», 14 грудня 1972 року). Із-за дороговизни і ресурсоємності програми «Аполлон» (вона коштувала близько 24 мільярдів доларів, або 100 мільярдів по сьогоднішньому курсу, і в ній було задіяно до 400 тисяч інженерів) її подальшу розробку було припинено, адже основна її задача, сформульована в 1961 році президентом Кеннеді, — перегнати Радянський Союз, — була досягнута.
26 липня • Американка Шарон Адамс стала першою жінкою, яка самотужки перетнула на яхті Тихий океан (6 тисяч миль від Йокогами до Сан-Дієго).
серпень
9 серпня • За наказом лідера релігійної секти Чарльза Менсона в Лос-Анжелесі сталося одне з найгучніших вбивств — в будинку режисера Романа Поланського вбито його дружину, актрису Шарон Тейт, і чотирьох її друзів.
15 серпня • Біля Нью-Йорку почався Вудстокський музичний фестиваль, на котрому за три дні виступило 32 групи і виконавці. Попри відсутність елементарних побутових умов, охорони і дощову погоду його відвідало понад 400 тисяч чоловік, завдяки чому Вудсток став поворотним моментом у рок-музиці та символом завершення епохи хіппі і бітників.
17 серпня • Здобувши у фіналі перемогу над ростовським СКА з рахунком 2:1, львівські «Карпати» виграли Кубок СРСР з футболу, перший і останній випадок в історії радянського футболу.
20 серпня • «Бітлз» в останній раз у повному складі зустрілись у студії грамзапису — записавши пісню «I Want You (She's So Heavy)», вони завершили роботу над альбомом «Abbey Road».
25 серпня • На нараді Ліги арабських країн в Каїрі прийнято план "священної війни" арабів проти Ізраїлю.
вересень
1 вересня • 27-річний капітан лівійської армії Муаммар аль Каддафі очолив військовий путч, в результаті котрого була повалена влада короля Ідріса I і проголошена Лівійська арабська республіка. Каддафі очолив вищий орган країни — Революційну командну раду.
9 вересня • У Канаді набув чинності Мовний акт, який проголошував фоанцузьку і англійську мови офіційними на всій території країни.
26 вересня • В Англії вийшов останній, 13-й, студійний диск The Beatles «Abbey Road». Він швидко став лідером британських хіт-парадів і очолював їх протягом 11 тижнів.
жовтень
5 жовтня • Подолавши рубежі протиповітряної оборони США, кубинський пілот-перебіжчик увійшов у американський повітряний простір і посадив свій літак, МИГ-17, на військовій базі поблизу Маямі (штат Флорида). Все це сталось в момент, коли в цей же час на базі перебував президентський літак, що очікував Річарда Ніксона. Цей інцидент змусив американців кардинально змінити систему ППО країни.
21 жовтня • Бундестаг вперше в історії ФРН обрав новим канцлером соціал-демократа Віллі Брандта, котрий очолював коаліційний уряд СДПН і ВДП наступні п'яти років. З іменем Брандта пов'язана зміна політики Федеративної Німеччини щодо її східних сусідів і зняття напруги по ряду принипових міждержавних питань.
29 жовтня • Інженери з Каліфорнійського і Стенфордського університетів, які знаходились на відстані 600 кілометрів один від одного, відіслали один одному повідомлення, при допомозі мережі, яка в той час називалась Arpanet. Це був протитип того, що сьогодні відомо як мережа інтернет. Мережа, створена за дорученням міністерства оборони США, об'єднала в мережу науково-дослідницькі та військові інститути у США, задля збільшення швидкості та покращення зручності обміну інформацією між ними. В 1973 році був реалізований перший міжнародний зв'язок із Лондоном та Норвегією.
листопад
14 листопада • З мису Канаверал (штат Флорида) запущено космічний корабель "Apollo 12" з другою експедицією для висадки на Місяць. Через 36 секунд після старту в ракету-носій "Saturn 5" попала блискавка, що привело до замикання в мережі електропостачання командного модуля, але ракета продовжила рух в нормальному режимі і за декілька хвилин електропостачання відновилось. 19 листопада спеціальний модуль "Intrepid" здійснив посадку на Місяці в районі Моря Дощів, а через 5 годин астронавти Чарльз Конрада і Алан Бін стали третьою і четвертою людиною, що ступила на поверхню супутника Землі. За наступні 32 години було здійснено дві прогулянки Місяцем, а 24 листопада "Apollo 12" повернувся на Землю.
15 листопада • Пісня «I Want You Back» з першого синглу групи «Jackson 5», в котрій виступав 11-літній Майкл Джексон, увійшла до сотні кращих чарту Billboard Hot 100, зайнявши перше місце в січні наступного року. Журнал «Rolling Stone» помістив її на 121 місце у списку «500 кращих пісень усіх часів».
16 листопада • Світова преса повідомила про криваву бійню у в'єтнамському селищі Сонгмі, де в березні 1968 року американські солдати вбили близько 450 мирних жителів. Цього ж дня у Вашингтоні відбулась 250-тисячна демонстрація протесту проти американської присутності у В'єтнамі, а виконавець акції старший лейтенант Уільм Келлі був звинувачений властями в тому, що діяв без наказу.
19 листопада • На стадіоні Маракана в Ріо-де-Жанейро нападаючий "Сантоса" Пеле з пенальті забив у ворота команди "Васко-да Гама" гол, котрий став тисячним у його професійній кар'єрі. 80-тисячний стадіон вибухнув шквалом привітальних вигуків і аплодисментів, незважаючи на те, що Пеле грав за команду гостей. Тисячний гол Пеле міністерство звя'зку Бразилії відзначило випуском поштової марки, єдиної у світі, присвяченої індивідуальному досягненню футболіста.
25 листопада • В знак протесту проти участі Великобританії в громадянській війні в Нігерії і політики підтримки американської війни у В'єтнамі Джон Леннон повернув вручену йому в 1965 році вищу нагороду країни — Орден Британської імперії.
грудень
2 грудня • Між Сіетлом і Нью-Йорком відбувся перший дtemptationsмонстраційний політ реактивного літака "Boeing 747" з 191 пасажиром на борту.
31 грудня • Джимі Хендрікс зі своєю новою групою "Band of Gypsies" випустив перший і єдиний диск з однойменною назвою. Два роки перед тим він працював з групою Jimi Hendrix Experience, з якою здобув світове визнання і записав сьогодні вже класичні композиції "Purple Haze", "Foxy Lady" і "The Wind Cries Mary." Другий альбом "Band of Gypsies II" був випущений в 1986 році вже по смерті гітариста-віртуоза, котрий помер в 1970 році від передозування наркотиків.
Народились 1969 року
1 січня • Валерій Іванович Хорошковський, український бізнесмен, політик, медіамагнат.
2 січня • Крісті Ніколь Терлінгтон, американська супермодель (Calvin Klein).
3 січня • Міхаель Шумахер, німецький автогонщик, семиразовий чемпіон світу у перегонах серії "Формула-1" (1994, 1995, 2000-04).
5 січня • Мерилін Менсон (Брайан Г'ю Уорнер), американський музикант, художник.
5 лютого • Боббі Браун, американський реп-співак, володар Греммі ("Every Little Step" [1989]; "My Prerogative", "King of Stage", "Don't be Cruel"); колишній чоловік Вітні Х'юстон.
8 лютого • Сергій Анатолійович Сивохо, український актор, телеведучий, шоумен.
11 лютого • Дженіфер Аністон, американська актриса ("Любов, секс, наркотики і гроші", "Друзі", "Тонка рожева лінія"); екс-дружина Бреда Піта.
12 лютого • Даррен Аронофскі, американський кінорежисер ("Чорний лебідь", "Реквієм за мрією", ).
26 лютого • Мішель Уельбек, французький письменник, поет («Елементарні частки», «Карта і територія» )
28 лютого • Роберт Леонард, американський актор ("До хлопців — інші двері", "Невинний вік", "Проект Манхеттен").
березень
1 березня • Хав'єр Бардем, іспанський актор («Море всередині», «Їж, молись, кохай», «Вікі.Крістіна.Барселона», «Старим тут не місце»), лауреат премії «Оскар» як найкращий актор другого плану («Старим тут не місце», 2007).
6 березня • Тетяна Іванівна Буланова, російська поп-співачка, актриса ("Менти").
18 березня • Василь Михайлович Іванчук, український шахіст, міжнародний гросмейстер; чотириразовий переможець шахових олімпіад (1988, 1990, 2004, 2010), віце-чемпіон світу за версією ФІДЕ (2002), чемпіон Європи (2004), чемпіон світу з бліцу (2007), чемпіон світу зі швидких шахів (2016).
квітень
6 квітня • Ірина Миколаївна Білик, українська поп-співачка ("Фарби", "Ома"); народна артистка України (2008).
20 квітня • Фелікс Баумгартнер, австрійський спортсмен-парашутист; володар світового рекорду висоти стрибка зі стратосфери та понадзвукової швидкості вільного падіння в атмосфері (2012).
25 квітня • Рене (Кетлін) Зеллвегер, американська актриса, лауреат премії «Оскар» («Холодна гора», 2003; «Щоденник Бріджит Джонс», «Кохання поза правилами»).
травень
7 травня • Трейсі Лордз (Нора Луїз Кузьма), американська актриса класичного («Місто масок») і порнокіно.
11 червня • Сергій Миколайович Юран, український футболіст ("Динамо" Київ, "Спартак" Москва, "Бенфіка" Португалія).
14 червня • Штеффі Граф, німецька тенісистка, багаторазова переможниця турнірів "Великого Шолому" (Australian Open [1988, 1989, 1990, 1994], French Open [1987, 1988, 1993], Вімблдон [1988, 1989, 1991, 1992, 1993], U.S. Open [1988, 1989, 1993]), чемпіонка Олімпійських ігор.
15 червня • О'ши Джексон (Айс Кьюб), американський реп-співак.
15 червня • Олівер Кан, німецький футболіст, воротар "Баварії".
17 червня • Віктор Васильович Петренко, український фігурист, Олімпійський чемпіон (1992), чемпіон світу (1992).
26 червня • Колін Грінвуд, бас-гітарист англійскої групи Radiohead.
липень
11 липня • Олег Борисович Гуцуляк, український письменник, культуролог, філософ; автор геокультурної концепції «Мезогея (МезоЄвразія)»
13 липня — †16 квітня2015 • Олесь Олексійович Бузина, український публіцист, есеїст, телеведучий.
23 липня • Дмитро Анатолійович Христич, український хокеїст ("Сокіл", "Бостон Брюінз", "Торонто").
серпень
2 серпня • Фернандо Коуту, португальський футболіст («Лаціо»).
12 серпня • Таніта Тікарам, англійська співачка («Twist in my Sobriety», «Good Tradition»).
18 серпня • Крістіан Слейтер, американський кіноактор (Зламана стріла, Інтерв'ю з вампіром, Робін Гуд — принц злодіїв, Перше вбивство, Молоді пістолети).
18 серпня • Едвард (Гаррісон) Нортон, американський актор ( «Бійцівський клуб», «Неймовірний Халк», «Американська історія Ікс», «Червоний дракон», «25 година»), сценарист, режисер.
19 серпня — †28 жовтня2023 • Метью (Ленгфорд) Перрі, американсько-канадський актор («Друзі», «Дев'ять ярдів», «Десять ярдів», «Беверлі-Гіллс, 90210»).
17 вересня — †4 березня2019 • Кіт Чарльз Флінт, англійський співак, лідер групи The Prodigy («Firestarter», «Breathe»).
18 вересня • Тімоті Девід Снайдер, американський історик, письменник («Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним»).
19 вересня • Кенді Далфер, голландська співачка і саксофоністка («Lily Was Here»).
25 вересня • Кетрін Зета-Джонс, британська актриса (Траффік, Фантом, Маска Зорро, Пастка); дружина актора Майкла Дугласа.
29 вересня • Еріка Еленьяк, американська модель (Playboy, 1989), актриса (Вегас — місто мрій, В облозі, Рятувальники Малібу) українського походження.
жовтень
3 жовтня • Гвен Рене Стефані, американська співачка (No Doubt: «Don't Speak»), лауреат трьох премій «Греммі» (2002, 2003, 2004), автор пісень, актриса.
11 жовтня • Джоан Кьюсак, американська актриса («Життя суботньої ночі», «Сім'я Адамсів», «Одружена з мафією», «Шіснадцять свічок», «Працююча дівчина»).
15 жовтня • Домінік Вест, англійський актор (300 спартанців, Прослуховування).
листопад
4 листопада • Меттью Девід МакКонехі, американський актор («Інтерстеллар», «Вовк з Волл-стріт», «Сахара», «Як позбутися хлопця за 10 днів», «Любов та інші неприємності»), режисер; лауреат премії «Оскар» («Далласький клуб покупців», 2013).
10 листопада • Фаустіно Аспрілья, колумбійський футболіст, триразовий володар Кубка УЕФА.
13 листопада • Джерард Батлер, шотландський актор («Привид Опери», «300 спартанців», «Законослухняний громадянин», «Рок-н-рольник».).
грудень
11 грудня • Вішванатан Ананд, перший індійський міжнародний гросмейстер (1988), чемпіон світу серед юнаків (1987), другий абсолютний чемпіон світу з шахів, чотириразовий чемпіон світу за версією ФІДЕ (2000), чемпіон світу з швидких шахів (2003).
18 грудня • Хосе Сантьяго Каньїсарес, іспанський футболіст, воротар, Олімпійський чемпіон (1992), чотириразовий чемпіон Іспанії, переможець Ліги чемпіонів (1998), володар Кубка УЄФА.
28 грудня • Лінус Бенедикт Торвальдс, фінський програміст, автор операційної системи Лінукс.
30 грудня • Джей Кей, британський співак, соліст групи Jamiroquai.
Померли 1969 року
19 січня • Ян Палах, чеський студент, активіст протестного руху проти окупації Чехословаччини військами Радянського Союзу та інших країн Варшавського договору. 56 років тому у 21 рік (нар. 11 серпня1948 р.).
2 лютого • Борис Карлофф (Вільям Генрі Пратт), британський актор (Франкенштейн, Наречена Франкенштейна, Дім Франкенштейна, Син Франкенштейна, Помри, монстр!, Чорна кімната, Острів мертвих, Мумія). 56 років тому у 82 роки (нар. 23 листопада1887 р.).
14 лютого • Віто Дженовезе, бос босів американської мафії. 56 років тому у 72 роки (нар. 27 листопада1897 р.).
28 березня • Дуайт Дейвід Ейзенхауер, головнокомандуючий військами союзників у Західній Європі в роки Другої Світової війни, 34-й президент США (1953-61 рр.). 56 років тому у 79 років (нар. 14 жовтня1890 р.).
22 червня • Джуді Гарленд (Френсіс Етель Гумм), американська акторка й співачка; лауреат премій «Золотий глобус», «Греммі», «Тоні»; матір актриси Лайзи Мінеллі. 56 років тому у 47 років (нар. 10 червня1922 р.).
1 серпня • Борис Романович Гмиря, український оперний співак (бас). 56 років тому у 66 років (нар. 5 серпня1903 р.).
31 серпня • Роккі Марчіано (Рокко Маркеджано), американський професійний боксер-важковаговик, чемпіон світу (1952-56); єдиний з чемпіонів, хто не програв жодного бою за свою професійну кар'єру (1947-56). 56 років тому у 46 років (нар. 1 вересня1923 р.).
2 вересня • Хо Ши Мін (Нгуєн Тат Тан), в'єтнамський політичний і державний діяч, прем'єр-міністр (1946-55 рр.) і президент (1945-69 рр.) Демократичної Республіки В'єтнам. 56 років тому у 79 років (нар. 19 травня1890 р.).
6 вересня • Артур Фріденрайх, бразильський футболіст («Фламенго»), дворазовий чемпіон Південної Америки (1919, 1922); вважається одним з найрезультативніших гравців у світі — 1239 голів в 1329 іграх. 56 років тому у 77 років (нар. 18 липня1892 р.).
12 жовтня • Соня Хені, норвезька спортсменка, фігуристка, триразова чемпіонка Олімпійських ігор (1928, 1932, 1936 рр.), десятиразова чемпіонка світу (1927-36 рр.), актриса ("Серенада сонячної долини"). 56 років тому у 57 років (нар. 8 квітня1912 р.).
21 жовтня • Джек Керуак, американський письменник ("На дорозі", "Біг Сур"). 56 років тому у 47 років (нар. 12 березня1922 р.).
28 жовтня • Корній Іванович Чуковський (Микола Васильович Корнійчук), російський письменник ("Мойдодыр", "Тараканище", "Айболит"), літературознавець, критик, перекладач українського походження. 56 років тому у 87 років (нар. 31 березня1882 р.).
2 грудня • Климент Єфремович Ворошилов, радянський військовий і державний діяч, нарком оборони (1934-40 рр.), голова президії Верховної ради СРСР (1953-60 рр.). 56 років тому у 88 років (нар. 4 лютого1881 р.).