Зародження Османської держави

27 липня 1301 року бей Осман Газі бен Ертугрул у битві біля Нікомедії розбив візантійську армію, що стало першим великим успіхом на шляху становлення незалежної держави османів.
Володимир Лук'янюкПолітика
Переглядів 34Kчитати 5 хв.
bookmark_border

Термідоріанський переворот

27 липня 1794 року Національний Конвент усунув від влади і заарештував Максиміліана Робесп'єра, основного натхненника і реалізатора ідей якобинської диктатури у Франції. Як керівник Комітету громадської безпеки, Робесп'єр санкціонував страту більше 17 тисяч ворогів Революції.

Переглядів 19Kчитати 2 хв.
bookmark_border

Липнева революція

27 липня 1830 року у Франції почалась революція, в ході котрої було повалено владу короля Карла X, антиконституційні укази якого стали причиною заворушень в Парижі. 2 серпня він був змушений зректися престолу і став останнім монархом Франції з династії Бурбонів.
Володимир Лук'янюкНова історія
Переглядів 20Kчитати 2 хв.
bookmark_border

Самогубство Вінсента ван Гога

27 липня 1890 року під час прогулянки на околиці Овер-сюр-Уаза Вінсент ван Гог вистрілив собі в груди з револьверу. Тяжко поранений, він повернувся до готелю, де й помер через два дні на руках свого брата.
Володимир Лук'янюкОсобистості
Переглядів 16Kчитати 3 хв.
bookmark_border

Скнилівська трагедія

27 липня 2002 року під час авіашоу на Скнилівському аеродромі під Львовом унаслідок падіння винищувача «Су-27УБ» у натовп глядачів загинуло 78 осіб і постраждало близько 543 людей.
Володимир Лук'янюкУкраїна
Переглядів 36Kчитати 2 хв.
bookmark_border