Падіння Акри

Після шеститижневої облоги війська мамелюків під керівництвом єгипетського султана аль-Ашраф Халі 18 травня 1291 року почали штурм столиці Єрусалимського королівства Акри.
Володимир Лук'янюкРелігія
Переглядів 15Kчитати 4 хв.
bookmark_border

Велика облога Мальти

18 травня 1565 року сорокатисячна османська армія Сулеймана Пишного прибула до Мальти, яку силами трьох фортів захищало уп'ятеро менше військо на чолі з великим магістром Ордену госпітальєрів Жаном де ла Валетт-Парізо.
Володимир Лук'янюкВійни
Переглядів 19Kчитати 9 хв.
bookmark_border

Страта Тупака Амару II

18 травня 1781 року на головній площі Куско піддано тортурам і страчено Тупака Амару II, керівника найбільшого повстання індіанців Перу проти іспанського панування, — на його очах за рішенням суду стратили дружину, сина і найближчих соратників, після чого Амару II вирвали язик, відтяли голову і четвертували.
Володимир Лук'янюкЛатинська Америка
Переглядів 21Kчитати 4 хв.
bookmark_border

Депортація кримських татар

Вранці 18 травня 1944 року силами НКВС розпочалася депортація кримських татар з батьківщини. За офіційними даними було виселено 183 155 осіб, головним чином в Узбекистан; невеликі групи татар було виселено в Казахстан, Таджикистан та в Росію.
Володимир Лук'янюкУкраїна
Переглядів 43Kчитати 5 хв.
bookmark_border

Олександр Мороз — голова Верховної Ради України

18 травня 1994 року лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз був обраний Головою Верховної Ради України. За час його керівництва парламентом було ухвалено першу Конституцію незалежної України та запроваджено в обіг гривню.
Віктор КрупинаПолітика
Переглядів 5Kчитати 4 хв.
bookmark_border