Поділ імперії Олександра Македонського

18 червня 323 року до н. е. у Вавилоні завершились переговори про розподіл володінь Олександра Великого між його найближчими соратниками, після чого забальзамоване тіло македонського царя в золотому саркофазі відправили для поховання на батьківщині в Пеллі.
Володимир Лук'янюкАзія
Переглядів 41Kчитати 4 хв.
bookmark_border

Похід русів на Царгород

Згідно з «Брюссельською хронікою» 18 червня 860 року близько 200 руських суден здійснили напад на Константинополь. Не зумівши здолати місто, руси спустошили навколишні містечка, пограбували і вбили їх жителів і залишили Візантію в кінці липня.
Володимир Лук'янюкУкраїна
Переглядів 37Kчитати 2 хв.
bookmark_border

Фрідріх Барбаросса — римський імператор

15 червня 1155 року у базиліці святого Петра в Римі папа Адріан IV наділив німецького і італійського короля Фрідріха Гогенштауфена гідністю римського імператора. Через два роки термін «священна» з'явився у назві очолюваної ним Римської імперії німецької нації.
Володимир Лук'янюкОсобистості
Переглядів 17Kчитати 6 хв.
bookmark_border

Битва при Пате

У ході Столітньої війни 18 червня 1429 року в битві при Патé французькі війська завдали нищівної поразки англійцям під командою Джона Телбота і Джона Фастольфа.
Дмитро КопиловВійни
Переглядів 18Kчитати 8 хв.
bookmark_border

Битва під Ватерлоо

18 червня 1815 року поблизу селища Ватерлоо біля Брюсселю відбулась битва, в якій французам, очолюваним імператором Наполеоном Бонапартом, завдали поразки об'єднанні сили англо-голландсько-німецьких і пруcських військ, поклавши кінець наполеонівській ері в європейській історії.
Дмитро КопиловБитви
Переглядів 55Kчитати 9 хв.
bookmark_border

Антипартійна змова проти Хрущова

18 червня 1957 року група вищих радянських і партійних діячів скликала засідання Пленуму ЦК КПРС, на якому планувала змістити з поста Першого секретаря ЦК КПРС Микиту Хрущова.
Володимир Лук'янюкПолітика
Переглядів 22Kчитати 3 хв.
bookmark_border