Смерть герцога франків Карла Мартела

22 жовтня 741 року у К'єрзі в Пікардії десь на 53-у році життя помер майордом Австразії і Нейстрії Карл Мартел, який за майже чверть століття він зміцнив свою владу настільки, що останні роки правив, не зводячи на престол короля.
Володимир Лук'янюкСередньовіччя
Переглядів 12Kчитати 5 хв
bookmark_border

Початок книгодруку в Європі

22 жовтня 1454 року в Ерфурті придбано індульгенцію папи Миколи V, котра, як вважається, була надрукована у Майнці технікою ручного набору, винайденою Йоганном Гутенбергом.
Володимир Лук'янюкПізнє Середньовіччя
Переглядів 8Kчитати 7 хв
bookmark_border

Перший стрибок з парашутом

22 жовтня 1797 року поблизу Парижа француз Андре-Жак Гарнерен здійснив перший стрибок з парашутом з борту наповненої воднем повітряної кулі, що піднялась на висоту близько одного кілометра.

Переглядів 19Kчитати 2 хв
bookmark_border

Вбивство Устима Кармалюка

22 жовтня 1835 року під час засідки в селі Шляхові Коричинці на Поділлі був убитий Устим Кармалюк, який на чолі ватаги розбійників протягом двох десятиліть вчиняв крадіжки, грабунки, підпали і вбивства.
Володимир Лук'янюкКримінал
Переглядів 43Kчитати 6 хв
bookmark_border

Перша ксерокопія

22 жовтня 1938 року в імпровізованій лабораторії, розташованій в підсобному приміщенні косметичного салону готелю «Асторія» в Нью-Йорку, американський адвокат Честер Карлсон продемонстрував сконструйований ним апарат для отримання копій паперових документів.
Володимир Лук'янюкНаука і техніка
Переглядів 12Kчитати 2 хв
bookmark_border