Хрещення княгині Ольги

Імовірно у ніч проти 18 жовтня 957 року в Константинополі київська княгиня Ольга першою з руських правителів пройшла обряд хрещення. Її хресними стали імператриця Елена Лакапіна і її син Роман II, син-співправитель Костянтина VII Багрянородного.
Володимир Лук'янюкТемні віки
Переглядів 15Kчитати 5 хв.
bookmark_border

Берестейська церковна унія

18 жовтня 1596 року на Соборі в Бересті відбулося проголошення Акту приєднання православної Київської митрополії на чолі з митрополитом Київським, Галицьким і всієї Русі Михайлом (Рагозою) до Апостольської Столиці.
Тетяна ЄвсєєваНова історія
Переглядів 23Kчитати 10 хв.
bookmark_border

Аахенський мирний договір

18 жовтня 1748 року Великобританія, Франція та Нідерланди уклали мирну угоду, що завершила восьмирічну Війну за австрійську спадщину.
Володимир Лук'янюкВійни
Переглядів 10Kчитати 3 хв.
bookmark_border

Завершення війни Першої антифранцузької коаліції

18 жовтня 1797 року в Пассарьяно поблизу Удіне генерал Наполеон Бонапарт від імені Французької республіки і граф Леопольд фон Кобенцль від імені ерцгерцога Франца II підписали мирну угоду, яка завершила війну Першої антифранцузької коаліції.
Дмитро КопиловВійни
Переглядів 10Kчитати 7 хв.
bookmark_border

Кримська автономія у складі радянської Росії

18 жовтня 1921 року була ухвалена постанова ВЦВК і РНК РСФРР «Про Автономну Кримську Радянську Соціалістичну Республіку», що створювалася як територіальна автономія в складі РСФРР.
Лариса ЯкубоваНовітня історія
Переглядів 18Kчитати 4 хв.
bookmark_border

Помер Томас Едісон

18 жовтня 1931 року у Вест-Оранджі, штат Нью-Джерсі, у віці 84 років помер легендарний американський винахідник Томас Алва Едісон, автор 1093 патентів на винаходи, серед котрих перший проектор рухомих картинок, перша пересувна кіностудія, лампа розжарювання і фонограф.

Переглядів 15Kчитати 2 хв.
bookmark_border

Замах на Беназір Бхутто

18 жовтня 2007 року в аеропорту Карачі здійснено замах на колишнього прем'єр-міністра Пакистану Беназір Бхутто, яка повернулась на батьківщину після 8 років вимушеної еміграцiї, щоб взяти участь у підготовці до парламентських виборів наступного року.
Володимир Лук'янюкОсобистості
Переглядів 7Kчитати 3 хв.
bookmark_border