Микита Хрущов — перший секретар ЦК КП(б)У

27 січня 1938 року пленум ЦК КП(б)У формально підтвердив ухвалене в Москві трьома дням раніше рішення про відкликання з України Станіслава Косіора і призначення виконуючим обов'язки Першого секретаря ЦК КП(б)У Микити Хрущова.
Геннадій ЄфіменкоОсобистості
Переглядів 15Kчитати 5 хв
bookmark_border

Ліквідація блокади Ленінграда

27 січня 1944 року в Ленінграді було дано артилерійський салют в честь остаточної ліквідації блокади міста, яка тривала майже 900 днів і забрала життя сотень тисяч людей.

Переглядів 13Kчитати 2 хв
bookmark_border

Звільнення табору смерті Аушвіц-Біркенау

Близько 3 години дня 27 січня 1945 року солдати 107-ї дивізії 60-ї армії 1-го Українського фронту під командуванням генерал-майора Василя Петренка увійшли на територію одного з найбільших німецьких таборів смерті Аушвіц-Біркенау, де за чотири роки загинуло близько 1,1 мільйона чоловік.
Володимир Лук'янюкДруга Світова війна
Переглядів 34Kчитати 3 хв
bookmark_border

Курс на побудову комунізму

27 січня 1959 року у Москві відкрився позачерговий ХХІ з'їзд КПРС, на якому перший секретар ЦК і голова Ради міністрів СРСР Микита Хрущов заявив, що в СРСР «соціалізм переміг не лише повністю, але й остаточно» і оголосив перехід до «розгорнутого будівництва комуністичного суспільства».
Віктор КрупинаПолітика
Переглядів 13Kчитати 5 хв
bookmark_border

Початок Громадянської війни в Сомалі

Після взяття бійцями Об'єднаного Сомалійського Конгресу під контроль Могадішо, 27 січня 1991 року країну залишив генерал Мухаммед Сіад Барре, який два десятиліття будував «ісламський соціалізм».
Володимир Лук'янюкАфрика
Переглядів 10Kчитати 3 хв
bookmark_border