Битва на Стугні

26 травня 1093 року на ріці Стугна біля Трипілля половецькі орди хана Тугоркана завдали нищівної поразки військам руських князів Святополка Ізяславича, Володимира Мономаха та Ростислава Всеволодовича, після чого розорили переяславські та київські землі.
Володимир Лук'янюкВисоке Середньовіччя
Переглядів 46Kчитати 3 хв.
bookmark_border

Битва під Корсунем

26 травня 1648 року у балці Горіхова Діброва біля Корсуня козацько-татарські загони Богдана Хмельницького і Тугай-бея вщент розбили польське військо гетьмана коронного Миколая Потоцького, який разом зі свої заступником Марціном Калиновським і кількома десятками вельмож був узятий у полон.
Володимир Лук'янюкБитви
Переглядів 53Kчитати 4 хв.
bookmark_border

«Літаючий човник» Джона Кея

26 травня 1733 року англійський винахідник Джон Кей з містечка Бері у Ланкаширі отримав патент на модернізований ним човник до ткацького верстату, який дозволив автоматизувати текстильну промисловість і перейти від ремісничо-мануфактурного до фабричного виробництва.
Володимир Лук'янюкНаука і техніка
Переглядів 8Kчитати 5 хв.
bookmark_border

Помер Пилип Орлик

26 травня 1742 року в Яссах у віці 69-и років помер Пилип Орлик, обраний Гетьманом Війська Запорозького в умовах еміграції і в час ослаблення його військових і політичних союзників.

Переглядів 15Kчитати 5 хв.
bookmark_border

Народний автомобіль Адольфа Гітлера

26 травня 1938 року у містечку Фаллерслебен (нині — частина міста Вольфсбург, Нижня Саксонія) канцлер Німеччини Адольф Гітлер особисто заклав перший камінь в заводську новобудову — майбутній автомобільний завод «Фольксваген».
Володимир Лук'янюкІнтербелум
Переглядів 24Kчитати 3 хв.
bookmark_border

Норильське повстання

26 травня 1953 року в Особливому таборі №2 («Горлаг») розпочалось повстання політичних в'язнів, наймасовіше і найтриваліше в історії ГУЛАГу. В ньому брали участь всі відділення «Горлагу» і два відділення «Норильлагу», а загальна кількість повсталих становила 16 378 чоловік.
Володимир Лук'янюкАзія
Переглядів 53Kчитати 5 хв.
bookmark_border

Початок розрядки напруженості між США і СРСР

26 травня 1972 року в ході першого в історії візиту президента США в СРСР Річардом Ніксоном і Леонідом Брежнєвим підписано договори про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (ОСО-1) та обмеження систем протиракетної оборони (ПРО), 29 травня — угоду «Основи взаємовідносин між СРСР і США».
Віктор КрупинаПолітика
Переглядів 15Kчитати 4 хв.
bookmark_border

Перший бій в Донецькому аеропорту

26 травня 2014 року зведений загін українських військових загальною кількістю близько 240 осіб за підтримки штурмової авіації вибив з будівлі нового терміналу Донецького аеропорту угрупування російських бойовиків, яке очолював колишній командир донецької «Альфи» Олександр Ходаковський.
Яна ПримаченкоВійни
Переглядів 35Kчитати 4 хв.
bookmark_border