Битва під Форміньї

15 квітня 1450 року французькі війська, очолювані Карлом де Бурбоном і конетаблем Артуром де Рішмоном, під Форміньї вщент розгромили англійську армію сера Томаса Кірелла.
Дмитро КопиловБитви
Переглядів 9Kчитати 7 хв.
bookmark_border

Смерть Авраама Лінкольна

15 квітня 1865 року від вогнепального поранення, отриманого напередодні, у віці 56-и років помер Авраам Лінкольн, 16-й президент США. Це сталося лише через шість днів після капітуляції армії генерала Роберта Лі і фактичного завершення Громадянської війни.

Переглядів 13Kчитати 3 хв.
bookmark_border

Перша виставка імпресіоністів

15 квітня 1874 року в Парижі відкрилась виставка тридцяти маловідомих художників-новаторів, зневажливо названа одним з критиків «виставкою імпресіоністів» за картиною Клода Моне «Враження. Схід сонця».
Володимир Лук'янюкКультура і мистецтво
Переглядів 12Kчитати 6 хв.
bookmark_border

Трагедія на стадіоні «Хіллсборо»

У результаті тисняви, що сталась 15 квітня 1989 року на стадіоні «Хіллсборо» під час матчу на Кубок Англії між командами «Ліверпуль» і «Ноттінгем Форест», загинуло 96 уболівальників і ще 766 отримали поранення.
Володимир Лук'янюкНовітня історія
Переглядів 15Kчитати 2 хв.
bookmark_border

Смерть Пол Пота

15 квітня 1998 року у віці 73-х років від серцевого нападу помер колишній вождь "червоних кхмерів" Пол Пот, правління котрого з 1975 по 1979 рік привело до смерті близько трьох мільйонів співгромадян.

Переглядів 16Kчитати 2 хв.
bookmark_border

Виверження вулкану Ейяф'ятлайокютль

15 квітня 2010 року почалось друге, найпотужніше за останні дні, виверження ісландського вулкану Ейяф'ятлайокютль, викидання попелу яким привело до порушення авіасполучення практично по всій Європі — через велику його концентрацію на невизначений термін було відкладено майже 6 тисяч рейсів..
Володимир Лук'янюкКатастрофи
Переглядів 18Kчитати 2 хв.
bookmark_border