Правила життя
Правила
життя Володимира Леніна
Російський політик Володимир Ілліч Ленін (22 квітня 1870 - 21 січня 1924). Революціонер, політик, публіцист, філософ-матеріаліст, лідер марксистської партії більшовиків, був одним з натхненників і лідерів Жовтневої революції та побудови тоталітарної держави, практику якої намагався пошири у світовому масщтабі.
6319
Правила життя
Революція починається там, де народжується загальна віра в неї.

Нерозумно витрачати час на абстрактні міркування, коли життя вимагає практичних рішень.

Єдиний спосіб звільнитися від суспільства - не жити в ньому.

Ніхто не винен в тому, що він народився рабом; але раб, який не тільки цурається прагнення до своєї свободи, але виправдовує і прикрашає своє рабство, такий раб є холуй і хам, котрий викликає законне почуття обурення, презирства й огиди.

Байдужість - це мовчазна підтримка того, хто сильніший.

Без особливої потреби неправильно згадувати помилки, які цілком виправлені.

Розумний не той, хто не робить помилок. Таких людей немає і бути не може. Розумний той, хто робить помилки не дуже істотні і хто вміє легко і швидко виправляти їх.

Скажи мені, хто тебе хвалить, і я тобі скажу, в чому ти помилився.

З маленької помилки завжди можна зробити жахливо-велику, якщо наполягати на помилці, якщо її поглиблено обгрунтовувати, якщо її «доводити до кінця».

Кидатися дзвінкими фразами - властивість декласованої дрібнобуржуазної інтелігенції... Треба говорити масам гірку правду просто, ясно, прямо.

Люблю коли люди сваряться, - значить, знають, що роблять, і лінію мають.

Від живого споглядання до абстрактного мислення і від нього до практики - такий діалектичний шлях пізнання істини, пізнання об'єктивної реальності.

Люди завжди були дурними жертвами обману і самообману в політиці, і вони завжди будуть такими, допоки не навчаться знаходити інтереси якогось класу в моральних, релігійних, політичних і соціальних закликах, деклараціях та обіцянках.

Нестриманість в статевому житті - буржуазна: вона ознака розкладання.

У статевому житті проявляється не тільки дане природою, але й привнесене культурою.

Свобода розлучення означає не «розпад» сімейних зв'язків. А, навпаки, зміцнення їх на єдино можливих і стійких в цивілізованому суспільстві демократичних підставах.

Розум людський відкрив багато дивовижних речей в природі і відкриє ще більше, тим самим збільшуючи свою владу над природою.

В особистісному сенсі різниця між зрадником по слабкості і зрадником через злий намір та розрахунок дуже велика; в політичному відношенні цієї різниці немає.

Люди завжди були і завжди будуть дурненькими жертвами обману і самообману в політиці, поки вони не навчаться за будь-якими моральними, релігійними, політичними, соціальними фразами, заявами, обіцянками бачити інтереси тих чи інших класів.

На всі звинувачення у громадянській війні ми говоримо: так, ми відкрито проголосили те, чого жоден уряд проголосити не міг. Ми - перший уряд у світі, який про громадянську війну може говорити відкрито.

Міжнародна єдність робітників важливіша національної.

Ми стверджуємо, що інтереси соціалізму, інтереси світового соціалізму стоять вище, ніж національні інтереси, вище інтересів держави.

Невігластво менш віддалене від істини, ніж забобон.

Багаті і шахраї, це - дві сторони однієї медалі, це - два головні види паразитів, вигодуваних капіталізмом, це - головні вороги соціалізму. Цих ворогів треба взяти під особливий нагляд всього населення, з ними треба розправлятися, при найменшому порушенні ними правил і законів соціалістичного суспільства, нещадно.

Абстрактної істини немає, істина завжди конкретна.

Розбиті армії добре вчаться.

Це правда, що свобода є цінністю - вона настільки цінна, що повинна бути нормована.

Думка людини за своєю природою здатна давати і дає нам абсолютну істину, яка складається з із суми відносних істин.

Якщо я знаю, що знаю мало, я доб'юся того, щоб знати більше.

Я маю сміливість назвати себе «варваром». Я не в силах вважати твори експресіонізму, футуризму, кубізму та інших «ізмів» вищим проявом художнього генія. Я їх не розумію. Я не відчуваю від них ніякої радості.

Я ... в мистецтві не сильний, мистецтво для мене, це ... щось на зразок інтелектуальної сліпої кишки, і, коли його пропагандна роль, необхідна нам, буде зіграна, ми його - дзик, дзик! - виріжемо. Як зайве.

Навіть у математиці вона потрібна, навіть відкриття диференціального й інтегрального числень неможливо було б без фантазії. Фантазія - це здібність найвищої цінності.

Всяку істину, якщо її зробити «надмірною» ... якщо її перебільшити, якщо її поширити за межі її дійсної застосовності, можна довести до абсурду, і вона навіть неминуче, за вказаних умов, перетворюється на абсурд.

Політичні події завжди дуже заплутані і складні. Їх можна порівняти з ланцюгом. Щоб утримати весь ланцюг, треба вхопитися за основну ланку.

Ми не можемо обійтися без романтики. Краще надлишок її, ніж недостатність. Ми завжди симпатизували революційним романтикам, навіть коли були не згодні з ними.

Жодна революція не варта нічого, якщо вона не може себе захистити.

Не така небезпечна поразка, як страх визнати свою поразку.

Чесність у політиці є результат сили, лицемірство - результат слабкості.

Революції в білих рукавичках не робляться.

Диктатура - це влада, яка спирається безпосередньо на насильство, не пов'язана ніякими законами. Революційна диктатура пролетаріату - це влада, завойована і підтримувана застосуванням насильства пролетаріату проти буржуазії, не пов'язана ніякими законами.

Саме тепер і тільки тепер, коли в голодних районах люди їдять людську плоть, і сотні, якщо не тисячі трупів засмічують дороги, ми можемо (і тому повинні) провести вилучення церковних цінностей... і саме в цей момент ми повинні дати бій чорносотенному духовенству, найрішучішим і нещадним способом розчавити його опір з такою жорстокістю, щоб воно не забуло його на десятиліття вперед... Чим більшу кількість представників реакційного духівництва і реакційної буржуазії вдасться стратити, тим краще.

Ви ж, звичайно, не думаєте, що ми зможемо перемогти без застосування найжорстокішого революційного терору?

Росіяни занадто добрі, їм бракує здатності застосовувати певні методи революційного терору.

Нехай 90% російського народу загине, аби 10% дожили до світової революції.

Релігія - різновид духовної сивухи.

Зросійщені інородці завжди пересолюють в частині істинно російського настрою.

Мене не хвилює, що станеться з Росією. До біса її... Все це тільки дорога до світової революції.

Поменше політичної тріскотні. Поменше інтелігентських міркувань. Ближче до життя.

Інтелігенція - не мозок нації, а лайно.

Розпач властивий тим, хто не розуміє причин зла.

Не треба зваблювати себе неправдою. Це шкідливо.


НАЙГІРШИЙ РІК В ІСТОРІЇ?

Дивіться також

«Квітневі тези» Володимира Леніна

20 квітня 1917

Більшовицький переворот у Петрограді

7 листопада 1917

Замах на Леніна

30 серпня 1918

Попередня угода про створення СРСР

30 грудня 1922

Смерть Леніна

21 січня 1924

НАЙГІРШИЙ РІК В ІСТОРІЇ?