Правила життя
Правила
життя Мао Цзедуна
Китайський політик Мао Цзедун (26 грудня 1893 - 9 вересня 1976). Співзасновник Китайської комуністичної партії, незмінний керівник Китайської Народної Республіки з дня її проголошення, якою правив як диктатор, спираючись на власний варіант марксизму-ленінізму, відомий як маоїзм, який і сьогодні є державною ідеологією в КНР.
6651
Правила життя
Те, що мислиме, те здійсненне.

Бідність спонукає до змін, до дій, до революції.

Звідки у людини правильні ідеї? Падають вони з неба? Ні. Споконвіку властиві людському мозку? Ні. Правильні ідеї людини виникають тільки з суспільної практики, з трьох її форм - виробничої боротьби, класової боротьби і наукового експерименту.

Кожен комуніст повинен засвоїти ту істину, що «владу народжує гвинтівка». Наш принцип - партія командує гвинтівкою; абсолютно неприпустимо, щоб гвинтівка командувала партією.

Лідер веде свою країну вперед своїм прикладом, а не силою.

Все те, проти чого ворог бореться, ми повинні підтримувати, а ми повинні боротися проти всього того, що підтримує ворог.

Ворог сам по собі не зникне.

Комунізм - не любов. Комунізм - молот, яким зручно знищувати ворогів.

Революція - це не званий обід, не літературна творчість, не малювання або вишивання; вона не може відбуватися витончено, спокійно і делікатно, чинно і чемно. Революція - це повстання, це насильницький акт одного класу, що скидає владу іншого класу.

Пасивність згубна для нас. Наша мета - зробити пасивним ворога.

Як стратег зневажай ворога, як тактик - приймай його всерйоз.

Ніщо реакційне не впаде, якщо не нанести по ньому удару. Це щось на кшталт підмітання підлоги: де не пройдешся віником, там сміття, як правило, не зникне саме собою.

Відчувати тиск з боку своїх ворогів краще, ніж перебувати в стані, коли вороги не вважають за потрібне обтяжувати себе цим.

Якщо ви думаєте, що зможете, - ви зможете, якщо думаєте, що ні, - ви праві.

Зброя є важливим, але не вирішальним фактором війни. Вирішальний фактор - людина, а не річ. Співвідношення сил визначається не тільки співвідношенням військової та економічної потужності, але також і співвідношенням людських ресурсів і морального стану.

Тисячі і тисячі положень марксизму зрештою зводяться до одного: «Бунт - справа вірна».

Без руйнування немає творення. Руйнування - це критика, це революція. Руйнування вимагає з'ясування істини, а з'ясування істини і є творення.

Хто не займається дослідженням і вивченням, той не має права висловлюватися.

Ми добре вміємо боротися, здійснювати диктатуру, а в літературі та мистецтві так собі, а дехто іноді говорить, що компартія нездатна керувати наукою, і в цих словах є частка істини.

Інтелігенти повинні бути відразу червоними і навченими. Щоб бути червоними, вони повинні повністю перебудувати свої уми, переглянувши свій буржуазний світогляд. Їм не потрібно читати багато книг. Що вони повинні зробити, так це засвоїти правильне розуміння наступних питань: Що таке пролетаріат? Що таке диктатура пролетаріату?

У інтелігенції є хвіст, на який треба вилити відро холодної води. Якщо на собаку вилити відро холодної води, вона підтискає хвіст, а за інших обставин задирає його догори, показуючи характер. Інтелігенти, прочитавши кілька книг, намагаються виглядати серйозно. А трудовий народ від такої напускної серйозності почуває себе ніяково.

Все на світі боїться серйозного підходу, а комуністам більше всіх притаманний такий підхід.

Всім товаришам слід проаналізувати свою відповідальність. Є лайно - просріться, є гази - пропердіться, і вам стане легше!

Щоб повалити ту чи іншу політичну владу, завжди необхідно насамперед підготувати громадську думку, виконати роботу в галузі ідеології. Так чинять революційні класи, так чинять і контрреволюційні класи.

Людина, яка відчула вітер змін, має будувати не щит від вітру, а вітряк.

Подібно до того як усім предметам і явищам у світі притаманна подвійність (це і є закон єдності протилежностей), імперіалізму і всім реакціонерам також властива подвійність - вони є і справжніми, і паперовими тиграми.

Атомна бомба - це паперовий тигр, яким американські реакціонери залякують людей, на вигляд він здається страшним, а насправді зовсім не страшний. Звичайно, атомна бомба - це зброя масового винищення, проте результат війни вирішує народ, а не один-два нових види зброї.

Американський імперіалізм здається громаддям, але фактично є паперовим тигром і робить передсмертні потуги.

Померти судилося кожному, але не кожна смерть має однакове значення.

Люди на зразок мене звучать як безліч величезних гармат.

Дивіться також

Великий похід Мао Цзедуна

16 жовтня 1934

Китайська Народна Республіка

1 жовтня 1949

Париж, бульвар дю Тампль

1838

Початок «Культурної революції»

8 серпня 1966

Помер Мао Цзедун

9 вересня 1976