Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
В'єтнамська війна
7531
Повернення після бою
1962 рік. В'єтнам - 2-й батальйон 36-ї піхотної дивізії Південно-в'єтнамської урядової армії під час повернення після бою в столицю провінції Камау.
Фото © Horst Faas/AP Photo
Празька весна
Серпень 1968 року. В ніч на 21 серпня 1968 року близько 200 тисяч радянських, східно-німецьких, польських, болгарських і мадярських військ увійшли на територію Чехословаччини. Це була найбільша військова операція в Європі з часів Другої Світової війни. Фізичний опір інтервентам був практично відсутній, але міста країни заповнили тисячі демонстрантів. У Празі іноземними військами було взято під контроль телебачення і радіо (загинули 19 чоловік), Дубчек і його найближчі послідовники були затримані і вивезені до Москви. Всього в Чехословаччині від рук інтервентів загинуло близько ста чоловік.
Сальвадор Альєнде в палаці Ла Монеда
11 вересня 1973 року. Президент Чилі Сальвадор Альєнде залишає президентський палац Ла Монеда в Сантьяго за секунди до своєї загибелі під час військового перевороту, вчиненого групою військових на чолі з генералом Аугусто Піночетом.
Артур Міллер і Мерилін Монро
1 липня 1956 року. Відомий письменник Артур Міллер і кінозірка Мерилін Монро познайомилися в 1951 році і одружились 29 червня 1956 року, після короткотривалого шлюбу Монро з бейсболістом Джо Дімаджио і розлучення Міллера. Реєстрація шлюбу пройшла без гостей і фотографів, за присутності лише двох свідків. Весілля відбулось за два дні за єврейською традицією у штаті Нью-Йорк.
Фото © Milton Greene
4 липня 1956 року. На фото - невдовзі після одруження пара їде в штат Коннектикут, звідки Міллер родом. Їх шлюб тривав п'ять років і розпався за 19 місяців до самогубства Монро, можливо, після того як вона знайшла записник, в якому Міллер написав, що його одруження було помилкою.
Фото © Paul Schutzer/Getty Images
Мрії про кращі часи
4 липня 1956 року. Страждаючи від нездатності народити і невдалого шлюбу, Монро пристрастилась до барбітуратів, а Міллер захопився австрійським фотографом Інге Морат, котру зустрів на зйомках стрічки «Неприкаяні», сценарій до якого Міллер написав спеціально для Мерилін Монро. 17 лютого 1962 року Морат і Міллер одружились, а в ніч на 5 серпня Монро була знайдена мертвою у себе вдома в Лос-Анжелесі. У 1987-у, 72-річний Міллер в інтерв'ю заявив, що саме різниця між ними, принаймні на початку, зблизили його з Монро, хоча вони ніколи не були близькими одне одному людьми.
Фото © Paul Schutzer/Getty Images
Вацлав і Ольга Гавел
1968 рік. Епізод В'єтнамської війни. За цей знімок японський фотожурналіст Тошио Сакай став першим лауреатом Пулітцерівської премії 1968 року.
Фото © Toshio Sakai
Страта Беніто Муссоліні
26 лютого 1993 року. Вацлав Гавел обнімає дружину Ольгу через кілька секунд після повідомлення про його перемогу на виборах президента Чехії. У 1995 році Ольга Гавлова була визнана найвпливовішою жінкою Чехії. Вона померла 27 січня 1996 року від раку. У грудні того ж року Гавелу, запеклому курцю, був поставлений рак легенів, через що він кинув палити. 4 січня 1997 року він одружився з на 17 років молодшою за себе актрисою Дагмар Вешкрна.
Фото © Jon Herbert Slavik/MF DNES
29 квітня 1945 року. Дуче Муссоліні разом з коханкою Кларою Петаччі і 16-а супроводжуючими був страчений за рішенням Комітету національного звільнення 28 квітня 1945 року поблизу міста Комо. Наступного дня їх тіла були вивішені в Мілані на автозаправці біля площі Лорето на глум натовпу - Муссоліні, Петаччі разом з тілами ще п'ятьох страчених були повішені за ноги. 1 травня Муссоліні і Петаччі були поховані на міланському цвинтарі Музокко (Чімітеро Маджиоре), в безіменній могилі на ділянці для бідних.
Фото © Getty Images
Війни Інтербелум
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward