Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Рубрики
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
Цей день в історії
menu
toggle_off
В'єтнамська війна
3523
Повернення після бою
1962 рік. В'єтнам - 2-й батальйон 36-ї піхотної дивізії Південно-в'єтнамської урядової армії під час повернення після бою в столицю провінції Камау.
Фото © Horst Faas/AP Photo
Руїни цирку в Грозному
19 лютого 2000 року. Руїни цирку в Грозному після тримісяної облоги і штурму міста російськими військами в ході Другої Чеченської війни.
Фото © Дмітрій Беляков/Bloomberg
Буш-старший, Гавел і Горбачов
16 листопада 1999 року. 41-й президент США Джордж Вокер Буш, 10-й президент Чехословаччини і перший президет Чехії Вацлав Гавел та перший радянський президент Михайло Горбачов під час святкування в Празі 10-ї річниці Оксамитової революції.
Фото © David Neff/MAFRA
«Знімок хірурга»
19 квітня 1934 року. За словами поважного британського хірурга Роберта Вілсона, проїжджаючи повз озеро Лох-Несс (Шотландія), він побачив над його поверхнею щось дивне і зупинив машину, щоб сфотографувати, на його думку, голову гігантської змії, яка стирчала з води. Його знімок опублікувала газета «Dayly Mail», додавши у коментарі, що очевидці сфотографували чудовисько. Це стало початком істерії під назвою "пошук Лох-несського чудовиська", яка тривала до 1994 року, коли 90-літній Крістіан Сперлінг перед смертю зізнався близьким, що на знімку іграшковий змій, сфотографований Вілсоном на прохання вітчима Сперлінга, Мармадюка Монтегью, який за завданням «Dayly Mail» обстежував околиці озера Лох-Несс і не придумав нічого кращого, ніж розіграти публіку.
Фото © Robert Wilson/Getty Images
Одруження Йозефа Геббельса
19 грудня 1931 року. Церемонія одруження Йозефа Геббельса і Магдалени Рітшель. Адольф Гітлер (на задньому плані в плащі та капелюсі) був свідком з боку жениха. 1 травня 1945 року Геббельс, його дружина покінчать життя самогубством, перед цим убивши своїх шістьох дітей. Живим залишився лише Гаральд Квандт (на знімку - справа), син Магди від попереднього шлюбу - на момент закінчення війни він перебував у полоні в Італії.
Фото © Heinrich Hoffmann/Getty Images
Генерал Макартур і імператор Хірохіто
27 вересня 1945 року. Через три тижні після капітуляції Японії імператор Хірохіто відвідав генерала Дугласа Макартура в посольстві Сполучених Штатів в Токіо, де вони провели 40-хвилинну розмову без свідків (лише за присутності двох перекладачів). Як стало відомо пізніше, Хірохіто взяв на себе всю відповідальність за участь Японії у Другій Світовій війні, не знаючи, що Макартур, незважаючи на заперечення СРСР і Великобританії, викреслив ім'я імператора з переліку військових злочинців, остерігаючись збройних протестів чи навіть партизанського руху коли живе японське божество постане перед судом. Дві з трьох зроблених після зустрічі фотографій виявились невдалими через закриті очі і відкриті роти, а публікація третьої викликала шквал протестів у японському суспільстві через невеликий зріст імператора (на нечастих до того знімках він був сфотографований з ракурсів, які робили його вищим і було важко визначити його справжній зріст) і зовсім нешанобливу позу генерала поряд із живим богом.
Фото © Gaetano Faillace
Вид з вікна на вулиці Грас
1826 рік. Найстаріша із фотографій Нісефора Ньєпса, яка збереглась до наших днів. Вона зроблена в департаменті Сона і Луара (Бургундія) з допомогою камери-обскури шляхом восьмигодинної експозиції на пластину зі сплава олова, вкриту асфальтом. Це дозволяло після травлення асфальту отримати рельєфне кліше для швидкого тиражування фото; із-за тривалої експозиції освітлення будинків виглядає неприродньо.
Фото © Жозеф Нісефор Ньєпс
Війни Інтербелум

arrow_upward