Фотоісторії
25 квітня 1967 року. Володимир Комаров загинув під час свого другого польоту в космос. 23 квітня 1967 року він був командиром корабля «Союз-1», який розбився під час спуску із-за того, що не вийшов основний парашут, а стропи запасного заплутались при непередбаченому обертанні посадкового апарату. На фото — військові чиновники оглядають останки космонавта Комарова.
Фото © РИА Новости
Гарін і Комаров
Близько 1965 року. Дублером Комарова, як командира «Союза-1», був призначений Юрій Гагарін (на фото — зліва), з яким вони дружили багато років. Як стало відомо в 1990-х роках, проблеми з новим космічним апаратом були їм відомі і Гагарін написав лист Леоніду Брежнєву з проханням відкласти політ, проте ніхто не наважився передати його особисто Брежнєву, оскільки програма «Союз» була приурочена до 50-річчя Жовтневої революції і все, що з нею було пов'язане, мало політичний підтекст. Як стверджують близькі до космонавтів люди, Комаров не відмовився від польоту, щоб не підставляти під небезпеку Гагаріна.
Фото © РИА Новости
Похорони Володимира Комарова
26 квітня 1967 року. Володимир Комаров був похований з урядовими почестями в Кремлівській стіні. Він був посмертно нагороджений другим орденом Леніна, а також удостоєний другого звання Героя Радянського Союзу. За даними розвідки США, яка прослуховувала переговори «Союзу-1» із Землею, розуміючи, що спускова капсула вийшла з управління і смерть неминуча, Комаров плакав і кричав з люті, проклинаючи людей, які вбили його, посадивши в непридатний для польоту корабель.
Фото © РИА Новости
Загибель космонавта Володимира Комарова
4977
Наука і технікаОсобистостіКатастрофиНовітня історія Холодна війнаЄвропа

Дивіться також

Перший політ людини в космос

12 квітня 1961

Початок перемовин у Мюнхені

29 вересня 1938
Особистості
Людвіг III — останній король Баварії