Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Кім Чен Ин — новий керівник КНДР
30 грудня 2011 року, майже через два тижні по смерті Великого Керівника Корейської Народно-Демократичної Республіки Кім Чен Іра, його спадкоємцем при владі став молодший син 28-літній Кім Чен Ин.
4013
Політика
Володимир Лук'янюк
Свою політичну кар'єру випускник швейцарської міжнародної школи, столичного університету Кім Чен Ин розпочав у 2009 році, коли був призначений членом ради національної оборони КНДР. Його батько, Син Великого Вождя Кім Ір Сена, Великий Керівник, Генеральний секретар Трудової партії Кореї, Верховний головнокомандувач Корейської народної армії, Голова Державного комітету оборони КНДР, Кім Чен Ір остаточно визначився із спадкоємцем наступного року, коли його старший син (зведений брат Кім Чен Ина) Кім Чон Нам, який впав у немилість після ряду скандалів за кордоном ще в 2001 році, так і не виправдав сподівань — відверто демонструючи ЗМІ симпатії західному способу життя, він відмовився повертатись до КНДР з Макао, де проживав останні кілька років.
Кандидатура середнього сина Кім Ір Сена також була відкинута із-за його занадто м'якого характеру, і в кінці 2009 року уряд КНДР повідомив, що 8 січня, день народження Кім Чен Ина, оголошено державним святом. У червні 2010 року він супроводжував батька в офіційній поїздці в Китай, а 30 вересня в північнокорейській пресі була опублікована перша фотографія Кім Чен Ина, де він сидить в одному ряду зі своїм батьком на партійній конференції Трудової партії. Для нього була створена спеціальна посада заступника голови військової комісії Трудової партії Кореї, яку Кім Чен Ин зайняв у званні генерала армії, присвоєного кількома днями раніше.
70-річний Кім Чен Ір помер 17 грудня 2011 року від серцевого нападу і Кім Чен Ин як «великий наступник революційної справи чучхе», «видатний лідер партії, армії і народу» і «такий же шановний товариш як і Верховний Головнокомандувач Кім Чен Ір», був призначений головою похоронної комісії. 24 грудня він був оголошений верховним головнокомандувачем Корейської народної армії і офіційно зайняв цю посаду 30 грудня 2011 року, прийнявши, за офіційною версією, пропозицію Політбюро ЦК Трудової партії.
11 квітня наступного року Кім Чен Ин зайняв спеціально створену посаду першого секретаря ЦК Трудової партії (посада генерального секретаря була "навічно" закріплена за його батьком), в липні отримав звання маршала (у лютому аналогічне звання посмертно було присвоєно його покійному батькові) і став називатись «Вищий Керівник КНДР, керівник партії, армії і народу». У першиі два роки правління Кім Чен Ина Північна Корея запустила в космос супутник, провела третє випробування ядерної зброї і розірвала угоду про ненапад з Південною Кореєю, яка діяла з 1953 року після завершення Корейської війни.
Володимир Лук'янюк © спеціально для «Цей день в історії», 28 грудня 2015. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Османське завоювання Белграда
Сьогодні
Османське завоювання Белграда
Політика
Особистості
Азія
Новітня історія
Наш час

Головні події 30 грудня

#ЦейДень
Все про 30 грудня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left29 грудня
31 грудняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward