Кім Чен Ин — новий керівник КНДР
30 грудня 2011 року, майже через два тижні по смерті Великого Керівника Корейської Народно-Демократичної Республіки Кім Чен Іра, його спадкоємцем при владі став молодший син 28-літній Кім Чен Ин.На обкладинці: Кім Чен Ин, 2012 рік © AFP/Getty Images
10164
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Свою політичну кар'єру випускник швейцарської міжнародної школи і Пхеньянського університету Кім Чен Ин розпочав у 2009 році, коли був призначений членом ради національної оборони КНДР. Його батько, Син Великого Вождя Кім Ір Сена, Великий Керівник, Генеральний секретар Трудової партії Кореї, Верховний головнокомандувач Корейської народної армії, Голова Державного комітету оборони КНДР, Кім Чен Ір остаточно визначився із спадкоємцем наступного року, коли його старший син (зведений брат Кім Чен Ина) Кім Чон Нам, який впав у немилість після ряду скандалів за кордоном ще в 2001 році, так і не виправдав сподівань — відверто демонструючи у ЗМІ симпатії західному способу життя, він відмовився повертатись до КНДР з Макао, де проживав останні кілька років.

Кандидатура середнього сина Кім Ір Сена також була відкинута через його занадто м'який характер, і в кінці 2009 року уряд КНДР повідомив, що 8 січня, день народження Кім Чен Ина, оголошено державним святом. У червні 2010 року він супроводжував батька в офіційній поїздці в Китай, а 30 вересня в північнокорейській пресі була опублікована перша фотографія Кім Чен Ина, де він сидить в одному ряду зі своїм батьком на партійній конференції Трудової партії. Для нього була створена спеціальна посада заступника голови військової комісії Трудової партії Кореї, яку Кім Чен Ин зайняв у званні генерала армії, присвоєного кількома днями раніше.

70-річний Кім Чен Ір помер 17 грудня 2011 року від серцевого нападу і Кім Чен Ин як «великий наступник революційної справи чучхе», «видатний лідер партії, армії і народу» і «такий же шановний товариш як і Верховний Головнокомандувач Кім Чен Ір», був призначений головою похоронної комісії. 24 грудня він був оголошений верховним головнокомандувачем Корейської народної армії і офіційно зайняв цю посаду 30 грудня 2011 року, прийнявши, за офіційною версією, пропозицію Політбюро ЦК Трудової партії.

11 квітня наступного року Кім Чен Ин зайняв спеціально створену посаду першого секретаря ЦК Трудової партії (посада генерального секретаря була "навічно" закріплена за його батьком), в липні отримав звання маршала (у лютому аналогічне звання посмертно було присвоєно його покійному батькові) і став називатись «Вищий Керівник КНДР, керівник партії, армії і народу».

У перші два роки правління Кім Чен Ина Північна Корея запустила в космос супутник, провела третє випробування ядерної зброї і розірвала угоду про ненапад з Південною Кореєю, яка діяла з 1953 року після завершення Корейської війни.


ВЕЛИКЕ РОЗСЕЛЕННЯ СЛОВ'ЯН
Друк
Володимир Лук'янюк спеціально для © «Цей день в історії», 28 грудня 2015. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 30 грудня

Битва при Вейкфілді

1460
#ЦейДень

Все про 30 грудня

Події, факти, персоналії
headset

Попередня угода про створення СРСР

1922

Страта Саддама Хусейна

2006