Нещасний випадок з Міхаелем Шумахером
29 грудня 2013 року від падіння під час спуску гірськолижною трасою у Французьких Альпах семиразовий чемпіон світу у перегонах «Формула-1» Міхаель Шумахер отримав черепно-мозкову травму. Для порятунку його життя він був введений у штучну кому, в якій перебував наступні півроку.
19185
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

22-літній Міхаель Шумахер дебютував у перегонах «Формула-1» в 1991 році на Гран-прі Бельгії за команду «Джордан» і наступного року, уже в команді Benetton-Ford, отримав свою першу перемогу на тій же бельгійській трасі, закінчивши чемпіонат на третій позиції. Через два роки він виграв свій перший чемпіонат і в 1995-у відстояв свій титул. До 2003 року Шумахер ще чотири рази ставав чемпіоном і перевершив рекорд Хуана Мануеля Фанхіо. Перемігши наступного року всьоме, він встановив новий рекорд «Формули-1».

Невдало провівши два наступних чемпіонати, в кінці 2006 року Шумахер залишив автоперегони, проте повернувся до змагань в 2010-у в команді Mercedes-Benz. У її складі він зумів зайняти лише третє місце. Маючи 43 роки і 173 дні, Шумахер встановив ще один рекорд як найстаріший автогонщик, що піднімався на подіум «Формули-1», проте для його амбіцій цього виявилось замало і 4 жовтня 2012 року він заявив, що остаточно залишає великий спорт. За 21 рік кар'єри крім семи перемог у чемпіонатах Шумахер залишився неперевершиним за кількістю перемог на етапах змагань (91), кількістю сходжень на подіум (155), перемог за один сезон (13) і чемпіонських титулів підряд (5).

29 грудня 2013 року разом із 14-літнім сином та його друзями Шумахер катався на гірськолижній трасі курорта Мерібель у Французьких Альпах і, з'їхавши з траси, на непідготовленому схилі наткнувся на припорошений снігом камінь, впав і ударився об виступ скелі. При транспортуванні вертольотом у Гренобль у нього різко впав тиск і Шумахера підключили до апарату штучної вентиляції легенів, після чого ввели у штучну кому і зробили дві нейрохірургічні операції.
Син Міхаеля Шумахера Мік, 1997 р. н., який також бере участь в автоперегонах (під дівочим прізвищем матері Берч)
Син Міхаеля Шумахера Мік, 1997 р. н., який також бере участь в автоперегонах (під дівочим прізвищем матері Берч)

Починаючи з 30 січня Міхаеля Шумахера стали поступово виводити з коми і 16 червня 2014 року він почав проходити курс реабілітації, а 9 вересня був виписаний додому, хоча станом на листопад 2014 року у нього проблеми з пам'яттю, він не може ні говорити і ні рухатись.


ВЕЛИКЕ РОЗСЕЛЕННЯ СЛОВ'ЯН
Друк 2
Володимир Лук'янюк спеціально для © «Цей день в історії», 29 грудня 2015. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 29 грудня

Замах на Григорія Распутіна

1916
#ЦейДень

Все про 29 грудня

Події, факти, персоналії

Бомбардування Лондона

1940

Вацлав Гавел — президент Чехословаччини

1989