сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Найбільший землетрус у Європі
28 грудня 1908 року на півдні Італії стався найбільший із документально зареєстрованих в Європі землетрусів. Лише в сицилійському місті Мессіна загинуло близько 80 тисяч чоловік, а загальна кількість жертв землетрусу, цунамі і проливних дощів оцінюється в 160-250 тисяч осіб.
На обкладинці: Мессіна після землетрусу, 1908 рік
10257
Катастрофи
За періодичну сейсмічну активність в районі, що охоплює Сицилію і Калабрію, їх здавна в Італії називають "терра баллеріна" - танцююча земля. У 1693 році від землетрусу на півдні Сицілії загинуло близько 60 тисяч чоловік, а в 1783 на тіренському узбережжі Калабрії - не менше 50 тисяч. Землетрус же 1908 року привів до значно більших жертв.
Перший поштовх силою 7,5 балів за шкалою Ріхтера стався о 5-20 ранку і викликав цунамі висотою до 12 метрів, що привело до руйнації 90% будівель в двох великих містах по обидва боки Мессінської протоки - Мессіні і Реджио-ді-Калабрія - і ще в 25-и інших населених пунктах. Менш значні руйнування стались в радіусі 200 кілометрів від епіцентру землетрусу. За першим поштовхом, що тривав секунд 10, через кілька хвилин сталася ще серія поштовхів, менш потужних, але більш тривалих, які поступово затухаючи повторювалися ще два дні і разом з проливними дощами довершили руйнування. Лише в Мессіні із 145 тисяч жителів загинуло 80 тисяч, а в Реджио-ді-Калабріа з 34 тисяч - 25 тисяч.
Першу допомогу постраждалим надали моряки британських і російських кораблів, що перебували неподалік трагедії. Вони організували рятувальні роботи, розгорнули польовий госпіталь і відновили громадський порядок. 30 грудня в Мессіну на військовому кораблі "Неаполь" прибув король Італії Віктор Еммануїл III, за розпорядженням якого наступного року почалось відновлення зруйнованих міст. З цією метою частина місцевих жителів була переселена в інші частини Італії, а частина емігрувала до Америки.
«Цей день в історії» © 2001-18. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Катастрофи
Європа
Нова історія

Головні події 28 грудня

#ЦейДень
Все про 28 грудня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left27 грудня
29 грудняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward