сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Перший чемпіонат НХЛ
19 грудня 1917 року іграми в Монреалі і Торонто розпочався перший чемпіонат Національної Хокейної Ліги - команда «Монреаль Вондерерс» з рахунком 10:9 обіграла «Торонто Арінас», а «Монреаль Канадієнс» з рахунком 9:4 перемогла команду «Оттава Сенаторс». Згодом 16 гравців цих двох матчів стали членами Залу слави хокею НХЛ.
2383
Спорт
Володимир Лук'янюк
11 грудня 1905 року шість аматорських хокейних клубів з Монреаля, Оттави та Квебеку заснували Східну канадську хокейну асоціацію (СКХА), яка через чотири роки розпалась коли виникло питання щодо професійного статусу спортсменів. Частина клубів СКХА, які розігрували «Кубок Стенлі», в листопаді 1909 року утворили Канадську хокейну асоціацію (КХА), а решта за ініціативою бізесмена Емброуса О'Браєна, чиї команди не були прийняті до КХА, 2 грудня утворили Національну хокейну асоціацію (НХА), до котрої увійшли «Монреаль Вондерерс», «Ренфрю», «Кобальт» та «Хоейліберрі» і спеціально створена О'Браєном для залучення франкомовних болільників команда «Монреаль Канадієнс».
КХА проіснувала лише два місяці, так і не зумівши провести першість, і О'Браєн, зацікавлений у престижному «Кубку Стенлі», розпочав переговори про об'єднання ліг, але так і не досягнуваши в цьому успіху і у 1911 році втратив інтерес до хокею. Тим часом цього ж року була створена Тихоокеанська хокейна асоціація (ТХА), в першості якої брали участь команди із західного узбережжя США та Канади. Щоб підвищити інтерес до своїх ігор, у 1914 році ТХА вдалось домовитись із правовласниками «Кубка Стенлі» розігрувати його між переможцями своєї ліги та НХА, що стало початком переговорів про об'єднання чемпіонатів, які завершились невдачею через початок Першої Світової війни.
Нестача хокеїстів, мобілізованих в армію, привела до конфліктів через трансфери гравців, які тривалий час не вдавалось вирішити, і 26 листопада 1917 року власники клубів «Монреаль Канадієнс», «Монреаль Вондерерс», «Оттава Сенаторс», «Квебек Бульдогс» та «Торонто Блушіртс» (переймонована пізніше у «Торонто Арінас») заснували Національну хокейну лігу (НХЛ), яка вважала себе спадкоємицею НХА і керувалася її статутом. 19 грудня 1917 року іграми в Монреалі і Торонто розпочався перший чемпіонат НХЛ: команда «Монреаль Вондерерс» з рахунком 10:9 обіграла «Торонто Арінас», а «Монреаль Канадієнс» з рахунком 9:4 - команду «Оттава Сенаторс».
Емброус О'Браєн - засновник НХА, попередниці НХЛ, та команди «Монреаль Канадієнс», 1940-і роки
Емброус О'Браєн - засновник НХА, попередниці НХЛ, та команди «Монреаль Канадієнс», 1940-і роки
Першу шайбу в історії НХЛ закинув Дейв Річі з «Монреаль Вондерерс», а зіркою першого чемпіонату, який закінчився перемогою «Монреаль Канадієнс», став її форвард Джо Мелоун. Згодом 16 гравців двох дебютних матчів НХЛ стали членами Залу слави хокею. У 1924 році НХЛ була розширена до шести команд, коли до неї приєдналась американська «Бостон Брюїнз», а в сезоні 1926-27 років до НХЛ увійшли «Нью-Йорк Рейнджерс», «Чикаго Блек Хокс» та «Детройт Пумз». Найбільше розширення НХЛ відбулось у 1960-х роках, коли до НХЛ увійшли команди західних регіонів Канади та США.
На сьогодні «Монреаль Канадієнс» - найстаріша професійна хокейна команда світу і єдина із засновниць НХЛ, яка продовжує грати в її Атлантичному дивізіоні Східної конференції.
4 вересня 2016 © Володимир Лук'янюк спеціально для «Цей день в історії». Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Спорт
Америка
Нова історія

Головні події 19 грудня

#ЦейДень
Все про 19 грудня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left18 грудня
20 грудняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward