Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Скасування рабства у США
18 грудня 1865 року після ратифікації необхідними трьома чвертями штатів 13-а поправка до Конституції США, котра забороняла рабство в усіх його формах, була офіційно проголошена частиною основного закону країни.
13933
Людина і суспільство
Перед Громадянською війною Абрахам Лінкольн та інші керівники антирабовласницької Республіканської партії США прагнули не самої заборони рабства як явища, а лише обмеження його поширення на нові території і штати на Заході країни. Однак, ця позиція викликала протидію політиків Півдня, котрі вважали, що зростання кількості нерабовласницьких штатів поставить під загрозу їх позиції. В листопаді 1860 року, після обрання Лінкольна президентом, сім південних штатів об'єднались у Конфедеративні Штати Америки, в той час як чотири інших рабовласницьких штати залишились у складі США.
З початком Громадянської війни Лінкольн закликав до повної ліквідації рабства, і республіканський уряд зразу ж виявив переваги такої позиції — звільнення рабів позбавить конфедератів основної робочої сили і, з іншого боку, приверне на Північ велику кількість людей і потенційних солдатів. В 1862 році Конгрес анулював всі закони, що були юридичною основою рабства, заборонив рабство на всій території США і надав повноваження Лінкольну рекрутувати колишніх рабів до армії. 1 січня 1863 року президент Лінкольн формально оголосив Прокламацію Звільнення; її дія розповсюджувалась на чотири рабовласницькі штати, що залишились у складі США і три південних, що контролювались армією Півночі. З цих пір Громадянська війна перетворилась з війни проти сепаратистів на війну за свободу.
Однак, з наближенням остаточної поразки конфедератів, Лінкольн зрозумів, що Прокламація Звільнення, як ефективна юридична дія воєнного часу, після війни виявиться непідкріпленою конституційно. Тому Республіканська партія внесла на розгляд Конгресу 13-у поправку до Конституції, і в квітні 1864 року вона була прийнята контрольованим республіканцями Сенатом. Однак, Палата представників, в котрій демократи мали значно більше представництво, до січня 1865 року так і не набрала необхідних двох третин голосів для проголошення поправки законом.
Проте 2 грудня 1865 року Алабама стала 27 штатом, в котрому 13-а поправка була ратифікована, що склало 3/4 штатів, необхідних для проголошення її чинною по всій території США, і 18 грудня 1865 року, через 246 років, після появи перших негрів-рабів у штаті Вірджинія, 13-а поправка стала частиною Конституції і рабство у США було заборонене законодавчо.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

«цей день в історії»
ПОДКАСТИ
Людина і суспільство
Америка
Нова історія

Головні події 18 грудня

#ЦейДень
Все про 18 грудня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left17 грудня
19 грудняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward