сьогодні
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Білль про права
15 грудня 1791 року після ратифікації штатом Вірджинія набув чинності «Білль про права» - перші десять поправок і доповнень до конституції США 1787 року.
На обкладинці: Луї Гланцман «Підписання конституції», 1987 рік
8943
Політика
Відсутність в тексті Конституції США статей, які гарантують громадянські права, уже в перші роки існування американської держави стало однією з основних тем політичних розбіжностей. Від президента, уряду і конгресу суспільство очікувало обіцяного ще Конституційним конвентом правового документу, який гарантував би громадянам країни їх права і свободи.
Протягом чотирьох років після прийняття конституції Конгрес збирав пропозиції від штатів. Основні із запропонованих поправок знайшли відображення в підготованих Джеймсом Медісоном доповненнях, які містили гарантії прав на свободу віросповідання, слова і друку, свободу зборів, прав на зберігання і носіння зброї, на недоторканість особистості і житла, на справедливе правосуддя.
У вересні 1789 року Перший конгрес США під головуванням Джеймса Медісона прийняв дванадцть поправок до конституції і направив їх у штати для ратифікації. Поправки, відомі як "Білль про права", ставили за мету захистити права громадян країни, а також закріпити за штатами повноваження на вирішення всіх правових питань, не делегованих федеральному уряду. В основу "Білля" було покладено англійський "Білль про права" 1689 року, а також Декларацію прав штату Вірджинія, проголошену в 1787 році.
15 грудня 1791 року Вірджинія стала 10-м із 14-и штатів, в котрому були ратифіковані 10 із 12 поправок, що склало необхідні дві третини для набуття "Біллем" чинності по всій території США.
Дві незатверджені поправки стосувались пропорційної системи представництва в органах влади і регуляції питання фінансової підтримки виборчих кампаній кандидатів до конгресу. Перша з цих поправок так ніколи й не була прийнята, а інша (про заборону змінювати зарплату сенаторів і представників до їх переобрання) була затверджена більш, ніж через 200 років - в 1992-у - і стала 27-ю поправкою.
Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя<BR>Миколи Хвильового
Правила життя
Правила життя
Миколи Хвильового
Політика
Людина і суспільство
Америка
Нова історія

Головні події 15 грудня

#ЦейДень
Все про 15 грудня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left14 грудня
16 грудняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward