сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Вступ США в ООН
4 грудня 1945 року 65 голосами проти 7 Сенат США затвердив участь країни в роботі Організації Об'єднаних Націй, в найбільшій міжнародній організації, призначеній для врегулювання міждержавних конфліктів мирним шляхом і уникнення воєнної конфронтації.
5402
Політика
У жовтні 1943 року Велика Британія, Китай, Радянський Союз і США підписали в Москві декларацію про необхідність створення міжнародної організації, що мала б прийти на зміну Ліги націй. На Ялтинській конференції 1945 року всі держави, що підписали Декларацію Об'єднаних Націй, запрошувались до участі в установчій конференції нової організації.
Вона почалась у Сан-Франциско 25 квітня 1945 року за участю 51 держав (в т.ч. України). Через три місяці було одноголосно прийнято Статут ООН, підписаний 26 червня делегатами всіх країн. Статут складався з преамбули і 19 розділів, розділених на 111 статей, в котрих були сформульовані цілі та задачі організації, шляхи їх досягнення, і визначені керівні органи ООН. Статут ООН набув чинності 24 жовтня 1945 року після його ратиікації п'ятьма постійними членами Ради Безпеки і більшістю інших держав-засновниць.
4 грудня 1945 року 65 голосами проти 7 Сенат США затвердив участь країни в роботі ООН. Для США це означало принципову зміну зовнішньополітичного курсу щодо міжнародного співтовариства, оскільки після Першої Світової війни Сенат доклав чимало зусиль для блокування участі США в роботі щойно створеної Ліги Націй. Однак події перед Другою Світовою війною показали, що нейтралітет США щодо європейських конфліктів не запобіг втягуванню країни у глобальний військовий конфлікт, і, працюючи над заснуванням ООН і вступаючи до неї, США прагнули створити потужну міжнародну організацію з великим ступенем взаємодовіри між її учасниками.
Однак вже з самого початку своєї роботи ООН стала місцем розгортання деяких драматичних подій епохи Холодної війни - у 1950 році Рада Безпеки ООН за ініціативою США і при демонстративній відсутності СРСР ініціювала направлення миротворчих сил до Кореї, котрі, попри сподівання, були втягнуті у багаторічний збройний конфлікт. Крім того ООН дала також можливість лідерам різних країн побачити один одного як ніколи близько і під несподіваним кутом, як це було з Микитою Хрущовим, котрий влаштував незабутній спектакль, стукаючи туфлем по столу під час політичних дебатів в сесійній залі.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Шон МакМікін «Гроші для Леніна»
Пряма Мова
Шон МакМікін «Гроші для Леніна»
Політика
Америка
Новітня історія

Головні події 4 грудня

#ЦейДень
Все про 4 грудня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left3 грудня
5 грудняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward