Вашканський, що був на грані смерті від невиліковної хвороби серця, отримав орган 25-річної жінки, Деніз Дарвалл, смертельно пораненої в автомобільній катастрофі. Крістіан Барнард, що працював в університеті Кейптауна, провів операцію на основі технології, розробленої в США в 1950-х роках, зокрема хірургом Норманом Шамвеєм, котрий в Стенфордському університеті в 1958 році провів першу успішну трансплантацію серця собаці.
Наступну операцію Крістіан Барнард здійснив 2 січня 1968 року. Пацієнт прожив з пересадженим серцем більше 19 місяців. 6 січня 1968 року першу трансплантацію серця було проведено у Стендфордському університеті (США) доктором Норманном Шамвеєм. Загалом до кінця 1968 року в усьому світі провели понад сто таких операцій.
Однак до 1970 року через низьку тривалість життя реципієнтів число пересадок серця в усьому світі скоротилася до 18. Можливість підвищити тривалість життя хворих з'явилася завдяки створенню нового покоління імунодепресантів, здатних ефективно запобігати відторгненню донорських органів. Після цього кількість операцій на рік перевищила тисячу, а тривалість життя пацієнтів після транспрантацій стала обчислюватись роками. Найдовше прожив Тоні Х'юзман, який на момент своєї смерті від раку 10 серпня 2009 року прожив з чужим серцем 31 рік (операція була зроблена у Стенфорді, коли Х'юзману було 20 років).
В Україні першу операцію з пересадки серця провів Борис Михайлович Тодуров 2 березня 2001 року. Оперований помер через 11 днів – від ниркової і печінкової недостатності.
Піонер трнсплантації серця Крістіан Барнард помер у віці 79 років від сердечного приступу під час відпочинку на Кіпрі.