Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Перший сингл «Sex Pistols»
26 листопада 1976 року компанія EMI Records випустила перший сингл «Anarchy in the UK» групи «Sex Pistols», який досить швидко вийшов на 38-у позицію британських чартів, хоча із цензурних міркувань не транслювався радіостанціями.
На обкладинці: Пол Кук, Глен Метлок, Джонні Роттен і Стів Джонс
5625
Культура і мистецтво
Володимир Лук'янюк
Група «Sex Pistols» була створена в 1975 році Малкольмом Маклареном, менеджером магазину панк-одягу, на основі підліткової лондонської групи The Strand — до Стіва Джонса, Томаса Кука і Глена Метлока приєднався вокаліст Джон Лайдон, який за гнилі зуби отримав прізвисько Роттен (rotten — «гнилий» англійською). Лайдон погано співав, не попадав у ноти, але група задумувалась як епатажна та неформальна і 19-літній Роттен із зеленим непричесаним волоссям, маніакальним поглядом (який був наслідком перенесеного в дитинстві менінгіту) і манерою одягатися в стилі бомжа ідеально підкодив на роль фронтмена.
Певнийий час «Sex Pistols» виступали в пабах і коледжах Лондона із кавер-версіями популярних рок-груп, не здобувши ніякої популярності і відзначаючись лише тим, що практично всі їх концерти закінчувались бійками із нечисленними глядачами. Перша власна композиція групи, «Pretty Vacant», була написана Гленом Метлоком в кінці 1975 року, а з березня 1976 року зусиллями Макларена «Sex Pistols» почали виступити в лондонських клубах, завдяки чому їх стиль панків став поширюватись не лише як мода на панків, а як соціальний протест, — у групи з'явився постійний звукрежисер, почалися виступи в провінції, хоча ніяких власних студійниз записів група не робила. У серпні 1976 року «Sex Pistols» вперше виступили в прямому ефірі провінційного ТБ — в Манчестері вони виконали свою другу власну композицію «Anarchy in the UK».
Коло прихильників «Sex Pistols» постійно зростало — їх концерти збирали вже сотні глядачів. Того ж 1976 року відбувся перший зарубіжний концерт у Парижі і було підписано перший контракт з компанією EMI Records, яка 26 листопада 1976 року випустила перший сингл «Anarchy in the UK». Він досить швидко вийшов на 38-у позицію британських чартів, хоча із цензурних міркувань не транслювався радіостанціями.
Попурність «Sex Pistols» росла і підкріплювалась постійними скандалами, бійками і дебошами як на концертах, так і під час виступів на телебаченні. Запланований на осінь 1976 року тур по містах Великобританії був зірваний із-за заборони концертів місцевими властями, а вандалізм і антисоціальні витівки «Sex Pistols» під час тих концертів туру, що все-таки відбулись, змусило EMI розірвати контракт.
Світову славу «Sex Pistols» принесла пісня «God Save the Queen» — записана наступного року, вона стала протестом соціальних низів проти верхівки суспільства в особі королеви Єлизавети, названої в тексті кретинкою і нелюдською істотою, а її режим правління — фашистським. Заборонений до трансляції на BBC і всіх британських радіостанціях, сингл «God Save the Queen», тим не менш, став найвпізнаванішою композицією у стилі панк-рок.
Володимир Лук'янюк © спеціально для «Цей день в історії», 09 листопада 2014. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

«цей день в історії»
ПОДКАСТИ
keyboard_arrow_left25 листопада
27 листопадаkeyboard_arrow_right
«цей день в історії»
ПОДКАСТИ
© 2001-19
info_outline
format_color_fill