Головна праця Чарльза Дарвіна
24 листопада 1859 року у Великобританії вийшла друком книга «Походження видів шляхом природного відбору, або збереження придатних порід у боротьбі за життя» англійського натураліста Чарльза Дарвіна, в котрій була викладена наукова теорія еволюції, що базується на принципах мінливості видів, природного добору та боротьби за існування. Весь наклад кількістю 1250 примірників був проданий за один день. На обкладинці: Чарльз Дарвін
24694
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Чарльз Дарвін, будучи під впливом робіт французького натураліста Жана-Батиста Ламарка, зібрав дані для своєї теорії під час п'ятилітньої експедиції до Галапагоських островів та Нової Зеландії, котру він здійснив на кораблі "Бігль" в 1830-х роках. Ідея еволюції органічних видів була сама по собі не нова. Серед інших її обстоював і дід Чарльза, відомий вчений Еразм Дарвін, і француз Ламарк, котрий ще на початку 19-го століття запропонував схему перетворення одноклітинного організму в людину. Однак, саме Дарвін запропонував наочні докази еволюційного процесу.

Свою теорію еволюції Дарвін сформулював у 1844 році, але не наважувався її опублікувати, оскільки тези, на котрих вона базувалась, різко протирічили біблейській теорії сотворіння світу. В 1858 році, коли Дарвін все ще тримав у таємниці своє відкриття, інший британський натураліст Альфред Рассел Уоллес незалежно від Дарвіна прийшов до аналогічних висновків і опублікував тези свого бачення еволюційного процесу. В липні 1858 року в Лондоні Дарвін і Уоллес прочитали спільну лекцію для науковців, і Дарвін взявся за написання книги "Походження видів шляхом природнього відбору..."

Опублікована 24 листопада 1859 року, вона була неоднозначно прийнята сучасниками. З одного боку, теорія Дарвіна поясювала багато загадкових до тих пір питань біології, з другого, — практично зразу була оголошена ортодоксальними християнами єрессю. Неоднозначність сприйняття теорії Дарвіна тільки посилилось після виходу в 1871 році його наступної книги — "Походження людини і статевий добір", в котрій автор виклав докази походження людини від мавпи.

На час смерті Дарвіна в 1882 році його теорія еволюції стала практично загальновизнаною. В знак пошани його наукових здобутків Дарвін був похований У Вестмінстері поруч з королями, королевами та іншими визначними особами британської історії.


понад

20 ТИСЯЧ СЛІВ

чужомовного походження
Друк 6
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Стаття «Головна праця Чарльза Дарвіна» торкається події, що стала визначальною в історії людства.

Коментарі

Головні події 24 листопада

Помер Михайло Грушевський

1934
#ЦейДень

Все про 24 листопада

Події, факти, персоналії

Помер Фредді Меркюрі

1991

Євромайдан

2013