сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Відкриття Суецького каналу
17 листопада 1869 року, через десять років після початку будівництва урочистою церемонією, на котрій була присутня французька імператриця Євгенія, дружина Наполеона III, відкрито 160-кілометровий Суецький канал, що сполучив Середземне і Червоне моря.
10187
Архітектура і будівництво
Канал, збудований для скорочення 7000-кілометрового морського шляху з Європи до Азії навкруги Африки, був зведений під керівництвом Фердинанда Лессепса за рахунок фінансових капіталовкладень банківського дому Ротшильдів.
У 1854 році Фердинанд Лессепс, колишній французький консул в Каїрі, підписав секретну угоду з турецьким губернатором Єгипту Саїд-пашою про будівництво каналу через Суецький півострів і право на його експлуатацію потягом 99 років. До 1856 року інтернаціональною групою інженерів був виконаний проект робіт, реалізація котрого була покладена на спеціально створену "Компанію Суецький канал".
Будівництво почалось в 1859 році силами місцевих робітників, залучених до ручних землекопальних робіт, і лише згодом з'явились будівельники з Європи з відповідною інженерною технікою. Однак важкі умови праці і епідемія холери не дали можливість завершити зведення каналу вчасно і лише в 17 листопада 1869 році, на чотири роки пізніше запланованого терміну, Суецький канал був відкритий для судноплавства.
З самого початку він був глибиною до 8 метрів, шириною по дну 24 метри і по поверхні води 70-100 метрів. За перший рік після відкриття по каналу пропливло лише близько 500 суден, і тільки в 1876 році, коли Велика Британія стала основним акціонерним власником каналу, Суецький канал був реконструйований і став одним із найзавантаженіших транспортних маршрутів.
У 1956 році він був націоналізований Єгиптом і з тих пір декілька разів закривався для судноплавства із-за арабо-ізраїльських воєн. Сьогодні по ньому щоденно пропливає близько 50 суден.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Архітектура і будівництво
Африка
Нова історія

Головні події 17 листопада

#ЦейДень
Все про 17 листопада
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left16 листопада
18 листопадаkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward