Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Відкриття Суецького каналу
17 листопада 1869 року, через десять років після початку будівництва урочистою церемонією, на котрій була присутня французька імператриця Євгенія, дружина Наполеона III, відкрито 160-кілометровий Суецький канал, що сполучив Середземне і Червоне моря.
10923
Архітектура і будівництво
Канал, збудований для скорочення 7000-кілометрового морського шляху з Європи до Азії навкруги Африки, був зведений під керівництвом Фердинанда Лессепса за рахунок фінансових капіталовкладень банківського дому Ротшильдів.
У 1854 році Фердинанд Лессепс, колишній французький консул в Каїрі, підписав секретну угоду з турецьким губернатором Єгипту Саїд-пашою про будівництво каналу через Суецький півострів і право на його експлуатацію потягом 99 років. До 1856 року інтернаціональною групою інженерів був виконаний проект робіт, реалізація котрого була покладена на спеціально створену "Компанію Суецький канал".
Будівництво почалось в 1859 році силами місцевих робітників, залучених до ручних землекопальних робіт, і лише згодом з'явились будівельники з Європи з відповідною інженерною технікою. Однак важкі умови праці і епідемія холери не дали можливість завершити зведення каналу вчасно і лише в 17 листопада 1869 році, на чотири роки пізніше запланованого терміну, Суецький канал був відкритий для судноплавства.
З самого початку він був глибиною до 8 метрів, шириною по дну 24 метри і по поверхні води 70-100 метрів. За перший рік після відкриття по каналу пропливло лише близько 500 суден, і тільки в 1876 році, коли Велика Британія стала основним акціонерним власником каналу, Суецький канал був реконструйований і став одним із найзавантаженіших транспортних маршрутів.
У 1956 році він був націоналізований Єгиптом і з тих пір декілька разів закривався для судноплавства із-за арабо-ізраїльських воєн. Сьогодні по ньому щоденно пропливає близько 50 суден.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Архітектура і будівництво
Африка
Нова історія

Головні події 17 листопада

#ЦейДень
Все про 17 листопада
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left16 листопада
18 листопадаkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward