Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Битва біля Кахамарка
16 листопада 1532 року загін іспанського конкістадора Франсиско Франсиско Пісарро біля перуанського міста Кахамарка захопив у полон верховного інку Атауальпа. Не дивлячасись на отримання величезного викупу Атауальпа був згодом страчений і восени наступного року Перу стало володінням іспанців.
На обкладинці: Імовірний прапор і герб імперії Інків
10585
Війни
Незаконнонароджений син іспанського аристократа, Пісарро служив під керівництвом конкістадора Алонсо де Охеда під час його експедиції до Колумбії в 1510 році і входив до загону Васко Балбоа, коли той у 1513 році відкрив Тихий океан. Чутки про величезні багатства інків змусили його і Дієго де Алмагро організувати в 1524 році дві експедиції углиб Південної Америки, розвідати територію сучасного Еквадору і підтвердити існування імперії інків.
Атауальпа
Атауальпа
Таємно отримавши від імператора Карла V гарантії того, що саме він, а не Алмагро, стане власником більшості знайдених скарбів, Пісарро знову відплив до Південної Америки і в 1532 році висадився в Перу. Подолавши Анди, його загін із 168 чоловік 15 листопада досягнув міста Кахамарка в інкському королівстві Кіто, поблизу котрого був розташований 5-тисячний загін верховного правителя інків Атауальпи.
Вирішивши захопити його в полон, Піссаро домовився про зустріч з Атауальпою, на котру інка прибув 16 листопада 1532 року у супроводі 300 беззбройних індіанців. Пісарро ж розмістив своїх 62-х кавалеристів і 23-х піхотинців, що мали вогнепальну зброю, у засідці, а до Атауальпи направив монаха Вінсенте Вальверде, котрий зачитав документ про добровільне визнання інками влади іспанського короля. Після відмови вождя це зробити, іспанці із засідки дали залп, кавалеристи розігнали свиту, а сам Атауальпа був зв'язаний і захоплений в полон. Дізнавшись про ці події, 5-тисяч індіанський загін без бою залишив Кахамарку.
Атауальпа був поміщений під варту і в якості викупу за себе запропонував "кімнату золота", провівши рукою по стіні темниці, де утримувався, так високо, як міг дістати. Не зважаючи на отриманий до літа наступного року викуп, Пісарро наказав стратити Атауальпу, цинічно звинувативши його в ідолопоклонництві, багатожонстві та вбивстві попереднього вождя, свого брата Уаскари.
Восени 1533 року опір інків було подолано, і Пісарро практично повністю оволодів всією територією інків і став губернатором Перу.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Війни
Битви
Особистості
Латинська Америка
Нова історія

Головні події 16 листопада

#ЦейДень
Все про 16 листопада
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left15 листопада
17 листопадаkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward