Бомбардування Ковентрі
14 листопада 1940 року 500 німецьких бомбардувальників зруйнували англійське місто Ковентрі, згідно з обіцянкою Гітлера відповісти на бомбардування Мюнхена 8 листопада: "... атака на столицю нацистського руху не лишиться безкарною".
20795
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Після відмови британського уряду підписати з Німеччиною сепартну мирну угоду 8 серпня Німеччина почала другий етап Битви за Британію, посиливши бомбардування портів, берегових оборонних систем і авіабаз на півдні Англії. Ковентрі був великим центром оборонної промисловості з населенням більше 250 тисяч чоловік — в ньому знаходилися численні заводи і фабрики авіаційної промисловості, які з вересня 1939 року, коли Великобританія вступила в Другу світову війну, працювали в режимі воєнного часу.

Ввечері 14 листопада 1940 року перші дванадцять бомбардувальників «Хейнкель-111» вилетіли з аеродрому на узбережжі Франції і в 19 годин 24 розпочали атаку на Ковентрі. Вони скинути на місто запальні бомби для позначення об'єктів атаки, а саме бомбардування тривало до 6 годин ранку 15 листопада. За 11 годин неперервних бомбардувань 437 літаків скинули на місто 56 тонн запалювальних бомб, 394 тонни фугасних бомб і 127 парашутних мін. В Ковентрі було зруйновано сім важливих військових підприємств, пошкоджено 12 авіаційних заводів, згоріло 60 тисяч із 75 тисяч будівель, загинуло 568 чоловік, а 865 було поранено.

Втрати німців склали лише один літак.

Всього за роки Другої Світової війни німці бомбардували Ковентрі 41 раз (востаннє у серпні 1942 року). За весь період бомбардувань в місті загинуло 1236 чоловік, з них 808 поховані в братській могилі кладовища на Лондон-Роуд.

Після Другої Світової війни з'явилась інформація, що на момент атаки на Ковентрі англійці вже уміли розшифровувати німецькі коди, і прем'єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчілль мав неодмінно бути в курсі запланованої німцями акції. Якщо так, то рішення Черчілля, на перший погляд варварське, було цілком виправдане з точки зору військової необхідності — будь-які дії англійців при евакуації, навіть частковій, жителів міста перед німецьким авіанападом не могли б залишитись непоміченими ворогом і знання британцями німецьких шифрів зразу б стало очевидним німецькому командуванню.

Ціною життів жителів Коветнрі англійці зуміли до кінця війни перехоплювати і розшифровувати німецьку секретну інформацію, що безумовно зберегло десятки тисяч життів інших англійців і врятувало країну від поразки.


понад

20 ТИСЯЧ СЛІВ

чужомовного походження
Друк 3
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 14 листопада

Московське князівство

1263
#ЦейДень

Все про 14 листопада

Події, факти, персоналії

Заснування Української Академії Наук

1918

Другий термін президента Леоніда Кучми

1999