сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Бомбардування Ковентрі
14 листопада 1940 року 500 німецьких бомбардувальників зруйнували англійське місто Ковентрі, згідно з обіцянкою Гітлера відповісти на бомбардування Мюнхена 8 листопада: "... атака на столицю нацистського руху не лишиться безкарною".
9946
Друга Світова війна
Після відмови британського уряду підписати з Німеччиною сепартну мирну угоду 8 серпня Німеччина почала другий етап Битви за Британію, посиливши бомбардування портів, берегових оборонних систем і авіабаз на півдні Англії. Ковентрі був великим центром оборонної промисловості з населенням більше 250 тисяч чоловік - в ньому знаходилися численні заводи і фабрики авіаційної промисловості, які з вересня 1939 року, коли Великобританія вступила в Другу світову війну, працювали в режимі воєнного часу.
Ввечері 14 листопада 1940 року перші дванадцять бомбардувальників «Хейнкель-111» вилетіли з аеродрому на узбережжі Франції і в 19 годин 24 розпочали атаку на Ковентрі. Вони скинути на місто запальні бомби для позначення об'єктів атаки, а саме бомбардування тривало до 6 годин ранку 15 листопада. За 11 годин неперервних бомбардувань 437 літаків скинули на місто 56 тонн запалювальних бомб, 394 тонни фугасних бомб і 127 парашутних мін. В Ковентрі було зруйновано сім важливих військових підприємств, пошкоджено 12 авіаційних заводів, згоріло 60 тисяч із 75 тисяч будівель, загинуло 568 чоловік, а 865 було поранено.
Втрати німців склали лише один літак.
Всього за роки Другої Світової війни німці бомбардували Ковентрі 41 раз (востаннє у серпні 1942 року). За весь період бомбардувань в місті загинуло 1236 чоловік, з них 808 поховані в братській могилі кладовища на Лондон-Роуд.
Після Другої Світової війни з'явилась інформація, що на момент атаки на Ковентрі англійці вже уміли розшифровувати німецькі коди, і прем'єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчілль мав неодмінно бути в курсі запланованої німцями акції. Якщо так, то рішення Черчілля, на перший погляд варварське, було цілком виправдане з точки зору військової необхідності - будь-які дії англійців при евакуації, навіть частковій, жителів міста перед німецьким авіанападом не могли б залишитись непоміченими ворогом і знання британцями німецьких шифрів зразу б стало очевидним німецькому командуванню.
Ціною життів жителів Коветнрі англійці зуміли до кінця війни перехоплювати і розшифровувати німецьку секретну інформацію, що безумовно зберегло десятки тисяч життів інших англійців і врятувало країну від поразки.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Завершення Пелопоннеської війни
Сьогодні
Завершення Пелопоннеської війни
Друга Світова війна
Європа
Новітня історія

Головні події 14 листопада

#ЦейДень
Все про 14 листопада
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left13 листопада
15 листопадаkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward