Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Рубрики
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
Цей день в історії
menu
toggle_off
Кінець
«Білого братства»
10 листопада 1993 року в Києві біля Софійського собору затримані керівники релігійного угрупування "Біле братство" Юрій Кривоногов і його дружина Марія Цвигун, "Живий Бог Марія Деві Христос", які на 24 листопада призначили кінець світу.На обкладинці: Марина Цвигун як Марія Деві Христос
25808
Читати 3 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Марина Вікторівна Цвигун (до одруження Мамонова) народилась в 1960 році в Донецьку; закінчила факультет журналістики Київського державного університету. У 1989 році стала членом Спілки журналістів СРСР і була обрана депутатом Ленінської райради Донецька. 11 квітня 1990 року під час операції вона пережила клінічну смерть, протягом якої, за словами Цвигун, вона отримала Откровення Боже, суть якого в тому, що вона «Месія Епохи Водолія і Матір Світу». Мамонова прийняла духовне ім'я Марія Деві Христос.

У травні того ж року Марина Цвигун знайомиться з Юрієм Кривоноговим, кандидатом технічних наук, спеціалістом з психічного впливу на особистість, який займався вивченням маніпуляцій масовою свідомістю.

В 1990 році Марія Деві Христос публічно закликала об'єднатись усіх у «Велике Біле Братство» Юсмалос перед входженням людства в нову Шосту расу. За два роки громади Юсмалос були створені у всіх містах СРСР, що викликало занепокоєння влади. Проти Марини Цвигун порушується кримінальна справа, але заарештувати її не вдалось, оскільки вона виїхала за кордон.

До 1993 року Марія Деві Христос разом зі своїми послідовниками проповідувала своє вчення в Болгарії, Польщі, Чехословаччині. На початку 1993 року Юрій Кривоногов, которий проголосив себе «пророком Матері Світу», заявив про підготовку Білим Братством акції масового самоубивства в звя'зку з очікуваним кінцем світу. У вересні цього ж року Цвигун і Кривоногов приїхали у Київ, куди прибули практично всі члени Братства, щоб зустріти кінець світу.

10 листопада 1993 року, в останній день оголошеної Братством декади спокути гріхів, Марія Деві Христос і декілька десятків членів братства здійснили спробу захопити Софійський собор і провести там свій молебень, яка виявилася невдалою — Марина Цвигун, Юрій Кривоногов та кілька сотень найактивніших членів Братства були затримані. Приблизно через півроку добровільно здався міліції третій керівник Братства Віталій Ковальчук, котрий видавав себе за папу Іоанні Петра II.
9 лютого 1996 року Марія Деві Христос була засуджена до 4-х років позбавлення волі; Кривоногов отримав 7 років. За визнанням юристів і міжнародних організацій звинувачення були зфабриковані, оскільки у слідства не було фактичних доказів інкримінованих звинувачень. Ще під час слідства Марія Деві Христос розвелась з Юрієм Кривоноговим, офіційно вигнавши його з Братства за зраду. 13 серпня 1997 року Марія Цвигун була достроково звільнена. Вона відновила Велике Біле Братство Юсмалос на нових принципах, позбавлених догматичності і нетерпимості, нав'язаних Кривоноговим.

Після невдалих спроб зареєструвати релігійну громаду, у 2006 році Марія Цвигун виїхала у Москву, де, змінивши ім'я на Вікторія Преображенська, заснувала ряд мистецьких організацій, пише музику, вірші, картини, видає літературні і музичні збірники, організовує виставки своїх творів. Кривоногов взяв прізвище нової дружини — Сільвестров — і повністю зрікся попередніх поглядів.

Друк 3
Володимир Лук'янюк спеціально для © «Цей день в історії», 15 травня 2014. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 10 листопада

#ЦейДень
Все про 10 листопада
Події, факти, персоналії