Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Франклін Рузвельт — 32-й президент США
8 листопада 1932 року губернатор штату Нью-Йорку демократ Франклін Делано Рузвельт отримав 57% голосів виборців і переміг діючого президента США республіканця Герберта Гувера. Як 32-й президент він оголосив новий економічно-політичний курс, завдяки якому країна вийшла з тривалої економічної кризи і стала активним учасником міжнародної політики.
На обкладинці: Франклін Делано Рузвельт, 1932 рік
9428
Особистості
Володимир Лук'янюк
Франклін Делано Рузвельт народився у 1882 році в родині заможного землевласника й підприємця зі штату Нью-Йорк, нащадка давніх голландсько-французьких родів, чиї прізвища — ван Розенвелт і де ла Нуа — з часом трансформувалися на англійський манер. Отримавши домашню початкову освіту, Франклін завершив шкільне навчання в приватній школі, після якої поступив до Гарвардського університету. У 1904 році з дипломом бакалавра мистецтв він вступив до юридичної школи Колумбійського університету в Нью-Йорку, через рік одружився зі своєю далекою родичкою Елеонорою Рузвельт (племінницею діючого 26-го президента США Теодора Рузвельта) і в 1907 році почав працювати у місцевій юридичній фірмі.
У 1910 році 28-річний Франклін Рузвельт від Демократичної партії був обраний до сенату штату Нью-Йорк, а через два роки, після перемоги Вудро Вільсона на президентських виборах, став помічником морського міністра. Після невдалої спроби обратись сенатором до Конгресу США в 1914 році Рузвельт зазнав невдачі і як кандидат у віце-президенти на виборах 1920-го року. Наступного року він захворів на паралітичну форму поліомієліту, став інвалідом, втративши здатність вільно пересуватися.
Після нетривалого відходу від активної політики у 1928 році Рузвельт був обираний губернатором штату Нью-Йорк і на цьому посту в роки «Великої депресії» зумів досягти певних економічних успіхів в одному із найвпливовіших штатів США. Тривала економічна депресія знизила популярність президента-республіканця Герберта Гувера, який за чотири роки не звапровадив необхідних реформ, критика якого стала основою президентської кампанії Рузвельта, котрий обіцяв країні новий політичний та економічний курс, направлені на ліквідацію економічної кризи і відмову від традиційної для США політики ізоляціонізму.
Попри те, що Республіканська парія, яка з 1860 року майже неперервно контролювала американську політику, оголосила Рузвельта небезпечним радикалом, який лише посилить депресію підвищенням податків та федерального боргу, щоб фінансувати дорогі соціальні програми, на виборах, що пройшли 8 листопада 1932 року він отримав 57% голосів виборців (проти 39,7 % у Гувера) і здобув переконливу перемогу разом зі своєю партією, яка отримала більшість в Палаті представників та стала контролювати Сенат.
Франклін Рузвельт під руку із сином Джеймсом вітає публіку в день своєї перемоги на президентських виборах. Справа від нього на східцю нижче (в світлому пальті) — його дружина Елеонора Рузвельт. Нью-Йорк, 8 листопада 1932 року
Франклін Рузвельт під руку із сином Джеймсом вітає публіку в день своєї перемоги на президентських виборах. Справа від нього на східцю нижче (в світлому пальті) — його дружина Елеонора Рузвельт. Нью-Йорк, 8 листопада 1932 року
Реформістський план соціально-економічних перетворень, який отримав назву «Новий курс», Франклін Рузвельт виголосив під час інавгураційної промови 4 березня 1933 року. Протягом перших трьох місяців Конгрес ухвалив пакет необхідних законів, які дали поштовх для перетворення США в соціально орієнтовану державу, стабілізувати економіку країни, яка почала поступовий вихід з кризи, остаточно подоланої в 1938 році, коли Рузвельт вже другий термін перебував на посаді президента США.
Володимир Лук'янюк © спеціально для «Цей день в історії», 04 листопада 2016. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Особистості
Політика
Америка
Новітня історія
Інтербелум

Головні події 8 листопада

#ЦейДень
Все про 8 листопада
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left7 листопада
9 листопадаkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward