Відкрито
музей у Луврі
8 листопада 1793 року після більше двох століть виконання функцій королівського палацу французький революційний уряд відкрив доступ до Лувру як публічного музею, колекція котрого на сьогодні є однією з найбільших у світі і містить експонати, що охоплюють 11 тисяч років людської цивілізації та культури.
12412
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Палац Лувр був збудований за розпорядженням короля Франсиска I в 1546 році на місці фортеці 12-го століття, зведеній за часів Філіпа II. Франциск був завзятим колекціонером творів мистецтва і фактично започаткував художню колекцію Лувра, котрий слугував королівською резиденцією. По смерті Франциска Лувр декілька разів перебудовувався, але найбільших змін зазнав у 17-у столітті за часів Людовика XIII і Людовика XIV. Обидва королі значно поповнили королівську скарбницю творів мистецтва, а Людовик XIV додав до неї і мистецьку колекцію англійського короля Карла I, страченого під час Громадянської війни в Англії. У 1682 році Людовик XIV перселив свій двір у Версаль, і Лувр перестав бути головною королівською резиденцією.

За часів Просвіти багато хто у Франції висловлював думку про необхідність надання громадського доступу до королівської колекції творів мистецтва і Деніс Дідро був серед перших, хто запропонував перетворити Лувр у національний музей. Але втіленя ця ідея знайшла лише 8 листопада 1793 року, коли революційний уряд відкрив у Великій галереї Лувра Центральний музей мистецтв.

В ході завойовницьких походів Франції і Наполеонівських війн колекція Лувру була значно поповнена, але більшість із нових експонатів довелось повернути власникам в 1815 році, після поразки Наполеона. Однак антична єгипетська колекція, як і ряд інших унікальних експонатів, залишились в Луврі до наших днів.

У 19 столітті під музей було віддано ще два крила Лувру, а в 1857 році, за часів правління Наполеона III, більшість будівель і приміщеннь Лувру стали музеєм.

У кінці 1980-90-х років Великий Лувр, як він сьогодні офіційно іменується, був дещо перепланований та осучаснений і до нього було додано тисячі квадратних метрів нових виставочних площ, а американо-китайський архітектор І.Пей збудував у центрі колишнього внутрішнього двору піраміду зі скла і сталі, досить спірну за естетичними якостями конструкцію. У 1993 році, до 200-ліття музею, до Лувру відійшло і перебудоване крило, в котрому раніше розміщувалось міністерство фінансів, — і вперше весь Лувр став музеєм.

Друк 2
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 8 листопада

Початок арабського завоювання Північної Африки

641
#ЦейДень

Все про 8 листопада

Події, факти, персоналії

Відкриття рентгенівських променів

1895

Франклін Рузвельт — 32-й президент США

1932