Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Перший політ «Геркулеса»
2 листопада 1947 року в районі затоки Лонг-Біч (Каліфорнія) здійснив першу і останню спробу піднятись у повітря найбільший і найширший літак "Геркулес" — розмах його крил становив 97 метрів при довжині 67 метрів і вазі 193 тони. Він був сконструйований, виготовлений і пілотований Говардом Х'юзом і призначався для перевезення до 700 пасажирів. Маючи вісім двигунів, "Геркулес" протримався у повітрі близько хвилини, досягнувши висоти близько 21 метра і пролетівши менше кілометра.
15883
Наука, освіта і техніка
У 1932 році голівудський кінопродюсер Говард Х'юз заснував авіабудівельну компанію Hughes Aircraft Company, котра займалася виготовленням і випробуванням екстравагантних літаків, створених самим Х'юзом. У 1937 році Х'юз здійснив трансконтинентальний переліт, а в 1938-у — встановив рекорд світу, облетівши Землю за три дні 19 годин 14 хвилин.
Після вступу США у Другу Світову війну, американський уряд замовив у Hughes Aircraft Company літаки-човни, здатні перевозити людей і вантажі на великі відстані. Із-за обмежень військового часу на використання сталі, Х'юз вирішив будувати літак з дерева, покритого пластиком.
Створення літака обійшлось в 23 мільйона доларів і зайняло стільки часу, що останні роботи вже виконувались після закінчення війни і завершились в 1946 році. Із-за дороговизни проекту Конгрес поставив вимогу продемонструвати роботу літака і 2 листопада 1947 року березово-ялиновий гігант з вісьмома величезними пропелерними двигунами, який отримав прізвисько "Spruce Goose" ("Ялинковий гусак"), здійнявся над водами океану біля містечка Лонг-Біч. Тисячі бажаючих зібрались подивитись на унікальне видовище і були вкрай розчаровані, коли літак зміг пролетіти близько кілометра і впав у воду.
Незважаючи на явну невдачу, Говард Х'юз, котрий пішов з компанії в 1950 році, вважав "Геркулес" одним із кращих літаків за всю історію авіації і протримав єдиний його екземпляр з 1947 року до 1976 (року смерті) у повній готовності до зльоту в спеціально зконструйованому ангарі, утримання котрого обходилось 1 мільйон доларів на рік. Сьогодні "Геркулес" знаходиться в Музеї авіації "Евергрін" і місті Макмінвіль, штат Орегон.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

«цей день в історії»
ПОДКАСТИ
Наука, освіта і техніка
Авіація і космонавтика
Америка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 2 листопада

#ЦейДень
Все про 2 листопада
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left1 листопада
3 листопадаkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward