сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Програма Ленд-лізу
30 жовтня 1941 року, прагнучи уникнути прямого військового втручання в Другу Світову війну, обмежившись лише матеріальною допомогою, президент США Франклін Рузвельт підписав указ про виділення Радянському Союзу кредиту в 1 мільярд доларів в рамках програми Ленд-ліз. Позика була безпроцентною і мала бути повернутою через п'ять років по закінченні війни.
11648
Друга Світова війна
Програма Ленд-ліз, розроблена Рузвельтом, була затверджена конгресом США 11 березня 1941 року. Вона призначалась в першу чергу для Великої Британії, котра вела бойові дії проти Німеччини, і надавала призиденту США виключне право на свій розсуд розпоряжатись державними ресурсами на благо інтересів США. Головною ідеєю програми була теза: "Якщо наш сусід надійно захистив свій дім, то й нам безпечніше".
Хоча Радянський Союз вже отримував озброєння із США, додатковий кредит на 1 мільярд доларів пройшов затвердження у конгресі з досить великими труднощами із-за очевидної небезпеки для США матеріально підтримувати комуністичну державу.
До кінця 2-ї Світової війни більше 50 мільярдів доларів у вигляді прямих грошових кредитів, озброєння, транспортних засобів були надані 44-м державам світу. Найбільшим донор програми стала Великобоитанія, яка отримала від США допомоги на 31,4 мільярда доларів (близько 440 мільярдів у цінах 2008 року). Обсяг допомоги Радянському Союзу склав 11,3 мільярда доларів (близько 160 мільярдів у цінах 2008 року).
Після закінчення війни програма Ленд-ліз трансформувалась у "план Маршала" по наданню допомоги для відновлення економіки "дружніх" демократичних держав, навіть якщо ці держави під час війни були ворожі США.
«Цей день в історії» © 2001-18. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Загибель Карла XII
Сьогодні
Загибель Карла XII
Друга Світова війна
Америка
Новітня історія

Головні події 30 жовтня

#ЦейДень
Все про 30 жовтня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left29 жовтня
31 жовтняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward