Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Перське завоювання Вавилону
29 жовтня 539 року до н. е. персидські війська захопили столицю Нововавилонського царства і Кир II проголосив себе "царем Вавилона". Цього ж дня вавилонський цар Набонід, який правив країною майже 18 років, був висланий з міста, проте невдовзі був убитий. Вавилон з самостійного царства перетворилася на сатрапію Держави Ахеменідів і позбувся будь-якої незалежності у зовнішній і внутрішній політиці.
9001
Політика
Нововавилонське царство було проголошене в 626 році до н. е., коли Набопаласар, ассирійський намісник Країни Моря (північне узбережжя Перської затоки), захопив Вавилон і став засновником X Нововавилонської (халдейської) династії царів. Свого найбільшого розквіту воно досягло за час 43-літнього правління його сина Навуходоносора II, який перетворив Вавилонію у міцну і процвітаючу країну, а сам Вавилон став центром міжнародної торгівлі і містом-легендою.
По смерті Навуходоносора країна опинилась на межі громадянської війни і в результаті кількарічної боротьби за престол в 556 році до н. е. царем Вавилону став ставленик вавилонської олігархії та жерців ассирієць Набонід. Щоб підняти свій престиж серед халдейської знаті, він одружився з вдовою Навуходоносора і усиновив царевича Валтасара, сина Навуходоносора II і єгиптянки Нітокріс. Цього ж року Валтасар був проголошений співправителем і командувачем армії на території Вавилону. Сам же Набонід на чолі війська, набраного з ассирійців і арамеїв, вирушив на завоювання Аравії, яку він досить швидко підкорив і в місті Тейма збудував свою резиденцію.
Нововавилонське царство
Нововавилонське царство
Будучи ассирійцем за походженням, Набонід докладав чимало зусиль для відновлення храмів, присвячених богам, яким поклонялись здебільшого за межами Вавилону, — завдяки цьому він намагався змінити ієрархію жерців у країні і ослабити халдейське купецтво. Вавилонське жрецтво побачило в цьому посягання на права та привілеї найбільших храмів Вавилонії і коли в 548 році до н. е. молодий персидський цар Кир II, який на цей момент вже завоював Мідію, Лідію, напав на Вавилонію, вавилонське жрецтво і купецтво, незадоволене правлінням Набоніда, зрадило його.
Першим на бік персів перейшов Угбару, намісник області Гутіум (на захід від середини Тігра), який з військом приєднався до Кира у його поході на Вавилон. За кілька місяців персам вдалось подолати гідравлічні та фортифікаційні споруди, що захищали столицю, і 12 жовтня вони підійшли до Вавилону. Того ж дня за розпорядженням місцевих жерців ворота міста були відкриті, і війська Угбару без бою увійшли до Вавилону. Лише невеликий загін, вірний Валтасару, намагався чинити опір, однак він був розбитий, а сам царевич того ж дня загинув.
29 жовтня 539 року до н. е. у місто прибув Кир II на чолі війська. Дізнавшись про це, Набонід сам прибув до Вавилону і здався в полон. Незважаючи на те, що за розпорядженням Кира він мав бути висланий в провінцію на заслання, 6 листопада Набонід був убитий за наказом Угбару. Кир II проголосив себе "царем Вавилона", звільнив юдеїв з "вавилонського полону", дозволивши їм повернутися на батьківщину до Палестини і збудувати новий Єрусалимський храм, повернувши викрадені свого часу Навуходоносором храмові посудини.
Вавилон став однією з царських резиденцій Кира, вавилоняни продовжували займати переважне положення в державному апараті, а жрецтво отримало можливість відродити давні культи, яким Кир на відміну від Набоніда всіляко протегував. Однак фактично Вавилонія з самостійного царства перетворилася на сатрапію Держави Ахеменідів і позбувся всякої незалежності як у зовнішній політиці, так і всередині країни, — вища військова та адміністративна влада тепер належала персидському наміснику.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Миколи Гоголя
Правила життя
Правила життя Миколи Гоголя
Політика
Азія
Античні часи

Головні події 29 жовтня

#ЦейДень
Все про 29 жовтня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left28 жовтня
30 жовтняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward