сьогодні
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Відкриття Статуї Свободи
28 жовтня 1886 року за присутності президента США Гровера Клівленда у Нью-Йорку відбулось офіційне відкриття Статуї Свободи, подарунку народу Франції народу Сполучених Штатів до сторіччя американської революції, який запізнився на десять років.
6387
Культура і мистецтво
Ідея створення статуї, перша назва котрої "Свобода, що освітлює світ", яка символізувала б франко-американське співробітництво під час війни за незалежність Північно-американських колоній від Британії, належить французькому історику Едуарду де Лабульє. Саму 45-метрову скульптуру було спроектовано Фредеріком Бартольді під виділене у 1877 році Конгресом США місце на острові Бедло при вході в гавань Нью-Йорка, а гігантський стальний каркас - Еженом-Еммануелем Віолле і Александром-Густавом Ейфелем, котрий згодом прославився своєю оригінальною вежею в центрі Парижу.
Створення статуї було завершене у Франції в травні 1884 року, а в серпні в Нью-Йорку було закладено перший камінь у п'єдестал майбутнього пам'ятника. Тендер на його будівництво виграла німецька фірма Дюккехофф - фундамент Статуї Свободи був для того часу найбільшою бетонною конструкцією в світі.
Запізнившись як подарунок до сторіччя американської революції на десять років, Статуя Свободи прибула до Нью-Йорка 19 червня 1885 рокуна пароплаві "Isere". Розібрана на 350 частин, вона монтувалася на місці протягом наступних чотирьох місяців і її офіційне відкриття відбулось 28 жовтня 1886 року за присутності президента США Гровера Клівленда, високопоставлених французьких та американських урядовців і кількох тисяч глядачів.
У 1924 року 93-метрова Статуя Свободи стала національним пам'ятником, в 1937-у цей статус був поширений на весь острів Бедло, який у 1956 році був перейменований в острів Свободи. У 1984 році Статуя Свободи була внесена в Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, після чого було проведено капітальну реставрацію монумента.
Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

50 дивних олімпійських видів спорту
Інфографіка
50 дивних олімпійських видів спорту
Культура і мистецтво
Америка
Нова історія

Головні події 28 жовтня

#ЦейДень
Все про 28 жовтня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left27 жовтня
29 жовтняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward