Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Відкриття Статуї Свободи
28 жовтня 1886 року за присутності президента США Гровера Клівленда у Нью-Йорку відбулось офіційне відкриття Статуї Свободи, подарунку народу Франції народу Сполучених Штатів до сторіччя американської революції, який запізнився на десять років.
7933
Культура і мистецтво
Ідея створення статуї, перша назва котрої "Свобода, що освітлює світ", яка символізувала б франко-американське співробітництво під час війни за незалежність Північно-американських колоній від Британії, належить французькому історику Едуарду де Лабульє. Саму 45-метрову скульптуру було спроектовано Фредеріком Бартольді під виділене у 1877 році Конгресом США місце на острові Бедло при вході в гавань Нью-Йорка, а гігантський стальний каркас — Еженом-Еммануелем Віолле і Александром-Густавом Ейфелем, котрий згодом прославився своєю оригінальною вежею в центрі Парижу.
Створення статуї було завершене у Франції в травні 1884 року, а в серпні в Нью-Йорку було закладено перший камінь у п'єдестал майбутнього пам'ятника. Тендер на його будівництво виграла німецька фірма Дюккехофф — фундамент Статуї Свободи був для того часу найбільшою бетонною конструкцією в світі.
Запізнившись як подарунок до сторіччя американської революції на десять років, Статуя Свободи прибула до Нью-Йорка 19 червня 1885 рокуна пароплаві "Isere". Розібрана на 350 частин, вона монтувалася на місці протягом наступних чотирьох місяців і її офіційне відкриття відбулось 28 жовтня 1886 року за присутності президента США Гровера Клівленда, високопоставлених французьких та американських урядовців і кількох тисяч глядачів.
У 1924 року 93-метрова Статуя Свободи стала національним пам'ятником, в 1937-у цей статус був поширений на весь острів Бедло, який у 1956 році був перейменований в острів Свободи. У 1984 році Статуя Свободи була внесена в Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, після чого було проведено капітальну реставрацію монумента.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Початок Антитерористичної операції на Донбасі
Політика
Початок Антитерористичної операції на Донбасі
Культура і мистецтво
Америка
Нова історія

Головні події 28 жовтня

#ЦейДень
Все про 28 жовтня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left27 жовтня
29 жовтняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward