сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Стрибок Діка Фосбері
20 жовтня 1968 року на Олімпійських іграх в Мехіко перемогу в стрибках у висоту з результатом 2 метри 24 сантиметри здобув 21-річний американець Річард Фосбері, котрий продемонстрував новий спосіб подолання висоти - спиною до планки. Сьогодні спосіб Фосбері («фосбері-флоп») є домінуючим серед легкоатлетів світу.
На обкладинці: Рекордний стрибок Діка Фосбері (з його автографом), 20 жовтня 1968 року
7523
Спорт
Володимир Лук'янюк
Річард Фосбері народився 6 березня 1947 року в місті Портленд (штат Орегон) і почав займатись легкою атлетикою у віці 11 років. Тривалий час він спеціалізувався на стрибках у висоту методом «ножиць», проте не зміг досягти серйозних результатів. Років у 16 він вирішив дещо модифікувати цю техніку, намагаючись вигнути спину під час перелітання через планку - після кількох років тренувань нова техніка Фосбері стала нагадувати найпопулярніший на той час спосіб стрибків у висоту, відомий як «перекидний», лише спиною донизу.
Річард Фосбері, 1968 рік
Річард Фосбері, 1968 рік
Не зупиняючись на досягнутому, Фосбері продовжив удосконалювати свою техніку і у 1968 році виграв першість США серед студентів з результатом 2 метри 8 сантиметрів, завдяки чому став знаменитим, а спеціалісти вперше звернули увагу до його методу стрибків, який отримав назву «фосбері-флоп» («перекидання Фосбері»), коли останні метри прямолінійного розбігу виконуються під дугою, завершуючись стрибком і різким змахом рук та ніг, під час якого тіло спортсмена вигинається спиною до землі. У червні 1968 року, з результатом 2 м 21 см Дік Фосбері виграв відбіркові змагання до олімпійської збірної США.
На XIX літніх Олімпійських іграх у Мехіко, що почались 12 жовтня 1968 року, Річард Фосбері зразу став лідером, беручи всі висоти з першої спроби і вийшов у фінал з результатом 2 м 20 см. 20 жовтня 1968 року він також з першої спроби взяв висоту 2 м 22 см і з третьої - висоту 2 м 24 см, встановивши олімпійський рекорд. Намагаючись перевершити світовий рекорд Валерія Брумеля, встановлений п'ять років перед тим, Фосбері за три спроби так і не зміг подолати 2 м 29 см.
Досить швидко метод стрибків Фосбері став популярним в усьому світі і через чотири роки на Олімпійських іграх у Мюнхені 28 із 40 учасників використовували його, хоча золотий медаліст естонець Юрі Тармак переміг «перекидним» способом, а вже до 1980 року 13 з 16 олімпійських фіналістів стрибали методом «фосбері-флоп». Таким же способом кубинець Хав'єр Сотомайор у 1993 році встановив і нині діючий світовий рекорд 2 метри 45 сантиметрів.
Річард Фосбері на п'єдесталі пошани. Мехіко, 20 жовтня 1968 року
Річард Фосбері на п'єдесталі пошани. Мехіко, 20 жовтня 1968 року
Після закінчення навчання в університеті в 1972 році Річард Фосбері залишив спорт і зайнявся приватним будівельним бізнесом.
18 жовтня 2015 © Володимир Лук'янюк спеціально для «Цей день в історії». Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Дрезден після авіанальоту
Фотоархів
Дрезден після авіанальоту
Спорт
Америка
Латинська Америка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 20 жовтня

#ЦейДень
Все про 20 жовтня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left19 жовтня
21 жовтняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward