Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Замах на Беназір Бхутто
18 жовтня 2007 року в аеропорту Карачі здійснено замах на колишнього прем'єр-міністра Пакистану Беназір Бхутто, яка на батьківщину після 8 років вимушеної еміграцiї, щоб взяти участь у підготовці до парламентських виборів наступного року. Вона залишилась неушкодженою, але від самопідриву двох смертників загинуло 136 і було поранення більше 450 чоловік.
На обкладинці: Беназір Бхутто, 2007 рік
3966
Особистості
Володимир Лук'янюк
Беназір Бхутто народилась у 1953 році у заможній родині мусульман-шиїтів з давніми політичними традиціями — її дід і батько були свого часу прем'єр-міністрами Пакистану. Вона отримала освіту у католицькій школі в Ісламабаді та Гарвардському та Оксфордському університетах і у 1988 році стала главою уряду, наймолодшою з жінок світу на цій посаді та першою жінкою-лідером мусульманської держави, завдячуючи цьому успіху в значній мірі популярності свого батька, відстороненого у 1977 році в результаті військового перевороту і страченого через два роки.
Незважаючи на успіхи уряду Беназір Бхутто в політичних реформах, відновленні громадянських свобод та налагодженні стосунків з Індією, у 1990 році вона була змушена піти у відставку через звинувачення у корупції, проте вже за три роки під гаслами боротьби з корупцією партія Бхутто знову перемогла на виборах і вдруге очолила уряд, який пропрацював 5 років, — у 1998-у вона знову була звинувачена у корупції, фінансових махінаціях та замовних убивствах і, рятуючись від переслідувань, була змушена емігрувати до Великої Британії.
У Пакистані і Швейцарії Бхутто була заочно засуджена за відмивання незаконно отриманих коштів, але у січні 2007 року генерал Первез Мушарраф, який прийшов до влади в результаті безкровного перевороту у 1999-у, амністував Бхутто в надії з її допомогою подолати релігійний екстремізм, який охопив Пакистан.
18 жовтня 2007 року Беназір Бхутто прилетіла в Карачі після восьми років вимушеної еміграції, щоб взяти участь у підготовці до парламентських виборів наступного року. Під час проїзду її кортежу в натовпі прихильників себе підірвали два смертники, що привело до загибелі 136 чоловік і поранення більше 450-и. Сама Бхутто залишилась неушкодженою, але загинуло 49 охорнців і шість поліцейських, які живим ланцюгом супроводжували її автомобіль.
Беназір Бхутто залишає пошкоджений вибухом автомобіль, 18 жовтня 2007 року © AP
Беназір Бхутто залишає пошкоджений вибухом автомобіль, 18 жовтня 2007 року © AP
Незважаючи на те, що і Аль-Каїда і Талібан неодноразово погрожували їй смертю, а Усама бен Ладен встановив винагороду у 10 мільйонів доларів за її вбивство, Бхутто звинуватила у замаху найближче оточення Мушаррафа з числа вищих офіцерів спецслужб. У відповідь Мушарраф 3 листопада 2007 року оголосив у країні надзвичайний стан через «розгул тероризму, що поставив під загрозу суверенітет держави» і поліція двічіпоміщала Бхутто домашній арешт, не даючи їй можливості виступити публічно перед прихильниками.
Проведене розслідування так і не виявило органзаторів замаху, що змусило Бхутто звернутись до уряду Пакистану з проханням надати посилену охорону. Отримавши відмову, вона звернулась по захист до спецслужб США, Великобританії та Ізраїлю, а також приватних охоронних компаній Blackwater і ArmorGroup. Так і не завершивши всі формальності щодо організації належної безпеки, Беназір Бхутто загинула у грудні 2007 року під час чергового терористичного акту в місті Равалпінді.
Володимир Лук'янюк © спеціально для «Цей день в історії», 11 серпня 2016. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Особистості
Кримінал
Азія
Новітня історія
Наш час

Головні події 18 жовтня

#ЦейДень
Все про 18 жовтня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left17 жовтня
19 жовтняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward