Замах на Беназір Бхутто
18 жовтня 2007 року в аеропорту Карачі здійснено замах на колишнього прем'єр-міністра Пакистану Беназір Бхутто, яка повернулась на батьківщину після 8 років вимушеної еміграцiї, щоб взяти участь у підготовці до парламентських виборів наступного року. Вона залишилась неушкодженою, але від самопідриву двох смертників загинуло 136 і було поранення більше 450 чоловік. На обкладинці: Беназір Бхутто, 2007 рік
7841
Читати 3 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Беназір Бхутто народилась у 1953 році у заможній родині мусульман-шиїтів з давніми політичними традиціями — її дід і батько були свого часу прем'єр-міністрами Пакистану. Вона отримала освіту у католицькій школі в Ісламабаді та Гарвардському та Оксфордському університетах і у 1988 році стала главою уряду, наймолодшою з жінок світу на цій посаді та першою жінкою-лідером мусульманської держави, завдячуючи цьому успіху в значній мірі популярності свого батька, відстороненого у 1977 році в результаті військового перевороту і страченого через два роки.

Незважаючи на успіхи уряду Беназір Бхутто в політичних реформах, відновленні громадянських свобод та налагодженні стосунків з Індією, у 1990 році вона була змушена піти у відставку через звинувачення у корупції, проте вже за три роки під гаслами боротьби з корупцією партія Бхутто знову перемогла на виборах і вдруге очолила уряд, який пропрацював 5 років, — у 1998-у вона знову була звинувачена у корупції, фінансових махінаціях та замовних убивствах і, рятуючись від переслідувань, була змушена емігрувати до Великої Британії.

У Пакистані і Швейцарії Бхутто була заочно засуджена за відмивання незаконно отриманих коштів, але у січні 2007 року генерал Первез Мушарраф, який прийшов до влади в результаті безкровного перевороту у 1999-у, амністував Бхутто в надії з її допомогою подолати релігійний екстремізм, який охопив Пакистан.

18 жовтня 2007 року Беназір Бхутто прилетіла в Карачі після восьми років вимушеної еміграції, щоб взяти участь у підготовці до парламентських виборів наступного року. Під час проїзду її кортежу в натовпі прихильників себе підірвали два смертники, що привело до загибелі 136 чоловік і поранення більше 450-и. Сама Бхутто залишилась неушкодженою, але загинуло 49 охорнців і шість поліцейських, які живим ланцюгом супроводжували її автомобіль.
Беназір Бхутто залишає пошкоджений вибухом автомобіль, 18 жовтня 2007 року © AP
Беназір Бхутто залишає пошкоджений вибухом автомобіль, 18 жовтня 2007 року © AP

Незважаючи на те, що і Аль-Каїда і Талібан неодноразово погрожували їй смертю, а Усама бен Ладен встановив винагороду у 10 мільйонів доларів за її вбивство, Бхутто звинуватила у замаху найближче оточення Мушаррафа з числа вищих офіцерів спецслужб. У відповідь Мушарраф 3 листопада 2007 року оголосив у країні надзвичайний стан через «розгул тероризму, що поставив під загрозу суверенітет держави» і поліція двічіпоміщала Бхутто домашній арешт, не даючи їй можливості виступити публічно перед прихильниками.

Проведене розслідування так і не виявило органзаторів замаху, що змусило Бхутто звернутись до уряду Пакистану з проханням надати посилену охорону. Отримавши відмову, вона звернулась по захист до спецслужб США, Великобританії та Ізраїлю, а також приватних охоронних компаній Blackwater і ArmorGroup. Так і не завершивши всі формальності щодо організації належної безпеки, Беназір Бхутто загинула у грудні 2007 року під час чергового терористичного акту в місті Равалпінді.


ВЕЛИКЕ РОЗСЕЛЕННЯ СЛОВ'ЯН
Друк 2
Володимир Лук'янюк спеціально для © «Цей день в історії», 11 серпня 2016. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 18 жовтня

Хрещення княгині Ольги

957
#ЦейДень

Все про 18 жовтня

Події, факти, персоналії

Берестейська церковна унія

1596

Аахенський мирний договір

1748

Завершення війни Першої антифранцузької коаліції

1797

Помер Томас Едісон

1931